ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس یک ورزشگاه چند منظوره است و در شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است و تا به اکنون بازی های متعددی در این ورزشگاه از استادیوم های ایرانی بزرگ برگزار شده است.

 • می توانید به راحتی و تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به معتبرترین و برجسته ترین سایت شرط بندی فوتبال ایرانی هدایت شوید.
معرفی ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس

معرفی ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس

در کشور ایران، ورزش فوتبال یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین ورزش ها به شمار می رود که اکثر مردم علاقه بسیار زیادی به این ورزش دارند و آن را دنبال می کنند. حال این موضوع را هم باید افزود که در ایران تیم‌ های مختلفی وجود دارند که هر کدام از این تیم ها طرفداران و هواداران بسیار زیادی نیز دارند. حال ناگفته نماند که برای برگزاری بازی تیم های فوتبال در هر شهر استادیوم های فوتبال تاسیس شده است. حال ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین ورزشگاه هایی است که واقع در بندرعباس می باشد که در ادامه قرار است به معرفی این ورزشگاه بپردازیم.

مجموعه ورزشی خلیج‌ فارس یک ورزشگاه چند منظوره در شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان می باشد که در سال 1389 افتتاح شده است. حال این موضوع را هم باید افزود که استادیوم این مجموعه ورزشی بیست هزار نفر گنجایش تماشاگر دارد و ابعاد زمین چمن طبیعی آن نیز 110 متر در 70 متر است. بهتر است که بدانید استادیوم خلیج فارس بندر عباس در سطح استادیوم های درجه (c) آسیا سطح بندی شده است. ژیمناستیک، تکواندو، سالن اسکواش، سالن بدن‌ سازی، سالن دارت (خانه دارت) و پیست اسب‌ سواری دیگر اماکن ورزشی این مجموعه ورزشی می باشد و به همین دلیل این مجموعه یکی از مجموعه های ورزشی معروف در بندرعباس به شمار می رود.

ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس میزبان بازی های کدام تیم است؟

این ورزشگاه، استادیومی با ابعاد 110 متر در 70 متر است. مظفر خادمی که مسئول عملیات ساخت این ورزشگاه بوده است در یکی از صحبت های خود بیان کرده است: به دلیل کمبود اعتبار و تغییر پیمانکار سال ها طول کشید تا این ورزشگاه افتتاح شود. در این باره بهتر است که بدانید در تاریخ 19 آبان سال 1389 این ورزشگاه افتتاح شد. بهتر است که بدانید این ورزشگاه برای برگزاری بازی تیم های خانگی تاسیس شده است و تا به اکنون خیلی از بازی‌ های مهم در این ورزشگاه برگزار شده است.

حال این موضوع را هم باید افزود که این ورزشگاه طی سال های اخیر میزبان رویداد های دیگری هم بوده است. در این باره بهتر است که بدانید برگزاری اردوی تیم های مختلف ورزشی همچون تیم ملی فوتبال امید، تیم ملی فوتبال بانوان و تیم ملی دو و میدانی افراد باهوش میانه در این ورزشگاه برپا شده است. هم چنین میزبانی از بازی های نمایندگان هرمزگان در لیگ های مختلف فوتبال کشور، برگزاری مسابقات دو و میدانی و مسابقات متعدد استانی هم در این ورزشگاه معروف برگزار شده است.

آدرس ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس

آدرس ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس

با توجه به این که مسابقات متعددی در این ورزشگاه برگزار می‌ شود و هم چنین ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس یک ورزشگاه چند منظوره است که امکانات دیگری هم دارد، از این رو خیلی از افراد تمایل دارند تا به این ورزشگاه بروند و به همین دلیل یکی سوالاتی که برای اکثر افراد به وجود می‌ آید، این است که این ورزشگاه در کجا واقع شده است؟ در رابطه با آدرس ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس بهتر است که بدانید این ورزشگاه در محله پگاه بندرعباس و در بلوار امام حسین، بلوار بوموسی واقع شده است. بهتر است که بدانید از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی همچون زندان مرکزی بندرعباس شهرک توحید، جایگاه سوخت سامکو، سوپرمارکت المپیک، کبابی عبدالله جلابی شعبه سه و کمیته امداد امام خمینی قرار گرفته است.

حال این موضوع را هم باید افزود که اگر می خواهید تا آدرس دقیق تری از مکان این ورزشگاه را به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا نام این ورزشگاه را در اپلیکیشن های مکان‌ یاب همچون نقشه جستجو نمایید تا به این گونه بتوانید به مشاهده دقیق آدرس آن بپردازید. هم چنین با مراجعه به سایت رسمی ورزشگاه هم می توانید لوکیشن دقیق این ورزشگاه را مشاهده کنید.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس، یک ورزشگاه چند منظوره است که علاوه بر برگزاری بازی های فوتبال، امکانات دیگری هم دارد و دارای سالن های ورزشی متعددی می باشد. به همین دلیل این ورزشگاه بسیار معروف می باشد. حال خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده تصاویر این ورزشگاه بپردازند و به این گونه بیشتر با فضای داخل و بیرون ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید روش‌ های متعددی برای جستجو و مشاهده عکس های این ورزشگاه وجود دارد، اما با این حال بهترین و آسان ترین روش مراجعه به اینترنت است. اگر در اینترنت عباراتی همچون عکس ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس را جستجو نمایید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و عکس های مختلفی از این ورزشگاه با کیفیت بالا برای شما نمایش خواهید یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها و یا حتی دانلود آن ها بپردازید.

هم چنین در اینترنت می توانید به جستجو و مشاهده عکس هایی از بازسازی ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس هم بپردازید. البته ناگفته نماند که با مراجعه به سایت رسمی ورزشگاه هم می توانید عکس های متعددی از این مکان را با کیفیت بالا مشاهده کنید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

بهتر است که بدانید ساخت ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس از سال 1376 شروع شد و حدود چهارده سال طول کشید تا این ورزشگاه به طور کامل ساخته شود. مظفر خادمی در این باره بیان کرده است: عملیات ساخت این پروژه به دلیل کمبود اعتبار و هم چنین تغییر پیمانکار سال ها طول کشیده است. سرانجام زمین چمن ورزشگاه 20 هزار نفری در 19 آبان سال 1389 با حضور مسئولان کشوری و استانی و هم چنین با مسابقه تیم های فوتبال آلومینیوم هرمزگان و استقلال اهواز افتتاح شد. این موضوع را هم باید افزود که برای نخستین بار در سال 91-92 از این ورزشگاه استفاده شد.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این ورزشگاه با ظرفیت بیست هزار نفری و زمینی با چمن طبیعی دارای امکاناتی همچون: زمین چمن، اسکوربورد، اتاق داوران، جایگاه خبرنگاران، سالن کنفرانس خبری، رختکن تیم های میهمان و میزبان، دو زمین تنیس خاکی، سالن اسکواش، سالن بدن‌ سازی، اتاق کنترل دوپینگ، ژیمناستیک، تکواندو، سالن دارت و … می باشد. هم چنین بیان شده است که پیست اسب‌ سواری نیز در این ورزشگاه به زودی راه اندازی خواهد شد.

زمین چمن ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس چگونه است؟

در رابطه با چمن استادیوم خلیج فارس بندرعباس بهتر است که بدانید برای این استادیوم از چمن طبیعی استفاده شده است و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

در رابطه با ظرفیت این ورزشگاه چند منظوره که واقع در شهر بندرعباس است، بهتر است که بدانید این ورزشگاه 20 هزار نفر ظرفیت دارد. ظرفیت بالای این ورزشگاه در کنار امکانات دیگری که دارد، باعث شده است تا این ورزشگاه میزبان خیلی از بازی های نمایندگان هرمزگان در لیگ های مختلف فوتبال کشور باشد.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس برگزار شده اند کدامند؟

در این ورزشگاه تا به اکنون بازی های مختلفی برگزار شده است. این موضوع را هم باید افزود که برگزاری اردوی تیم های مختلف ورزشی از جمله: تیم ملی فوتبال امید ، تیم ملی فوتبال بانوان نیز در همین ورزشگاه برپا شده است.

مالک ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس کدام تیم است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که برای برخی از افراد به وجود می‌ آید، این است که مالک ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس کیست؟ در این باره بهتر است که بدانید مالک این ورزشگاه اداره‌ کل ورزش و جوانان استان هرمزگان می باشد. حال اگر می خواهید اطلاعات دقیق‌ تری در رابطه با این موضوع به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به ویکی پدیای این ورزشگاه و یا حتی سایت رسمی ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 1. ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس در چه سالی تاسیس شده است؟

  ساخت این ورزشگاه از سال 1376 شروع شد و حدود 14 سال طول کشید تا این ورزشگاه به طور کامل ساخته شود و در نهایت این ورزشگاه در 19 آبان سال 1389 با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

 2. ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس واقع در کجاست؟

  ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس در محله پگاه بندرعباس و در بلوار امام حسین، بلوار بوموسی واقع شده است و از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی همچون زندان مرکزی بندرعباس شهرک توحید، جایگاه سوخت سامکو قرار گرفته است.

 3. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم خلیج فارس بندر عباس پرداخت؟

  روش های مختلفی برای جستجو و مشاهده عکس های استادیوم خلیج فارس وجود دارد، اما با این حال بهترین روش مراجعه به اینترنت و جستجوی نام این استادیوم است تا به این گونه با نتایج دلخواه رو به رو شوید.

 4. ظرفیت ورزشگاه خلیج فارس بندر عباس چقدر است؟

  بهتر است که بدانید این ورزشگاه بیست هزار نفر گنجایش تماشاگر دارد و ابعاد زمین چمن طبیعی آن 110 متر در 70 متر می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید