استادیوم استمفورد بریج در غرب شهر لندن قرار دارد که یکی از استادیوم های فوتبال اختصاصی باشگاه چلسی می باشد، این ورزشگاه از بهترین استادیوم های شهر لندن می باشد. استادیوم استمفورد مدتی به خاطر بدهکاری های باشگاه چلسی به باشگاه دیگری تعلق داشت اما چلسی دوباره توانست به اوج خود در فوتبال برسد و دوباره ورزشگاه را پس بگیرد. در ادامه بیشتر راجب این ورزشگاه توضیح می دهیم.

  • به دنبال لینک ورود به برترین سایت شرط بندی فوتبال ایرانی هستید؟ همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” موجود در مقاله کلیک کنید.
معرفی استادیوم استمفورد بریج

معرفی استادیوم استمفورد بریج

ورزشگاه استمفورد هفتمین ورزشگاه بزرگ در کشور انگلستان و با قدمت ترین ورزشگاه این کشور می باشد، که نزدیک به ۴۱ هزار تماشاچی در آن جای می گیرند. در سال ۱۸۷۶ پروژه ساخت این ورزشگاه استارت خورد، و تقریبا یک سال بعد افتتاحیه این ورزشگاه برگزار شد. هدف ساخت این ورزشگاه برای برگزاری مسابقات دو میدانی بوده است، اما در سال ۱۹۰۴ مالکان باشگاه چلسی گاس و جوزف این باشگاه را خریداری کردند و باشگاه خانگی تیم چلسی شد. این ورزشگاه دستخوش تغییرات زیادی در طول ۱۲۰ سال گذشته شده است، و به خاطر قدمت زیاد جزو اماکن تاریخی کشور انگلیس محسوب می شود. درخواست بازدید از این ورزشگاه به قدری زیاد بود که مالکان باشگاه چلسی تصمیم گرفتند تور هایی برای طرفداران خود برگزار کنند.

ظرفیت ورزشگاه استمفورد بریج چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه استمفورد بریج چقدر است؟

این استادیوم در ابتدا فقط یک جایگاه صندلی برای تماشاچی ها داشت، که حدود ۱۰ هزار نفر می توانستند بازی های چلسی را از نزدیک مشاهده کنند. تبلیغات تیم چلسی ادامه داشت و هر روز به تعداد هواداران این باشگاه اضافه می شد و این تعداد صندلی برای برگزاری بازی های تیم های بزرگ انگلستان بسیار کم بود. تا سال ۱۹۳۰ این ورزشگاه فقط دستخوش چند تغییر کوچک شد، که یک تراس جدید در قسمت Shed end این ورزشگاه ساخته شد و قسمت مهمان های ویژه بود. ۹ سال بعد از ساخته شدن این تراس در قسمت North end ورزشگاه ردیف صندلی های جدیدی اضاف شد تا ظرفیت ورزشگاه بیشتر شود.

در سال ۱۹۶۵ تراس West stand به این ورزشگاه اضافه شد اما باز هم تعداد طرفداران چلسی بسیار بیشتر از ظرفیت ورزشگاه بود، این ساخت و ساز ها و اضافه شدن قسمت های جدید به ورزشگاه تا سال ۱۹۷۰ ادامه داشت تا این که باشگاه چلسی را کامل ورشکسته کرد. در نهایت مالکان چلسی مجبور شدند این استادیوم را در اختیار شرکت های توسعه املاک و‌مستقلات قرار بدهند، و چلسی مجبور بود از این ورزشگاه به طور اشتراکی استفاده کند. چلسی در سال ۱۹۹۲ مالکیت این ورزشگاه را دوباره بدست آورد، و با تغییرات فراوان ظرفیت این ورزشگاه را به ۴۱ هزار نفر رساند. بیشترین حضور تماشاگر در استادیوم استمفورد مربوط به بازی چلسی و آرسنال در ۱۲ اکتبر سال ۱۹۳۵ می باشد که ۸۴ هزار نفر برای تماشای این بازی آمده بودند، و آمار کمترین تماشاچی ثبت شده در تاریخ باشگاه چلسی مربوط به بازی چلسی و لینکولن می باشد که فقط ۳۰۰۰ هزار تماشاچی داشت.

استادیوم استمفورد بریج کجا قرار دارد؟

استادیوم استمفورد بریج کجا قرار دارد؟

این ورزشگاه در قلب انگلیس، شهر لندن قرار دارد که در منطقه ای بسیار توریستی دقیقا در غرب لندن واقع شده است. استمفورد از قدیمی ترین ورزشگاه های لندن محسوب می شود که بازی های بزرگی در آن برگزار شده است. این ورزشگاه در نزدیکی مراکز تجاری لندن قرار دارد، به همین علت دسترسی خیلی آسانی به وسایل حمل و نقل عمومی خواهید داشت. هاید پارک و هادوس استور از بزرگترین پارک های این شهر می باشند که تقریبا در فاصله ۳ کیلومتری این ورزشگاه قرار دارند. در جنوب غربی این ورزشگاه به فاصله پنج کیلومتری کاخ باکینگهام واقع شده است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

استمفورد بریج از ابتدا ورزشگاه خانگی چلسی بوده است. در طی یک‌ دوره کوتاه از مالکیت چلسی خارج شد اما دوباره در اختیار این باشگاه قرار گرفت. علاوه بر بازی های خانگی این تیم به دلیل این که ظرفیت بالایی برای تماشاچی ها دارد تعدادی از بازی های فینال جام حذفی انگلستان هم در این ورزشگاه برگزار می شود.

استادیوم استمفورد بریج در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم استمفورد بریج در چه سالی ساخته شد؟

ساخت ورزشگاه استمفورد بریج در سال ۱۸۷۶ شروع شد و بعد از یکسال به اتمام رسید، این ورزشگاه در ابتدا برای برگزاری مسابقات دو میدانی و اسب رانی ساخته شده بود، اما از سال ۱۹۰۴ تغییرات بزرگی در این ورزشگاه رخ داد و کشور انگلستان قصد داشت مالک این ورزشگاه یک تیم فوتبال معروف انگلیسی باشد. به همین علت برای اولین بار پیشنهاد شد باشگاه فولهام این ورزشگاه را بخرد، اما باشگاه فولهام این پیشنهاد را رد کرد و در نهایت باشگاه تازه تاسیس چلسی خیلی سریع مالک این ورزشگاه شد.

عکس های استادیوم استمفورد بریج را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم استمفورد بریج را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس استادیوم استمفورد در همه شبکه های اجتماعی و سایت های ورزشی وجود دارد. مالکان باشگاه چلسی برای جذب هوادار جدید هر ساله هزینه های زیادی صرف تبلیغات می کنند و به همین خاطر گزارش های زیادی از این ورزشگاه تهیه می شود. جالب است بدانید حتی تور های برای بازدید از این ورزشگاه برگزار می شود، در تمامی روز های هفته از ساعت نه صبح تا پنج بعد از هر نیم ساعت یک تور اجرا می شود. این تور ها از طرف باشگاه چلسی برگزار شده که شامل بازدید از موزه این باشگاه، بازدید از رختکن و همچنین بازدید از تونل ورود باریکنان می شود.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

به دلیل این که ورزشگاه استمفورد در قلب شهر لندن واقع شده دسترسی به امکانات رفاهی برای تماشگران بسیار راحت می باشد. در اطراف ورزشگاه هتل هایی برای اقامت مسافران قرار دارد و علاوه بر این کافه و رستوران های زیادی در این منطقه فعالیت می کنند. اما درون این ورزشگاه هم تعدادی رستوران برای رفاه حال تماشاچی ها قرار دارد. دهکده چلسی دقیقا در کنار استادیوم است که در آن کافه های با تم‌ ورزشی ساخته شده اند. علاوه بر‌ این موارد هتل نسبتا لوکس میلنیوم دقیقا در این دهکده قرار دارد. با تمامی این امکانات رفاهی متاسفانه این ورزشگاه پارکینگ اختصاصی برای ماشین ها ندارد، در طول بازی های مهم از طرفداران چلسی خواسته می شود با ماشین تردد نکنند و حتما از وسایل نقلیه عمومی مثل مترو و اتوبوس های نزدیک استادیوم، استفاده کنند. هموراه برای مقایسه این استادیوم با استادیوم های ایرانی می توانید بر روی مقاله کلیک کنید.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک اصلی این ورزشگاه باشگاه همیشه آبی چلسی می باشد که تا به امروز با مدیریت آبراموویچ اداره می شده است اما طی یک هفته گذشته خبر ها حاکی از آن است که تاد بولی قرار است جایگزین آبراموویچ بشود. تاد بولی یک تاجر موفق در کشور انگلیس می‌ باشد که به خاطر تحریم های صورت گرفته از طرف انگلیس برای آبراموویچ، از شرایط سواستفاده کرده و قصد خرید باشگاه چلسی را دارد. تاد هیچ تجربه درباره اداره تیم های فوتبالی ندارد او فقط‌ می داند که چطور باید سرمایه گذاری کرد. این موضوع باعث شده که طرفداران چلسی کمی نگران درباره آینده این باشگاه باشند. اما تاد یک تیم حرفه ای معرفی کرده و تضمین کرده باعث رشد این باشگاه خواهد شد.

نوع چمن استادیوم استمفورد بریج چگونه است؟

نوع چمن استادیوم استمفورد بریج چگونه است؟

از دید‌ طرفداران باشگاه های فوتبال همانقدر‌ که سرمربی، نوع بازی‌ و بازیکنان ارزشمند هستند، زمین چمن ورزشگاه هم از یکی از نقاط توجه می باشد. تیم هایی که استادیوم اختصاصی دارند از مزایایی برخودار هستند که بقیه تیم ها آن را ندارند. در حالی که اتحادیه فوتبال اروپا نظارت خاصی برای چمن استادیوم ها دارد باز هم بازیکنان اظهار می کنند تعدادی از چمن های ورزشگاه های انگلیس اصلا مناسب بازی نیستند.

اما باشگاه چلسی برای چمن های ورزشگاه خود از یک نوع فناوری جدید استفاده می کند که نیاز است تمامی چمن های ورزشگاه های دیگر به این فناوری مجهز بشوند. راه حل هیبریدی پیشرفته برای چمن های طبیعی ورزشگاه ها باعث می شود تا این چمن ها ترکیبی از‌ مواد تقویت کننده و یک لایه نازک چمن مصنوعی داشته باشند. این نوع چمن از بهترین انواع چمن های استفاده شده در ورزشگاه ها می باشد که باشگاه چلسی پیشتاز در استفاده از این نوع چمن بوده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم استمفورد بریج برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم استمفورد بریج برگزار شده اند کدامند؟

استادیوم استمفورد با این که ورزشگاه خانگی تیم چلسی می باشد، اما بازی های مهم تیم ملی انگلیس هم در این ورزشگاه برگزار می شود. از مهم ترین بازی های باشگاهی که در این استادیوم برگزار شده می توان به برگزاری فینال جام حذفی در سه سال پیاپی از ۱۹۲۰ تا ۱۹۲۲ اشاره کرد. که به ترتیب مربوط به بازی استون ویلا و هادسفیلد تاون، تاتنهام هاتسپر و ولور همپتون واندرز، پریستون نورث اند و هادسفیلد تاون اشاره کرد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. قدمت ورزشگاه استمفورد بریج چقدر است؟

    ۱۲۰ سال است که از ساخت استمفورد بریج می گذرد اما این استادیوم همچنان بین مردم انگلیس محبوب است.

  2. آیا چلسی استمفورد بریج را به فروش می گذارد؟

    چند وقت اخیر خبر ها حاکی از آن بود که باشگاه چلسی قصد فروش یا واگذاری استمفرود بریج را دارد و این باشگاه می خواهد یک استادیوم جدید برای خود بسازد.

  3. استمفورد بریج چه امکاناتی برای هواداران خود دارد؟

    یکی از مهم ترین امکانات این باشگاه برای هواداران و تماشاچی ها مجهز کردن ورزشگاه به اینترنت 5G رایگان بوده است. این ورزشگاه از جمله ورزشگاه های پیشتاز برای استفاده از فناوری های به روز شده می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید