معرفی استادیوم آمستردام آرنا به همراه لیست خدمات و امکانات آن

2 دیدگاه

اگر قصد دارید که درباره استادیوم آمستردام آرنا با شکوه در شهر آمستردام که در کشور زیبا هلند واقع شده است، بدانید، ادامه این مطلب را بخوانید و تا آخر آن با ما همراه باشید که یکی از زیبا ترین و بهترین استادیوم های فوتبال دنیاست؛ همچنین از آن دسته ورزشگاه هایی است که طرفداران زیادی را به خود مجذوب می کند. حتماً شما هم کنجکاو هستید ببینید چه ورزشگاهی است پس این مقاله را بخوانید.

  • لازم به بیان است که در صورتی که بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید به بهترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت خواهید شد.
معرفی استادیوم آمستردام آرنا

معرفی استادیوم آمستردام آرنا

استادیوم آمستردام آرنا از آن دسته استادیوم هایی است که در جهان در میان فوتبالیست ها و مربی ها و حتی داوران و حتی مردم عادی و طرفداران فوتبال که دنبال کننده های پر و پا قرص آن هستند و بسیار از دنبال کردن فوتبال لذت می برند، همه و همه علاقه به بازدید یا بازی در این ورزشگاه را دارند آن قدر که این ورزشگاه زیبا و جذاب و دیدنی است که وصف آن کار درستی در حق این ورزشگاه نمی باشد که ما بخواهیم انجام دهیم. این ورزشگاه همان طور که از نامش پیداست در شهر معروف آمستردام که در کشور گل و گیاه و بسیار زیبا و توریستی هلند قرار دارد، واقع شده است. این استادیوم یکی از باشکوه ترین استادیوم های دنیا و همچنین باشکوه ترین استادیوم هلند است.

ساخت این استادیوم جذاب و دیدنی که بسیار پرطرفدار است، فقط ۳ سال طول کشیده است که به نسبت امکانات و تجهیزاتی که در این ورزشگاه قرار دارد، سرعت ساخت آن بسیار خوب بوده است. ورزشگاه فوتبال آمستردام آرنا در کشور اروپایی هلند در سال ۱۹۹۳ کلنگ ساختش بر زمین کوبیده شد و سپس در سال ۱۹۹۶ بود که ساخت این ورزشگاه مجلل به پایان رسید و قابل استفاده و بهره برداری بود که از آن سال در این ورزشگاه بازی های مختلفی برگزار می شود. برای جشنواره افتتاحیه در این ورزشگاه آمستردام آرنا که بعد ها نام آن تغییر کرد، تیم میلان دعوت به بازی در بازی افتتاحیه ورزشگاه آمستردام آرنا با تیم مختص این ورزشگاه که تیم آژاکس بود شد که در این بازی ، میزبان که تیم آژاکس هلند بود سه بر صفر بر تیم مقابل که مهمان بود باخت و بازی افتتاحیه ورزشگاهش را واگذار کرد.

برای ساخت این استادیوم مبلغی نزدیک به ۹۶ میلیون یورو هزینه شد تا این استادیوم در عرض ۳ سال از هنگام خوردن کلنگ در آن تا به هنگام تکمیل آن ساخته شود و امکانات خوبی هم در این ورزشگاه وجود دارد. یکی از علت ها و دلایلی که این ورزشگاه بسیار در میان ورزشگاه های اروپایی معروف و محبوب است این است که این ورزشگاه که در شهر آمستردام هلند واقع شده است ورزشگاهی است که از یکی از امکانات و تجهیزاتی برخوردار است که در آن زمان هیچ ورزشگاه دیگری برخوردار نبود و تنها اولین ورزشگاهی است که از سقف متحرک برخوردار است و پس از اینکه این ورزشگاه با این ویژگی ساخته شد دیگر ورزشگاه ها نیز به تقلید از این ورزشگاه از سقف متحرک برخوردار ومجهز شدند. اولین گلی که در طول تاریخ این ورزشگاه زده شده است توسط یکی از بازیکنان خوب تیم باشگاهی آ ث میلان از کشور ایتالیا است که نام آن ورزشکار و فوتبالیست خوب این تیم ساویسویچ است که با زدن این گل به عنوان اولین گل تاریخ استادیوم آمستردام آرنا خود را به شهرت بیشتری رساند.
استادیوم آمستردام آرنا ظرفیتی نزدیک به ۵۳ هزار و ۵۲ نفر را در خود جا داده است که از نمونه ورزشگاه هایی است که از گنجایش به نسبت بالا و خوبی برخوردار است اما به دلیل کم کاری مسئولین این حوزه از کشور هلند که این ورزشگاه می توانست ظرفیت بیشتری داشته باشد که به عالی ترین و رتبه برتر قاره اروپا تبدیل شود اما متأسفانه این چنین نشده است و ظرفیت آن با اینکه خوب است می توانست بهتر نیز باشد. این استادیوم تعدادی صندلی های بیزنس و تعداد دیگری نیز صندلی های وی آی پی دارد که اگر شمارش و تعداد دقیق آن ها را بخواهیم بگوییم، تعداد صندلی های بیزنس این ورزشگاه ۲۲۲۹ صندلی و تعداد صندلی های وی آی پی یا ویژه این ورزشگاه که این صندلی ها مخصوص بازیکنان سابق تیم ها که به تماشا بازی دعوت می شوند، مقامات و رئیس جمهور ها یا بازیگران و افرادی که به اصطلاح به آن ها سلبریتی می گویند است.

یکی از ویژگی های جذاب این ورزشگاه وجود شیب ها در جایگاه های آن است و این شیب به قدری است که برای مثال در طبقه دومی که جایگاه ها و صندلی های تماشاگران قرار گرفته اند این شیب به ۳۷ درجه نیز می رسد. این ورزشگاه یک پارکینگ اختصاصی دارد و این پارکینگ داخل ورزشگاه آمستردام آرنا است که ظرفیتی بالا دارد و ۵۰۰۰ اتومبیل سواری می توانند در این پارکینگ پارک کنند و در پارکینگی که در بیرون از استادیوم وجود دارد نیز ۱۱۰۰۰ خودرو می توانند در بیرون از آمستردام آرنا توقف کنند و به داخل ورزشگاه بیایند. استادیوم آمستردام تنها برای برگزاری بازی های فوتبال نیست بلکه مسابقات کیک بوکسینگ و همچنین جشن ها و اتفاقات غیر ورزشی مثل برگزاری کنسرت های متعدد و پر جمعیت در این ورزشگاه نیز برگزار می شود. نام این ورزشگاه پس از فوت بازیکن خوب کشور هلند که یوهان کرایف نام داشت، از آمستردام آرنا به یوهان کرایف آرنا تغییر یافت و این اتفاق در سال ۲۰۱۸ افتاد.

ظرفیت ورزشگاه آمستردام آرنا چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه خیلی بزرگتر و پر ظرفیت تر از چیزی که اکنون است می توانست باشد اما متأسفانه تدبیر بی موقع مسئولین باعث شد این ورزشگاه از آنچه که انتظار می رفت گنجایش کمتری را در سال ۱۹۹۳ داشته باشد. این ورزشگاه اکنون ظرفیتی نزدیک به ۵۳ هزار و ۵۲ نفر را دارد که از ورزشگاه های پر جمعیت آمستردام و هلند به شمار می آید.

استادیوم آمستردام آرنا کجا قرار دارد؟

این استادیوم در یک پارک اداری مدرن است که این پارک در جنوب شهر آمستردام، پایتخت هلند قرار دارد. فاصله این استادیوم از داخل شهر ۱۰ کیلومتر است. از طریق مترو که در نزدیکی این استادیوم یک خط مترو وجود دارد می توانید به این استادیوم بروید که این خط مترو آمستردام بیجلمر است که از داخل شهر ۱۵ دقیقه فاصله دارد و می توان سریع از طریق آن به این استادیوم دسترسی یافت. رفتن با ماشین شخصی به آمستردام آرنا یا یوهان کرایف آرنا بهترین روش رفتن به این استادیوم است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه از سال ۱۹۹۶ میزبان بازی های خانگی تیم آژاکس هلند است که از تیم های خوب این کشور است. این تیم به دلیل ورزشگاه کوچکی که تا قبل از سال ۱۹۹۶ در اختیارش بود، باعث شد تا ایده ساخت این ورزشگاه که برخی آن را آمستردام آرنا و برخی دیگر آن را از سال ۲۰۱۸ یوهان کرایف آرنا می نامند مطرح شد.

استادیوم آمستردام آرنا در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در سال ۱۹۹۳ به دلیل نداشتن استادیوم خوب در دسترس در شهر آمستردام برای تیم آژاکس این ورزشگاه شروع به ساخته شدن شد و پس از سه سال این ورزشگاه ساختش به پایان رسید و تکمیل شد.

عکس های استادیوم آمستردام آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این استادیوم را در برنامه ها و پلتفرم های مختلفی از جمله گوگل، کروم، اینستاگرام و یوتیوب و آپارات مشاهده کنید. برای این کار می توانید در گوگل نام این ورزشگاه را جستجو کنید و عکس ها و اطلاعات متفاوتی را در این موتور جستجو مشاهده کنید. همچنین برای اینکه بتوانید در برنامه آپارات ویدیو هایی از این ورزشگاه در آمستردام را مشاهده کنید، برنامه آپارات را نصب کنید و سپس در بخش جستجو نام این ورزشگاه را جستجو کنید. برای مشاهده تصاویر این ورزشگاه یا ویدیو هایش در اینستاگرام، کافی است حساب کاربری یا پیجی را در این برنامه داشته باشید و سپس در بخش جستجو این برنامه که از پایین صفحه از طریق علامت ذره بین می توانید وارد این قسمت شوید که به اصطلاح عامیانه و خودمانی به آن سرچ اینستا می گویند و از این قسمت می توانید نام استادیوم آمستردام آرنا را جستجو کنید و سپس عکس های این ورزشگاه را در هشتگ های مرتبط این استادیوم یا از طریق پیج هایی که با نام آن وجود دارد، عکس ها و ویدیو های این ورزشگاه را ببینید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه از امکانات و تجهیزات بسیار بالایی برخوردار است. استادیوم آمستردام آرنا ظرفیتی نزدیک به ۵۳ هزار و ۵۲ نفری دارد و همچنین دارای یک پارکینگ در داخل ورزشگاه و یک پارکینگ در خارج از آن است که پارکینگی که در داخل ورزشگاه دارد، ظرفیت قرار گیری ۵۰۰۰ خودرو را درون خود دارد اما ورزشگاهی که در بیرون از این استادیوم قرار دارد که آن نیز ۱۱۰۰۰ ظرفیت برای خودرو ها دارد. این ورزشگاه از سقف متحرک برخوردار است که اولین ورزشگاهی است گه در قاره اروپا از این ویژگی برخوردار هستند.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه تیم آژاکس هلند است.

نوع چمن استادیوم آمستردام آرنا چگونه است؟

نوع چمن این استادیوم، چمن طبیعی است که از کیفیت خوبی برخوردار است و باعث بازی بهتر تیم هایی که به رقابت می پردازند می شود.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم آمستردام آرنا برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی های برگزار شده در این استادیوم بازی های تیم آژاکس هلند است.

سوالات متداول

  1. ورزشگاه یوهان کرایف آرنا در کجاست؟

    این ورزشگاه در هلند در شهر آمستردام قرار دارد.

  2. استادیوم آمستردام آرنا برای کدام تیم است؟

    این استادیوم برای تیم فوتبال آژاکس هلند است.

  3. جاذبه های ورزشگاه آمستردام آرنا چیست؟

    این ورزشگاه به دلیل طراحی زیبا جز جاذبه های ورزشگاه آمستردام آرنا قرار دارد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0