معرفی ورزشگاه امام رضای مشهد لاکچری ترین استادیوم فوتبال در ایران

0 دیدگاه

ورزشگاه امام رضای مشهد یکی از استادیوم های ایرانی بزرگ می باشد. این ورزشگاه در لیست بزرگترین استادیوم های ایران رتبه هشتم را از آن خود کرده است. همچنین ورزشگاه امام رضای مشهد دومین ورزشگاهی می باشد که دور مسقف در ایران می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ورزشگاه بزرگ در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی را درباره آن با شما به اشتراک بگذاریم.

 • می توانید به راحتی و همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید؛ تا به بهترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت شوید
معرفی ورزشگاه امام رضای مشهد

معرفی ورزشگاه امام رضای مشهد

ورزشگاه امام رضای مشهد هشتمین ورزشگاه بزرگ ایران می باشد. این ورزشگاه گنجایش حدود ۲۷ هزار نفر را دارد. ورزشگاه به گونه‌ای طراحی شده‌ است که تماشاگران بتوانند در کوتاه ترین زمان از چندین در خروجی که به خیابان‌های پیرامونی دسترسی دارد، بیرون بروند. این استادیوم در سال ۱۳۹۵ افتتاح شده است. محل آن بلوار خیام مشهد بین تقاطع بلوار توس و بلوار فردوسی می باشد. برای ساخت این ورزشگاه حدود دویست میلیارد تومان هزینه شده است. این استادیوم، ورزشگاه خانگی مسابقه دهم تیم ملی ایران در مصاف با لبنان در دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ (آسیا) بوده است. این ورزشگاه ۱۴ سالن مجهز و جدا در زیر سکوهای تماشاگران گنجانده و ساخته شده‌ است که در حال حاضر این سالن‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند. همچنین در ورزشگاه امام رضای مشهد یک درمانگاه شبانه‌ روزی و دائمی در مجموعه وجود خواهد داشت که افراد می توانند در ورزشگاه از آن استفاده کنند. ۲ سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان در این استادیوم وجود دارد.

این ورزشگاه یکی از گران‌ترین و زیباترین ورزشگاه‌های خاورمیانه است که در مشهد واقع شده است. درباره زمین چمن این ورزشگاه نیز باید بگوییم، به گونه ای زهکشی شده است که بارندگی باعث تجمع آب در ورزشگاه نشود. همچنین پارکینگ هفت طبقه این ورزشگاه نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین این استادیوم توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) دارای جایگاه A+ در آسیا می باشد. پیش از آن تنها استادیوم آزادی تهران دارای چنین درجه ای در بین استادیوم های فوتبال ایران بوده است.

ورزشگاه امام رضای مشهد میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه امام رضای مشهد که یکی از بزرگترین ورزشگاه های ایران می باشد، ورزشگاه خانگی باشگاه شهر خودرو می باشد. باشگاه شهر خودرو یک باشگاه فوتبال بود که در شهر مشهد قرار داشت. این باشگاه در سال ۱۳۹۷ به «شهرخودرو» تغییر نام داد و با واگذاری این باشگاه به هیئت فوتبال خراسان رضوی در اسفند ۱۳۹۹ مجدداً به «پدیده» تغییر نام داد، در سال ۱۴۰۰ بعد از تلاش‌های قضایی صورت گرفته مجدد با نام «شهرخودرو» تغییر کرد. همچنین این ورزشگاه به غیر از باشگاه شهر خودرو در مسابقه دهم تیم ملی ایران در مصاف با لبنان در دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ (آسیا) بوده است.

آدرس ورزشگاه امام رضای مشهد

برای پیدا کردن آدرس ورزشگاه امام رضای مشهد شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی و جستجو در گوگل لوکیشن دقیق این ورزشگاه را پیدا کنید. از طریق لوکیشن بهتر می توانید به این آدرس دسترسی پیدا کنید. اما به طور کلی این ورزشگاه در شهر مشهد در بلوار خیام مشهد بین تقاطع بلوار توس و بلوار فردوسی جای گرفته‌ است. که شما می توانید با دسترسی به این محل به راحتی ورزشگاه را از نزدیک مشاهده کنید و بازی هایی که در آن انجام می گیرد را تماشا کنید.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن عکس های این ورزشگاه شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی عکس هایی از این ورزشگاه را مشاهده نمایید. لذا قابل ذکر است ما در این مقاله نیز تعدادی از عکس های ورزشگاه امام رضای مشهد را با شما به اشتراک گذاشته ایم که می توانید با استفاده از این مقاله این عکس ها را مشاهده و در صورت لزوم دانلود نمایید. مراجعه به برنامه های مجازی و جستجو در آنها نیز راهی دیگر برای مشاهده عکس های این ورزشگاه با شکوه می باشد.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم امام رضای مشهد در سال ۱۳۹۵ ساخته شده است. این ورزشگاه جزو جدیدترین ورزشگاه های ساخته شده در ایران می باشد که امکانات بی نظیری نیز دارد. برای ساخت این ورزشگاه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است. ظرفیت تماشاچیان نیز برای این باشگاه ۲۷ هزار نفر در نظر گرفته است که رتبه هشتم در بین بزرگترین ورزشگاه های ایران را کسب کرده است. سقف استادیوم توسط یک شرکت فرانسوی ساخته شده است. که در استادیوم المپیک لندن و برخی از سالن‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ کار کرده است.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

از ویژگی های این استادیوم مسقف بودن آن است. نخستین ورزشگاه مسقف ایران می باشد که قبل از این ورزشگاه تمام ورزشگاه های ساخته شده پیش از انقلاب و پس از انقلاب بدون سقف بودند. همچنین این ورزشگاه هشتمین ورزشگاه بزرگ ایران می باشد که حدود ۲۷ هزار نفر تماشاوی در آن جای می شوند. از ویژگی های دیگر آن چمن ورزشگاه می باشد. چمن استادیوم به طوری زهکشی شده اند که بارندگی باعث جمع شدن آب در ورزشگاه نشود. همچنین این ورزشگاه به گونه‌ای طراحی شده‌ است که تماشاگران بتوانند در کوتاهترین زمان از چندین در خروجی که به خیابان‌های پیرامونی دسترسی دارد، بیرون بروند. سالن های مجهز و جدا در زیر سکوهای تماشاگران و درمانگاه شبانه روزی و دائمی از امکاناتی می باشد که این ورزشگاه در خود جای داده است.

زمین چمن ورزشگاه امام رضای مشهد چگونه است؟

یکی از ویژگی های بسیار بی نظیر این ورزشگاه مربوط به زمین چمن آن است. زمین چمن ورزشگاه امام رضای مشهد از چمن طبیعی می باشد. لذا به صورتی زهکشی شده است که در بارندگی آب در ورزشگاه تجمع نمی کند و این مورد بسیار این ورزشگاه را با ارزش کرده است. شما می توانید برای دیدن عکس های زمین چمن این ورزشگاه به سایت های معتبر اینترنتی مراجعه کنید و عکس هایی از زمین چمن این ورزشگاه را مشاهده نمایید.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ورزشگاه امام رضای مشهد یکی از بزرگترین ورزشگاه های ایران می باشد. این ورزشگاه در بین بزرگ ترین ورزشگاه های ایران رتبه هشتم را از آن خود کرده است. این استادیوم گنجایش ۲۷ هزار تماشاگر را دارد. طرفداران مسابقات برگزاری در این ورزشگاه می توانند به راحتی بلیط های خود را تهیه کنند و نگران ورود به ورزشگاه نباشد، زیرا ظرفیت ۲۷ هزار نفری یک ورزشگاه در شهری مثل مشهد جای خالی زیادی در ورزشکله باقی خواهد ماند. زیرا تعداد ساکنان این شهر نسبت به شهر های دیگر کمتر می باشد و ورزشگاه ۲۷ هزار نفری بسیار جای برای حضور طرفداران خود خواهد داشت.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه امام رضای مشهد برگزار شده اند کدامند؟

بازی گشایش این ورزشگاه در ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ بین دو تیم منتخب مشهد و منتخب کربلا برگزار شد که در پایان منتخب مشهد با نتیجه ۳–۱ برنده شد. این بازی یکی از مهم ترین بازی های این ورزشگاه بوده است. همچنین نخستین بازی رسمی‌ای که در این ورزشگاه برگزار شد، در تاریخ ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۶ در سری مسابقات لیگ برتر خلیج فارس بین دو تیم سیاه جامگان خراسان و صنعت نفت آبادان صورت گرفت که این بازی با نتیجه ۰–۱ به سود صنعت نفت آبادان پایان یافت. از دیگر مسابقات مهم مسابقه دهم تیم ملی ایران در مصاف با لبنان در دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ (آسیا) بوده است.

مالک ‌ورزشگاه امام رضای مشهد کدام تیم است؟

مالک ورزشگاه امام رضای مشهد در واقع تیم شهر خودرو می باشد. اما از مستاجر های این باشگاه می توان به باشگاه فوتبال امید وحدت خراسان اشاره کرد. که مدتی مستاجر این ورزشگاه شده اند. امکانات ورزشگاه امام رضای مشهد و ویژگی های بی نقص آن باعث شده است که بسیاری از توجه ها به این ورزشگاه جلب شود. همچنین رختکن ورزشگاه امام رضای مشهد برای بازیکنان این تیم ها بسیار مناسب بوده است. شما می توانید عکس ورزشگاه امام رضا را در سایت های مختلف مشاهده نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آدرس و شماره ورزشگاه امام رضای مشهد می توانید با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی اطلاعاتی را درباره لوکیشن و شماره تلفن آن به دست آورید. همچنین شما می توانید برای خرید بلیط ورزشگاه امام رضای مشهد به سایت ورزشگاه امام رضای مشهد مراجعه کنید و اطلاعات دقیقی را از این سایت به دست آورید.

سوالات متداول

 1. آیا استادیوم امام رضای مشهد مستاجر نیز دارد؟

  ورزشگاه امام رضای مشهد به غیر از داشتن تیم خانگی خود مستاجر نیز دارد. مستاجر آن باشگاه فوتبال امید وحدت خراسان است.

 2. آیا از این ورزشگاه برای مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ آسیا استفاده شده است؟

  ورزشگاه امام رضای مشهد استادیوم خانگی مسابقه دهم تیم ملی ایران در مصاف با لبنان در دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ (آسیا) بوده است.

 3. حادثه ورزشگاه امام رضا چه بوده است؟

  در جریان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ آسیا و بازی ایران و لبنان، زنان بلیط تهیه کرده ولی حق ورود به استادیوم را نداشتند، این موضوع باعث درگیری های پلیس با مردم شد و پلیس از اسپری های فلفل استفاده کرد.

 4. گنجایش ورزشگاه امام رضا چقدر است و در چه سالی ساخته شده است؟

  گنجایش این ورزشگاه ۲۷ هزار نفر می باشد، همچنین این ورزشگاه در سال ۱۳۹۵ افتتاح شده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0