بررسی استادیوم فلتینس آرنا ورزشگاه خانگی شالکه 04

0 دیدگاه

استادیوم فلتینس آرنا که نام آن در زبان انگلیسی Veltins-Arena می باشد، با نام پیشین استادیوم اوف شالکه نیز شناخته شده و به عنوان یکی از استادیوم های ورزشی کشور آلمان است که در شهر گلزن‌ کیرشن آلمان ساخته و تاسیس شده است. این استادیوم یکی از بهترین و مدرن‌ ترین ورزشگاه‌ هایی است که با امکانات بالا در جهان معرفی شده و در آن فوتبال به طور اختصاصی آموزش داده می شود و تیم های ورزشی در آن مسابقات خود را برگزار می کنند. این ورزشگاه که به عنوان استادیوم اختصاصی تیم شالکه ۰۴ شناخته شده است، بیش از ۶۰ هزار نفر ظرفیت دارد و از گنجایش بالایی برخوردار می باشد. این استادیوم میزبان فینال جام قهرمانان باشگاه‌ های اروپا معرفی شده است که در فصل ۲۰۰۴- ۲۰۰۵ این مناسبت را به خوبی برگزار کرد و بعد از آن در جام جهانی ۲۰۰۶، کشور آلمان با این مسابقات نیز ۵ بازی را میزبانی کرد. از این رو این مطابق تمام اطلاعاتی که تا این جا توضیح دادیم می دانید که ورزشگاه فلتینس آرنا از قدمت بالایی برخوردار است و به خاطر امکاناتی که ارائه داده، از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است. به همین خاصر توصیه ما این است که تا انتهای این مطلب همراهم ما باشید تا جزئیات بیش تری از این ورزشگاه را در اختیارتان بگذاریم.

  • به راحتی می توانید که بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا به بهترین سایت شرط بندی فوتبال، هدایت خواهید شد.
معرفی استادیوم فلتینس آرنا

معرفی استادیوم فلتینس آرنا

ورزشگاه فلتینس آرنا Veltins-Arena ورزشگاه معروفی در کشور آلمان می باشد که نام پیشین آن ورزشگاه اوف شالکه نیز می باشد و با این نام مدت ها شناخته می شد. این استادیوم، ورزشگاهی است که برای رشته های ورزشی در نطر گرفته شده و در شهر گلزن‌ کیرشن در کشور آلمان تاسیس شده است و یکی از مدرن‌ ترین ورزشگاه‌ هایی است که در جهان ساخته شده است. این ورزشگاه مدت ها است که به عنوان ورزشگاه اختصاصی تیم شالکه ۰۴ در آمده است و از ظرفیتی بیش از ۶۰ هزار نفر برخوردار می باشد. همچنین این ورزشگاه میزبان مسابقات فینال جام قهرمانان باشگاه‌ های اروپا بوده که مسابقات آن در فصل ۲۰۰۴– ۲۰۰۵ بود و بعد از آن در سال بعد، در جام جهانی ۲۰۰۶ کشور آلمان نیز ۵ بازی را میزبانی و برگزار کرد.

در دهه ۹۰۱۹ بود که تقاضا های زیادی جهت تغییر ورزشگاه تیم شالکه ۰۴ از سود نهاد های متفاوتی به وجود آمد و بیشتر این تقاضا ها از سوی ورزشگاه قدیمی به نام پارک اشتادیون وجود داشت. از آن پس تصمیم هایی گرفته شد و طرح‌ هایی به وجود آمد که برای تأسیس ورزشگاهی جدید طرح منظم و دقیقی در نظر گرفته شود. پس از این که عملکرد عالی این تیم مشاهده شد و به خصوص در جام یوفا ۱۹۹۷ نیز این طرح ها تا حد زیادی عملی شد که با نزدیک تر شدن به نزدیکی سال ۲۰۰۴ بود که مناسبت سالگرد صد سالگی شالکه در آن بی تاثیر نبود.

این استادیوم یکی از استادیوم های فوتبال میزبانان و برگزار کننده های بازی‌ های مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان شناخته شده بود که در مجموع تنها ۵ بازی برگزار کرد که در آن میان ۴ بازی به صورت گروهی و یکی نیز در یک چهارم نهایی شمرده می شد. این مسابقات به خوبی برگزار شد و عده زیادی از نحوه برگزاری آن رضایت کامل را داشته اند. در این مسابقات از گروه اول که بازی میان اکوادور و لهستان بود، تیم اکوادور پیروز شد و این بازی که با پیروزی ۲ بر صفر خاتمه یافت، در این استادیوم برگزار شد. همچنین مسابقه ای که از گروه سوم میان آرژانتین و صربستان برنامه ریزی شده بود در این استادیوم برگزار شد و با نتیجه ۶ بر صفر، تیم صربستان، مونته‌ نگرو را مغلوب خود کرد.

از گروه چهارم تیم مکزیک موفق نشد که پیروز شود و با نتیجه ۲ بر ۱ در برابر تیم پرتغال غلوب واقع شد. همچنین از گروه پنجم دو تیم آمریکا و جمهوری چک با تم به رقابت پرداختند و جمهوری چک موفق شد با پیروزی سه بر صفر در برابر آمریکا این تیم را حذف نماید. همچنین در مرحلهٔ یک چهارم نهایی نیز میان انگلستان و پرتغال، هیچ کدام در وقت مشخص به عنوان تیم پیروز معرفی نشد و در این‌ دیدار بازی پس از نتیجه مساوی و بدون گل به ضربات پنالتی رسید در وقت ضربات پنالتی بازی به نفع تیم پرتغال به پایان رسید.

ظرفیت ورزشگاه فلتینس آرنا چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه فلتینس آرنا را می توان نزدیک به ۶۰ هزار نفر دانست و با توجه به آنکه این ورزشگاه از امکانات بالا و ویژگی های متمایز و منحصر به فردی برخوردار بوده عده زیادی از علاقه مندان فوتبال در این استادیوم برای مشاهده مسابقات حاضر بوده اند و تمام ظرفیت این ورزشگاه اشغال می شده است.

استادیوم فلتینس آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم فلتینس آرنا در شهر گلزن‌ کیرشن تاسیس شده است و کاملا در اختیار باشگاه فوتبال شالکه ۴ می باشد که در همین شهر از سال ۱۹۰۴ در حال فعالیت است و برای این که این تیم تمرینات داخلی و مسابقات خانگی خود را در آن برگزار کند آماده و ساخته شده است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی هایی است که متعلق به تیم شالکه می باشد و زمانی که این تیم تمرینات خانگی و مسابقات داخلی خود را برگزار کند، تماشاگران مسابقه و علاقه مندان به این تیم در این ورزشگاه حضور پیدا می کنند تا شاهد برگزاری مسابقه باشند.

استادیوم فلتینس آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم فلتینس آرنا از سال ۱۹۹۸ در حال ساخت قرار داشت و پس از اتمام طراحی معماری آن و به اتمام رسیدن این پروژه، افتتاح این استادیوم ورزشی در سال ۲۰۰۱ صورت گرفت و همه افراد توانستند شاهد برگزاری مسابقات فوتبال در این استادیوم باشند و تیم مورد علاقه خود را در این مسابقات دنبال نمایند.

عکس های استادیوم فلتینس آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

هم اکنون راه های متفاوتی برای دنبال کردن عکس های این ورزشگاه و تماشای تمام نقاط این استادیوم وجود دارد و می توان با مراجعه به سایت این استادیوم تمام عکس ها و تصاویر آن دست پیدا کرد. برای آنکه بتوانید اطلاعات بیش تری از این ورزشگاه به دست آورید، توصیه می کنیم وب سایت رسمی و پیج اینستاگرام رسمی این استادیوم را دنبال نمایید و به تمام اخبار جدید و تصاویر جدید و به روزی که این منابع معتبر در اختیارتان قرار می دهد، مراجعه نمایید و به صورت به روز از اخبار این ورزشگاه آگاه شوید. این چنین می توانید به مشاهده تصاویر جدید این استادیوم نیز بپردازید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

اگر بخواهیم به امکاناتی که در این ورزشگاه آماده و در نظر گرفته شده است اشاره کنیم، می توان به سیستم تهویه هوا این ورزشگاه اشاره کنیم که در کنار سایر امکانات بسیار عالی تهیه شده است.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالکیت ورزشگاه را می توان تیم فوتبال شالکه دانست که در گلزن کیرشن در حال فعالیت می باشد و تمام مسابقات این تیم و تمرینات داخلی و خانگی آن در این استادیوم ورزشی برگزار می شود. این تیم در لیگ بوندس لیگا در حال فعالیت و رقابت با سایر تیم های قدرتمند آلمانی می باشد.

نوع چمن استادیوم فلتینس آرنا چگونه است؟

نوع چمنی که در این ورزشگاه به کار رفته است از نوع چمن طبیعی بوده و اصلاحات زیادی بر روی این چمن ها طی سال ها فعالیت این استادیوم صورت گرفت و همواره این استادیوم و چمن آن در بهترین حالت خود قرار گرفته است. از این رو به غیر از این مورد نیز می توان سایر امکانات این ورزشگاه را در بهترین حالت خود دانست.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم فلتینس آرنا برگزار شده اند کدامند؟

با توجه به آن که درباره ورزشگاه فلتینس آرنا ویکی پدیا اطلاعاتی را منتشر کرده، افراد علاقه مند به جزئیات اخبار ورزشی کنجکاو اند که درباره این ورزشگاه اطلاعات بیش تری به دست آورند. مشاهده تمام تصاویر این ورزشگاه و عکس استادیوم فلتینس آرنا و که استادیوم شالکه 04 نیز می باشد، می تواند جزئیات کامل تری را در اختیارتان بگذارد. همچنین اطلاعاتی درباره استادیوم های آلمان در اختیارتان بگذارد و بدانید که کدام یک از مسابقات فوتبال در این استادیوم ها برگزار شده اند و در کنار آن نگاهی به ورزشگاه زیبا و دیدنی شالکه نیز بیاندازید. مهم ترین مسابقاتی که در این ورزشگاه برگزار شده است را می توان به ۵ مسابقه جام جهانی در سال ۲۰۰۶ اشاره نمود و مسابقات جام جهانی فوتبال فصل ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ نیز اشاره کنیم که در این ورزشگاه برگزار شد.

سوالات متداول

  1. استادیوم فلتینس آرنا در کدام شهر و کشور واقع شده است؟

    استادیوم فلتینس آرنا در شهر گلزن کیرشن کشور آلمان در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است.

  2. مالک و دارنده استادیوم فلتینس آرنا کدام باشگاه فوتبال می باشد؟

    مالک رسمی استادیوم فلتینس آرنا فوتبال تیم شالکه ۰۴ می باشد که تمام تمرینات و مسابقات آن در این ورزشگاه برگزار می شود.

  3. ورزشگاه فوتبال فلتینس آرنا در چه سالی تاسیس شده است؟

    از سال ۱۹۹۸ ساخت و آماده سازی استادیوم فلتینس آرنا آغاز شد و بعد از سه سال، یعنی در سال ۲۰۰۱ این ورزشگاه افتتاح شده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0