استادیوم نیوکمپ و ورزشگاه نیوکمپ که در زبان انگلیسی به آن میدان جنگ گفته می‌شود و به طور اشتباه هم در زبان انگلیسی و هم در زبان اسپانیا به آن نوکمپ گفته می شود. موقعیت جغرافیایی این ورزشگاه در شهر بارسلونا اسپانیا قرار گرفته است و در سال گذشته یعنی 2022 بعد از به فروش گذاشتن این ورزشگاه حق اسم آن را به تبلیغ و اشتراک گذاری قرار دادند که طی قراردادی سه ساله خریداری شد و در سال و فصل جدید فوتبال قرار بر آن شد تا اسم جدید این ورزشگاه اسپاتیفای قرار بگیرد.

معرفی استادیوم نیوکمپ؟

معرفی استادیوم نیوکمپ؟

این ورزشگاه محل بازی فوتبال های خانگی است و فوتبال های بسیاری از جمله لیگ قهرمانی و بین المللی در این ورزشگاه انجام شده است که جز یازدهمین استادیوم های فوتبال دنیا به حساب می آید. در سال 2000 موفق به گرفتن رای اعضای این باشگاه برای تغییر نام او به صورت رسمی گرفت و منتخب شد تا با طرحی که در هیئت مدیره این استادیوم تصویب شد تغییرات بسیار زیادی در ظاهر و امکانات این باشگاه به وجود آمد و فصل جدید در 2019 و 2020 شروع به فعالیت کرد که در سال 2021 و 2022 موفق به بهره برداری شد.

ظرفیت ورزشگاه نیوکمپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی عملکرد استادیوم نیوکمپ جدید و استادیوم نیوکمپ اسپانیا و عکس استادیوم نیوکمپ و استادیوم نیوکمپ بارسلونا و امکانات استادیوم نیوکمپ و ورزشگاه نیوکمپ و بزرگترین ورزشگاه جهان بهترین استادیوم جهان خواهیم پرداخت.

استادیوم نیوکمپ کجا قرار دارد؟

استادیوم نیوکمپ کجا قرار دارد؟

در سال 1950 میلادی بارسلونا به دلیل شمار بالایی از بازیکنان که علاقه آن ها به این رشته ورزشی به عبارتی فوتبال است و ورزشگاهی با گنجایش و ظرفیت بالا نیاز داشت که به همین دلیل این ورزشگاه با ظرفیت 60 هزار نفر در سال 1954 شروع به ساخت کرد و ساخت آن تا سال 1957 به طول انجامید. اولین بازی در این ورزشگاه به مصاف لیگا بارسلونا بود که در انتهای این بازی نتیجه 2 بر 4 داشت و با شکست مواجه شد که در این باشگاه ظرفیت 90 هزار نفر دارد و بازی تاریخی را رقم زد.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

زمانی که این ورزشگاه جشن 50 سالگی برگزار کرد درست در روزی که اولین بار افتتاح شده بود و این ورزشگاه به مناقصه بین المللی گذاشته شد و تغییرات زیادی از جمله تعداد صندلی های آن ورزشگاه صورت گرفت. اما با تغییر پروژه به دنبال تغییر تعداد صندلی های آن بودند و چیزی حدود 50 درصد صندلی ها آن افزایش یافت و در تاریخ 18 سپتامبر سال 2007 یک معمار بریتانیایی برای بازسازی از این ورزشگاه دیدن کرد و هشتاد هزار صندلی را به ظرفیت آن اضافه کرد و ظرفیت آن از 98 هزار به 106 هزار نفر افزایش یافت. در حالت کلی 250/000 میلیون یورو برای این ورزشگاه هزینه شد و در سال 2016 با تصویب هیئت مدیره این ورزشگاه تغییرات بسیاری در امکانات آن انجام شد و اولین فصل فوتبالی در 2021 شروع به بازی کرد و مساحت ورزشگاه 47 هزار متر مربع است و در هنگام بازی های فوتبالی تماشاگران دیگر نگران آب و هوا نیستند.

تغییرات انجام شده در آن باعث شد تا شیب صندلی ها به سمت زمین برای مشاهده و دیدی بهتر قرار گرفتند و پشت هر صندلی برای هر تماشاگر یک مانیتور قرار گرفته است که با آخرین فناوری دیجیتال با وضوحی بسیار بالا به صورت ال ای دی که در بالای استادیوم قرار گرفته است باعث بهبود دسترسی از طبقه دوم طبقه سوم شده است و امکانات رفاهی بالایی دارد. این ورزشگاه ظرفیت صندلی ها به 105 هزار نفر رساند که فاصله صندلی ها بسیار مناسب با یکدیگر دارند که برای رفت و آمد بازیکنان فاصله ای بسیار مناسب دارند و کیفیت و استانداردهای بیشتری نسبت به پیش افزایش یافته است و امنیتی بسیار زیاد برای هر یک از بازیکنان در نظر گرفته شده است.

استادیوم نیوکمپ در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم نیوکمپ در چه سالی ساخته شد؟

ظرفیت این ورزشگاه چندین بار تغییر پیدا کرده است و ظرفیت اولیه آن 93 هزار نفر بود اما در جام جهانی 1982 این ظرفیت افزایش یافت و به 150 هزار نفر رسید که به دلیل ممنوع بودن قسمت هایی از آن که تماشاگران مجبور بودند که گنجایش آن ورزشگاه به 99 هزار نفر کاهش پیدا کرد و لازم به ذکر است که در این میان گفته شود این ورزشگاه قسمتی از ورزشگاه را به عنوان یادبود که اشیای قدیمی قرار گرفته است و زمین کوچکی برای تمرین بازیکنان تیم ها و کلیسا برای بازیکنان در قسمتی از این مجموعه احداث شده است. به خودی خود امکاناتی کامل دارد و جز پر بازدید ترین ها قرار دارد و سالانه چیزی حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از این موزه بازدید می‌کنند که این موزه در سال 1984 بازگشایی شده است و در سال 1420 در رابطه با تاریخ بارسلونا در آن قرار گرفت و جام هایی که بارسلونا در طی سال‌های اخیر از آن خود کرده است، در قسمت موزه قرار گرفته است که در زمان افتتاحیه بازی از آن نیز رونمایی شد و همچنین این ورزشگاه میزبان موسیقی ها و رویداد های غیر فوتبالی نیز بوده است.

عکس های استادیوم نیوکمپ را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم نیوکمپ را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دانلود و مشاهده عکس های این استادیوم و ورزشگاه را می‌ توان در موتور های جستجوگر گوگل، پیج اینستاگرام که به صورت شخصی برای او قرار دارد، سایت های اینترنتی، وب سایت های ورزشی، ویکی پدیا، آپارات، یوتیوب به صورت آنلاین و اینترنتی و رایگان دانلود و مشاهده کرد که به راحتی در دسترس همگان قرار دارد و دسترسی به آن برای کسی دشواری نیست. البته لازم به ذکر است که در راستای مشاهده عکس ها و پست های این ورزشگاه نیوکمپ می‌توان به پیج اینستاگرام او یا موتور های جستجوی گوگل، سایت های اینترنتی، وب سایت ها، ویکی پدیا و یا با سرچ کردن نام آن می‌توان دسترسی راحت تری به عکس های آن داشت و به شکل مجازی و رایگان آنها را دانلود و مشاهده کرد. البته ناگفته نماند که در پیج اینستاگرام این استادیوم نیوکمپ که اقدام به اشتراک گذاری عکس های خود با فالوور های خود می‌کند و در این پیج اینستاگرامی می‌ توان به راحتی عکس های آن و تیکه هایی از کلیپ هایی که در رابطه با سبک ورزشی است را به راحتی مشاهده کرد و البته که این پیج اینستاگرام قفل نیست و با رفتن به آن می‌ توان به مشاهده این پست ها پرداخت.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

در این ورزشگاه مسیری ویژه برای معلولین و رفت آمد آن ها به شکلی جدا و ایمن در نظر گرفته شده است که مسیر رفت و آمد برای هوادارن فوتبالی به صورت راه پله در نظر گرفته شده است که برای بهبود عملکرد و سرعت بخشی در رسیدگی به تماشاگران باجه های بلیت فروشی به شکلی جداگانه در نظر گرفته شده است، که برای صرفه جویی انرژی و محیط زیست برای به دست آوردن گواهی کیفیت و استاندارد در آنجا احداث شده است را محیا کرد که هر یک از تیم ها در مقابل باجه مدنظر تیم هوادار خود می ماند و بلیت خود را برای ورود به ورزشگاه خریداری می‌کند.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه کیست؟

در سال 1957 این ورزشگاه تاسیس شده است و اولین بار بازی های بارسلونا در این ورزشگاه انجام شده است که جزء 5 باشگاهی که ستاره یوفا دارد قرار گرفته است و تا به امروز میزبان فوتبال های بسیاری از جمله بین المللی و لیگ قهرمانان اروپا بوده است که در سال 1999 آخرین بازدید در آن ورزشگاه انجام شده است و البته لازم به ذکر است که گفته شود ظرفیت این ورزشگاه 99 هزار و 354 نفر است که جزء بزرگ ترین ورزشگاه در اروپا به شمار می آید و در جهان جزء 11 ورزشگاه بزرگ به حساب می آید.

نوع چمن استادیوم نیوکمپ چگونه است؟

در این ورزشگاه علاوه بر امکانات رفاهی که دارد یک پارکینگ زیرزمینی در آن ساخته شده است که ظرفیت بسیار بالایی دارد و تماشاگران دیگر نگران وسایل حمل و نقل خود نیستند. تکنولوژی در این ورزشگاه بسیار پیشرفته است و باران ها در این استادیوم طبق تکنولوژی های جدید جمع آوری می شود و برای آبیاری چمن های طبیعی و زمین فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از نور خورشید و چراغ هایی که در استادیوم روشن می شوند تکنولوژی افزایش پیدا کرده است و برای این ورزشگاه امکانات بسیار بالایی در نظر گرفته شده است که از سر و صدا برای تماشاگران جلوگیری می‌ کند و با خرید بلیت های دیجیتال به محیط زیست بسیار کمک شده است و تماشاگران هنگام بازدید از اختلالات شنوایی و بینایی به دور هستند.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم نیوکمپ برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم نیوکمپ برگزار شده اند کدامند؟

موقعیت جغرافیایی این ورزشگاه در بارسلونا اسپانیا قرار دارد که از سال 1958 شروع به فعالیت کرد و گنجایش بسیار بالایی دارد و شمار بالاترین و بیشترین تماشاگران مربوط به بازی بارسلونا در مقابل یوونتوس است که 120 هزار تماشاگر داشت و در سال 1985 در جام اروپا یک چهارم نهایی این بازی انجام پذیرفت. سطح آن پوشیده از چمن طبیعی است و در 28 مارس 1954 شروع به ساخت کرد و صندلی‌ های 5646 است و هزینه ساخت بسیار بالایی دارد و چیزی حدود دویست و هشتاد و هشت میلیارد معادل یک میلیون و هفتصد و سی و یک میلیون یورو شد و در کنار آن باشگاهی که بازی های هاکی روی یخ انجام می پذیرد قرار دارد و این بازی ها در کنار این ورزشگاه انجام می‌ پذیرد برگزار می شود.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. استادیوم نیوکمپ در چه سالی شروع به ساخت کرد؟

    استادیوم نیوکمپ در سال 1958 شروع به ساخت کرد.

  2. ظرفیت استادیوم نیوکمپ چند هزار نفر است؟

    بیشترین ظرفیت استادیوم نیوکمپ در بیشترین حالت به 150 هزار نفر رسید.

  3. موقعیت جغرافیایی ورزشگاه نیوکمپ کجاست؟

    استادیوم نیوکمپ در بارسلونا اسپانیا قرار دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید