در اینجا با ورزشگاه فولاد خوزستان که بازی های مهم زیادی در آن رقم خورده است، آشنا می شوید. ورزشگاه فولاد آرنا خوزستان که نام رسمی این ورزشگاه فولاد خوزستان ثبت شده است، در شهر اهواز قرار دارد و در بین استادیوم های فوتبال بزرگ ایران ششمین ورزشگاهی است که در کشور شناخته می شود.

  • می توانید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا به بهترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت شوید؛ با دانلود اپلیکیشن این سایت نیز بیش از 50% بونوس مخصوص دریافت خواهید کرد.
معرفی ورزشگاه فولاد خوزستان

معرفی ورزشگاه فولاد خوزستان

این ورزشگاه ۳۰ هزار نفری است و بازی های تاریخی و مهمی را در اهواز رقم زده است و به رونق این شهر و کسب و کار های اهالی اهواز کمک بسیار زیادی کرده است. نخستین بازی برگزار شده در این ورزشگاه ۳۰ هزار و ۶۵۵ نفری، میان فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان بود که نتیجه این بازی به طور مساوی یک در یک پایان یافت.

در این ورزشگاه از استادیوم های ایرانی حدوداً ۳۰ هزار نفری، پیست تارتان وجود ندارد و همچنین نور افکن ها و چراغ ها نیز در لبه سقف ورزشگاه قرار گرفته است و نور پروژکتور های آن معادل ۲۸۰۰ لوکس است. ایده ساخت این ورزشگاه از ورزشگاه های کشور های ترکیه، امارات متحده عربی و آلمان الگو برداری شده است اما قطعاً به کیفیت آن ورزشگاه ها نمی رسد. در کنار این پروژه، ساخت یک هتل و ساخت پارکینگ های مختلفی نیز پیش بینی شده و حتی طراحی شده بود اما ساخت آن ها با مشکل مواجه شد و این ورزشگاه به دلیل فاصله زیادی که از شهر دارد، به طور مداوم به اصطلاح داد مربیان فوتبال را بالا برده است و آن ها دائماً شاکی هستند از اینکه چرا ورزشگاه انقدر دور است و برای بازی و تمرین باید مسافت بسیار طولانی را برای رفتن سر تمرین طی کنند.

رسانه های دولتی ایران نزدیک بودن سکو هایی که تماشاگران بر روی آن می نشینند را به زمین چمن، از مزایا و ویژگی های خوب این ورزشگاه می دانند. همچنین این ورزشگاه در طی نظر سنجی هایی که ۳۵ هزار نفر رأی خود را اعلام کرده اند، این ورزشگاه جز ۲۷ ورزشگاه ساخته شده زیبا در سال ۲۰۱۸ میلادی یعنی نزدیک به ۴ سال قبل را جز آن ورزشگاه های زیبا از نظر ظاهری اعلام کردند که در این نظر سنجی ورزشگاه هایی از ترکیه و عراق و امارات نیز وجود داشتند و ورزشگاه فولاد آرنا یا فولاد خوزستان نیز در ردیف ششم این ۲۷ ورزشگاه قرار گرفت و موفق به کسب جایزه شد.

این ورزشگاه که در ۲۲ آبان ۱۳۹۷ افتتاح شد،  یکی از بزرگ ترین پروژه های شرکت فولاد خوزستان تا به امروز بوده است که ساخت این ورزشگاه یا استادیوم ۳۰ هزار و ۶۵۵ نفری، بودجه ای نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد ریال را برای ساختش به خود اختصاص داده است. این ورزشگاه یکی از تفاوت هایش نداشتن پیست تارتال است که باعث نزدیکی تماشاگران به بازیکنان شده است که این موضوع نشان می دهد در ساخت این ورزشگاه از روند حرفه ای برای جایگاه سازی در ورزشگاه های اروپایی الگو برداری شده است. جالب است بدانید بهترین و کامل ترین سازه سقفی در ایران را این ورزشگاه فولاد آرنا به خود اختصاص داده است که در روز هایی که هوا کشور آفتابی است و به خصوص هوا اهواز که آفتاب سوزانی دارد، باعث آزار و اذیت بازیکنان و همچنین تماشا گران نشود و کمترین مقدار آفتاب را ورزشگاه به خود ببیند.

ورزشگاه فولاد خوزستان میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه فولاد خوزستان میزبان بازی های کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان خانگی تمام بازی هایی است که با تیم فولاد خوزستان بازی می شود و تمامی بازی های این تیم را ساپورت می کند و به بهترین شکل ممکن به این تیم و هواداران که تیم خود فولاد خوزستان است، امکانات و سرویس می دهد.

آدرس ورزشگاه فولاد خوزستان

ورزشگاه فولاد خوزستان، همان طور که از اسمش پیداست، در مناطق جنوبی ایران و در استان خوزستان واقع شده است. این ورزشگاه در شهر اهواز، در محله ۲۰۰ دستگاه اهواز قرار دارد و خیابانی که این ورزشگاه در آن است، خیابان فولاد خوزستان نامیده می شود. این ورزشگاه از نظر جغرافیایی نزدیک به بازارچه ۲۰۰ دستگاه و زمین تمرینی شماره ۷ آرنا قرار گرفته است. این ورزشگاه از نما بیرونی و درونی خوبی برخوردار است و چشم هر بیننده ای را جذب خود می کند.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

با جستجو در گوگل، با سایت های مختلفی مواجه خواهید شد که هر کدام تصویری از این ورزشگاه به اشتراک گذاشته اند اما برای مشاهده این تصاویر به طور کامل باید به قسمت تصاویر گوگل خود مراجعه کنید. راه دیگر برای تماشا عکس های این ورزشگاه با ظاهری منحصر به فرد، در برنامه اینستاگرام می توانید از صفحه رسمی این ورزشگاه عکس های مختلفی از آن را در روز، شب و ساعات مختلف مشاهده کرده و لذت ببرید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم از سال ۱۳۸۷ توسط فولاد خوزستان شروع به کار و ساختن شده است اما ۱۰ سال برای ساخت این پروژه طول کشیده است و در سال ۱۳۹۷ تازه این پروژه با هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی آماده و تکمیل شده است و بازیکنان و ورزشکاران و تیم های حرفه ای می توانستند بازی خود را از سال ۱۳۹۷ در این ورزشگاه برگزار کنند. همچنین این ورزشگاه درست است که ۱۰ سال ساخت آن به طول انجامید اما از امکانات و ویژگی های بسیار خوب و منحصر به فردی نسبت به سایر ورزشگاه های کشور برخوردار است.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

ورزشگاه فولاد خوزستان همان طور که متوجه شدید جز ۲۷ ورزشگاه زیبا جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی شده است و رتبه ششم را در فهرست این ورزشگاه ها به نام خود ثبت کرده است. این ورزشگاه علاوه بر ظاهر زیبا، از ویژگی ها و امکانات رفاهی بسیار متعددی برخوردار است که باعث می شود این ورزشگاه از سایر ورزشگاه های کشور متمایز شود. یکی از این امکانات و ویژگی های فولاد آرنا یا همان فولاد خوزستان، چمن طبیعی ای است که در ورزشگاه وجود دارد و ابعاد این چمن در زمین ورزشگاه ۱۰۵ متر در ۶۸ متر است که بسیار به زیبایی این ورزشگاه افزوده است. همچنین سقف سرپوشیده این ورزشگاه که از مکمل ترین پوشش سقفی برخوردار است و به قدری این پوشش کامل است که تنها بخش کمی از ورزشگاه در روز های آفتابی با آفتاب مواجه می شوند و همچنین در روز های بارانی نیز این سقف تماشا گران را از خیس شدن زیر باران جلو گیری می کند.

یکی دیگر از این ویژگی ها، سالن تکنیک به مساحت ۳۹۰۰ متر مربع است و دیگر ویژگی های این ورزشگاه مانند دریاچه مصنوعی به مساحت ۲۲۰۰ متر مربع، استخر سرپوشیده به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع، جایگاه های بسیار منحصر به فرد و ویژه برای خبرنگاران، جایگاه ویژه مقامات و یا افراد معروفی که به تماشا بازی می نشینند، سیستم طراحی شده مناسب با آب و هوا گرمسیر اهواز، ورودی جداگانه برای بازیکنان و دست اندر کاران مسابقه و مهمانان ویژه از نظیر مقامات یا فوتبالیست های معروف و غیره، دو اسکوربورد ال ای دی،  استخر شنا، دو عدد رختکن اصلی برای بازی های رسمی و دو عدد رختکن تمرینی برای تمرین یا بازی های دوستانه، پارکینگ با مساحت ۱۸ هکتار، جایگاه ویژه یا وی آی پی، نور تعبیه شده با معادل ۱۸۰۰ لوکس، راه های مارپیچ در میان پله ها برای ورود و خروج تماشاگران و به ویژه تماشاگرانی با ناتوانی جسمی و حرکتی یا معلولین محترم کشور و ۱۹ جایگاه دوربین از دیگر ویژگی های مخصوص و خوب این ورزشگاه زیبا جنوبی است.

زمین چمن ورزشگاه فولاد خوزستان چگونه است؟

زمین ورزشگاه فولاد خوزستان با چمن طبیعی به ابعاد ۱۵۰ متر در ۶۸ متر پوشیده شده است که به زیبایی ظاهری ایت ورزشگاه افزوده است و همچنین علاوه بر زیبایی ظاهری باعث کیفیت بالا این ورزشگاه در هنگام بازی شده است.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه ۳۰ هزار و ۶۵۵ نفری است.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه فولاد خوزستان برگزار شده اند کدامند؟

فینال جام حذفی ایران در فصل ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، در این ورزشگاه در میان پرسپولیس تهران و داماش گیلان با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس و بالا رفتن و صعود سرخ پوشان برگزار شد.

مالک ورزشگاه فولاد خوزستان کدام تیم است؟

مالک این ورزشگاه با امکانات متعدد، تیم ورزشی فرهنگی فولاد است.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. قیمت بلیط ورزشگاه فولاد آرنا چقدر است؟

    قیمت بلیط ورزشگاه فولاد آرنا یا فولاد خوزستان، برای بازی های مختلف متفاوت است. با جستجو به وب سایت رسمی این ورزشگاه می توانید قیمت های بازی های مختلف را مشاهده کنید و حتی بلیط تهیه کنید.

  2. رتبه تیم فولاد خوزستان در جهان چند است؟

    رتبه تیم فولاد خوزستان در ایران، رتبه پنجم، در آسیا رتبه ۵۱ و در جهان رتبه ۱۴۰۶ ام را دارد.

  3. خرید بلیط ورزشگاه فولاد خوزستان چگونه است؟

    خرید بلیط در ورزشگاه فولاد خوزستان را می توانید در سایت رسمی این ورزشگاه تهیه کنید. توجه کنید برای تهیه بلیط باید خیلی زود و در صدم ثانیه خرید کنید؛ در غیر این صورت تعداد بلیط ها تمام می شود و نمی توانید از نزدیک در ورزشگاه حضور بیابید و از تماشا بازی لذت ببرید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید