رکوردهای تنیس دست چه کسانی است؟ بررسی دقیق این رکورد ها

0 دیدگاه

رکوردهای تنیس را به عنوان یکی از رکوردهای ورزشی مورد بررسی قرار داده ایم. برای اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

مهم ترین رکوردهای تنیس دست چه افرادی است؟

مهم ترین رکوردهای تنیس دست چه افرادی است؟

مهم ترین این رکوردهای گینس در رشته تنیس به دست اشخاصی می باشد که به عنوان 5 تنیسور برتر جهان انتخاب شده اند، این افراد عبارتند از: رافائل نادال اسپانیایی، نواک جوکوویچ صربستانی، راجر فدرر سوییسی، دنیل مدودف و دومینیک تیم اتریشی می باشند که این پنج شخص جزو بهترین تنیس باز های جهان می باشند، در ادامه این متن توضیحاتی درباره سه تنیس باز مطرح خواهیم داد.

رافائل نادال اسپانیایی

رافائل نادال اسپانیایی مرد یک تنیس می باشد که توانسته افتخارات متعددی را در باری تنیس کسب کند و مرد یک جهان در بازی تنیس شود، رقیب سر سخت این بازیکن نواک صربستانی می باشد که در برخی بازی ها نیز به شکست در مقابل او مواجه شده است، لذا این تنیسور معروف توانست در بازی تک نفره گرند اسلم برنده تنیس آزاد استرالیا در سال 2009 و 2022 شود.

همچنین این بازیکن برنده تنیس آزاد فرانسه از سال 2005 تا 2020 بوده است. او همچنین برنده تنیس ویمبلدون، تنیس آزاد آمریکا شده است و در مسابقات پایانی مردان در فینال 2010 و 2013 حضور داشته است. رافائل در المپیک نیز دو مدال طلا از آن خود کرده است که اولین مدال طلا در المپیک تابستانی 2008 بوده است و دومین مدال طلا کسب شده در المپیک تابستانی 2016 در بازی دو نفره مردان کسب شده است.

نواک جوکوویچ صربستانی

مرد شماره دو در تنیس نواک جوکوویچ صربستانی می باشد که در تنیس آزاد استرالیا به صورت بازی تک نفره گرند اسلم بازی کرده است و از سال 2008 تا 2021 قهرمان تنیس آزاد استرالیا شده است، او همچنین در تنیس آزاد فرانسه، تنیس ویمبلدون و تنیس آزاد آمریکا توانسته است به صورت بازی تک نفره سال ها قهرمان باشد.

نواک صربستانی در مسابقات پایانی مردان نیز به صورت پنج سال قهرمان این مسابقات بوده است و در المپیک 2008 مدال برنز دریافت کرده است. او همچنین در بازی دو نفره گرند اسلم نیز قهرمان تنیس آزاد استرالیا، فرانسه، آمریکا و تنیس ویمبلدون بوده است و از همین طریق فعالیت های توانسته رکوردهای تنیس را از آن خود کند و به عنوان مرد دوم تنیس جهان انتخاب شود.

راجر فدرر سوییسی

راجر فدرر سوییسی یکی از بازیکنان تنیس می باشد که او نیز توانسته افتخارات و رکوردهای تنیس بسیاری را کسب کند و به عنوان مرد سوم تنیس انتخاب شود، او در بازی تک نفره گرند اسلم توانسته قهرمان تنیس آزاد استرالیا، فرانسه و آمریکا در چندین سال شود، همچنین او در تنیس ویمبلدون نیز حدود هشت سال قهرمانی را کسب کرده است و در المپیک 2012 مدال نقره ای دریافت نمود.

او در بازی دو نفره گرند اسلم در تنیس آزاد استرالیا، فرانسه، آمریکا و تنیس ویمبلدون توانست در دور های متوالی قهرمانی را کسب کند و در المپیک 2008 بازی های دو نفره گرند اسلم توانست مدال طلا را از آن خود کند.

کدام یک از رکوردهای تنیس هنوز شکسته نشده است؟

تنیسور های خوب جهان توانسته اند رکورد هایی را از آن خود کنند که خیلی از این رکورد ها به رکورد های دست نیافتنی شناخته می شوند و گفته می شود دیگر کسی نمی تواند این رکورد ها را بشکند، یکی از این رکورد ها، رکورد 23 گرند اسلم سرنا ویلیامز می باشد که این بازیکن توانسته 23 بار فاتح گرند اسلم بشود از زمانی که تنیس حرفه ای شده است، هیچ قهرمان دیگری نتوانسته است تا این حد قهرمان گرند اسلم بشود.

رکورد دیگر مربوط به مرد اول تنیس می باشد که توانسته با بیش از دوازده قهرمانی در دوران ورزشی خود رکوردی را به نام خود کسب کند که دیگر هیچکس نیز قادر به زدن رکورد او نمی باشد، این تنیسور دوازده قهرمانی در یک تورنمنت خاص را داشته است و این قهرمانی تنها در یک گرند اسلم بوده است به همین دلیل این موضوع کاملا بعید می باشد کسی قدرت و استمرار رافائل را داشته باشد تا بتواند رکورد او را از آن خود کند.

برترین رکوردهای تنیس چیست؟

برترین رکورد ها مربوط به رکورد طولانی ترین مسابقه، پنجاه و سه قهرمانی در سالن، 125 بازی بدون شکست روی خاک رس، دوازده قهرمانی در یک گرند اسلم و قهرمانی 23 گرند اسلم می باشد که تمام این رکوردهای تنیس مربوط به رکورد های دست نیافتنی می باشد و بعید به نظر می رسد دیگر کسی بتواند این رکورد ها بزند، زیرا زدن این رکورد ها بسیار سخت و دشوار و حتی ناممکن می باشند.

رکورد داران گرند اسلم تنیس؟

درباره رکورد داران گرند اسلم در این مقاله توضیحاتی داده شده است لذا اگر بخواهیم به صورت کلی این افراد را معرفی کنیم می توانیم به مرد اول جهان تنیس که دارای رکورد گرند اسلم می باشد اشاره کرد و یا سرنا ویلیامز که جزو بیشترین رکورد گرند اسلم را به نام خود دارد، این دو شخص نام برده بیشترین قهرمانی را در گرند اسلم داشته اند و رکورد های دست نیافتنی ای را به نام خود ثبت نموده اند.

آخرین رکورد تنیس به دست چه کسی ثبت شده؟

می توان آخرین رکورد تنیس را به نام نواک جوکوویچ اشاره کرد که توانسته در سال جاری رکوردی را به نام خود کسب کند همچنین او مرد دوم تنیس می باشد و در زمینه رکوردهای تنیس دستاورد های بسیاری را دارد. همچنین به غیر از این تنیسور مطرح، حدود ده تنیسور رکورد کسب کرده اند و قهرمان شده اند، در خصوص رکورد های زنان نیز حدود ده نفر در این رکورد ها حضور دارند که تمام این رکورد ها مربوط به سال جاری می باشند.

چه کسی آخرین بار رکوردهای تنیس را شکست؟

رافائل نادال اسپانیایی مرد یک تنیس می باشد که می توان گفت او تنها شخصی می باشد که توانسته رکوردهای تنیس را بشکند و لقب تنیسور اول جهان را به خود بگیرد، از این رو می توانیم رافائل را شکننده رکوردهای تنیس بدانیم. لذا برای اطلاعات بیشتر درباره این رکوردهای تنیس شما می توانید با جستجو در سایت های معتبر اطلاعاتی لحظه ای از این موضوع را به دست بیاورید.

چه کسی رکوردار طولانی ترین مسابقه در تنیس است؟

طولانی ترین مسابقه تنیس توسط جان ایسنر آمریکایی و نیکولا ماهو فرانسوی در سال 2010 در ویمبلدون انجام شده است که حدود سه روز این مسابقه برگزار شده است و مجموع ساعت های مسابقه یازده ساعت و پنج دقیقه می باشد که در آخر این مسابقه جان ایسنر توانست با برد 68_70 پیروز مسابقه بشود.

لذا این مسابقه طولانی جزو رکورد های دست نیافتنی به شمار می رود، زیرا هم سخت می باشد و همچنین بسیار سنگین است و در قوانین جدید بازی نیز گفته شده است ست پایانی طولانی نشود، لذا این موضوع هنوز در اوپن فرانسه اجرایی نشده است، با این حال طولانی ترین بازی در اوپن فرانسته حدود شش ساعت بوده است.

ویدیو رکوردهای تنیس

برای دیدن تمام ویدیو رکوردهای تنیس شما می توانید از طریق اینترنت و سرچ در سایت های معتبر گوگل این فیلم ها را مشاهده کنید و از دیدن لحظه به لحظه این رکورد ها لذت ببرید و همچنین اطلاعات بالاتری را از این رکورد ها کسب نمایید.

رکوردهای تنیس بانوان

در تنیس بانوان نیز رکورد های بسیار بالایی کسب شده است همچنین یکی از رکورد های دست نیافتنی تنیس مربوط به یک بانو تنیسور به نام سرنا ویلیامز می باشد که رکورد او جزو رکورد هایی می باشد که هیچکس قادر به رسیدن آن نیست. همچنین ویلیامز به همراه خواهر خود تنها تنیس باز هایی می باشند که حدود چهار مدال طلا دریافت کرده اند و هیچکس حتی مردان تنیسوز نیر چهار مدال طلا دریافت نکرده اند، این موضوع نیز می تواند قدرت زنان تنیس باز را نشان بدهد که در هر زمینه ای رکورد هایی را کسب کرده اند.چ و بسیار موفق می باشند.

سوالات متداول

 1. آیا تنها پنج قهرمان تنیس رکوردهایی را کسب کرده اند؟

  خیر، پنج قهرمان مطرح جهان تنیس که معرفی شده اند جزو کسانی می باشند که رکورد کسب کرده اند لذا اشخاص دیگر نیز تنیسورهای خوبی می باشند و رکوردهای بسیاری را کسب کرده اند.

 2. کدام یک از مردان تنیس باز دو مدال طلا دریافت کرده است؟

  رافائل نادال مرد یک تنیس جهان توانسته است دو مدال طلا در مسابقات المپیک کسب کند.

 3. آیا فقط مسابقات تنیس دو نفره وجود دارد؟

  خیر، مسابقات تنیس تک نفره نیز وجود دارد که بسیاری از این تنیسورها توانسته اند در تنیس تک نفره گرند اسلم رکوردهایی را کسب نمایند.

 4. 125 بازی بدون شکست روی خاک رس مربوط به کدام تنیسور می باشد؟

  این بازی توسط یک زن تنیسور به نام کریس اورت انجام شد که هیچکس تا به حال نتوانسته رکورد وی را بزند و این رکورد جزو رکوردهای غیر قابل دسترس به شمار می رود و حتی دیگر این تنیسور نیز در بازی های اوپن فرانسه فعالیت نکرد و وارد تیم جهانی تنیس شده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0