معرفی استادیوم آلیانز آرنا ورزشگاه خانگی بایرن مونیخ آلمان

0 دیدگاه

استادیوم آلیانز آرنا از جمله دیگر استادیوم های فوتبال کشور آلمان است که با معماری و طراحی بسیار قدرتمند و ویژه ای ساخته و به شکل امروزی در آمده است. آلیانز آرنا یا آلیانتس آرنا استادیومی است که به صورت سرپوشیده ساخته شده و در شمال شهر مونیخ در کشور آلمان تاسیس شده است و ساکنین شهر مونیخ و کشور آلمان به این استادیوم امتیاز بسیار بالایی داده‌ اند. باشگاه بایرن مونیخ هم اکنون بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار می‌ کند و مدت هاست که بازی‌ های خانگی این تیم در این ورزشگاه به انجام می رسد.

از فصل سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ بود که این ورزشگاه برای این تیم به صورت اختصاصی در آمد و به خاطر داشتن تکنولوژی خاص آن و قابلیت تغییر رنگی که در این ورزشگاه وجود داشته است، عده زیادی مایل بودند که در این ورزشگاه به تماشا مسابقات این تیم و تمرینات داخلی آن بپردازند. این ورزشگاه از امکانات و ویژگی هایی برخوردار است که هیچ ورزشگاهی توانایی تامین آن را نداشته است. با توجه به این توضیحات می دانیم که شما نیز از جمله کسانی هستید که مایلید در این زمینه به کسب اطلاعات بیشتر بپردازید و درباره ورزشگاه آلیانز آرنا به اطلاعات و جزئیات بیشتری دست پیدا کنید پس توصیه می کنیم که تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا جزئیات بیشتری در اختیارتان بگذاریم.

 • نکته دیگر اینکه اگر تمایل به ورود به بهترین سایت شرط بندی فوتبال را دارید می توانید تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به این سایت هدایت شوید.
معرفی استادیوم آلیانز آرنا

معرفی استادیوم آلیانز آرنا

آلیانتس آرنا نام ورزشگاهی در آلمان است که به زبان آلمانی Allianz Arena نام دارد. این ورزشگاه که یکی از بهترین ورزشگاه های سرپوشیده در کشور آلمان شناخته شده است، مخصوص برگزاری بازی های خانگی تیم هایی مانند بایرن مونیخ می باشد و مدت هاست که این تیم بازی‌ های خانگی خود را در این باشگاه برگزار می‌ کند و می‌ توان گفت که از فصل ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ این استادیوم به طور اختصاصی در اختیار این باشگاه قرار گرفته و مالک آن همین باشگاه معرفی شده است.

پیش از این در سال ۱۹۷۲ و بعد از آن ورزشگاه المپیک مونیخ که هم اکنون با نام ورزشگاه آلیانتس آرنا نیز شناخته می شود، دومین ورزشگاه بسیار بزرگ در کشور آلمان شناخته شده و در همان زمان مقام اول در اختیار ورزشگاه وست فالن و باشگاه دورتموند بود که در شهر دورتموند ساخته و احداث شده بود. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌ های این باشگاه که توانست به سرعت به شهرت برسد، این بود که این ورزشگاه قابلیت تغییر رنگ دارد و در آن تکنولوژی های بسیار مدرن و خاصی به کار رفته است و همین باعث شده تا این باشگاه با دیگر باشگاه ها از تفاوت های خاص و بارزی برخوردار باشد.

در گذشته باشگاه مونیخ در سال ۱۸۶۰ ۵۰ درصد از از سهم این باشگاه را برای خود به دست آورده بود ولی بعد از آن باشگاه بایرن مونیخ سهام آن را در سال ۲۰۰۶ به ارزش ۱۱ میلیون یورو از آن خود کرد و آن را به راحتی خریداری کرد. همین موضوع به این باشگاه اجازه داد تا در این ورزشگاه به بازی و تمرین بپردازد اما در همان سال هم نتوانست هیچ مالکیت و حقی برای باشگاه اعلام دارد.

در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ باشگاه بایرن مونیخ سهام مونیخ را از این باشگاه خریداری کرد و توانست این باشگاه را به طور اختصاصی از آن خود نماید و سپس برای خود امکانات ویژه و رنگ‌ های جذاب تری را به این باشگاه افزود. این ورزشگاه نامبرده به طور اختصاصی میزبان برگزاری مسابقات فینال لیگ قهرمانان از سال ۲۰۱۲ بوده است که میان تیم های بایرن مونیخ و چلسی در همان سال ۲۰۱۲ برگزار شد و بعد از آن موزه رسمی باشگاه بایرن مونیخ در درون این ورزشگاه شروع به فعالیت کرد و همین، ویژگی های بارز و خاص این ورزشگاه را بیشتر نمود.

ظرفیت استادیوم آلیانز آرنا چقدر است؟

با توجه به اینکه اسم ورزشگاه بایرن مونیخ از روی شهری که در آن تاسیس شده برگزیده شده است، می دانیم که باشگاه مونیخ در استادیوم بایرن یا همان آلیانز آرنا مسابقات داخلی و تمرینات خانگی خود را در این باشگاه برگزار می کند و درباره آلیانز آرنا ویکی پدیا نیز اطلاعات بسیاری را منتشر کرده و به خاطر همین انتظار می رود که این ورزشگاه از گنجایش بالایی برخوردار باشد. در میان استادیوم های آلمان و بهترین استادیوم های جهان، می توان این استادیوم را نام برد که برای برگزاری مسابقات داخلی از ۷۵ هزار نفر گنجایش برخوردار است و برای مسابقات ملی از ۷۰ هزار نفر ظرفیت برخوردار می باشد.

استادیوم آلیانز آرنا کجا قرار دارد؟

آلیانتس آرنا یا همان ورزشگاه مونیخ یا آلیانز آرنا، نام ورزشگاه سرپوشیده و بسیار بزرگ و با امکانات متنوعی می باشد که از ویژگی های خاص و متمایزی برخوردار می باشد و می توان این ورزشگاه را در لیست بزرگ ترین ورزشگاه های جهان دسته بندی نمود. این استادیم مخصوص رشته فوتبال است و در شمال مونیخ کشور آلمان واقع شده است. در حال حاضر، این باشگاه به طور اختصاصی مختص تیم بایرن مونیخ در آمده که باشگاه این تیم نیز در همین شهر واقع و تاسیس یافته است و بازی‌ ها و تمرینات خانگی خود را از سال ۰۶ و ۲۰۰۵ در این ورزشگاه برگزار می‌ کند.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

از همان سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ که این ورزشکار در اختیار تیم بایرن مونیخ قرار گرفت، میزبان برگزاری بازی‌های خانگی و داخلی این تیم شد و بعد از آن مسابقات فینال جام لیگ قهرمانان نیز در این ورزشگاه برگزار می شد و هم اکنون نیز این استادیوم به طور رسمی و اختصاصی در اختیار این باشگاه فوتبال کشور آلمان شهر مونیخ قرار گرفته است.

استادیوم آلیانز آرنا در چه سالی ساخته شد؟

در سال ۲۰۰۲ ساخت این ورزشگاه آغاز پیدا کرد و بعد از آن که مدتی از ساخت این ورزشگاه گذشت و این باشگاه با مشکلات فنی و ساختاری روبرو شد و بازسازی آن در تاریخ ۲ ماه اکتبر در سال ۲۰۱۶ انجام شد و هم اکنون یکی از بهترین ورزشگاه ها و استادیوم های کشور آلمان شناخته شده است.

عکس های استادیوم آلیانز آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس های این ورزشگاه راه‌ های متعددی پیش روی شما قرار دارد. به عنوان مثال یکی از راه‌ ها این است که شما به پیج رسمی این ورزشگاه در شبکه مجازی اینستاگرام مراجعه نمایید و به مشاهده تمام عکس ها و تصاویر منتشر شده از این ورزشگاه و استادیوم بپردازید. همچنین می توانید در سایت های اینترنتی معتبر نیز نام این ورزشگاه را جستجو کنید و اطلاعات بیشتری را نیز از این باشگاه بسیار معروف به دست آورید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه علاوه بر ظرفیت چشمگیر آن که بیش از ۷۵ هزار نفر را می تواند در خود جای دهد، ویژگی‌ های دیگری نیز دارد که بسیار تامل برانگیز است. به عنوان مثال این ورزشگاه قابلیت تغییر رنگ نیز دارد و بیرون از آن چندین بار می تواند با رنگ‌های مختلفی دیده شود. البته هر کدام از این رنگ ها معنای خاصی دارند و تفاوت رنگ های آن به نوع مسابقاتی که در این ورزشگاه برگزار می‌ شود بستگی دارد. همچنین پارکینگ این مجموعه نیز از بزرگ ترین پارکینگ های ساخته شده در اروپا می باشد که شامل چهار طبقه است و در آن ۱۸۰۰ اتومبیل جای می گیرد. برای مقایسه امکانات این ورزشگاه با استادیوم های ایرانی می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه و استادیوم، باشگاه بایرن‌ مونیخ بوده که از سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ این استادیوم در اختیار این ورزشگاه قرار گرفته است و گرداننده آن فردی به نام آلیانتس آرنا جی ام پی اچ می باشد و مدت هاست این ورزشگاه تحت نظارت و مدیریت این فرد به خوبی اداره شده و تغییرات مثبت و ویژه‌ ای در آن به کار رفته است.

نوع چمن استادیوم آلیانز آرنا چگونه است؟

نوع چمنی که در این ورزشگاه به کار رفته بر خلاف تصور بسیاری از افراد از نوع چمن مصنوعی یا طبیعی نیست و زمین این ورزشگاه از نوع شنی بوده و مدت ها است که تغییری در این ورزشگاه صورت نگرفته است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم آلیانز آرنا برگزار شده اند کدامند؟

با توجه به امکانات ورزشگاه آلیانز آرنا و قیمت بلیط ورزشگاه آلیانز آرنا و پس از مشاهده تمام تصاویر و هر عکس ورزشگاه بایرن مونیخ، به راحتی متوجه خواهیم شد که مسابقات بسیار مهمی در این ورزشگاه برگزار می شود و از جمله آن می توان به مسابقه میان چلسی و بایرن مونیخ اشاره نماییم که فینال مسابقات لیگ قهرمانان بود و در شال ۲۰۱۲ برگزار شد. همچنین مدتی این ورزشگاه برای برگزاری مسابقات جام جهانی آماده شد اما بعد از آن توسط فیفا قوانین دیگری تعیین شد و این قانون باطل شد.

سوالات متداول

 1. استادیوم آلیانز آرنا در کدام کشور می باشد؟

  استادیوم آلیانز آرنا در کشور آلمان و شهر مونیخ واقع شده است.

 2. ظرفیت استادیوم آلیانز آرنا چقدر است؟

  ظرفیت استادیوم آلیانز آرنا بیش از ۷۵ هزار نفر است‌‌.

 3. ورزشگاه آلیانز آرنا مختص به کدام باشگاه فوتبالی می باشد؟

  ورزشگاه آلیانز آرنا مختص به باشگاه فوتبالی بایرن مونیخ می باشد.

 4. زمین ورزشگاه آلیانز آرنا از چه نوعی می باشد؟

  زمین ورزشگاه آلیانز آرنا از نوع شنی می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0