پر افتخارترین تیم ملی فوتبال جهان، برزیل غول خفته فوتبال جهان است. این تیم از رکوردداران جام جهانی محسوب می شود. تیم ملی فوتبال برزیل که همچنین به نام مستعار سلسائو هم معروف است یکی از محبوب ترین و قدر ترین تیم های فوتبال جهان به شمار می‌ آید. به نظر بسیاری برزیل در جام جهانی 2022 قطر شانس بسیار زیادی برای قهرمان شدن دارد و برای همین هم تمامی نگاه ها بر روی این تیم دوخته شده است. با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به این تیم و عملکردی که از خود در این جام جهانی نشان داده است.

 • در صورت تمایل به شرط بندی جام جهانی بر روی دیگر بازی ها تنها کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
تاریخچه حضور برزیل در جام جهانی

تاریخچه حضور برزیل در جام جهانی

برزیل موفق ترین تیم ملی عضو فیفا است و تا به حال بیش از پنج بار قهرمان جام جهانی شده است. این تیم هم از نظر نسبی و هم از نظر مطلق بهترین عملکرد را در تاریخ جام جهانی از خود به جای گذاشته. این تیم توانسته از صد و نه بازی ای که در جام جهانی در آن ها شرکت کرده است هفتاد و سه تا از آن ها را پیروز شود. همچنین این تیم تنها تیم فوتبال ملی ای است که توانسته در تمام دوره های جام جهانی با موفقیت حضور یابد. علاوه بر این، این تیم تنها تیمی است که توانسته جام جهانی را در چهار قاره مختلف از آن خود کند: یکبار در سال هزار و نهصد و پنجاه و هشت در سوئد، بار دوم در سال هزار و نهصد شصت و دو در چیلی، بار سوم در سال هزار نهصد و هفتاد در مکزیک و بار چهارم در سال هزار و نهصد و نود و چهار در کشور آمریکا. همچنین این تیم توانست پنجمین قهرمانی خود را از آسیا داشته باشد که بر می گردد به جام جهانی دو هزار و دویی که در ژاپن/کره برگذار شد. برزیل در سیستم از کار افتاده جام کنفدراسیون فیفا هم بیشترین افتخار را از آن خود کرده بود و توانسته بود چهار بار قهرمان آن جام شود. همانطور که مشاهده می کنید برزیل قهرمان بلامنازع جام جهانی در طول تاریخ آن است و بهترین عملکرد ممکن را از خود نشان داده است. این که آیا این تیم می تواند در قطر هم پیروز شود و یک گل دیگر به تاج گل افتخارات خود اضافه کند، سوالی است که هر طرفدار فوتبالی مشتاق دانستن جواب آن است.

افتخارات برزیل در جام جهانی

برزیل بدون هیچ شک و گمانی پر افتخارترین تیم ملی حاضر در جام جهانی است. این تیم توانسته پنج بار قهرمان جهان شود و اسم خودش را در تاریخ فوتبال یگانه کند. برزیل در این جام به نظر می رسد وضعیت خوبی داشته باشد و شاید برود که ششمین قهرمانی خودش را هم جشن بگیرد. در هر حال بیایید نگاهی به افتخارات درخشان این تیم ستاره ای داشته باشیم.

 • قهرمان: ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴، ۲۰۰۲
 • نایب قهرمان: ۱۹۵۰، ۱۹۹۸
 • مقام سوم: ۱۹۳۸، ۱۹۷۸
 • مقام چهارم: ۱۹۷۴، ۲۰۱۴

همچنین بد نیست نگاه به دیگر افتخارات این تیم قدر داشته باشیم تا تصویر درستی از قدرت این تیم آمریکای جنوبی به دست بیاوریم.

افتخارات برزیل در کوپا آمریکا

 • قهرمان: ۱۹۱۹، ۱۹۲۲، ۱۹۴۹، ۱۹۸۹, ۱۹۹۷، ۱۹۹۹, ۲۰۰۴, ۲۰۰۷, ۲۰۱۹
مربی این تیم در جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید

مربی این تیم در جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید

سرمربی تیم برزیل در جام جهانی کسی نیست جز آدنو لئوناردو بچی که به اسم مستعارش تیته معروف است. تیته یکی از موفق ترین مربیان حاضر در این جام جهانی است و از طرف دیگر بازیکنانی که در اختیار دارد نیز جزو بهترین ها هستند. پس به نظر می رسد این سرمربی شصت و یک ساله شانس خوبی دارد تا بتواند جام جهانی را ببرد و اسم خودش را در تاریخ برزیل و تاریخ فوتبال جاودانه کند.

بررسی گروه برزیل در جام جهانی 2022

برزیل در گروه G مسابقات جام جهانی دو هزار و بیست و دو قطر قرار دارد. برزیل در این گروه باید با سه کشور صربستان، کامرون و سوییس به مسابقه بپردازد. به نظر می رسد برزیل در گروه خوبی قرار گرفته است و شانس بالایی برای صعود از این گروه دارد.

آیا برزیل از گروه خود صعود می کند؟

آیا برزیل از گروه خود صعود می کند؟

اکثر قریب به اتفاق کارشناسان بر این عقیده هستند که برزیل به راحتی می تواند از گروهش بالا بیاید. تیم هایی که برزیل باید با آن ها به مقابله بپردازد تیم های قوی ای نیستند و به احتمال قوی برزیل می تواند در تمام بازی های گروهیش پیروز ظاهر شود. برزیل به همین علت با اعتماد به نفس بالایی وارد این مسابقات خواهد شد. تیم های دیگر این گروه باید مواظب خودشان باشند وگرنه ممکن است همه بازی های خود مقابل برزیل را ببازند.

لیست بازیکنان برزیل در جام جهانی قطر

لیست بازیکنان برزیل در جام جهانی قطر

با هم مروری بر ترکیب تیم ملی برزیل و ستارگان بی شماری که این تیم در جام جهانی در اخیتار دارد می اندازیم. بدون شکل برزیل در جام جهانی 2022 خواهد درخشید.

دروازه بان برزیل در جام جهانی 

آلیسون بکر (لیورپول)، ادرسون مورائس (منچسترسیتی)، وِورتون (پالمیراس)

مدافعان برزیل در جام جهانی 

الکس تلس (سویا)، الکس ساندرو (یوونتوس)، گلیسون برمر (یوونتوس)، تیاگو سیلوا (چلسی)، مارکینیوش (پاری سن ژرمن)، ادر میلیتائو (رئال مادرید)، دانیلو (یوونتوس)، دنی آلوس (اونام)

مهاجم های برزیل در جام جهانی 

ریچارلیسون (تاتنهام)، گابریل ژسوس (آرسنال)، نیمار (پاری سن-ژرمن)، وینیسیوس جونیور (رئال مادرید)، آنتونی (منچستریونایتد)، رافینیا (بارسلونا)، گابریل مارتینلی (آرسنال)، ، رودریگو (رئال مادرید)، پدرو (فلامینگو)

هافبک های برزیل در جام جهانی 

فابینیو (لیورپول)، برونو گیمارش (نیوکسل)، فرد (منچستریونایتد)، کاسمیرو (منچستریونایتد)، لوکاس پاکتا (وستهم)، اورتون ریبیرو (فلامنگو)

بزرگ ترین غایب های این تیم برای حضور در جام جهانی قطر

یکی از ستاره های این تیم پر ستاره که به علت مصدومیت نتوانست به تیم ملی بپیوندد و در مسابقات جام جهانی دو هزار و بیست و دو قطر شرکت نمی تواند بکند آرتور ملو است. این بازیکن لیورپول هنگام گرم کردن برای مقابله با باشگاه رنجرز که قرار بود در لیگ قهرمانان اروپا در مقابل آن بازی کند، به عضلاتش فشار وارد نمود و مصدوم شد.

همچنین روبرتو فیرمنیو که او نیز یکی دیگر از بازیکنان تیم لیورپول است به دلایلی توسط سرمربی تیم به اردوی جام جهانی قطر دعوت نشد و برای همین نمی تواند برای تیم ملی کشورش توپ زنی کند. عدم حضور این بازیکن از این جهت مهم است که این بازیکن توانسته بود برای باشگاهش هشت گل بزند.

کاپیتان تیم ملی سوییس در این تورنمنت کیست؟
Soccer Football – World Cup – South American Qualifiers – Brazil v Colombia – Arena Corinthians, Sao Paulo, Brazil – November 11, 2021 Brazil’s Lucas Paqueta in action with Colombia’s Gustavo Cuellar REUTERS/Amanda Perobelli

کاپیتان تیم ملی سوییس در این تورنمنت کیست؟

کاپیتان تیم برزیل در جام جهانی دو هزار و بیست و دو قطر تیاگو سیلوا است. این بازیکن سی و هشت سال و پر تجربه که به عنوان مدافع برای تیم ملیش بازی خواهد کرد به عنوان کاپتیان این تیم برگزیده شده است. او برای باشگاه چلسی انگلستان به میدان می رود و یکی از با تجربه ترین بازیکنان برزیلی حال حاضر به شمار می آید. بنا به نظر بسیاری از طرفداران و کارشناسان او یکی از بهترین مدافعان فوتبال جهان است و برخی حتی معتقدند که نام او در تاریخ فوتبال مانگار است. از جمله نکاتی که در مورد این بازیکن چشمگیر است قدرت بدنی بالا، نظم و احاطه بالا بر توپ و توانایی رهبری بی نظیرش است. بدون شک برزیل با داشتن این بازیکن کار راحتی در این مسابقات خواهد داشت.

بررسی شانس برزیل برای قهرمانی جام جهانی 2022

بررسی شانس برزیل برای قهرمانی جام جهانی 2022

کارشناسان بدون هیچ شکی معتقدند که برزیل از گروهش صعود خواهد کرد. هیچ تیم دیگری در گروه برزیل به خوبی برزیل نیست و نمی تواند همپای این تیم بازی کند. به همین خاطر سوالی که باید پرسید این نیست که آیا برزیل می تواند صعود کند یا خیر بلکه این است که آیا می تواند با شکست همه تیم های گروهش و به عنوان تیم اول صعود کند یا خیر. با توجه به بازی های مقدمانی و همچنین عملکردی که این تیم در بازی های دوستانه اخیرش از خود نشان داده به نظر می رسد برزیل شانس بسیار خوبی دارد که تمام حریفانش را به خاک بمالد و با غرور بالا وارد بازی های مرحله بعد شود. با توجه به این که جدی ترین رقیب این تیم، تیم دیگری از قاره آمریکای جنوبی یعنی آرژانتین می باشد پیش بینی این که آیا برزیل می تواند تا خط آخر پیش برود و قهرمانی را از آن خود کند در حاله ای از ابهام قرار دارد. با این حال طرفداران این تیم امیدشان بالاست و منتظر شیرینی برد فینال هستند.

نظر کارشناسان در مورد عملکرد این تیم در جام جهانی 2022

برزیل تا به حال با قدرت تمام در این بازی ها ظاهر شده است و کارشناسان تحت تاثیر بازی زیبای این تیم قرار گرفته اند. بسیاری به بازی بسیار قوی تیاگو سالوا اشاره می کنند و معتقدند که دروازه برزیل به شدت امن و مستحکم باقی خواهد ماند. در کل کارشناسان امید زیادی به قهرمانی برزیل دارند و با توجه به عملکردی که این تیم در بازی های مقدماتی از خود نشان داد شانس قهرمانی این تیم را بالا می دانند.

سوالات متداول

 1. آیا برزیل قهرمان جام جهانی 2022 می شود؟

  به نظر می رسد با توجه به تمامی حقایقی که موجود است این تیم شانس بسیار بالایی برای قهرمانی در اختیار دارد.

 2. کاپیتان تیم ملی برزیل در جام جهانی 2022 کیست؟

  کاپیتان برزیل در این جام جهانی تیاگو سیلوا است. بازیکن با تجربه ای که به عنوان مدافع برای برزیل بازی خواهد کرد و این تیم را مقابل تیم های دیگر رهبری خواهد کرد.

 3. آیا برزیل از گروهش صعود می کند؟

  به نظر اکثر کارشناسان صعود برزیل از گروهش یک حقیقت محرض است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید