قصد داریم در این مقاله لیستی از ده بازیکن برتر تاریخ بسکتبال nba را به شما عزیزان معرفی کرده و گذری بر زندگی  نامه ی این عزیزان  می کنیم و اطلاعات جالبی در رابطه با 10 بازیکن برتر بسکتبال را به شما منتقل خواهیم کرد. این موضوعات می تواند یک موفقیت فوق العاده در سایت شرط بندی بسکتبال را به همراه داشته باشد.

معرفی 10 بازیکن برتر بسکتبال

معرفی 10 بازیکن برتر بسکتبال

در این لیست  که به ترتیب  نوشته شده است نام مایکل جردن، لبران جیمز، کریم عبدالجبار، بیل راسل، مجیک جانسون، ویلت چمبرلین، لری برد، تیم دانکن، کوبی برایانت و شکیل اونیل قرار دارد . این بازیکن ها اکثرا از 5 تیم برتر بسکتبال nba هستند.

لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال

در تاریخ بسکتبال ‏عده‌ای زیاد از بسکتبالیست های حرفه ای و بسیار مشهور و پرطرفدار به چشم می خورد که ما در این مقاله لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال را و اینکه شامل چه کسانی  می باشد بازگو می کنیم. این لیست شامل مایکل جردن، لبران جیمز، کریم عبدالجبار، بیل راسل، مجید جانسون، وینت چمبرلین، لری برد، تیم دانکن، کوبی برایانت و شکیل اونیل می باشد این لیست بر اساس رتبه بندی توسط تحلیلگران و منتقدان بسیار مشهور نوشته شده است.

10 بازیکن بازیکن برتر بسکتبال nba

در رابطه با 10 بازیکن برتر بسکتبال nba نام افراد بسیار مشهوری شنیده می شود  اگر اهل بسکتبال و تماشای این بازی نباشید هم تا به حال نام مایکل جردن حرفه ای ترین و بهترین بازیکن بسکتبال جهان را حداقل برای یک بار هم که شده شنیده اید. مایکل جردن متولد سه فوریه سال ۱۹۶۳ می باشد  که اهل آمریکا بوده و مالک و رئیس باشگاه شارلوت هورنتز می باشد.

 او جزء ده بازیکن برتر بسکتبال nba بوده ۱۵ فصل در تیم های شیکاگو بولز و واشنگتن ویزارد بازی کرده است و و حتی گفته می شود جزء سه بازیکن برتر تاریخ بسکتبال می باشد. او را یکی از تاثیرگذارترین ورزشکاران نسل خود و همچنین اسطوره بسکتبال معرفی می کند به گونه‌ای که او به عنوان ابزاری برای بالا بردن محبوبیت nba در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰  مطرح می‌کردند.  لیست یک سری از بهترین و مشهور ترین بازیکنانی که هم دوران با مایکل جردن بودن شامل جولیوس آروینگ،  مجیک جانسون، حکیم اولاجوان،  شکیل اونیل، دامینیک ویلکینز، دیوید رابینسون، کلاید دلکستر،لری برد، اسکاتی پیپن، جان استاکسون، چارز بارکلی، آیزیاه توماس، کارل مالون،  کوبی برایانت،  آلن آیورسون،  تیم دانکن و پاتریک اوینگ  می باشد.

لبرون جیمز یکی  دیگر از اسطوره های بسکتبال بوده که در حال حاضر ۳۵ سال سن دارد و در حالی که هنوز چند سال از دوران حرفه‌ای‌اش باقی مانده است خود را به عنوان یکی از بهترین و حرفه ای ترین بازیکنان بسکتبال در تاریخ nba معرفی کرده است و طرفداران بسیار زیادی را از بین بینندگان بازی بسکتبال به خود اختصاص داده است.

بازیکن برتر بسکتبال

بازیکن برتر بسکتبال

 کریم عبدالجبار یکی دیگر از حرفه ای ترین و مشهورترین بازیکنان تاریخ بسکتبال به شمار می رود او بازیکنی بسیار ورزیده و حرفه ای با قدرت بدنی بسیار بالا به حساب می آید که نیست بلند بالایی از افتخاراتی که توانسته است در بازی های مختلف کسب کند از این بازیکن وجود دارد. 

ویلیام فلتون راست ملقب به بیل راسل در ۱۲ فوریه سال ۱۹۳۴ متولد شد. نخستین سرمربی سیاه پوست از تاریخ nba بود که توانست وارد تالار افتخارات nba شود و جزو 10 بازیکن برتر بسکتبال نیز قلمداد می شود.  و لقب بهترین مدافع در تاریخ بسکتبال به او داده شد که این شان از حرفه ای بودن این بازیکن سیاه پوست در رشته ورزشی بسکتبال می باشد.

مجید جانسون بازیکن بلند  اقامت تاریخ ‏nba می باشد  ۲06 سانتی متر توانست عنوان بلند قامت ترین کنت گارد تاریخ ان بی ای را از آن خود کند. متولد ۱۴ اوت ۱۹۵۹ در شهر لنسینگ ایالت میشیگان می باشد که در تیم لس آنجلس لیکرز توانست مشهوریت بسیار زیادی پیدا کند و در حال حاضر از بسکتبال خداحافظی کرده و جای خود را به بازیکنان جوان و با استعداد دیگر داده است.

 این بازیکن یعنی مجیک جانسون از نظر کارشناسان توانست بهترین گارد تاریخ بسکتبال شناخته شود. تا اینجا در رابطه با پنج نفر اول لیست بهترین بازیکنان بسکتبال  تاریخ صحبت کرد در ادامه قصد داریم تا با ۵ نفره دوم لیست بهترین بازیکنان بسکتبال تاریخ نیز برای شما عزیزان مواردی را بازگوکنیم. 

10 بازیکن برتر بسکتبال چه کسانی هستند

10 بازیکن برتر بسکتبال چه کسانی هستند

طبق رتبه بندی تحلیلگران و منتقدان جهانی بازی بسکتبال لیست ۱۰ نفره رامی توان از بهترین و حرفه ای ترین بازیکنان تاریخ بسکتبال بر اساس موفقیت ها و افتخارات کسب شده آنها در عرصه بسکتبال  ارائه کرد.  این لیست شامل مایکل جردن،  لبران جیمز، کریم عبدالجبار،  بیل راسل،  مجیک جانسون،  ویلت چمبرلین، لری برد،  تیم دانکن،  کوبی برایانت و شکیل اونیل می باشد که همانطور که گفته شد بر اساس نظر و رتبه بندی تحلیلگران و منتقدان مشهور بازی بسکتبال ارائه شده است. 

بررسی 10 بازیکن برتر بسکتبال

در این قسمت قصد داریم تا به بررسی ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال و همچنین عملکرد ، موفقیت ها، افتخارات و حتی زندگی این عزیزان مطالبی را برای شما بازگو کنیم.

مایکل جردن به عنوان بهترین بازیکن در تاریخ بسکتبال  در ۱۷ فوریه سال ۱۹۶۳ در آمریکا متولد شد که توانست افتخارات بسیار زیادی را برای تاریخ بسکتبال در طی  بازی هایش به دست آورد. و تحلیلگران  او اظهار دارند که او بی تردید جزء سه بازیکن برتر تاریخ بسکتبال به شمار می رود. یکی از دلایلی که در شهرت یافتن او در قرن بیستم تاثیر به سزایی داشت، هم دوره بودن او با بسکتبالیست های بسیار حرفه ای و مطرح جهان در این تاریخ بوده و بسیاری از تحلیل گران تقریبا او را بهتر از سایر بازیکنان مطرح هم دوره با او اعلام کردند.

لبرون جیمز متولد ۳۰ دسامبر سال   ۱۹۸۴ در آمریکا می باشد که در تیم لس آنجلس لیکرز بازی میکند. بوگاتی بازی بسیار حرفهای داشته و همیشه با مایکل جردن مقایسه می شود چرا که همانند ها بسیار حرفه ای و توانمند بوده است. از افتخارات لبرون جیمز می توان به چهار قهرمانی ان بی ای،  دریافت ۴ جایزه به عنوان با ارزش‌ترین بازیکن nba، و دریافت چهار جایزه با ارزش ترین بازیکن در دور پایانی علمیه و همچنین دریافت دو به دال طلای المپیک اشاره کرد.

 همچنین یکی از رکورد داران در کسب امتیازکه در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال نیز آمده است و در دوره زمانی نفر سوم امتیازآورترین بازیکنان nba و همچنین نفر هشتم در دادن تعداد پاس گل می باشد،  او همچنین ۱۲ بار به عنوان یکی از بازیکنان ترکیب تیم نخست nba برگزیده شده است،  پنج بار نیز در تیم نخست دفاعی قرار گرفته و توانسته است در ۱۶ بازی آل استار بازی کند و همچنین سه بار به عنوان با ارزش‌ترین بازیکن آل استار معرفی شده است.

آروین مجمع جانسون متولد ۱۴ ۱۹۵۹ در شهر لنسینگ گیاه تیم میشیگان است که یکی از از بازیکنان بسیار معروف تیم لس آنجلس لیکرز به شمار می رود که بعد از مدتی بازی در این تیم از بازی بسکتبال خداحافظی کرد.  او در اولین فصل حضورش در ان‌بی‌ای در سال  ۱۹۷9توانست جایزه ارزشمندترین بازیکن فصل را  به خود اختصاص دهد  که بعد از این موفقیت نیز ۴ دفعه با تیم لیکرز توانست قهرمان لیگ nba شود.

10 بازیکن برتر

10 بازیکن برترلیگ ان بی ای

در ابتدا در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال به سراغ فردیناند لوییس آلسیندور جونیورملقب به کریم عبدالجبار یکی از معروف ترین و حرفه ای ترین بسکتبالیست های تاریخ ان بی ای که در تیم های میلواکی باکس و لوس آنجلس لیکرز بازی کرده و در حال حاضر بازنشسته شده و در پلیس امنیت آمریکا مشغول به کار است. او در  ۱۶ آوریل سال ۱۹۴۷ در نیویورک  متولد شد  که بعد از مسلمان شدن  در سال ۱۹۷۱  مانند محمد علی کلی نام خود را از فردیناند به کریم عبدالجبار و تغییرداد.

ویلیام فلتون راسل ملقب به بیل راسل در ۱۲ فوریه سال ۱۹۳۴ در ایالت لویی زیانا متولد شد.  او توانست به عنوان نخستین مربی سیاه پوست در تاریخ nba انتخاب شود و نخستین سیاه پوستی بود که وارد تالار افتخارات nba می شد.  او توانست  با بازی بسیار حرفه ای و قدرتمندبه عنوان بهترین مدافع تاریخ بسکتبال نیز انتخاب شود. 

مجیک جانسون پس از مدتی بازی در تیم لیکرز و به دست آوردن موفقیت ها و نیز افتخارات بسیار زیادی در این تیم در زمانی که  تقریباً در بسکتبال به اوج خود رسیده بود متوجه شد که به ویروس اچ آی وی مبتلا شده و پس از آن در سال ۱۹۹۱ از بسکتبال خداحافظی کرد. 

 جانسون دوباره در سال ۱۹۹۲ یعنی یک سال پس از خداحافظی خود از بسکتبال به تیم لیکرز برگشته و در مسابقه آل استار بازی کرد که در این بازی توانست عنوان ارزشمندترین بازیکن آن مسابقه را از آن خود کند. 

بیلتون نورمن چمبرلین در  ۲۱ آگوست ۱۹۳۶ در لس آنجلس متولد شد. این بازیکن اهل ایالات متحده آمریکا بوده و از مشهورترین و حرفه ای ترین بازیکنان تاریخ بسکتبال و همچنین اتحادیه ملی بسکتبال از او یاد می شود.او با قد ۲۱۶ سانتی متر توانست یکی از بلندترین بسکتبالیست های تاریخ بسکتبال شود.

در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال لری جو برد  یکی از حرفه ای ترین و بزرگترین بسکتبالیست های دهه ۸۰ میلادی به شمار می رود که در تیم بوستون سلتیکس بازی می کرد و هم اکنون مدیریت اجرایی تیم ایندیانا پیسرز را بر عهده دارد.  عنوان یکی از بهترین بسکتبالیست های قرن بیستم را به خود اختصاص دهد.

تیموتی تعودور دانکن یکی از معروفترین و حرفه ای ترین بازیکنان nba در مجمع الجزایر ویرجین آمریکا می باشد. بالا رفتن اندام بسیار ورزیده و همچنین بازی حرفه ای در بسکتبال توانسته است تا در میان ۱۰ بازیکن برتر تاریخ بسکتبال قرار بگیرد.

کوبی برایانت متولد ۲۳ اوت ۱۹۷۸ در آمریکا بوده که جزء مشهورترین و بهترین بازیکنان تاریخ بسکتبال قرار گرفته است. او در تمام دوره بیست ساله بازی خود  در بسکتبال تنها در تیم لس آنجلس لیکرز بازی کرده است  که به علت بازی بسیار حرفه ای و زیبای خود توانسته تا در میان ۱۰ بازیکن برتر تاریخ بسکتبال قرار بگیرد.

شکیل اونیل از معروف ترین بازیکنان آمریکایی بوده که در تیم های لس آنجلس لیکرز، فینکس سانز، میامی هیت کلیولند کاوالیرز بازی کرده است  که در سال ۲۰۱۱ از بسکتبال بازنشسته شد  همچنین توانسته است تاکنون  سه بار با تیم لس آنجلس لیکرز و یک بار تیم میامی هیت  و در مجموع ۴ بار قهرمان nba شود. 

بهترین بازیکن برتر بسکتبال

بهترین بازیکن برتر بسکتبال

بهترین بازیکن برتر بسکتبال بار ها و بار ها از بین سه نفر منتخب از نظر تحلیل گران بسکتبال که در بین 10 نفر برتر بسکتبال بوده و از آن ها به نام های مایکل جردن، لبرون جیمز و کریم عبدالجبار است انتخاب شده و بعد از مدتی تغییر کرده است که از این لحاظ باید هر سه ی این بازیکنان بسیار حرفه ای و معروف را به عنوان بهترین بازیکن برتر بسکتبال دانست چرا که هر سه ی این عزیزان تقریبا از لحاظ بدنی و سبک بازی و حرفه ای بودن در یک سبک قرار داشته که انتخاب یکی از آنان به عنوان بهترین بازیکن بسکتبال را بسیار دشوار کرده اند.

سوالات متداول

  1. کوبی برایانت از برترین ها در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال در چه سالی فوت کرد؟

    کوبی برایانت، بازیکن حرفه ای و مشهور بسکتبال در سال 2020 در سانحه ی هواپیما جان خود را از دست داد.

  2. مجیک جانسون پس از بازگشت دوباره ی خود به دنیای بسکتبال به کدام تیم بازگشت؟

    او بعد از بازگشت خود به بسکتبال به تیم لس آنجلس لیکرز بازگشت

  3. لبران جیمز در چه مدتی توانست 4 بار به عنوان ارزشمندترین بازیکن سال انتخاب شود؟

    او در مدت 5 سال توانست 4 بار به عنوان ارزشمند ترین بازیکن سال انتخاب شود.

2.8/5 - (6 امتیاز)