کیپاپ چیست؟ | معرفی 5 مورد از گروه های کیپاپ معروف در سال 2021

0 دیدگاه

کیپاپ، نوعی سبک در موسیقی می باشد که معنی ان پاپ کره می باشد. این نوع موسیقی رفته رفته در جای جای جهان نفوذ کرده است و باعث شده است که خوانندگان کره ای بیشتر شناخته شوند. در این مقاله می خواهیم در مورد کیپاپ بیشتر بدانیم و اینکه کیپاپ به چه معنا می باشد را تشریح کنیم. هم چنین کیپاپ و ایران و کیپاپ و موزیک را توضیح دهیم و ببینیم که مجله تایم کیپاپ چه چیزی را عنوان کرده است.

کیپاپ چیست؟

کیپاپ چیست؟

کیپاپ نوعی پدیده نوظهور در سبک موسیقی است که افراد زیادی را به خود جلب کرده است. این سبک از موسیقی طرفداران بسیار زیادی را در کل دنیا، به سمت کره جنوبی دعوت کرده است. این سبک علاقه مندان مختلفی از کوچک و بزرگ دارد. هم چنین باید گفت که کیپاپ در همه سبک های موسیقی نمی باشد، بلکه سبکی موسیقی در کره است که به طور کل منبع پیدایش این سبک موسیقی در کره جنوبی بوده است. مثلا می توان گفت که یک خواننده امریکایی به نام تیلور سویفت، سبکی خاص از خود را در ایالات متحده دارد. در مورد کیپاپ هم چنین موردی صدق می کند.

این سبک موسیقی یک سبک جدید می باشد که به قسمت های مختلفی تقسیم می شود و زیر شاخه های مختلفی نیز دارد. هم چنین می توان گفت که همزمان با اجرای گروه های کیپاپ کره می توان دیگر سبک ها همانند رپ، راک و یا هیپ هاپ را بشنویم. در مورد زمان شکل گیری ان باید گفت که این سبک موسیقی در دهه هزار و نهصد و نود شکل گرفته است. در دهه هزار و نهصد و پنجاه، گروه های کیپاپ فعالیت خود را شروع کردند و بعد از ان از مدل های مختلفی نیز تاثیر گرفتند. البته کیپاپ از فرهنگ های مختلفی هم تاثیر گرفته که می توان به پاپ اشاره نمود. این مورد بر روی کیپاپ تاثیر زیادی گذاشته است.

در مورد تاریخ کیپاپ نیز می توان گفت که این سبک موسیقی از تاریخ خاص خودش بهره مند می باشد. مثلا در بیست و دوم فروردین سال هزار و سیصد و هفتاد و یک و یا یازدهم اوریل سال هزار و نهصد و نود و دو، گروهی در تلوزیون و برای نخستین دفعه، موسیقی در این سبک اجرا کردند. نام این گروه موسیقی، سئو تاجی و هم چنین د بویز بود. بعد از ان استارت به وجود امدن گروه های مختلف در کره زده شد و از ان موقع تا کنون گروه های مختلفی در کره به این سبک موسیقی روی اوردند. هم چنین کمپانی های مطرحی همانند اینترتیمنت در شاخه های مختلف و در سال های مختلف، توانستند که گروه مختلف و هم چنین با استعدادی را روی کار بیاورند که از معروف ترین بند های کره ای محسوب بشوند.

مثلا معروف ترین گروه های کیپاپ دقیقا همان افرادی هستند که امروزه همه ما ان ها را می شناسیم. این گروه ها در بین تمام مردم دنیا مشهور و محبوب هستند و افراد زیادی انان را دنبال می کنند. یکی از گروه های بسیار معروف در این سبک موسیقی گروه بی تی اس می باشد. برای مثال می توان گفت که این گروه در کره جنوبی همانند گروه وان دایرکشن در امریکا می باشد. در ادامه اگر بخواهیم عمیق تر به ماجرا نگاه کنیم می توانیم بگوییم که شرکت هایی وجود دارند که این نوع از گروه ها را اداره می کند. در کیپاپ برای این نوع شرکت ها اصطلاح kpop idols را به کار می برند. این گروه های کره ای از همه نوع هنری در گروه خود استفاده می کنند. این هنر ها می تواند شامل رقص، رپ و اواز های مختلف باشد.

گروه های مطرح کره ای کدامند؟

در مورد گروه های کیپاپ باید گفت که تقریبا اکثر نوجوان های کره ای علاقه بسیار زیادی دارند که وارد این سبک از اهنگ کره بشوند و به عنوان یک خواننده کیپاپ معرفی بشوند. ان ها تلاش زیادی می کنند و به همین دلیل گروه های کییپاپ زیادی در این کشور به عرصه ظهور رسیده است. در ادامه به معرفی چند نمونه از گروه های کیپاپ خواهیم پرداخت و انان را معرفی خواهیم کرد.

گروه بلک پینک

این گروه جزو گروه های دخترانه کره ای است که چهار دختر جوان در ان فعالیت می کنند. فعالیت این گروه از سال دوهزار و شانزده شروع شده است و انقدر محبوب و مورد توجه واقع شده است که نظر خوانندگان امریکایی را به خود جلب کرد است. چراکه در یکی از موزیک ویدیو های خود با خواننده مطرح امریکا یعنی سلنا گومز، همکاری داشته اند و اهنگی به نام بستی را منتشر کرده اند. این اهنگ، جزو اهنگ هایی بود که در بیلیورد قرار گرفت و رتبه سیزده را از ان خودش کرد.

گروه گرلز جنریشن

از دیگر گروه های بسیار مطرح و بسیار شاد و محبوب کره ای در کیپاپ می توان به گروه گرلز جنریشن اشاره نمود. این گروه هم چنین یکی از گروه های معروف کیپاپ شناخته شده است. هم چنین اهنگ جی نیز که متعلق به این گروه می باشد بسیار معروف است.

گروه واندر گرل

این گروه نیز از دیگر گروه های موسیقی می باشد که در زمینه کیپاپ فعالیت می کند. البته این گروه به اندازه گروه گرلز جنریشن معروف نمی باشند. اهنگ نوبادی متعلق به این گروه می باشد که از اهنگ های معروف کیپاپ محسوب می شود.

گروه بی تی اس

گروه بی تی اس بی شک یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین گروه کره ای می باشد که طرفداران زیادی را داشت است. این گروه مخفف یک کلمه کره است که به معنی پسران پیشاهنگ ضد گلوله می باشد. این گروه در سال دوهزار و ده، در شرکت بیگ هیت اموزش های خود را شروع کردند. هم چنین درسه سال بعد یعنی در سال دوهزارو سیزده اولین البوم خود را منتشر نمودند. هم چنین در چند سال بعد نیز یعنی در سال دوهزار و هفده، این گروه گفت که معنی کلمه این گروه فراتر از صحنه می باشد. موزیک ویدیو این افراد رکورد شکست و بازدید های بسیار زیادی خورد.

گروه اکسو

از دیگر بند های معروف و قدیمی کره ای می توان به گروه اکسو اشاره کرد. این گروه یک گروه پسرانه می باشد که مخلوطی از چینی و کره ای می باشد. این گروه سبک های مختلفی را از جمله پاپ، هیپ هاپ و هم چنین اراندبی را در موسیقی های خود گنجانده اند. لقب پادشان کیپاپ از ان این گروه جذاب می باشد.

گروه بنگ بنگ شین کی

از دیگر گروه های بسیار پر بازدید کره، این گروه می باشد که از اسم سختی نیز برخوردار است. این گروه در برهه ای از زمان دارای بزرگترین باشگاه هواداری بود و یک گروه شناخته شده محسوب می شد.

گروه بیگ بنگ

از دیگر گروه های معروف می توان به گروه بیگ بنگ اشاره نمود. این گروه یکی از گروه های حرفه ای کره می باشد که هوادارن مخصوص خودش را دارد.

کیپاپ یک نوع سبک موسیقی جهانی می باشد که تا کنون افراد زیادی به ان جذب شده اند. شرکت های بزرگ موسیقی نیز در این راستا بسیار کوشا بوده اند. کیپاپ زمانی شناخته شد که اهنگی به نام گنگم استایل در سال دوهزار و دوازده و در شبکه رادیویی در کل جهان منتشر شد. هم چنین امروزه کل جهان بی تی اس را می شناسند و علاقه شدیدی به ان دارند. پس می توان گفت که این واقعه، یک رخداد جهانی بوده است.

دلیل محبوبیت کیپاپ در جهان چیست؟

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که اصلا به چه دلیل کیپاپ باید خاص باشد؟ در این مورد نیز باید پاسخ گفت که ریتم بسیار جذاب موزیک ها و هم چنین هیجان بسیار زیادی که در این نوع موسیقی وجود دارد، از دلایلی می باشد که افراد زیادی شیفته و علاقه مند به این نوع از سبک موسیقی بشوند. ایا تا کنون در مورد موج هالیو شنیده اید؟ موج هالیو به موجی گفته می شود که یک موج کره ای است و معنی ان به افزایش محبوبیت فرهنگ کره ای ها باز می گردد. این موج در ابتدا محبوبیت خود را در اسیای شرقی به دست اورد و و بعد از ان از طریق رسانه های مختلف همانند فیلم های مختلف، در کل دنیا فراگیر شد و باعث شد که مردم فرهنگ کره را در سبک روزانه خود جای بدهند.

در ادامه به معنی و اصطلاحات گروه کیپاپ می پردازیم و در مورد ان بیشتر اطلاعات کسب می کنیم. مثلا کیپاپر به کسی گفته می شود که از هوادان کیپاپ می باشد. یعنی به طرفداران کیپاپ این لقب را می دهند. آیدل نیز از دیگر اصطلاحات می باشد که به معنی الهام بخش است. یعنی کیپاپر ها برای تشبیه کردن گروه مورد علاقه خود به ان گروه لقب ایدل را می دهند. از دیگر لغات می توان به ام وی اشاره کرد. این لغت نیز از دیگر لغت های کره می باشد که برای موزیک ویدیو های کیپاپ استفاده و به کار برده می شود. دیبو نیز از دیگر معانی کیپاپ می باشد که به معنی شروع و اغاز می باشد. مثلا وقتی یک گروه کیپاپ فعالیت خود را شروع می کند این لغت برای او به کار برده می شود.

معنی ویژوال در کیپاپ چیست؟

در مورد معنی ویژوال باید گفت که این کلمه به معنی جذاب است. خب حالا می خواهیم ببینیم که ویژوال به چه معنایی می باشد و چه زمانی استفاده می شود. این معنی در کیپاپ به معنی بیشتر دیده شده است. مثلا در مورد یکی از افراد محبوب گفته می شود. اگر بخواهیم مثال عینی بگوییم می توان جیسو را مثال زد. جیسو یکی از زیباترین افراد درگروه کیپاپی می باشد. در دیگر معنای این کلمه در کیپاپ می توان گفت به معنی چهره ای می باشد که از همه بیشتر زیباتر است. در دیگر معنا می توان گفت کسی می باشد که زیباترین چهره در بین تمامی افراد کیپاپ را دارا می باشد. هم چنین می گویند به معنی چیزی است که با چشم دیده می شود. اما با توجه نظرات افراد مختلف می توان گفت که نزدیک ترین تعبیر نسبت به ویژوال کیپاپ، زیباتر بودن یکی از افراد گروه نسبت به بقیه می باشد.

سریع ترین رپر کیپاپ کیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، کیپاپ مخلوطی از سبک های دیگر هم می باشد که این ها را در خود جای داده است. خب باید گفت که کیپاپ از رپر های بسیار خوبی برخوردار می باشد که یک نفر نیستند و تعداد زیادی هستند که در ادامه به معرفی چند نفر از ان ها خواهم پرداخت. کیم نام جون، از رپر های حرفه ای می باشد که نام هنری او ارام است. این شخص علاوه بر رپر ترانه سرا و اهنگساز نیز می باشد. هم چنین کار تهیه کنندگی نیز انجام می دهد. از او به دلیل عالی بودن در رپ به عنوای هیولای رپ یاد می شود. هم چنین نابغه رپ نیز به او می گویند.

لیسا مانوبان از دیگر رپر های حرفه ای می باشد. او یک رقصنده نیز می باشد که اهل تایلند است. او موسیقی و رقص را از سنین جوانی اغاز کرده است. او هم چنین در یک تست خوانندگی شرکت کرد و بعد از ان از میان شرکت کنندگان ان که چهارصد نفر بودند، انتخاب شد و شروع به کار اموزی کرد. این شخص نیز هم چنین یک عضو بسیار محبوب در گروه بلک پینک می باشد. سهون یکی دیگر از رپر های بسیار جذاب در کره جنوبی می باشد. او در سال هزار و نهصد و نود و چهار متولد شد است. او علاوه بر خوانندگی و کار های معروف به موسیقی، در حرفه مدلینگ نیز فعالیت می کند. او از اعضای گروه اکسو می باشد و در یکی از زیر گروه های اکسو نیز هنرنمایی کرده است. این شخص در طول فعالیت هنری خود موفق شده است که جایزه های زیادی را هم دریافت کند.

شوگا، از دیگر خوانندگان کیپاپ در شاخه رپ می باشد. این لقب از طرف کمپانی به او داده شده است. او تحت نظر کمپانی بیگ هیت فعالیت می کند. او یکی از هنرمندان بسیار محبوب می باشد که می توان این موضوع را از فالوور های بسیار زیاد این شخص دریافت کرد. از دیگر خوانندگان رپ را می توان به جی دراگون اشاره کرد. نام اصلی او کوان جیونگ می باشد. او تا کنون فعالیت های بسیار زیادی را انجام داده است که این موضوع باعث شده است که بتواند طرفداران زیادی را جذب کند. این شخص تنها کسی است که توسط سی ان ان شخصی انتخاب شده است که دلیل جذابیت شهر سئول می باشد.

رده بندی گروه های کیپاپ چگونه است؟

گروه های کیپاپ، از دسته از گروه هایی می باشند که تقریبا ماه و یا هفته ای یک گروه جدید معرفی می شود. در این قسمت می خواهیم به رده بندی گروه کیپاپ بپردازیم و ببینیم که این گروه های خوب و عالی به ترتیب کدام گروه ها می باشند. اولین جایگاه بدون حرف مختص گروه بی تی اس می باشد. این گروه یک گروه پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد. بعد از ان رتبه دوم به گروه اکسو داده می شود که در اولین سال های فعالیتش در جایگاه اول قرار داشت. باید گفت که این گروه هم چنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. رده سوم مختص گروه بیگ بنگ می باشد، این گروه نیز از گروه های بسیار جذاب کره ای می باشد. رتبه چهارم به گروه تی ایکس تی داده می شود؛ این گروه نیز از هواداران زیادی برخوردار می باشد. رتبه پنجم هم متعلق به گروه شاینی می باشد که اهنگ های بسیار جذابی را منتشر کرده است.

آموزش رقص کیپاپ

رقص کیپاپ، نوعی از رقص می باشد که زیر مجموعه همین سبک موسیقی می باشد. این رقص اکنون بسیار فراگیر شده است و توسط اشخاص بسیار زیادی یعنی بیشتر توسط کیپاپر ها اجرا می شود. همانطور که گفتیم، به طرفداران کیپاپ، کیپاپر گفته می شود. هم چنین باید گفت که کلیپ های مختلفی وجود دارد که این نوع رقص را اموزش داده است که می توان ان ها را دانلود نموده و این رقص را اموزش دید.

اهنگ های کیپاپ

اهنگ های کیپاپ، اهنگ های گروه های مختلف می باشد که تا کنون به تعداد زیادی منتشر شده است. می توان با جست و جوی اهنگ های کیپاپ و یا جست و جوی گروه مورد نظر به این اهنگ ها دسترسی پیدا کرد و انان را دانلود نمود.

گروه های کیپاپ دخترانه کدامند؟

گروه های کییپاپ دخترانه زیادی وجود دارد که توانسته اند بسیار موفق عمل کنند. یکی از این گروه های دخترانه و بسیار بزرگ گروه گرلز جنریشن می باشد. این گروه یک گروه دخترانه موفق است که توسط چند دختر اداره می شود و طرفداران زیادی دارند.

آیدل های کیپاپ چه افرادی می باشند؟

در مورد ایدل در ابتدا باید گفت که به افرادی که در کره جنوبی خوانندگی پاپ انجام می دهند ایدل می گویند. در ادامه به معرفی چند ایدل خواهیم پرداخت.

بوآ

این شخص که نام او کوان بوآ می باشد در امریکا نیز فعالیت می کند. این شخص نیز در حرفه خوانندگی و بازیگری فعالیت می کند و تا کنون شهرت زیادی را به دست اورده است.

ته یئون

از دیگر ایدل های کیپاپ می توان به ته یئون اشاره کرد. این خواننده نیز یکی از خوانندگان معروف کره می باشد که در گروه بی تی اس خوانندگی و فعالیت می کند.

جین

از دیگر ایدل های کیپاپ می توان به جین اشاره کرد. این خواننده نیز از دیگر خوانندگان بسیار مطرح می باشد. هم چنین در مورد این خواننده باید گفت که او بزرگترین عضو گروه بی تی است. او در سال هزار و نهصد و نود و به دنیا امده است و اکنون بیست و هشت سال سن دارد.

پادشاه کیپاپ کیست؟

در مورد پادشاه کی پاپ باید بگوییم که این عنوان متعلق به گروه اکسو می باشد. این گروه یکی از قدیمی های کیپاپ می باشد و تا کنون اهنگ های بسیار خوبی را ارائه داده است. این گروه یک گروه مطرح در کل جهان می باشد و افراد زیادی طرفداراین گروه کره ای می باشند.

قوی ترین فندوم کیپاپ

فندوم را می توان این گونه معنی کرد که گروه های کره ای بر روی طرفداران سرسخت خود نامی را می گذارند که این افراد با این نام شناخته می شوند. بی شک یکی از قوی ترین فندوم های کیپاپ را می توان به ارمی اشاره کرد. ارمی نام فندوم بی تی اس می باشد. این کلمه بر روی هوادارن بی تی اس گذاشته شده است.

کیپاپ به کره ای چه می شود؟

کیپاپ یک سبک موسیقی بسیار پر طرفدار می باشد که در کره طرفداران زیادی را دارد. این کلمه در معنی کره ای، به معنای پاپ کره می باشد. این سبک در دیگر نقاط جهان نیز فراگیر می باشد و تا کنون افراد زیادی از ان استقبال کرده اند.

نظر ایرانی ها درباره کیپاپ چیست؟

اگر بخواهیم در مورد نظرات ایرانی ها در مورد موسیقی کیپاپ بگوییم باید گفت که امروزه فیلم و سریال های کره ای و هم چنین علاقه ان ها به کیپاپ بسیار زیاد می باشد. به صورتی که گروه های کره ای در ایران نیز طرفداران و فن های خود را دارند. این طرفداری و فن بودن انقدر زیاد می باشد که می توان از ان ها از فندوم های سرسخت یاد کرد. این علاقه ایرانی ها به گروه های کیپاپ باعث شده است که ان ها به سمت فرهنگ کره کشیده بشوند و سبک و سیاق زندگی ان ها را دنبال کنند. برای مثال، زبان کره ای یاد بگیرند و یا غذاهای کره ای را امتحان کنند. هم چنین این افراد به یادگیری رقص کیپاپ نیز می پردازند.

در این مورد می توانید برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویکی پدیا K-pop مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. لقب پادشاه کیپاپ برای چه کسی و یا چه گروهی می باشد؟

  گروه اکسو یکی از گروه های معتبر در کره می باشد و بسیار قدیمی است که به او لقب پادشاه کیپاپ نسبت داده شده است.

 2. کدام گروه امروزه جزو اولین گروه کیپاپی از لحاظ شهرت و محبوبیت به شمار می رود؟

  گروه کیپاپ بی تی اس جزو مشهور ترین گروه های کره می باشند.

 3. کیپاپر به چه کسی گفته می شود؟

  به طرفداران موسیقی کیپاپ و گروه های کره ای کیپاپر گفته می شود.

 4. ویژوال به چه معنی است؟

  در مورد معنی لغت ویژوال در کیپاپ می توان گفت که به کسی که در یک گروه از همه زیباتر و جذاب تر می باشد ویژوال ان گروه گفته می شود.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0