بررسی استادیوم متروپلی تانو از وضعیت چمن تا عکس های هوایی

0 دیدگاه

استادیوم متروپلی تانو یا همان نام تجاری آن که واندا متروپولیتانو است، یکی از بهترین ورزشگاه های دنیاست. اگر می خواهید درباره این ورزشگاه بیشتر بدانید، با ما همراه شوید.

  • با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به بهترین سایت شرط بندی فوتبال که دارای بهترین بونوس ها است هدایت خواهید شد.
معرفی استادیوم متروپلی تانو

معرفی استادیوم متروپلی تانو

استادیوم متروپلی تانو که استادیوم تیم اتلتیکو مادرید است از نام رسمی خود که متروپلی تانو است، به سیویتاس متروپولیتانو تغییر پیدا کرد. این تغییر به علت همکاری ورزشگاه با یک گروه مهندسی و عمرانی است که سیویتاس نام دارد که پروژه های عمرانی زیادی را که پروژه های بزرگ و عظیمی نیز هستند بر عهده می گیرند و به نظر می رسد که طی همکاری هایی که با این استادیوم داشته است نام استادیوم متروپلی تانو به سیویتاس متروپولیتانو تغییر پیدا می کند. ورزشگاه اندا متروپولیتانو در ۶ سپتامبر سال ۱۹۹۴ کلنگ ساختنش زده شد و این ورزشگاه شروع به ساخت کرد و از آن دسته ورزشگاه هایی است که با اینکه در مدت زمان کمی برای ساخت آن فرصت گذاشته شده است اما با این حال یکی از ورزشگاه های ستاره داری است که حرفه ای ترین مسائل در ساخت این ورزشگاه رعایت شده است و همچنین این ورزشگاه یکی از بهترین های دنیا و البته که کشور خود اسپانیا است. پس از گذشت ۸ سال، با ساخت حرفه ای و بسیار مجهز و خوب این ورزشگاه، پروژه ساخت و معماری آن به پایان رسید و اکنون دیگر قابل استفاده برای برگزاری رقابت ها و بازی های مختلف بود.

این استادیوم ابعاد زمین آن به استانداردترین شکل ممکن است و آن قدری دقیق طراحی شده است که می توانیم از همین موضوع متوجه دقیق و منظم بودن طراح آن و همچنین اسپانول ها یا همان اسپانیایی ها که اهالی کشور اسپانیا در اروپا هستند، شویم. این ورزشگاه یک بار در سال ۲۰۱۷ نیز بازسازی شده است. هزینه ساخت اولیه این ورزشگاه یک هزینه هنگفتی در زمان خود بود و همین باعث شد یک ورزشگاه بسیار خوب و مجهزی را پس از تکمیل ساخت ببینیم که به لیست ستاره دار ها افزوده شد. هزینه ساخت این ورزشگاه در سال ۱۹۹۴ ۴۵ میلیون یورو بوده است اما در سال ۲۰۱۷ که یک بازسازی عمیقی بر روی این ورزشگاه انجام شد، این بازسازی به قدری با کیفیت بود و این ورزشگاه را به یک ورزشگاه خوب تبدیل کرد که هزینه بازسازی آن از هزینه ساخت این ورزشگاه بیشتر شده است. هزینه ای که در بازسازی این ورزشگاه صورت گرفت، ۲۴۰ میلیون یورو بوده است که هزینه هنگفت و بسیار بالایی است. این ورزشگاه که از زمین چمن در ابعاد ۶۸×۱۵۰ متر ساخته شده است و در شهر مادرید در کشور اسپانیا که در قاره اروپا قرار دارد واقع شده است.

استادیوم سیویتاس متروپولیتانو اکنون یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های کشور اسپانیا است و همچنین در میان ورزشگاه های ستاره دار در یوفا، استادیوم سیویتاس متروپولیتانو در میان ۴ ستاره دار های این سازمان که یوفا نام دارد است و این موضوع باعث شده است که به شهرت زیادی در میان تمامی استادیوم های فوتبال اسپانیا دست پیدا کند. علت بازسازی این ورزشگاه و اختلافاتی که میان تیم اتلتیکو مادرید و شهرداری شهر مادرید وجود داشت، این بود که تیم باشگاهی اتلتیکو مادرید که از محبوب ترین و پرطرفدارترین باشگاه های کشور اسپانیا است و در سر تا سر دنیا به قدری معروف است که چندین میلیون طرفدار و هوادار دارد، می خواست که این باشگاه را زمینش را که برای شهرداری شهر مادرید است از شهرداری خریداری کند و به تملک خود در بیاورد.

اما در نهایت این باشگاه موفق به خرید زمین این ورزشگاه نشد و هنوز این ورزشگاه در تصاحب و مالکیت شهرداری شهر مادرید اسپانیا است. پیمانکار این پروژه اف سی سی بوده است و از دیگر علت های خوب ساخته شدن این پروژه و کیفیت ظاهری و رفاهی بالا آن این است که پیمانکار این پروژه سازمان اف سی سی بوده است. این ورزشگاه از آن دسته ورزشگاه هایی است که بسیار ظرفیت بالایی دارد و بزرگی این ورزشگاه نیز از آن دسته ویژگی های خوب آن است که توانایی برگزاری بازی های ملی و بین المللی یا تاریخی و مهم را در خود دارد و می توان با استفاده از این ورزشگاه رویداد های بسیار خوبی را برای بازی هایی که در این استادیوم اتفاق می افتد رقم زد. این ورزشگاه میزبان خانگی بازی های تیم باشگاهی اسپانیایی محبوب اتلتیکو مادرید است.

ظرفیت ورزشگاه متروپلی تانو چقدر است؟

متروپلی تانو یکی از آن ورزشگاه های بسیار مجهز و با کیفیت و بزرگ کشور اسپانیاست که در شهر مادرید کشور اسپانیا که در قاره اروپا قرار دارد. استادیوم متروپلی تانو یا سیویتاس متروپولی تانو از آن ورزشگاه هایی است که می توان در این استادیوم بازی های بسیار مهمی را برگزار کرد که جمعیت بسیار زیادی به دیدن این بازی ها از کشور ها و مناطق مختلف دنیا به این استادیوم می آیند تا از نزدیک مشاهده رقابت تیم خوب خود باشند؛ زیرا این ورزشگاه بسیار عظیم است و جمعیت زیادی را در خود جای می دهد. گنجایشی که این ورزشگاه دارد، امکان برگزاری بازی های ملی و بین المللی را نیز به این ورزشگاه می دهد.

گنجایش یا ظرفیت این ورزشگاه، ظرفیتی نزدیک به عدد ۶۷ هزار و ۷۰۳ نفری را در خود جا می دهد که البته این رقم برای بازی های داخلی بوده است و ممکن است اگر بازی های دیگری که بسیار مهم هستند مانند بازی های ملی و بین المللی یا میان قاره ای و کشوری اگر در این ورزشگاه برگزار شوند، مطمئن هستیم که عدد بالاتری از گنجایش را برای این ورزشگاه خواهیم دید که اعلام خواهد شد زیرا در آن هنگام که بازی هایی در این ورزشگاه به مسابقه و رقابت بپردازند که بسیار مهم و پرطرفدار هستند و هواداران بسیار زیادی به ورزشگاه برای تماشا بازی تیم مورد علاقه شان بیایند و به داخل ورزشگاه وارد شوند، این عدد ممکن است به ۷۰ هزار نفر نیز برسد زیرا ورزشگاه متروپلی تانو ورزشگاه بسیار بزرگ و زیبایی است و گنجایش این را دارد که اگر تماشاگران زیاد تری در بازی ها به آن ورود پیدا کنند، بتوانند ظرفیت آن را مانند دیگر ورزشگاه ها از این عدد به عدد بالاتری راه دهند.

استادیوم متروپلی تانو کجا قرار دارد؟

این استادیوم در کشور اسپانیا که در قاره اروپا واقع شده است، در شهر مادرید که از شهر های مهم اسپانیا و پایتخت آن است، واقع شده است و تا پیش از انتخابات در سال ۲۰۱۷ در اختیار شهرداری مادرید بود اما اکنون در اختیار تیم باشگاهی اتلتیکو مادرید قرار دارد.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی تیم باشگاهی اتلتیکو مادرید است که پس از انتخابات سال ۲۰۱۷ این تیم با خرید زمین این ورزشگاه که متروپلی تانو نام دارد، خود را صاحب تمام و کمال این ورزشگاه کرد.

استادیوم متروپلی تانو در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم کلنگ ساختش در سال ۱۹۹۴ خورد اما پس از ۸ سال با بودجه ای ۴۵ میلیون یورویی این ورزشگاه در مادرید کامل شد. وقتی ورزشگاه در سال ۲۰۰۴ ساخت و معماری اش به پایان رسید، بعد از مدت کمی جز لیست ورزشگاه های ۴ ستاره محبوب معرفی شد.

عکس های استادیوم متروپلی تانو را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این باشگاه را می توانید در گوگل خود جستجو کرده و مشاهده نمایید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه از امکانات خوبی از جمله زمین چمن طبیعی با ابعاد استاندارد، ظرفیتی ۶۷ هزار نفری و امکانات دیگری مانند وجود سیستم گرمایشی در کف این باشگاه برای جلوگیری از یخ زدن چمن ها را می توان نام برد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه اکنون پس از مدت زیادی که در اختیار شهرداری مادرید بود، اکنون در اختیار تیم اتلتیکو مادرید است. این ورزشگاه پیش از رأی گیری در سال ۲۰۱۷، تیم اتلیکو دچار اختلاف های داخلی در خود شد و باعث شد که این خرید زمین استادیوم متروپلی تانو به تأخیر افتاد اما پس از مدتی دوباره این تیم اقدام به خرید زمین این استادیوم برای تصاحب کامل آن کرد و سپس پس از خرید آن و زدن نام کامل این استادیوم به نام تیم اسپانیایی اتلتیکو مادرید، تصاحب کامل آن را بر عهده گرفت.

نوع چمن استادیوم متروپلی تانو چگونه است؟

نوع چمن آن طبیعی با ابعاد استاندارد ۶۸×۱۵۰ است که در این ورزشگاه زمین را پوشانده است و از جمله ویژگی هایی است که به کیفیت بازی های تیم های مختلفی می افزاید و همین موضوع باعث مشهوریت و طرفداری بیشتر مردم از این استادیوم می شود.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم متروپلی تانو برگزار شده اند کدامند؟

از مهم ترین بازی هایی که می توانیم نام ببریم، بازی های فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۹ است که در این بازی تیم لیورپول موفق شد با نتیجه ۱ بر صفر تیم تاتنهام را شکست دهد و پیروز این لیگ شود.

سوالات متداول

  1. اسم ورزشگاه اتلتیکو مادرید چیست؟

    اسم این ورزشگاه متروپلی تانو است که در شهر مادرید قرار دارد.

  2. استادیوم متروپلی تانو در کجاست؟

    استادیوم متروپلی تانو در شهر مادرید اسپانیا قرار دارد.

  3. استادیوم متروپلی تانو در اختیار کدام باشگاه است؟

    استادیوم متروپلی تانو در اختیار تیم اتلتیکو مادرید است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0