پیش از این قهرمان چمپیونزلیگ را به شما معرفی کردیم. به صورت کلی چمپیونزلیگ به لیگ قهرمانان اروپا گفته می شود. این لیگ از سال ۱۹۵۵ از طرف یوفا تشکیل شد، تا در این لیگ بتوانند حرفه ای ترین و بهترین و برترین گل زن های چمپیونزلیگ یا همان برترین های لیگ اروپا را معرفی کنند.

همانطور که می دانید رونالدو ستاره فوتبال پرتغالی با ثبت ۱۴۰ گل در لیگ قهرمانان اروپا یکی از بهترین گل زن های چمپبونزیگ محسوب می شود. بعد از کریستین رونالدو، لیونل مسی با ثمر رساندن ۱۲۹ گل توانسته رتبه دوم را در تاریخ لیگ چمپیونزلیگ را به خود اختصاص بدهد. در ادامه قرار است به طور کامل درباره هر کدام از این افراد صحبت کنیم.

  • به راحتی می توانید تنها با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به معتبرترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت خواهید شد.
برترین گل زن های تاریخ چمپیونزلیگ چه کسانی هستند؟

برترین گل زن های تاریخ چمپیونزلیگ چه کسانی هستند؟

چمپیونزلیگ یا لیگ قهرمانان اروپا از معتبر ترین لیگ های برگزار شده در اروپا می باشد. در ابتدا اسم این لیگ جام باشگاه های اروپا بود، اما از سال ۱۹۵۵ این لیگ تغییر نام داد. کریستین رونالدو از بهترین گل زن های تاریخ چمپیونزلیگ می باشد، البته فوتبالیست های صاحب نام دیگری در جدول لیگ برتر اروپا وجود دارند که ما هر کدام را برای شما به طور جداگانه معرفی کرده ایم.

کریستیانو رونالدو

یکی از بزرگترین بازیکنان فوتبال جهان است. او دو بار قهرمان جام جهانی شده و قبل از شکستن رکورد تعداد گل‌های ثبت شده در این رقابت‌ ها، با ۱۵ گل به عنوان بهترین گلزن تاریخی جام جهانی شناخته می‌شد. همه این موارد و خیلی چیزهای دیگر از افتخارات رونالدو به حساب می آیند. او با سرعت، تکنیک و مهارت بالایش، رونالدو در بخش باشگاهی ۳۵۲ گل به ثمر رسانده و در تیم‌های معروفی همچون رئال مادرید، بارسلونا، اینتر و میلان بازی کرده است. او در رئال مادرید، ۱۵ جام( شامل ۲ لالیگا، ۲ کوپا دل ری و ۴ جام لیگ قهرمانان اروپا) به دست آورده و به عنوان بهترین گلزن تاریخ این باشگاه شناخته می‌شود.

لیونل مسی

مسی مهاجم برجسته و برترین گلزن تاریخی لالیگا و تیم ملی آرژانتین است. مسی، برنده پنج توپ طلا و سه کفش طلا شده و بهترین آمار خود را در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲ باشگاه بارسلونا داشت که در طول ۶۰ بازی، ۷۳ گل و ۲۹ پاس گل به ثبت رساند. البته لیست افتخارات مسی به این موارد ختم نیم شود.

روبرت لواندوفسکی

روبرت لواندوفسکی متولد کشور لهستان است و در حال حاضر برای تیم بارسلونا بازی می کند. در پست مهاجم بهترین عملکرد را از خود نشان داده است. او امسال با آمار درخشانی که در لیگ اروپا کسب کرده بود، توانست جایزه کوپا را دریافت کند.

کریم بنزما

کریم مصطفی بنزما یک بازیکن مسلمان است، که در حال حاضر با پیراهن تیم رئال مادرید بازی می کند. وی از برندگان توپ طلا می باشد. در سال ۲۰۲۲ و بعد از چندین سال رقابت تنگاتنگ بین رونالدو و مسی اما این بار کریم بنزما بود که برنده توپ طلا شد. او چندین سال است که برای تیم رئال مادرید بازی می کند و حالا به عنوان کاپیتان و مهاجم تیم رئال مادرید فعالیت می کند. لقب دیگر کریم بنزما بهترین پاسور می باشد. او با دادن ۱۳۳ پاس گل توانسته کریستین رونالدو را پشت سر گذاشته و این لقب را برای خود تصاحب کند.

رائول گنزالس

رائول گنزالس که بهترین گل زن تاریخ چمپیونزلیگ می باشد، بعد از مسی و رونالدو در جایگاه سوم لیست ما قرار می گیرد. این بازیکن اسپانیایی در طول دوران بازی حرفه ای خود همیشه با پیراهن رئال مادرید به زمین مسابقات رفت. او با این باشگاه توانست سه بار لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند. رائول گنزالس در سال های آخر فعالیت خود به باشگاه اسد قطر پیوست، و با پیراهن همین تیم از فوتبال به کلی خداحافظی کرد.

برترین گل زن های چمپیونزلیگ در مرحله گروهی کدامند؟

برترین گل زن های چمپیونزلیگ در مرحله گروهی کدامند؟

دوباره، دو ستاره برجسته فوتبال جهان، بالاترین گلزنان مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا هستند. به گزارش وب‌سایت یوفا، لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی باشگاه بارسلونا، با بازی در هر دو تیم بارسلونا و پاری سن‌ ژرمن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، 80 گل به ثمر رسانده است. کریستیانو رونالدو با بازی در منچستر یونایتد، رئال مادرید و یوونتوس، هفت گل کمتر از لیونل مسی به ثمر رسانده است.

برترین گل زن های چمپیونزلیگ در مرحله حذفی کدامند؟

برترین گل زن های چمپیونزلیگ در مرحله حذفی کدامند؟

12 گل معرفی شده است. در عین حال، در این دوره مسابقات، رونالدو، پس از مدت‌ها نتوانست در جمع مهاجمان اول قرار بگیرد. با این حال، با ۶۵ گل در مرحله حذفی، رونالدو همچنان به عنوان بهترین گلزن در تاریخ این رقابت‌ ها شناخته می‌ شود. بعد از مسی، دومین گلزن با 41 گل توماس مولر است و سپس لواندوفسکی و شوچنکو با 19 و 18 گل در رده‌ های سوم و چهارم قرار دارند. بر اساس این عملکرد، گلزنان مرحله حذفی مشخص شدند.

برترین گل زن های فینال چمپیونزلیگ چه کسانی هستند؟

برترین گل زن های فینال چمپیونزلیگ چه کسانی هستند؟

مسی و رونالدو به عنوان برترین گلزنان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شناخته می‌شوند. رونالدو در تیم‌های منچستر یونایتد، رئال مادرید و یوونتوس عملکرد بسیار خوبی داشته است، در حالی که مسی در باشگاه‌های بارسلونا و پاری سن ژرمن به عملکرد برتری دست یافته است. این رقابت اروپایی برای اولین بار در سال 1992 برگزار شد و بزرگترین مهاجم تاریخ فوتبال، یک گل شگفت‌انگیز در آن به ثمر رساند. در حقیقت، تنها رونالدو و مسی توانسته‌اند بیش از ۱۰۰ گل در این رقابت‌ها به ثمر برسانند. کریستیانو رونالدو به عنوان برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا و رقابت‌های باشگاهی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) شناخته می شده است.

عکس برترین گل زن های چمپیونزلیگ را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس برترین گل زن های چمپیونزلیگ را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های بسیاری از بازی های لیگ قهرمانی اروپا در تمام فصل ها در اینترنت و سایت های خبری می توانید مشاهده کنید. البته ما در مطلب عکس های زیادی از بهترین گل زن های چمپیونزلیگ را برای شما قرار داده ایم. اما هر کدام از این قهرمانان در صفحات مجازی، پیج خصوصی دارند که به راحتی می توانید با فالوو کردن آن ها به تمامی آرشیو عکس های آن ها دست پیدا کنید.

برترین گل زن در یک فصل چمپیونزلیگ کیست؟

برترین گل زن در یک فصل چمپیونزلیگ کیست؟

زمانی که اسم بهترین گل زن را می شنویم قطعا انتظار داریم که با اسم رونالدو همراه باشد. کریستین رونالدو در طول دورانی که برای رئال مادرید بازی می کرد، در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ توانست با ۱۷ گل رکورد لیونل مسی را بشکند و لقب بهترین گل زن در یک فصل چمپیونزلیگ را کسب کند. قبل از کریستین رونالدو، لیونل مسی در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ با ثمر رساندن ۱۴ گل توانسته بود، بهترین گل زن تاریخ چمپیونزلیگ بشود. البته روبرت لواندوسفکی که در تیم بایرن مونیخ بازی می کند، در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ توانست ۱۵ گل به ثمر برساند که به خاطر مشکلات کرونا نتوانست رکورد رونالدو را بشکند.

برترین مدافعان گل زن چمپیونزلیگ

برترین مدافعان گل زن چمپیونزلیگ

جرارد پیکه با گلی که به آ اس رم زد، دومین گلزن برتر تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شد. روبرتو کارلوس، مدافع سابق رئال مادرید و فنرباغچه با 16 گل بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است. جرارد پیکه با گل خود مقابل آ اس رم از کریستین پانوچی و سرخیو راموس پیشی گرفت و در کنار دنی آلوز به دومین گلزن برتر تاریخ مسابقات تبدیل شد.

برترین گل زن های ایرانی چمپیونزلیگ چه کسانی هستند؟

برترین گل زن های ایرانی چمپیونزلیگ چه کسانی هستند؟

تاکنون اسم پنج بازیکن ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان برترین گل زن لیگ قهرمانان اروپا معرفی شده است. مهدی طارمی که در پست مهاجم برای تیم پورتو بازی می کند، در فصل اخیر زیبا ترین گل از دید تماشاچی ها را به چلسی زد. این مهاجم جوان و خوش فکر ایرانی توانسته است بهترین تعداد گل های خود را در لیگ قهرمانان اروپا به عدد هفت برساند و با این کار رکورد سردار آزمون در لیگ قهرمانان اروپا را بشکند.

مهدی طارمی

مهدی طارمی از سال ۲۰۰۲ با وارد شدن به تیم برق بوشهر فوتبال حرفه ای خود را شروع کرد. او که به عنوان مهاجم برای این تیم بازی می کرد به مدت هفت سال در تیم های لیگ سه بازی می کرد، اما در سال ۲۰۰۹ به خاطر استعدادی که داشت به علی دایی معرفی شد و با یک قرارداد سه ساله وارد تیم پرسپولیس شد. در حال حاضر مهدی طارمی یکی از کلیدی ترین بازیکنان لیگ قهرمانان اروپا می باشد. به خاطر پنج گل زیبایی که در این فصل به ثمر رسانده است یکی از بهترین بازیکنان ایرانی در باشگاه های اروپایی می باشد.

سردار آزمون

سردار آزمون که برای تیم بایرلوزکوزن در پست مهاجم بازی می کند،‌ نسبت به مهدی طارمی سابقه بازی بیشتر در لیگ قهرمانان اروپا را دارد. او نزدیک به ۲۱ بازی در این لیگ انجام داده است که در این بازی ها او شش گل به ثمر رسانده است و یک پاس گل هم داده است. البته سردار آزمون هم مانند طارمی توانسته یک گل زیبا به تیم چلسی بزند.

علی دایی

علی دایی که بازیکن و مربی بازنشسته ایران است. او علاوه بر بازی در ایران، در قطر، آلمان و امارات نیز بازی کرده است. مسلما اسم علی دایی و شنیدن افتخارات او در زمینه فوتبال هر ایرانی را به وجد می آورد. علی دایی اولین فوتبالیست ایرانی بود که توانست به تیم بایرن مونیخ راه پیدا کند او در این تیم شگفتی ساخت و بعد از آن به تیم هرتابرلین پیوست. دایی توانست همراه تیم خود،‌ هرتابرلین به جایگاه چهارم بوندسلیگا دست پیدا کند.

مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا از دیگر بازیکنان خوب کشور ما می باشد، که در سال ۱۹۹۸ به تیم بوخوم در آلمان پیوست. مهدی مهدوی کیا به مدت هشت سال در لیگ های آلمانی بازی کرده است. او یکی از بهترین مهاجم های تاریخ لیگ بوندس لیگا می باشد که ۲۵۰ بار به زمین مسابقات رفته است و توانسته ۲۹ گل به ثمر برساند.

آدرس پیج اینستاگرام برترین گل زن های چمپیونزلیگ را چگونه پیدا کنیم؟

آدرس پیج اینستاگرام برترین گل زن های چمپیونزلیگ را چگونه پیدا کنیم؟

با جستوجوی نام انگلیسی تمام این بازیکنان معرفی شده در لیست می توانید به آدرس پیج آن ها دست پیدا کنید. البته اگر در این پلتفرم اکانت فعال شده داشته باشند. تمام بازیکنان خارجی و ایرانی تیک آبی اینستاگرام را دارند. این تیک آبی به شما کمک می کند تا در دام پیج های فیک این افراد نیوفتید. اگر به دنبال صفحه اینستاگرام فوتبالیست های ایرانی هستنید می توانید اسم آن ها را به فارسی هم سرچ کنید.

آدرس پیج اینستاگرام برترین گل زن های چمپیونزلیگ را چگونه پیدا کنیم؟

سوالات متداول

  1. چه کسی بیشترین گل را در تاریخ لیگ قهرمانان به ثمر رسانده است؟

    هم اکنون رونالدو با داشتن 17 گل دارای بیشترین رکورد می باشد.

  2. بهترین گلزنان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا چه کسانی بودند؟

    بی شک در صدر این جدول کریستیانو رونالدو و لیونل مسی قرار دارند.

  3. آیا بازیکنان ایرانی امکان حضور در لیگ قهرمانان اروپا را دارند؟

    تا به امروز بازیکنان زیادی در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده اند که ما یک لیست در این مقاله برای شما آماده کرده ایم.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید