زندگینامه تیم دانکن اسطوره بسکتبال nba به همراه بررسی قهرمانی ها

0 دیدگاه

تیم دانکن را خیلی ها جزء 10 بازیکن برتر بسکتبال می دانند. او نیز مانند بسیاری از ستاره های گذشته و حال این رشته از کودکی به این رشته علاقمند بوده و با تلاش و کوشش فراوان توانسته نام خود را در ردیف های بالای بهترین بازیکنان به ثبت برساند. او دارای قدی بلند بوده و سال ها در تیم سن آنتونیو اسپرز خوش می درخشد.  او توانسته در این سال ها مدال های متعددی را در مسابقات مختلف کسب کند. همچنین او تا به حال چهار بار توانسته نام خود را در بین ستارگان یا همان آل استار ثبت کند که آرزوی بازیکنان بزرگی است که به این افتخار نائل شوند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد این ستاره بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تیم دانکن و همسرش

تیم دانکن  و همسرش

نام همسر او ایمی است که در سال 2001 میلادی با هم ازدواج کردند. این بازیکن زمانی که اولین مربی خود را انتخاب کرد، به طور اتفاقی با خواهر او دوست شد. آنها مدت ها با هم ارتباط داشتند و با هم ملاقات می کردند. تا اینکه مربی او از این مسئله آگاه شد و از آنجایی که می دانست آینده این بازیکن بسیار روشن است خواهر خود را تشویق کرد تا با او ازدواج کند. آنها مدتی دیگر نیز به همین منوال ادامه دادند تا اینکه در سال 2001 تصمیم گرفتند تا رابطه خود را عمیق تر کنند. با گذشت چهار سال از زندگی مشترک آنها در سال 2005، این دو زوج خوشبخت صاحب یک دختر زیبا شدند. همسر او در حال حاضر مسئولیت مدیریت یک بنیاد خیریه را بر عهده دارد. اما این دو زوج در سال 2012 طی تصمیمی که همسرش گرفت از هم جدا شدند.

تیم دانکن  و کوین گارنت

از کوین گارنت به عنوان یکی از سرسخت ترین حریف های تیم دانکن یاد می شود. زمانی که این دو بازیکن در مقابل هم قرار می گرفتند، همه سعی می کردند تا کارشان را تعطیل کنند و بازی آنها را مشاهده کنند.  این قضیه در چند سال پیش نمود بیشتری پیدا کرده بود که در یک بازی در مقابل هم هر دو تیم رقابت پایاپایی را با هم انجام می دادند و هر امتیازی که یکی از آنها می گرفت تیم حریف بلا فاصله آن را پاسخ می داد، تا اینکه در کوارتر آخر تیم سن آنتونیو تنها 3 امتیاز از حریف خود جلو بود، اتفاق جالبی افتاد.

بازی با همین روال داشت ادامه می یافت که کوین گارنت، تیم کوین را دریبل زد و از او عبور کرد و به طرف سبد تیم او رفت تا امتیاز را جبران کند اما در حالی که فاصله کوتاهی تا سبد داشت، تیم کوین پایش پیچ می خورد و به زمین می افتد. در این زمان کوین بازی را نگه می دارد و به سمت این بازیکن می رود و می پرسد که حالش خوب است یا خیر.

اینستاگرام تیم دانکن

این ستاره بسکتبال حرفه ای ان بی ای در فضای مجازی به خصوص شبکه اجتماعی اینستاگرام هم فعالیت می کند و هر از چند گاهی تصاویر و کلیپ های مخصوص خود را در این صفحه منتشر می کند. در حال حاضر این صفحه طرفداران زیادی دارد و هر پستی که منتشر می کند، بازدید های زیادی می خورد. همچنین نکته جالب توجه آن این است که در کامنت های بی شماری که زیر پست های آن گذاشته شده، برخی از آنها ایرانی هستند و این موضوع نشان می دهد که هموطنان مان هم طرفدار این بازیکن می باشد. او تا به حال توانسته چندین جوایز انفرادی و تیمی بدست بیاورد و نام خود را به عنوان یکی از برترین بازیکنان بسکتبال به ثبت برساند. برای اطلاعات بیشتر حتما به اینستاگرام تیم دانکن مراجعه کنید.

زندگینامه تیم دانکن

تیم دانکن در 25 آورین سال 1976 به دنیا آمده است. یکی از بهترین بسکتیبالیست های مشهور بوده و در حال حاضر نیز مربیگری می کند. او را به عنوان برترین فوروارد تاریخ می شناسند و حتی گفته می شود که او یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ ان بی ای می باشد. او تنها در یک تیم عضویت داشت و برای آن بازی کرد. این بازیکن 19 سال را در تیم سن آنتونیو اسپرز توپ زد. در ابتدا او به عنوان یک شناگر ظاهر شد اما به بسکتبال هم علاقه داشت تا اینکه در دوران دبیرستان زمانی که طوفان هوگو تنها استخر محله آنها را خراب کرد، مجبور شد تغییر رشته بدهد و در دوران مدرسه به تیم بسکتبال پیوست. این روند را تا دانشگاه هم ادامه داد و توانست جایزه جان وودن و همچنین جایزه بهترین بازیکن سال دانشگاه و دانشگاه های آمریکا را از آن خود کند.

پس از فارغ التحصیل شدن او همچنان به درخشیدن ادامه داد تا اینکه توسط تیم سن آنتونیو اسپرز انتخاب شد. او از ابتدا در پست فوروارد بازی می کرد اما برخی از مواقع در پست سنتر هم بازی کرده بود.

همسر تیم دانکن

امی شریل و تیم دانکن در ماه جولای سال 2001 میلادی با هم ازدواج کردند و پس از 4 سال به دنیا آمدن دختری به نام سیدنی را جشن گرفتند. سپس در سال 2007 دوباره صاحب فرزند شدند و این بار پسری به نام دراون را در جمع خود داشتند. این دو در سال 2013 از هم جدا شدند. سپس در سال 2017 تیم دانکن  با دوست دختر خود به نام ونسا ماسیاس زندگی می کرد که آنها صاحب دختری به نام کیل دانکن شدند.

سن تیم دانکن  چقدر می باشد ؟

در حال حاضر تیم دانکن حدود 45 سال سن دارد و گفته می شود که هنوز هم از علاقمندان شدید بسکتبال می باشد. او حدود 19 سال برای تیم بسکتبال سن آنتونیو اسپرز بازی کرد و توانسته جوایز زیادی را کسب کند. از سال 1997 عضو این تیم حرفه ای شد و تا 19 سال برای آن بازی کرد. بارها از تیم های دیگر پیشنهاد های بهتری داشت اما تصمیم گرفت که در این تیم بماند و وفاداری خود را به آن ثابت کند. او عاشق تیمش بود و توانست تا آخر دوران حرفه ای خود در این تیم باقی بماند. این اسپرز را خانه خود می دانست و به همین خاطر بارها در مصاحبه های خود می گفت که هیچ کس خانه خود را ترک نمی کند و اگر هم ترک کند دوباره به آن باز می گردد.

تیم دانکن  در کدام تیم بازی می کند ؟

زمانی که تیم دانکن نوجوان بود به ورزش شنا علاقه داشت، او می خواست که شناگری قابل باشد. هر چند که در کنار آن به ورزش بسکتبال هم می پرداخت اما اولویت اول او شنا بود. طوفانی رخ داد و موجب شد تا تنها استخر محله آنها را خراب کند. به همین خاطر او به سمت بسکتبال رفت. زمانی که در تیم دبیرستان بازی می کرد، از همان ابتدا استعداد خود را نشان داد. پس از آنکه به دانشگاه رفت، موضوع جدی تر شد و بازی های خوب او باعث شد تا نظر همه را به طرف خود جلب کند. سپس در سال های بعد او به درخشیدن ادامه داد و توانست جوایز را یکی پس از دیگری درو کند. پس از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل شد، مسئولان تیم سن آنتونیو اسپرز به سراغ او آمدن و پیشنهاد کاری و حرفه ای را به او ارائه دادند. او نیز پذیرفت و 19 سال درخشان را در این تیم رقم زد.

دستاوردهای این قهرمان

تیم دانکن 19 فصل را در تیم اسپرز بازی کرد و در این مدت توانست جوایز های زیادی را بدست بیاورد. او توانست با این تیم 5 بار عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال حرفه ای ان بی ای آمریکا را بدست بیاورد. همچنین او توانست در یک فصل 71 درصد از بازی های خودش را با تیم اسپرز با نتیجه پیروزی پشت سر بگذارد که بسیار خیره کننده است. از این عملکرد به عنوان بهترین عملکرد تیم در این نوزده سال یاد می شود. علاوه بر آن، از تیم اسپرز به عنوان یکی از بهترین تیم های تاریخ یاد می شود که توانسته به این رکورد دست یابد. این تیم در 17 فصل گذشته در هر فصل توانسته اند حداقل 50 پیروزی را کسب کنند که آماری بی نظیر می باشد.

دانکن ستاره بی چون و چرای nba

همان طور که خواندید تیم دانکن یکی از معروف ترین بازیکنان بسکتبال حرفه ای ان بی ای است که توانسته در طول دوران حرفه ای خود به جوایز فردی و تیمی بسیاری برسد. این بازیکن در ابتدا به ورزش شنا علاقه داشت اما طوفانی سهمگین به شهر محل زندگی او می آید و تنها استخر محله آنها را تخریب می کند. این موضوع موجب می شود تا او به طور ناخودآگاه به طرف بازی بسکتبال که علاقمندی دوم او بود، کشانده شود. او از تیم دبیرستان شروع می کند و در دانشگاه می درخشد و در تیم سن آنتونیو اسپرز به اوج معروفیت می رسد.

سوالات متداول

  1. تیم دانکن عضو کدام تیم بود؟

    او تمام دوران حرفه ای خود را در تیم سن آنتونیو اسپرز سپری کرد.

  2. تیم دانکن چند بار توانست جام قهرمانی بازی های ان بی ای را برنده شود؟

    این بازیکن با تیم اسپرز توانسته تا به حال 5 بار به عنوان قهرمان این رقابت ها معرفی شود.

  3. تیم دانکن در ابتدا به چه رشته ای علاقمند بود؟

    او در ابتدا به شنا علاقه شدیدی داشت اما به دلیل خراب شدن استخر محله آنها نتوانست این رشته را ادامه دهد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0