استادیوم دالوز یکی از برترین استادیوم های فوتبال کشور پرتغال می باشد. این استادیوم برای بازی های خانگی باشگاه فوتبال بنفیکا ساخته شده است. شما می توانید در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی را درباره این ورزشگاه محبوب با شما به اشتراک بگذاریم.

 • به راحتی می توانید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به معتبرترین سایت شرط بندی فوتبال ایرانی منتقل شوید.
معرفی استادیوم دالوز

معرفی استادیوم دالوز

استادیوم دالوز یکی از برترین و محبوب ترین ورزشگاه های کشور پرتغال می باشد. این ورزشگاه در واقع جایگزین استادیوم دالوز اصلی می باشد که حدود ۱۲۰٬۰۰۰ صندلی داشت. ظرفیت صندلی های این استادیوم به ۶۵۶۴۷ کاهش یافته است و در حال حاضر این استادیوم ۶۴۶۴۲ ظرفیت دارد. استادیوم دالوز در سال ۲۰۰۳ ساخته شده است. مالک آن باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد. بازی های خانگی باشگاه فوتبال بنفیکا در این ورزشگاه انجام می گیرد.

ورزشگاه دالوز در سال ۲۰۰۳ به معماری Hok اسپورت که اکنون با نام شرکت پاپولوس شناخته می شود، ساخته شد. هزینه ساخت این ورزشگاه حدود ۱۶۲ میلیون یورو بوده است. ورزشگاه دالوز به عنوان یک ورزشگاه رده چهارم یوفا و یکی از بزرگترین ورزشگاه های پرتغال شناخته شده است. این ورزشگاه میزبان چندین مسابقه از یورو ۲۰۰۴ از جمله فینال آن رقابت ها بوده است.

فینال های ۲۰۱۴ و ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا از دیگر میزبانی های این ورزشگاه بوده است. این ورزشگاه محل برگزاری مراسم اعلام عجایب هفتگانه جدید در سال ۲۰۰۷ نیز بوده است. همچنین در نظرسنجی آنلاین ۲۰۱۴ توسط لکیپ به عنوان زیبا ترین ورزشگاه اروپا انتخاب شد. از دیگر مزیت ها و افتخارات این ورزشگاه رکورد بیشترین شمار تماشگر بوده است که بسیاری را مجذوب این استادیوم کرده است.

ظرفیت ورزشگاه دالوز چقدر است؟

استادیوم دالوز یکی از بزرگترین ورزشگاه های کشور پرتغال می باشد. این استادیوم در واقع نمونه از استادیوم دالوز اصلی می باشد. ظرفیت استادیو دالوز اصلی حدود ۱۲۰٬۰۰۰ بوده است. این ورزشگاه ظرفیتی حدود ۶۴٬۶۴۲ دارد. در واقع چیزی حدود ۶۵٬۶۴۷ فاصله ظرفیتی این ورزشگاه با ورزشگاه اصلی آن می باشد. اما با این حال استادیوم دالوز یکی از بزرگترین و محبوب ترین ورزشگاه های کشور پرتغال می باشد. تا کنون نیز بازی های مهم بسیاری در این ورزشگاه انجام شده است. همچنین این ورزشگاه رکورد شمار تماشگر را زده است و بیشترین تماشگر را در بین ورزشگاه های دیگر داشته است. تمام این موارد باعث شده است که این ورزشگاه به یکی از برترین ورزشگاه ها تبدیل شود و از ظرفیت آن نیز برای برگزاری بازی های مهم و مسابقات لیگ قهرمانان استفاده شده است.

استادیوم دالوز کجا قرار دارد؟

استادیوم دالوز کجا قرار دارد؟

این استادیوم که یکی از برترین استادیوم های پرتغال می باشد در کشور پرتغال و در شهر لیسبون واقع شده است. برای دریافت آدرس دقیق و لوکیشن ورزشگاه دالوز شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی اطلاعات بیشتری درباره آدرس این ورزشگاه به دست آورید. همچنین با جستجو لوکیشن استادیوم دالوز می توانید به راحتی آدرس این ورزشگاه را پیدا کنید. به طور کلی ورزشگاه دالوز در کشور پرتغال، شهر لیسبون و خیابان اوزه بیو داسیلوا فریرا واقع شده است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد. در واقع مالک این استادیوم باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد. به غیر از باشگاه بنفیکا باشگاه فوتبال بنفیکا بی از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ و از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ از این استادیوم استفاده کرده است. تیم ملی فوتبال پرتغال از دیگر استفاده کنندگان ورزشگاه دالوز می باشد که بازی های انتخابی خود را در این باشگاه انجام می دهند. به غیر از باشگاه های ذکر شده در موارد دیگر مانند مسابقات لیگ قهرمانان و جام ملت های اروپا از این ورزشگاه استفاده می شود. به طور کلی صاحب و مالک این ورزشگاه برای انجام بازی های خانگی باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد که از سال ۲۰۰۳ تا کنون از این استادیوم استفاده کرده اند.

استادیوم دالوز در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم دالوز در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم دالوز که یکی از ورزشگاه های برتر کشور پرتغال می باشد در سال ۲۰۰۳ ساخت آن آغاز گردید. این باشگاه در زمان بسیار کمی یعنی ۲۵ اکتبر ۲۰۰۳ افتتاح گردید. ساخت این ورزشگاه کمتر از یک سال زمان برده است و به دلیل معماری بی نظیر آن به یکی از برترین ورزشگاه ها تبدیل شده است. معمار این اثر زیبا Hok اسپورت یکی از شرکت های معماری آمریکایی می باشد که در حال حاضر با نام پاپولوس شناخته می شود. این شرکت یکی از برترین شرکت های معماری می باشد و فعالیت آن بیشتر در زمینه ساخت استادیوم های فوتبالی می باشد. هزینه ساخت این ورزشگاه در سال ۲۰۰۳ حدود مبلغ ۱۶۲ میلیون یورو بوده است.

عکس های استادیوم دالوز را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن عکس های استادیوم دالوز شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی و جستجو در آن، بسیاری از عکس های این ورزشگاه را مشاهده نمایید. برای این ورزشگاه عکس های مختلفی وجود دارد که از تمام زاویه ها آن را به نمایش در می آورد. به همین منظور برای دیدن عکس های مختلف این ورزشگاه از زاویه های مختلف و عکس های هوایی آن می توانید از طریق گوگل و جستجو عکس آن بسیاری از این عکس ها را مشاهده نمایید. همچنین ما در این مقاله نیز تعدادی از عکس های ورزشگاه دالوز را با شما به اشتراک گذاشته ایم که می توانید از طریق همین صفحه عکس هایی از ورزشگاه را مشاهده و در صورت لزوم آن ها را دانلود نمایید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

ورزشگاه دالوز یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های کشور پرتغال می باشد. این ورزشگاه از امکانات و طراحی بی نظیری برخوردار می باشد. شما می توانید با دیدن عکس های این استادیوم به طراحی و امکانات بی نظیر آن پی ببرید. لذا این استادیوم تنها برای بازی هایی فوتبالی مورد استفاده قرار می گیرد و برای موارد مصرف دیگر استفاده نمی‌گردد. به همین منظور از امکانات خوب این ورزشگاه می توانیم به گنجایش آن اشاره کنیم. ورزشگاه دالوز تا به حال توانسته است رکورد بیشترین شمار تماشگر را بزند و به یکی از پر طرفدار ترین ورزشگاه های کشور پرتغال تبدیل شود. این استادیوم به عنوان یک ورزشگاه رده چهار یوفا شناخته شده است. در نظر سنجی آنلاین ۲۰۱۴ توسط لکیپ نیز به عنوان زیبا ترین ورزشگاه اروپا انتخاب شده است.

مالک این ورزشگاه کیست؟

ورزشگاه های فوتبالی اصولا دارای یک مالک و یک تیم هستند و بازی های خانگی تیم مد نظر در آن ورزشگاه برگزار می گردد. به همین سبب آن تیم را مالک آن ورزشگاه می دانند. در ورزشگاه دالوز، مالک آن باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد که از سال ۲۰۰۳ در این ورزشگاه بازی های خانگی خود را انجام می دهد. به غیر از باشگاه فوتبال بنفیکا بازی های لیگ قهرمانان و جام ملت های اروپا نیز در این ورزشکاه برگزار می گردد. لذا مالک ورزشگاه باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد.

نوع چمن استادیوم دالوز چگونه است؟

نوع چمن استادیوم دالوز چگونه است؟

چمن یکی از مهم ترین مسائل در ورزشگاه های فوتبالی می باشد. معمولا برای ساخت و طراحی یک ورزشگاه باید به زمین چمن آن دقت فراوانی کرد. زیرا تنها نکته مهمی که برای بازیکنان فوتبال می تواند قابل اهمیت باشد زمین چمن آن ورزشگاه می باشد. به همین جهت در حال حاضر ورزشگاه های برتر از چمن های مصنوعی برای ورزشگاه خود استفاده می کنند. زیرا چمن های مصنوعی در شرایط آب و هوایی متعدد به خوبی باقی می ماند و صدمه کمتری را نسبت به زمین چمن های طبیعی می بیند و نیازی به رسیدگی و فعالیت های اضافه نخواهد داشت. از دیگر نکات بسیار مهم زمین های چمن مصنوعی مربوط به گل آلود نشدن این چمن ها می باشد که در شرایط بارانی نیز بسیار مناسب می باشند. به همین دلیل بسیاری از ورزشگاه های مطرح از چمن های مصنوعی استفاده می کنند. ورزشگاه دالوز نیز یکی از آن ورزشگاه ها می باشد که از چمن مصنوعی برای استادیوم خود استفاده کرده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم دالوز برگزار شده اند کدامند؟

این استادیوم تا کنون بازی های بسیار مهمی را داشته است. از بازی های مهم آن می توانیم به بازی های جام ملت های اروپا و بازی ها و مسابقات لیگ قهرمانان اشاره کنیم. این بازی ها تا کنون چندین بار در پرزشگاه دالوز انجام شده اند و بسیار از آن استقبال شده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورزشگاه دالوز لیسبون پرتغال به سایت های معتبر اینترنتی مراجعه کنید یا از طریق جستجو ورزشگاه دالوز ویکی پدیا، وارد سایت ویکی پدیا شوید و اطلاعات بروز شده و جدیدی را درباره این ورزشگاه به دست آورید. ما در این مقاله به معرفی ورزشگاه دالوز پرداختیم که شما می توانید عکس استادیوم دالوز را نیز از طریق همین مقاله مشاهده کنید. استادیوم بنفیکا یکی از زیبا ترین استادیوم های کشور پرتغال می باشد که تا کنون توانسته است افتخاراتی را در بین استادیوم های دیگر به دست بیاورد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. استادیوم دالوز در کدام کشور قرار دارد؟

  این استادیوم در کشور پرتغال واقع شده است.

 2. آدرس ورزشگاه دالوز را از کجا پیدا کنیم؟

  برای پیدا کردن آدرس این ورزشگاه شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر لوکیشن آن را دریافت کنید.

 3. استادیوم دالوز برای کدام تیم می باشد؟

  استادیوم دالوز برای باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد.

 4. استادیوم دالوز در چه سالی ساخته شده است؟

  استادیوم دالوز در سال ۲۰۰۳ ساخته شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید