ورزشگاه آنفیلد از استادیوم های لیگ جزیره را با تمام مشخصات و موقعیت جغرافیایی و افتخارات آن را در اینجا متوجه خواهید شد که چگونه ساخته شده و چه افتخاراتی را کسب کرده است.

معرفی استادیوم آنفیلد

معرفی استادیوم آنفیلد

ورزش فوتبال در کشور انگلیس از طرفداران زیادی برخوردار است. این ورزش با شور و اشتیاق فراوانی از سمت مردم انگلیس دنبال می شود که همواره در حال تشویق بسیار با شوق و ذوقی در ورزشگاه ها هستند. یکی از علت هایی که در کشور انگلیس ورزشگاه های بسیار متفاوت و زیادی وجود دارد که بسیار بزرگ هستند، همین است. می توان گفت بیشترین علت ساخت متعدد ورزشگاه های مختلف در کشور انگلیس همین دلیل می باشد. برای مثال در شهر لیورپول استادیوم های فوتبال زیادی وجود دارد اما این باشگاه به این علت که متعلق به تیم معروف لیورپول است که طرفداران زیادی را در کشور انگلیس دارد و یکی از محبوب ترین تیم های نه تنها کشورش انگلیس بلکه از معروف ترین و محبوب ترین تیم های باشگاهی در دنیاست که در سراسر دنیا تعداد زیادی طرفدار دارد که در هنگام بازی و پخش مسابقات این تیم باشگاهی همه به انگلیس رفته و یا در خانه می نشینند و در پای تلوزیون بازی های این تیم را تماشا می کنند.

در کشورمان ایران نیز این تیم طرفداران زیادی را جذب خود کرده است و شاید شما که این مقاله را می خوانید نیز طرفدار تیم باشگاهی لیورپول باشید. استادیوم فوتبال آنفیلد یکی از هفت بزرگ ترین ورزشگاه کشور انگلیس است که در سال ۱۸۸۴ ساخته شده است که در زمان ساخت این استادیوم صاحب آن اوتون بود اما طولی نکشید که در سال ۱۸۹۲ این ورزشگاه به مالکیت تیم فوتبال باشگاهی لیورپول در آمد و از آن پس به بعد به شهرت این ورزشگاه و افتخاراتش افزوده شد. از سال ۱۸۹۲ که طی مذاکراتی این باشگاه به نام تیم لیورپول در آمد، دیگر نامش با نام تیم لیورپول به یک دیگر گره خورده است و بازی های مهمی در این باشگاه برگزار شده است.

همان طور که گفته شد این ورزشگاه در سال ۱۸۸۴ با مالکیت تیم اورتون در کشور انگلیس در بندر لیورپول در منطقه ای به نام مرزیساید قرار دارد. آب و هوا این ورزشگاه به علت اینکه یک منطقه بندری است و نزدیک به دریا قرار دارد در تابستان ها گرم و گاهاً شرجی است و آفتاب به قول معروف در پس سرتان می زند اما در زمستان ها نیز اکثراً بارانی و برفی و یا ابری است که هوا بسیار سرد است. این ورزشگاه که در مقایسه با دیگر ورزشگاه های جهان و همچنین کشوری که در آن قرار دارد که انگلیس می باشد، ظاهر بسیار متفاوتی دارد که به زیبایی و شهرت دو چندان این ورزشگاه می افزاید. این ورزشگاه گنجایشی نزدیک به ۵۴۰۷۴ هزار دارد اما در یکی از بازی های مهم برگزار شده در این ورزشگاه که میان تیم های ولورهمپتون و لیورپول بوده است که در سال ۱۹۵۲ به رقابت برخاستند و در این بازی رکورد گنجایش ورزشگاه جا به جا شد و از ۵۴ هزار و ۷۴ نفر به تعداد ۶۱ هزار و ۹۰۵ نفر تغییر یافت که نشان می دهد آن بازی، برای این ورزشگاه برکت و خیر به همراه داشته است.

این استادیوم از دو دروازه ورودی برخوردار است که قسمت جالب آن اینجاست که به نام دو نفر از مربیان خوب و پیشکسوت تیم لیورپول برای احترام به آن ها نام گذاری شده است که این موضوع به رسم و رسومات و احترامات خاصی که برای مربی ها قائل اند اشاره می شود. این دو دروازه به نام آقایان بین شنکلی و باب پیزلی، دو مربی خوب تیم لیورپول است که برای یادبود این دو مربی بزرگوار این تیم باشگاهی در ورودی هر کدام از دروازه ها، مجسمه های این دو مربی قرار داده شده است که این ورزشگاه را دیدنی تر و زیباتر کرده است. یکی دیگر از جاذبه هایی که این ورزشگاه را به نسبت ورزشگاه های دیگر متمایز می کند و به هواداران آتشی این تیم انرژی می بخشد، بوت رومی است که در این ورزشگاه وجود دارد و در این بخش از استادیوم یادبود و لوح ها و تندیس هایی از مربیان مهم باشگاه لیورپول و همچنین آن هوادارانی که در حادثه تلخ فاجعه هیلزبورو جان خود را باختند نیز یادبودی قرار داده شده است.

ورزشگاه آنفیلد تیم لیورپول طوری طراحی شده است که در این ورزشگاه بر خلاف سایر ورزشگاه های جهان، جایگاه هواداران تیم ها از یک دیگر به طور مشخصی جدا شده اند و همچنین جایگاه این هواداران از جایگاه مربیان و دیگر بازیکنانی که در ذخیره هستند و در پشت زمین چمن بر روی صندلی می نشینند را جدا طراحی کرده اند. همچنین در این استادیوم زمین کوچکی برای گرم کردن بازیکنان طراحی شده است که به آن زمین تمرین نیز می گویند که هر کدام از این جایگاه ها که نام برده شد، دارای لقب و نام خاصی مختص به خود است. چهار جایگاه در ورزشگاه وجود دارد که عبارت اند از: جایگاه کوپ، جایگاه اصلی، جایگاه خیابان آنفیلد و جایگاه صد سالگی هستند. اولین بازی برگزار شده در این ورزشگاه بازی تیم اورتون با تیم ارلزتاون بود که با نتیجه ۵ بر صفر اورتون تیم ارلزتاون را شکست داد.

ظرفیت ورزشگاه آنفیلد چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه آنفیلد چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه آنفیلد که در بندر مرزیساید در لیورپول کشور انگلیس قرار دارد، تا سال ۱۹۵۲ پیش از بازی تیم های لیورپول و تیم ولورهمپتون ظرفیتی ۵۴ هزار و ۷۴ نفری داشت که دیگر تصور نمی شد این ظرفیت بخواهد در یک بازی با تعداد تماشاگران بالا به تعداد بیشتری افزایش پیدا کند اما بر خلاف تصور ها در سال ۱۹۵۲ در بازی تیم های گفته شده که لیورپول و ولورهمپتون بودند، به تعداد بیشتری این ظرفیت افزایش یافت و اکنون به عنوان یک ورزشگاه ۶۵ هزار و ۹۰۵ نفری شناخته می شود.

استادیوم آنفیلد کجا قرار دارد؟

این استادیوم در سال ۱۸۸۴ با مالکیت تیم قوتبال اورتون که یک تیم انگلیسی است، در کشور انگلیس در بندر لیورپول در منطقه ای به نام مرزیساید ساخته شده است که به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه بندری که دریا در این منطقه وجود دارد، از آب و هوا فوق العاده خوبی برخوردار است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی و داخلی تیم باشگاهی لیورپول است که البته تا سال ۱۸۹۲ میزبان بازی های خانگی تیم اورتون انگلیس بود اما در این تاریخ طی مذاکراتی که میان تیم های لیورپول و اورتون برگزار شد، تصمیم گرفته شد که این ورزشگاه را به تیم لیورپول فروخته شود و این تیم از آن به بعد صاحب این باشگاه زیبا و مجلل در لیورپول شد؛ سپس از سال ۱۸۹۲ دیگر این ورزشگاه میزبان خانگی تیم باشگاهی لیورپول انگلیس است.

استادیوم آنفیلد در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در سال ۱۸۸۴ ساخته شد که در آن زمان صاحب این باشگاه تیم اورتون انگلیس بود اما در سال ۱۸۹۲ به تصاحب خود در آورد.

عکس های استادیوم آنفیلد را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم آنفیلد را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این ورزشگاه را می توانید در گوگل خود با جستجو نام این ورزشگاه، عکس های بالا آمده از آن را مشاهده نمایید و همچنین می توانید در برنامه اینستاگرام یا هر برنامه و پلتفرم دیگری که توانایی جستجو در آن وجود دارد را نام این ورزشگاه را جستجو کنید و سپس عکس های مربوط به این ورزشگاه را یا حتی ویدیو های مربوط به این را مشاهده کنید که باید بگویم تمامی ورزشگاه ها در هنگام بازی ها وقتی عکس برداری یا فیلم برداری شده اند زیبا تر هستند و اگر به دنبال مشاهده زیبایی این ورزشگاه هستید این گونه عکس ها را مشاهده کنید و یا در یوتیوب نیز می توانید وارد شوید و از قسمت جستجو نام این ورزشگاه را چه به زبان انگلیسی و چه به زبان فارسی جستجو کنید و ویدیو های با کیفیتی از این ورزشگاه را مشاهده نمایید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه از زمین چمن طبیعی و فیبری ساخته شده است. استادیوم آنفیلد دو دروازه به نام های دو مربی بزرگ لیورپول دارند که ورودی های ورزشگاه هستند و در جلو درب این ورودی ها یاد بود هایی از این مربیان ساخته شده و گذاشته اند. همچنین این ورزشگاه یک بوت روم دارد که مانند موزه است و در این مکان یادبود های مربیان تیم لیورپول قرار داده شده است و همچنین یادبود هایی از جان باختگان حادثه تلخ هیلزبورو در این روم یا به اصطلاح اتاق وجود دارد که هواداران دو آتشه تیم لیورپول از آن بازدید می کنند.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه تیم باشگاهی محبوب و پرطرفدار انگلیسی به نام لیورپول است.

نوع چمن استادیوم آنفیلد چگونه است؟

نوع چمن این زمین ترکیبی از چمن طبیعی و فیبری است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم آنفیلد برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم آنفیلد برگزار شده اند کدامند؟

بازی های مهم زیادی در این استادیوم برگزار شده است اما یکی از مهم ترین آن ها بازی های جام ملت های اروپا است و بازی های مهم دیگری میان تیم لیورپول و سایر تیم های دیگر نیز در این استادیوم به وقوع پیوسته است.

سوالات متداول

  1. جهنم آنفیلد چیست؟

    در یک بازه زمانی این استادیوم محل دفن آرزو ها و پیشرفت های تیم بارسا شد که از آن پس جهنم آنفیلد می گویند.

  2. جو استادیوم آنفیلد چگونه است؟

    استادیوم آنفیلد دارای ۴ جایگاه است که جو بسیار سالم و بی خطری را برای هواداران و همچنین مربیان و بازیکنان رقم می زند.

  3. فیلم استادیوم آنفیلد را در کجا ببینم؟

    شما می توانید در برنامه آپارات و یا یوتیوب ویدیو های مختلفی از استادیوم آنفیلد را تماشا کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید