ماجرای اتحاد رپ فارسی چیست؟ بررسی دقیق پشت پرده این اتحاد دروغین

0 دیدگاه

به یکی از سبک های موسیقی که به زبان فارسی خوانده می شود رپ فارسی گفته می شود. این سبک از رپ آمریکایی الهام گرفته شده است اما تمام خصوصیات آن ها مانند هم نیست. این سبک در دهه 70 وارد ایران شد و بسیاری از خوانندگان در این سبک به صورت غیر مجاز و زیر زمینی فعالیت می کنند. برخی از خوانندگان سعی می کنند مشکلات اجتماعی، سیاسی و غیره را با این سبک به گوش همه برسانند. این سبک امروزه به یک موسیقی محبوب در بین مردم ایران تبدیل شده است. در این مطلب در مورد اتحاد رپ فارسی صحبت خواهیم کرد.

اتحاد رپ فارسی چگونه است؟

اتحاد رپ فارسی چگونه است؟

رپ یکی از سبک های شناخته شده در موسیقی ایران است. خوانندگان این سبک نیز بسیار معروف و محبوب شده اند. رپر ها تصمیم گرفتند که با هم در ساخت ترک ها و آهنگ ها همکاری کنند. خوانندگان زیادی را در حال فیت دادن با هم مشاهده می کنیم که در این اتحاد شرکت کرده اند. اتحاد در تمامی سبک ها دیده می شود اما اتحاد رپ فارسی از همه سبک ها و ژانر ها بیشتر است. موسیقی رپ بیش تر حالت انتقادی و اعتراضی دارد و رپر می تواند از هر چیزی در ترک های خود صحبت کند و باعث به وجود آمدن درگیری شود. هم اکنون بسیاری از رپر ها با اتحادی که بسته اند سعی دارند این درگیری ها را به حداقل برسانند.

کدام رپر ها پس از درگیری با یک دیگر اتحاد بستند؟

در ادامه به تعدادی از خواننده که سعی دارند اتحاد را تشکیل دهند می پردازیم.

کوروش وانتونز و سامان ویلسون

کوروش وانتونز که یکی از رپرهای نسل دوم یا رپر های نسل سوم می باشد به رپرهای نسل اول انتقاد کرد. او این نسل از رپ را پیرمردی خطاب می کند. او در یک موزیک رپ مشهور، رپ نسل یک را مسخره کرد. سامان ویلسون و هیچکس قدیمی ترین رپر های ایرانی هستند و درهمان موزیک جواب او را این گونه دادند: پیرم باشم می کشم زیر پات عصا. حالا همین درگیری ها باعث اتحاد در رپ شده است و دلیل اصلی این دعوا ها جذب دنبال کننده در یوتیوب است که باعث درآمد زایی برای همه می شود.

حسین تهی

حسین تهی هم با تعدادی از رپر های شمال ایران همکاری کرد و تتلو نیز اعلام کرد که حاظر به همکاری در رپ می باشد.

جدید ترین اتحاد رپ فارسی کدام است؟

سه ترک به تازگی منتشر شد که حله، شکرت و جنگل تاریک نام دارد. این ترک ها با همکاری خوانندگان معروف رپ اجرا شد. جنگل تاریک بازخورد بسیاربالایی داشت. نکته جالب این است که این ترک در کانال تلگرامی تتلو قرار گرفت و ورس آن را رضا پیشرو گفته بود که با همکاری حصین اجرا کرده بود.از طرف دیگر تتلو اعلام کرد که قرار است آهنگ گرگ 3 با همکاری امیر تتلو، رضا پیشرو و حصین ابلیس و حسین تهی اجرا شود. جدید ترین اتحاد رپ فارسی را هم دوباره تتلو اعلام کرد.

او در یکی از پست های خود این گونه نوشته است که: راستی به جز تیم خودمون که منو رضا پیشرو وحسین تهی و حصین، از دوستانی که من به شخصه برای ده بار جزو لیست جام جهانی اومدن پشت سر هم در یوتیوب نظر دارم، سهراب ام جی، مهراد هیدن، سامان ویلسون وکامیار که در گذشته در گروه بلک کتس بود، هستند. اگر دوستان مایل به همکاری هستند برای بالا نگه داشتن رکورد رپ فارسی در یوتیوب باعث افتخار من است، یک چراغ سبز نشون بدن تا یک پل ارتباطی بزنیم به یک دوست مشترک جمع بشه بره سریع تا تنور داغه. طبق این صحبت های تتلو اتفاق بزرگی در راه است. اتحاد در رپ فارسی، دوستی پیشرو و با اعضا زد بازی هم یکی از اتحاد های جدید در رپ است.

ماجرای دعوای خلسه و تهی برای بر هم زدن اتحاد رپ فارسی چه بود؟

سپهر خلسه بار ها در مصاحبه های خود به سایر رپر ها مانند تهی یا تتلو اهانت کرده بود. در چند روز گذشته سپهر به تهی انتقاد کرد. او به طور واضح بیان کرد که شعر و اجرا های این خواننده به درد نمی خورد. تهی هم که از طرف او زیاد مورد انتقاد قرار گرفته بود این بار واکنش تندی نسبت به این صحبت نشان داد. حسین تهی در کپشن یکی از پست های خود سپهر را مورد خطاب قرار داد و گفت که او بی ناموس است و بهتر است به جای انتقاد و فضولی در زندگی دیگران سعی کند که کلیپ ها و اشعاری با محتوا تهیه کند تا سریع تر پیشرفت کند. او به سپهر گفت که این رفتار ها در شان و شایسته یک خواننده نیست. خلسه هم ساکت نماند و جواب این حرف تهی را این گونه داد که چرا سعی دارید خود را به عنوان رپر یک نسل بدانید؟ او لقب بی ناموس را برای تتلو برازنده دانست و تتلو هم وارد این ماجرا شد. او گفت که من و تهی بهترین رپر های نسل هستیم.

در رپ فارسی اتحاد بیشتر است یا درگیری؟

در دنیای رپ و رپری درگیری های زیادی به وجود می آید. در گذشته تمامی این درگیری ها و جنجال ها واقعی بود و برای تحقیر کردن یک دیگر و برتر نشان دادن خود انجام می شد. اما بسیاری از دعوا های امروز حاصل اتحادی است که رپر ها با یک دیگر ایجاد کرده اند. بسیاری از درگیری های رپر ها، با برنامه ریزی قبلی انجام می شود و با هم هماهنگ هستند. اتحاد در بین برخی از رپر ها بسیار محکم و مقاوم است. البته هنوز هم نزاع و دعوا های واقعی در بین برخی از آن ها به طور جدی وجود دارد.

آیا پیشرو با گروه زدبازی اتحاد بسته است؟

رضا پیشرو یکی از معروف ترین رپر های فارسی است. گروه زد بازی هم به عنوان بزرگ ترین گروه رپ شناخته می شود. هر دوی آن ها جزو محبوب ترین ها هستند. درگیری ایجاد شده در بین آن ها یکی از جنجالی ترین حاشیه های رپ فارسی محسوب می شود. موسیقی به نام اثر منفی درباره همین موضوع است. در ابتدا رضا پیشرو با سامان ویلسون تماس می گیرد و از او دلیل درگیری را جویا می شود. اما سامان جواب منطقی نمی دهد و رضا پیشرو این ترک را خطاب به او منتشر می کند. درگیری یا اتحاد پیشرو تتلو زدبازی باعث جنجال ها و حواشی بسیار زیادی شد.

ماجرای اتحاد کل رپر های نسل یک با یکدیگر چه بود؟

رپر های نسل 1 که از قدیمی ترین رپر ها هستند مانند هیچکس و سامان ویلسون با رپر های نسل 2 و3 و4 که تتلو، تهی، هیدن و سایر رپر ها می باشند اتحادی را به وجود آوردند که به کمک یک دیگر بتوانند دنیای رپ را متحول کنند و ترک های جدیدی را به بازار عرضه کنند تا رپ فارسی همیشه رکورد بیش ترین بازدید را داشته باشد. در یوتیوب رپ می توانید کل ماجرای این اتحاد ها را به طور دقیق بررسی کنید.

تا کنون کدام رپر ها سعی در بر هم زدن اتحاد رپ فارسی داشته امد؟

خلسه یکی از افردی است که همیشه سعی بر برهم زدن و درگیری بین رپر ها را داشته است و به افراد زیادی دیس داده است. تتلو نیز با وجودهمکاری با برخی ازخوانندگان، به بعضی از رپر ها توهین کرده است و باعث بر هم خوردن این اتحاد بین نسل 4 و نسل 3 شده است.

جنجال تهی و خلسه با هدف تخریب اتحاد رپ فارسی چه حاشیه هایی ایجاد کرد؟

ماجرای دعوای خلسه و تهی با هدف تخریب اتحاد رپ فارسی به تتلو و برخی خوانندگان دیگر کشیده شد. خلسه که با همسرش یک ویدئو تهیه کرده بود در آن به حسین تهی و تتلو انتقاد کرده بود. تهی و تتلو که از این انتقاد خوششان نیامده بود در یک استوری این گونه جواب او را دادند. تهی نوشته بود که طرف با زنش نشسته ویدئو تهیه می کنه که فقط یوتیوبش ویو بخوره. بعد به ما میگه خاله زنک و اتحاد لوس. چرا چون بازیش ندادیم. نمیشه یک بار از ما تعریف کنی و یک بار تخریب و از بغل ما پول در بیاری. حواستو جمع کن ما بقیه نیستیم رو یکی از ماها بگیری از روت رد می شیم. بعد از این صحبت های حسین، تتلو آن ها را تایید کرد و در یک پست به خلسه توهین و اهانت و فحاشی کرد. خلسه هم در یک ویدئو به تتلو وتهی فحاشی کرد. تتلو هم در ویدئویی که تهی هم حضور داشت گفت که بهتر است برای معروف شدن به جای فحاشی به هم، از یک دیگر تعریف و تمجید کنیم.

سوالات متداول

 1. اتحاد رپ فارسی باعث به وجود آمدن چه چیزی در دنیای رپ می شود؟

  این اتحاد باعث می شود که رپر های تمامی نسل ها با همکاری یک دیگر آهنگ هایی را منتشر کنند و دنیای رپ را دگرگون کنند.

 2. اتحاد رپ فارسی به چه معنا می باشد؟

  فیت دادن خوانندگان رپ را اتحاد در رپ می گویند.

 3. اتحاد رپ فارسی تتلو با چه کسانی است؟

  اتحاد تتلو با حسن تهی، رضا پیشرو، حصین، سامان ویلسون و مهراد هیدن و کامیار می باشد.

 4. اتحاد رپ فارسی چه اتفاقی را بین رپر ها به وجود می آورد؟

  این اتحاد باعث می شود که درگیری های کم تری بین رپر ها به وجود بیاید و خواننده بیش تر زمان خود را صرف تولید ترک های با محتوا کند و از دیس دادن به سایر خوانندگان جلوگیری می شود.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0