اگر تمایل دارید تا در رابطه با یکی از افراد معروف ایرانی به ایرج رزمجو که از همراهان همیشگی خوانندگان ایرانی بوده است؛ اطلاعات مفیدی را به دست آورید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

ایرج رزمجو کیست؟

ایرج رزمجو کیست؟

در این قسمت قرار است تا به مرور بیوگرافی ایرج رزمجو بپردازیم، در این باره باید بگوییم که ایرج رزمجو متولد 1315 در تهران بوده است. وی ترانه‌ سرای خوانندگان قدیمی ایرانی و هم چنین قهرمان سابق پرش ارتفاع بوده است. ایشان فارغ‌ التحصیل رشتهٔ علوم ارتباطات از دانشگاه تهران و هم چنین فوق لیسانس و دکتری در رشتهٔ رفتار انسانی بوده است. از آقای رزمجو به‌ عنوان قهرمان در رشته‌ های دو، پرش ارتفاع و پرش با نیزه یاد می شود. هم چنین خیلی از مردم ایشان را شاعری توانا و ترانه‌ سرایی با احساس و بااستعداد می‌ دانستند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید آقای رزمجو در سال‌ های خیلی دور همکاری هنری خود را با آقای پرویز مقصدی و گروه جوان آن سال‌ ها که شامل کیوان، داریوش، اونیک و هم چنین افشین بود و ترانه‌ های شنیدنی و زیبایی که برای آن ها ساخت، شروع کرد که از نمونه‌ آن می توان به ترانه محبوب (حسود) اشاره کرد. این موضوع را هم باید افزود که ایشان ترانه‌ ای برای داریوش به‌ نام (تلافی) و ترانه‌ ای برای هوشمند عقیلی به‌ نام (یاد) سروده است. هم چنین آقای رزمجو تمامی ترانه‌ های آلبوم (خاطره 2) را برای مهستی، هایده و حمیرا سروده است که شامل ترانه‌ هایی مانند: (دل دیوونه) با صدای حمیرا، (راوی) با صدای هایده و (طعنه) با صدای مهستی بوده است.

آقای رزمجو از دوران ورزش، با فرامرز آصف (خواننده، آهنگساز، ترانه‌ سرا و ورزشکار سابق) دوستی دیرینه ای داشته است و در آمریکا برای آصف نیز چندین ترانه سروده است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به ویکی پدیای آقای رزمجو مراجعه نمایید.

ترانه های معروف ایرج رزمجو کدامند؟

در این قسمت قرار است به معرفی برخی از ترانه های معروف آقای رزمجو که برای خوانندگان سنتی ایرانی و قدیمی ایرانی سروده بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می‌ کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

امید

از یکی از اشعار معروف آقای رزمجو می‌ توان به امید اشاره کرد که توسط حمیرا یکی از خوانندگان سرشناس و مشهور ایرانی خوانده شده است. این آهنگ را می توانید در اینترنت جستجو و دانلود کنید.

دل دیوونه

دل دیوونه یکی از شاهکار های این ترانه سرای مشهور و معروف اهل ایران می باشد که توسط حمیرا خواننده معروف خوانده شده است. می توانید در اینترنت به جستجو و دانلود آهنگ دل دیوونه به خوانندگی حمیرا بپردازید.

ندیم

یکی از مشهور ترین و محبوب‌ ترین اشعار آقای رزمجو ندیم نام دارد. حال شاید باید برای شما هم جالب باشد که بدانید ندیم توسط داریوش یکی از خوانندگان معروف ایرانی خوانده شده است. می توانید در اینترنت به جستجو و دانلود آهنگ ندیم با خوانندگی داریوش بپردازید.

طعنه

طعنه از دیگر آثار مشهور و محبوب این ترانه سرا سرشناس ایرانی می باشد که توسط مهستی یکی از خوانندگان محبوب و مشهور ایرانی خوانده شده است. این آهنگ را نیز می‌ توانید در اینترنت جستجو و دانلود نمایید.

عروسک

از دیگر شاهکار های آقای رزمجو می‌ توان به عروسک اشاره کرد که توسط هایده یکی از خوانندگان سرشناس ایرانی خوانده شده است. این آهنگ را نیز می توانید در اینترنت جستجو و دانلود کنید.

همسر ایرج رزمجو کیست؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که برای خیلی از مخاطبان آقای رزمجو به وجود می‌ آید، این است که همسر ایشان کیست، چرا که آن ها تمایل دارند تا در مورد روابط شخصی این ترانه سرای معروف اهل ایران بیشتر بدانند. در این باره باید بگوییم که آقای رزمجو در سال‌ های اقامت خود در ایران با خانمی به نام ژاله علو ازدواج کرد. البته این ازدواج دوام نیافت و بعد از مدتی آن ها از یکدیگر جدا شدند. این موضوع را هم باید افزود که سجاد رزمجو پسر این ترانه سرای معروف نمی باشد، با این حال می توانید برای اطلاعات بیشتر ویکی پدیا سجاد رزمجو را مشاهده نمایید.

حال در رابطه با ژاله علو باید بگوییم که شوکت علو مشهور به ژاله علو متولد 14 مرداد سال 1306 در تهران است. ایشان گوینده رادیو، شاعر، صداپیشه و هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون اهل ایران می باشد. حال اگر تمایل دارید تا از آخرین وضعیت ژاله علو مطلع شوید و یا به مشاهده عکس جوانی ژاله علو بپردازید، پیشنهاد ما این است که به اینترنت مراجعه نمایید، چرا که در اینترنت می توانید به راحتی به جستجو عکس ژاله علو و یا حتی به مشاهده فیلم طوفان زندگی ژاله علو بپردازید و یا این که در رابطه با گویندگی ژاله علو نیز اطلاعات مفیدی را بدست آورید.

عکس های ایرج رزمجو را در کجا ببینیم؟

آقای رزمجو یکی از ترانه سرا های معروف و هم چنین ورزشکاران مشهور ایرانی بوده اند، به همین دلیل طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی دارند. حال برخی از مخاطبان ایشان تمایل دارند تا به مشاهده عکس های این ترانه سرا و ورزشکار سابق ایرانی بپردازند و به این گونه بیشتر با ایشان آشنا شوند. در این باره باید بگوییم که روش‌ های متعددی برای مشاهده عکس ایرج رزمجو وجود دارد. به عنوان مثال اگر شما به شبکه‌ های مجازی مراجعه نمایید، می توانید عکس های متعددی از ایشان را در پیج های مختلف و یا فن پیج های آقای رزمجو جستجو و مشاهده کنید.

هم چنین این موضوع را هم باید افزود که اگر به اینترنت مراجعه نمایید و نام ایشان را جستجو کنید نیز با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و عکس‌ های متعددی از آقای رزمجو برای شما نمایش خواهد یافت.

علت مرگ ایرج رزمجو چه بود؟

متاسفانه آقای رزمجو در ماه اسفند 1393 و در سن 78 سالگی بر اثر بیماری سرطان ریه در یک بیمارستان در شهر لس‌ آنجلس درگذشت. در مراسم ختم ایشان، فرامرز آصف قهرمان سابق پرش سه گام، حسن رهنوردی قهرمان سابق وزنه‌ برداری جهان و هم چنین صادق نوجوکی آهنگساز و تنظیم‌ کنندهٔ معروف به‌ یاد و در بزرگداشت آقای رزمجو حضور داشتند و سخن گفتند.

آیا ایرج رزمجو بیماری خاصی داشت؟

بعد از فوت ایشان در سال 1393، بیشترین جستجویی که در مورد آقای رزمجو در اینترنت انجام شده بود، در رابطه با این موضوع بوده است که آیا این ترانه سرای معروف به بیماری خاصی مبتلا بودند؟ در این باره باید بگوییم که ایشان سالیان طولانی درگیر سرطان ریه بوده اند و در نهایت بر اثر بیماری سرطان ریه در یکی از بیمارستان‌ های شهر لس آنجلس درگذشتند.

آیا این شخص فعالیت های سیاسی هم داشت؟

گاهی اوقات مشاهده می شود که برخی از ترانه سرا ها و شاعران معروف ایرانی فعالیت های سیاسی نیز داشته اند، به همین دلیل برای برخی افراد به ویژه مخاطبان آقای رزمجو سوالی که به وجود می‌ آید، این است که آیا آقای رزمجو نیز فعالیت‌ های سیاسی داشته است؟ در این باره باید بگوییم که ایشان تمام تمرکز و هدفش را بر روی حرفه‌ خود قرار داده بود و در هیچ گونه فعالیت های سیاسی مشارکت نداشته اند.

این ترانه سرا در چه رشته ورزشی فعالیت می کرده است؟

اگر طرفدار آقای رزمجو هستید، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ایشان در پرش ارتفاع که یکی از رشته‌ های ورزش دو و میدانی است و در این ورزش، ورزشکاران باید از روی یک میله افقی که در ارتفاع مشخصی گذاشته شده‌ است پرش کنند، فعالیت داشته است و هم چنین قهرمان سابق پرش ارتفاع بوده است.

ایرج رزمجو برای چه خوانندگانی ترانه سرایی کرده است؟

بهتر است که بدانید آقای رزمجو در سال‌ های فعالیت خود برای خیلی از خوانندگان مطرح و سرشناس ایرانی ترانه سروده اند که از معروف ترین این خوانندگان می توان به حمیرا، داریوش، مرتضی پاشایی، کیوان، اونیک، افشین، فرامرز آصف و … اشاره کرد. در نهایت باید افزود که می توانید با مراجعه به اینترنت به جستجو و دانلود آهنگ های این خوانندگان که توسط آقای رزمجو ترانه سرایی شده‌ اند، بپردازید و از گوش کردن به این آهنگ ها لذت ببرید.

سوالات متداول

 1. ایرج رزمجو کیست؟

  آقای رزمجو متولد 1315 در تهران بوده است، ایشان ترانه‌ سرا و قهرمان سابق پرش ارتفاع بوده است. وی فارغ‌ التحصیل رشتهٔ علوم ارتباطات از دانشگاه و هم چنین فوق لیسانس و دکتری در رشتهٔ رفتار انسانی بوده است. خیلی از مردم ایشان را شاعری توانا و ترانه‌ سرایی با استعداد می‌ دانستند.

 2. همسر ایشان کیست؟

  آقای رزمجو در سال‌ های اقامت خود در ایران با خانم ژاله علو ( گوینده رادیو، شاعر، صداپیشه و هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران ) ازدواج کرد، البته این ازدواج دوام نیافت و بعد از مدتی به جدایی ختم شد.

 3. آقای رزمجو برای کدام خوانندگانی معروف ایرانی ترانه سرایی کرده است؟

  آقای رزمجو برای خیلی از خوانندگان مطرح ترانه سروده اند که از معروف ترین این خوانندگان می توان به داریوش، مرتضی پاشایی، حمیرا، کیوان، افشین، اونیک، فرامرز آصف و … اشاره کرد.

 4. چگونه می توان به مشاهده عکس های آقای رزمجو پرداخت؟

  اگر تمایل به مشاهده عکس های آقای رزمجو را دارید، پیشنهاد ما این است که به اینترنت مراجعه نمایید. هم چنین برخی از پیج ها در شبکه های مجازی نیز عکس های متعددی از ایشان را برای علاقمندان در صفحات خود قرار داده اند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید