استادیوم سن پائولو یا دیگو آرماندو مارادونا از استادیوم های سری آ در کشور ایتالیا است که از زیبایی های زیادی برخوردار است. اگر قصد دارید درباره این استادیوم بیشتر بدانید همراه ما باشید.

معرفی استادیوم سن پائولو

معرفی استادیوم سن پائولو

سومین ورزشگاه بزرگ در کشور ایتالیا ورزشگاه سن پائولو است که نام دیگر این ورزشگاه دیگو آرماندو مارادونا است. این ورزشگاه به این جهت ساخت شده است که در جنگ جهانی دوم، کشور ایتالیا مورد حمله های دشمنان بود و به همین دلیل تیم معروف و خوب ایتالیایی که نام این تیم باشگاهی ناپولی است صاحب یک استادیوم برای برگزاری بازی های خانگی اش بود که نام این استادیوم پارتنوپئو بود و دشمن این کشور در جنگ جهانی دوم این ورزشگاه را که به ناپولی اختصاص یافته بود با بمباران هوایی نابود کرد و به قدری بد این ورزشگاه زده شده بود که دیگر حتی یک متر از زمین این ورزشگاه قابل استفاده نبود.

باشگاه ناپولی ایتالیا با نام های آبی ها و الاغ های کوچک نیز شناخته می شود که پس از خرابی استادیوم اختصاصی اش بازی های خود را در استادیوم های فوتبال مختلفی برگزار می کرد که هیچ کدام از این استادیوم ها نمی توانستند نیاز های این تیم را بر طرف کنند و یا نمی توانستند که به خوبی میزبان برگزاری بازی های این تیم باشند و به همین دلیل تیم باشگاهی حرفه ای کشور ایتالیا که ناپولی نام دارد، نیاز داشت که یک استادیوم خوب و مجهز داشته باشد تا بتواند بازی ها خانگی و مسابقاتی خود را در استادیوم مخصوص خود برگزار و اجرا کند که بتواند بازی های بهتری داشته باشد و وضعیت تیم افت نکند و به جای پسرفت، پیشرفتی در پیش داشته باشد. در نتیجه چنین شد که ایده طراحی و ساخت ورزشگاه سن پائولو به وجود آمد و این ورزشگاه در سال ۱۹۴۸ بیل و کلنگ برای ساختش آماده و زده شد و پس از ۱۱ سال سپس ساخت این ورزشگاه تکمیل شد. ظرفیت این ورزشگاه در سال های اولیه ای که ساخته شده بود، به دلیل اینکه سقفی این ورزشگاه نداشت تماشاچیان می توانستند در بخش هایی از ورزشگاه به طور ایستاده بایستند و بازی را تماشا کنند و به همین دلیل این ورزشگاه ۸۶۰۰۰ هزار گنجایش داشت اما اکنون پس از بازسازی هایی که در این ورزشگاه انجام شد تمامی سطح این ورزشگاه از صندلی پوشانده شد و به همین دلیل بود که گنجایش آن کاهش چشمگیری یافت و از ۸۶ هزار نفر ظرفیت به ۷۶ هزار نفر کاهش پیدا کرد.

این ورزشگاه در سال ۱۹۹۰ که کشور ایتالیا به عنوان میزبان برای برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال انتخاب شد و این موضوع باعث شد ورزشگاه سن پائولو نیز برای برگزاری این مسابقات جهانی انتخاب شد و به همین دلیل یک بازسازی در این ورزشگاه صورت گرفت که امکانات و تجهیزات این ورزشگاه را بیشتر کرد. در طی این بازسازی ها یک ردیف به ورزشگاه اضافه شد و صندلی در تمامی جایگاه ها قرار گرفت. علاوه بر آن همچنین این ورزشگاه در زمان برگزاری بازی های جام ملت های اروپا در سال ۱۹۸۰ یک بازسازی و تغییر توپ و خیلی خوبی را به خود دید که ورزشگاه را به ورزشگاه زیبا تر و مجهز تری تبدیل کرد. این ورزشگاه از آن دسته ورزشگاه هایی است که بازی های تاریخی و مهم بسیاری در این ورزشگاه برگزار شده است و به تاریخچه و شهرت این ورزشگاه در ایتالیا افزوده است. پس از اینکه بازی های جام جهانی به پایان رسید سن پائولو کم کم قدمتش زیاد شد و رو به فرسایش رفت و در یک بازه زمانی حتی هیچ استفاده ای از این ورزشگاه نشد و به همین دلیل این ورزشگاه برای یک مدتی تعطیل شد اما پس از آن دوباره تیم پانولی به داد این ورزشگاه رسید و صدایش را شنید و آن را مورد استفاده قرار داد که البته هنوز هم اکنون بخش هایی از این ورزشگاه تعطیل است که به دلیل کاهش ظرفیت این ورزشگاه است و این مورد یکی از دلایل بسته بودن و تعطیلی این ورزشگاه شده است و آسیب زیادی به آن زده است.

این ورزشگاه به دلیل موفقیت های بسیار روز افزون و چشم گیری که این استادیوم سن پائولو به دست آورده است بازسازی های جزئی و عمیق زیادی صورت گرفته است تا این استادیوم که سن پائولو است در اتحادیه فوتبال اروپا مورد تأیید و توجه قرار بگیرد تا بتواند بازی های مهمی را در خود برگزار کرده و میزبانی از تیم های مختلف بزرگ و کوچک دنیا را به نحو احسنت داشته باشد اما با این حال باز هم این استادیوم همچنان دارای یک وضعیت عالی و خوبی نیست و شرایط بدی را دارا است و اگر به همین شکل پیش برود و روزانه پسرفت کند دیگر قابل استفاده نخواهد بود و تیم باشگاهی ناپولی ایتالیا مجبور است ورزشگاه جدیدی برای خود بسازد و به آن جا نقل مکان کند و یا به داد این ورزشگاه به طور جدی و حرفه ای برسد که بتواند از آن استفاده نماید و دیگر هزینه هنگفتی را برای ساخت این ورزشگاه مجبور نباشد کنار بگذارد.

ظرفیت ورزشگاه سن پائولو چقدر است؟

این ورزشگاه در سال ۱۹۴۸ کلنگی برای ساختش زده شد. وقتی این ورزشگاه ساخته می شد علت ساختش این بود که ورزشگاه قبلی تیم باشگاهی ناپولی کشور ایتالیا که استادیوم خوبی را مختص به خود داشت، استادیوم اش در سال های جنگ جهانی دوم توسط هواپیما های جنگی دشمن بمباران شد و کاملاً از بین رفت و ورزشگاه جدیدی تصمیم به ساخت گرفت که اکنون این ورزشگاه نامش سن پائولو است. در سال های اولیه ساخت این ورزشگاه ۸۶ هزار نفر به علت نبود صندلی در جایگاه های تماشاچیان می توانستند بایستند و بازی را تماشا کنند به همین دلیل ظرفیت این ورزشگاه زیاد بود اما طی بازسازی که در این ورزشگاه صورت گرفت، صندلی هایی در جایگاه تماشاگران قرار داده شد که این ظرفیت را به مقدار نسبتاً قابل توجهی عددش را جا به جا کرد و به ۷۶ هزار نفر رساند. اکنون این ورزشگاه یک ورزشگاه ۷۶ هزار نفره ایتالیایی است که ممکن است دوباره و دوباره طی بازسازی هایی که صورت می گیرد عدد این ظرفیت این ورزشگاه جا به جا شود یعنی ظرفیت آن بیشتر یا کمتر شود.

استادیوم سن پائولو کجا قرار دارد؟

این استادیوم در شهر ناپل در کشور اروپایی و مدرن ایتالیا که کشور متمدنی است و دارای تاریخ غنی و بسیار خوب و همچنین یک کشوری است که از آثار تاریخی بسیار مهمی برخوردار است. این استادیوم در هفت کیلومتر مانده به مرکز شهر ناپل ایتالیا در محله فریگوریتا که در نزدیکی شهر ناپل است واقع شده است. برای دسترسی به این ورزشگاه می توانید از چندین راه اقدام کنید که یکی از این راه ها این است که از طریق اتومبیل شخصی خود به سمت این ورزشگاه از مرکز شهر حرکت کنید که خواهید دید که به این ورزشگاه رفتن با خودرو شخصی بسیار راحت تر از سایر راه ها است اما اگر خودرو شخصی نداشتید یا مسافر بودید یا حتی فقط برای بازدید از ورزشگاه به این کشور سفر کردید می توانید از طریق مترو یا اتوبوس برای رفتن به این استادیوم از مرکز شهر ناپل اقدام کنید که می توانید از طریق مترو در خط ۲ و ۶ آن در ایستگاه های کامپی فلگری یا ایستگاه موسترا پیاده شوید که موسترا به نسبت ایستگاه کامپی فلگری نزدیک تر به استادیوم سن پائولو است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی تیم باشگاهی ناپولی است که از تیم های باشگاهی خوب کشور ایتالیا است.

استادیوم سن پائولو در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در سال ۱۹۴۸ پس از جنگ جهانی دوم و خراب شدن کامل ورزشگاه قبلی تیم ناپولی ایتالیا، شروع به ساخت شد و در سال ۱۹۵۹ پس از ۱۱ سال ساخت این ورزشگاه به اتمام رسید و تکمیل شد.

عکس های استادیوم سن پائولو را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این استادیوم را می توانید در چندین برنامه در گوشی یا سیستم خود مشاهده کنید که یکی از آن ها موتور جستجو هایی است که در گوشی موبایل تان وجود دارند که معروف ترین آن ها گوگل است و می توانید در این موتور جستجو نام این ورزشگاه را جستجو نمایید و عکس های مربوط به آن را ببینید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه دارای امکانات و تجهیزات خاص و منحصر به فردی است که در طی بازسازی های مختلف این استادیوم به روز رسانی و تقویت شده اند اما اکنون این ورزشگاه از شرایط چندان خوبی برخوردار نیست.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه تیم باشگاهی خوب کشور ایتالیا با نام ناپولی است.

نوع چمن استادیوم سن پائولو چگونه است؟

نوع چمن استادیوم سن پائولو چمن طبیعی با ابعاد ۶۸ در ۱۱۰ متر است که تقریباً می توانیم ابعاد این ورزشگاه را استاندارد حساب کنیم. وجود چمن طبیعی به ویژگی های خوب این ورزشگاه افزوده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم سن پائولو برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم سن پائولو برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی های برگزار شده در این ورزشگاه بازی های جام جهانی سال ۱۹۹۰ است که در این ورزشگاه برگزار شده است و همچنین جام ملت های اروپا نیز چندین بار در این ورزشگاه تیم ها به رقابت پرداخته اند.

سوالات متداول

  1. استادیوم دیگه گو مارادونا کدام استادیوم است؟

    این استادیوم همان سن پائولو است اما نام دیگر آن است.

  2. در استادیوم سن پائولو کدام تیم حضور دارد؟

    در استادیوم سن پائولو استادیوم بازی های خانگی تیم ناپولی انجام می شود.

  3. استادیوم سن پائولو در کدام سال ساخته شده است؟

    استادیوم سن پائولو در سال ۱۹۴۸ ساخته شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید