استادیوم سانتیاگو برنابئو از استادیوم های لالیگا فوتبالی است که در مادرید اسپانیا واقع شده است و در تاریخ ۱۴ دسامبر سال ۱۹۴۷ این ورزشگاه با مالکیت باشگاه فوتبال رئال مادرید بازگشایی شد و در سال های بعد این ورزشگاه شروع به بازسازی شدن کرد و پس از آن یکی از معتبر ترین و فوق العاده ترین و با امکانات ترین ورزشگاه های فوتبالی جهان شد که در ادامه بیش تر با این ورزشگاه بزرگ و معروف آشنا خواهیم شد.

 • با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به راحتی به بهترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت خواهید شد.
معرفی استادیوم سانتیاگو برنابئو

معرفی استادیوم سانتیاگو برنابئو

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو از استادیوم های فوتبال در حال حاضر چیزی حدود ۸۱۰۴۴ نفر ظرفیت دارد، ورزشگاه سانتیاگو برنابئو که به خاطر احترام به رئیس سابق باشگاه او نامگذاری شده است. یکی از بهترین و با اعتبار ترین و معروف ترین ورزشگاه های فوتبالی است که در جهان وجود دارد، هم چنین این ورزشگاه حدودا چهار دوره از لیگ قهرمانان اروپا را در سال های ۱۹۵۷ و ۱۹۶۹ و ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰ میزبانی کرده است. هم چنین در سال ۱۹۶۹ در بازی های فینال جام ملت های اروپا و در سال ۱۹۸۲ نیز در جام جهانی فوتبال، این ورزشگاه میزبانی کرده است و مسابقات در این ورزشگاه انجام می گرفته است. علاوه بر این ها در سال ۲۰۱۸ نیز مسابقات فینال جام لیبرتادورس در این ورزشگاه برگزار شده است. در سال های پیش به دلیل شیوع بیماری کرونا فرصت بسیار خوبی برای فلورنتینو پرز فراهم شد تا طرح نوسازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را که در سال ۲۰۱۹ ارائه کرده بود، عملی کند.

در این طرح قرار بود که بیش از نود هزار صندلی به سکو ها اضافه شود و گنجایش ورزشگاه بیش تر شود و در ادامه ساخت بار و رستوان و کافی شاپ و هم چنین حتی مرکز خرید در دستور کار قرار گرفت که می توان گفت این طرح یک معماری و فکر فوق العاده دارد که بسیار مدرن بوده است، اما بسیاری از متخصصان به دلیل فشرده بودن بازی های رئال مادرید در اجرای این پروژه تردید داشتند که همان طور که گفته شد در زمان شیوع بیماری کرونا که ورود تماشاچیان به ورزشگاه به دلیل پیشگیری از سرایت بیماری، ممنوع شده بود این فرصت طلایی برای این معمار به وجود آمد که بتواند طرح خود را به راحتی اجرا نماید. این ورزشگاه ایستگاه مترویی دارد که در امتداد خط ۱۰ می باشد و به اسم سانتیاگو برنابئو نیز نام گذاری شده است و هم چنین خط های اتوبوس نیز مانند خط های ۱۴ و ۴۰ و ۱۲۰ و ۴ و ۲۷ و ۱۵۰ و ۱۴۷ به این ورزشگاه می رود و تماشا گران و مسافران را حمل و نقل می کنند.

ظرفیت ورزشگاه سانتیاگو برنابئو چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه معروف و مشهور تقریبا حدود ۸۱۰۴۴ نفر می باشد که ورزشگاه بسیار بزرگی با امکانات عالی ورزشی می باشد. اما پس از بازسازی این ورزشگاه می توان گفت چیزی حدود هشتاد و پنج هزار نفر ظرفیت خواهد داشت که تماشا گران و هواداران بسیاری را می تواند در خود جای دهد و طرفداران تیم های مختلف می توانند بازی تیم مورد علاقه خود را در این ورزشگاه به صورت حضوری تماشا کنند و تیم خود را در فضای با شکوه استادیوم مورد تشویق قرار دهند.

استادیوم سانتیاگو برنابئو کجا قرار دارد؟

استادیوم سانتیاگو برنابئو کجا قرار دارد؟

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در مادرید اسپانیا واقع شده است که در پاستئو دلا کاستیانا و در محله ای به نام چامارتین قرار دارد که این ورزشگاه در مجاورت خیابان هایی مثل خیابان پدرو دامیان و خیابان کونچا اسپینا و خیابان رافائل سالگادو واقع شده است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان بسیاری از بازی های خانگی بوده است که تیم رئال مادرید با این تیم ها بازی داشته است.

استادیوم سانتیاگو برنابئو در چه سالی ساخته شد؟

این ورزشگاه در ۱۴ دسامبر سال ۱۹۴۷ افتتاح شده است که پس از آن استادیوم سانتیاگو برنابئو قدیم را شروع به بازسازی و تعمیر کردند و امکانات بسیار بیش تری را برای این ورزشگاه بزرگ فراهم کردند که ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در آینده یکی از بهترین ورزشگاه های جهان خواهد بود. به دلیل باز سازی ها و امکاناتی که برای این ورزشگاه فراهم کرده اند. همان طور که گفته شد استادیوم سانتیاگو برنابئو بازسازی شده است و طرح جدید استادیوم سانتیاگو برنابئو شگفت انگیز بوده است و در سپتامبر سال ۲۰۲۲ قرار است که از طرح و استادیوم جدید سانتیاگو برنابئو رونمایی شود. پروژه بازسازی این ورزشگاه چیزی حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون یورو هزینه داشته است و گر چه این ورزشگاه مخصوص فوتبال می باشد اما ورزش هایی مثل بسکتبال نیز در این ورزشگاه انجام می شود.

عکس های استادیوم سانتیاگو برنابئو را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم سانتیاگو برنابئو را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را می توانید با سرچ در قسمت تصاویر جست و جو گر گوگل ببینید و یا با مراجعه به سایت های مختلف داخلی یا خارجی و با سرچ لاتین نیز عکس جدید استادیوم سانتیاگو برنابئو را مشاهده کنید و هم چنین در مورد این ورزشگاه اطلاعات و مطالب زیادی را به اشتراک گذاشته شده است که با سرچ کلید واژه هایی مثل بزرگترین ورزشگاه فوتبال جهان و بهترین ورزشگاه جهان و بزرگترین ورزشگاه جهان و ورزشگاه رئال مادرید جدید، به راحتی می توانید اطلاعات زیادی راجع به این ورزشگاه، در مقایسه با ورزشگاه های دیگر بدست آورید و در نهایت به عکس ها دسترسی پیدا کنید.

هم چنین شما می توانید در برنامه ها و اپلیکیشن های مختلفی که امروزه همه دنیا از آن ها استفاده می کنند مانند اینستاگرام و یا تلگرام نیز با سرچ هشتگ ها یا کلید واژه هایی راجع به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو می باشد به راحتی و به آسانی تصاویر بسیار زیادی از این ورزشگاه و این را مشاهده کنید، هم چنین تصاویر ورزشگاه ورزشگاه سانتیاگو برنابئو از گوشه ها و زوایه های مختلفی ممکن است باشد که دیدن آن ها می تواند برای شما جذاب و جالب باشد و همین طور عکس هایی نیز در اینترنت وجود دارد که به وسیله دوربین های هوایی گرفته شده است و کل نمای بالایی ورزشگاه بزرگ سانتیاگو برنابئو را به وضوح نشان می دهد و در این صورت شما می توانید نقشه دقیق این ورزشگاه بزرگ و مساحت آن را به خوبی مشاهده کنید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان بسیاری از ورزش های دیگر جز فوتبال مانند ورزش بسکتبال می باشد و هم چنین از محیط این ورزشگاه برای برگزاری نمایشگاه های بسیار زیادی نیز استفاده می شود، زیرا مالکان و مسئولین این ورزشگاه هیچ نگرانی از بابت خراب شدن چمن ندارند و چون گودبرداری بسیار بزرگی در این ورزشگاه صورت گرفته است و چمن ورزشگاه نیز مجهز به فناوری جمع آوری مکانیزه شده است، این ویژگی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو باعث شده که در تمامی روز های سال بتواند رویداد های مختلفی را میزبانی و پذیرایی کند و از بابت لطمه نخوردن به چمن ها خیالشان راحت باشد و همین طور درآمد زایی آن نیز بسیار بیش تر شده است. هم چنین در ایام تعطیلی مسابقات فوتبال در این مکان کنسرت هایی نیز برگزار می شود. سقف متحرک ورزشگاه سانتیاگو برنابئو ویژگی مهم و جالب این ورزشگاه است که در فصول مختلف سال باعث می شود که برگزاری رویداد های مختلف بدون هیچ نگرانی انجام شود و در صورت بارش باران و تابش آفتاب سقف های این ورزشگاه باز خواهند شد. یکی از ویژگی های جالب این ورزشگاه این است که استادیوم یک نمای پیچیده دارد که از نوار های فولادی و هم چنین از نوار هایی که روشن می شوند، ساخته شده است که تصاویر مختلفی روی آن ها نمایش داده می شوند.

مالک این ورزشگاه کیست؟

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به احترام رئیس سابق باشگاه سانتیاگو نامگذاری شده است که مالکیت این باشگاه در حال حاضر با باشگاه فوتبال رئال مادرید می باشد.

نوع چمن استادیوم سانتیاگو برنابئو چگونه است؟

نوع چمن استادیوم سانتیاگو برنابئو چگونه است؟

نوع چمن استادیوم سانتیاگو برنابئو چمن طبیعی می باشد.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم سانتیاگو برنابئو برگزار شده اند کدامند؟

در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو حدودا چهار دوره از لیگ قهرمانان اروپا در سال های ۱۹۵۷ و ۱۹۶۹ و ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰ برگزار شده است که این ورزشگاه میزبانی ان ها را برعهده داشته است هم چنین در سال ۱۹۶۹ نیز بازی های فینال جام ملت های اروپا را میزبانی کرده و در سال ۱۹۸۲ نیز در جام جهانی فوتبال، این ورزشگاه میزبان تیم های مختلفی از سر تا سر جهان بوده است و تمام مسابقات در این ورزشگاه انجام می گرفته است. علاوه بر این میزبانی ها در سال ۲۰۱۸ نیز مسابقات فینال جام لیبرتادورس در این ورزشگاه برگزار شده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. از قیمت بلیط استادیوم سانتیاگو برنابئو چگونه با خبر شویم؟

  شما می توانید با مراجعه به سایت این ورزشگاه قیمت بلیط ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را مشاهده کنید.

 2. عکس جدید استادیوم سانتیاگو برنابئو را در کجا مشاهده کنیم؟

  شما می توانید در صورت علاقه، عکس های جدید ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را در صفحه اینستاگرامی این ورزشگاه مشاهده کنید.

 3. ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در چه سال هایی میزبان بازی های لیگ قهرمانان اروپا بوده است؟

  ورزشگاه سانتیاگو برنابئو حدودا چهار دوره از لیگ قهرمانان اروپا در سال های ۱۹۵۷ و ۱۹۶۹ و ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰ میزبانی کرده است.

 4. آیا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو تنها بازی های فوتبال انجام می شود؟

  در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو ورزش هایی همچون بسکتبال نیز انجام می شود‌.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید