تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در اینستاگرام چیست؟ کدام یک درآمد بالاتری دارد؟

0 دیدگاه

در این قسمت از مقالات می خواهیم درباره شاخ و اینفلوئنسر صحبت کنیم، با ما تا انتهای مطالب همراه ما باشید. قبل از این کار می خواهیم ابتدا کمی دقیق تر شاخ های اینستاگرام را بشناسید و بدانید که اینفلوئنسر کیست! این گونه به مراتب برداشت های بهتری از این مقاله خواهید داشت.

محتوا پنهان
تفاوت شاخ و اینفلوئنسر

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر چیست؟

در مورد تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در معنی باید بگوییم که اینفلوئنسر به معنی تاثیرگذار می ‌باشد و به افرادی Influencer گفته می شود که قدرت این را داشته باشند تا بر روی مخاطبان خود تاثیر بگذارند. اما شاخ مجازی به افرادی گفته می‌ شود که بدون داشتن هیچ گونه مهارت و یا تاثیرگذاری در اینستاگرام به دلیل ایجاد حواشی و درگیری های ساختگی معروف شده اند.

برخی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی به اینفلوئنسر ها اصطلاح شاخ مجازی را داده اند و به آن ها شاخ مجازی می گویند. در این باره باید بگوییم همان طور که ذکر کردیم شاخ های مجازی در هیچ زمینه ای استعداد و یا مهارتی ندارد و فقط به دلیل ایجاد حواشی و درگیری ‌با سایر افراد و هم چنین انجام هر کاری معروف شده ‌اند. اما یک اینفلوئنسر در یک زمینه و یا حتی چند زمینه مهارت و استعداد خاصی دارد و این قدرت دارد که در این زمینه ها بر روی افراد دیگر و مخاطبان خود تاثیر بگذارد، حال شاید این که تفاوت شاخ و اینفلوئنسر مجازی در چیست را متوجه شده باشیم.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در اینستاگرام چه می باشد؟

در مورد تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در لغت باید بگوییم که اینفلوئنسر به معنای تاثیرگذار و شاخ در لغت به معنای لوطی است. اینستاگرام امروزه به یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین شبکه ‌های اجتماعی در بین تمامی افراد سراسر دنیا تبدیل شده است که برخی از افراد در این زمینه به دلیل داشتن مهارت به اینفلوئنسر تبدیل شده اند و برخی از افراد دیگر به دلیل ایجاد حواشی به شاخ مجازی تبدیل شده اند. ما در این قسمت به شباهت و تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در اینستاگرام خواهیم پرداخت همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

در مورد تفاوت شاخ مجازی و اینفلوئنسر باید بگوییم که یک اینفلوئنسر به دلیل مهارت خاصی که در یک زمینه و یا چند زمینه دارد در بین مردم از طریق اینستا شناخته شده است. هم چنین آن ها قدرت بیان بالایی دارند و می ‌توانند به خوبی بر روی مخاطبان خود تاثیر بگذارند. این افراد به طور معمول در میان مخاطبان و فالووران خود بسیار محبوب و پرطرفدار هستند و افراد می ‌توانند از آن ها چیز های زیادی یاد بگیرند و به دانش خود اضافه کنند. هم چنین برخی از برند ها و کمپانی های معتبر با آن ها همکاری می کنند.

در مقابل شاخ‌ مجازی هیچ گونه استعداد و مهارت خاصی ندارد و فقط عشق دیده شدن و معروفیت را دارد و برای دیده شدن و معروفیت دست به هر کاری می زند. به عنوان مثال حواشی زیادی را به وجود می ‌آورد و یا درگیری های ساختگی با سایر افراد معروف را به وجود می‌ آورد تا فقط دیده و مطرح شود و فالوورانش افزایش پیدا کنند.

حال در مورد شباهت شاخ مجازی و اینفلوئنسر باید بگوییم که هر دوی آن ها در اینستاگرام افراد معروف و مشهوری هستند که فالووران زیادی دارند. هم چنین هر دوی آن ها از چهره های اینستاگرامی به شمار می روند و شباهت دیگر آن ها در این است که منبع درآمد هر دوی آن ها به طور معمول اینستاگرام می باشد.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در شاخه مدلینگ چیست؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم به تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در شاخه مدلینگ بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در چهره 

به طور معمول اینفلوئنسری که در شاخه مدلینگ فعالیت می‌ کند، چهره ‌ای بسیار زیبا و استاندارد دارد که خیلی از کمپانی ها به دلیل داشتن چهره استاندارد، با آن شخص همکاری می ‌کنند. اما شاخ مجازی به دلیل آرایش های متفاوت و یا عمل های زیبایی، چهره خود را متفاوت کرده و در این زمینه فعالیت می کند.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در اندام

در حرفه مدلینگ داشتن اندام ایده آل و مناسب بسیار مهم است، به همین دلیل اکثر اینفلوئنسر هایی که در این زمینه فعالیت می کنند دارای اندام متناسب با استاندارد های جهانی هستند. اما شاخ های مجازی به طور معمول اندام استانداردی ندارند و بیشتر به چهره اینستاگرامی مشهور هستند.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در مد

یک اینفلوئنسری که در شاخه مدلینگ فعالیت می کند، می داند که باید در زمینه مد نیز سرشته ای داشته باشد و نسبت به آن لباس بپوشد. اما شاخ مجازی هیچ سر رشته ای در این زمینه ندارد.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در استایل

یک اینفلوئنسر که در زمینه مد فعالیت می کند، می داند که استایل او باید چگونه باشد تا همیشه خوش پوش به نظر برسد. اما یک شاخ مجازی در این زمینه مهارت خاصی ندارد و هر چه که بخواهد را می پوشد.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در همکاری با برند ها

فردی که در زمینه مدلینگ فعالیت می ‌کند با برند های خوب و مطرح همکاری ‌هایی نیز انجام می دهد. اما یک شاخ مجازی که استعداد و مهارتی در این زمینه ندارد با برند های خوب نیز همکاری نخواهد داشت.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در وجه اجتماعی

به طور معمول اینفلوئنسری که در زمینه مدلینگ فعالیت می ‌کند دارای وجه اجتماعی بالایی است و خیلی از مخاطبان احترام خاصی برای او قائل هستند. اما وجه اجتماعی یک شاخ مجازی این گونه نیست.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در میزان درآمد

از آن جایی که یک اینفلوئنسر وجه اجتماعی بالایی دارد و در این زمینه هم تخصص و هم چنین دارای چهره و اندام استانداردی است با برند های مطرح و شناخته شده همکاری می ‌کند و درآمد نسبتا بالایی نیز دارد. اما یک شاخ مجازی به دلیل این که هیچ کدام از این موارد را ندارد، اگر با برندی هم همکاری داشته باشد میزان درآمد او نسبت به یک اینفلوئنسر بسیار پایین تر است.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در آموزش

یک اینفلوئنسر برای این که در این حرفه بتواند فعالیت کند در ابتدا آموزش های لازم را یاد می گیرد. اما یک شاخ مجازی در این زمینه آموزشی ندیده است و نسبت به صلاح خود پیش می رود.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در میزان محبوبیت

به طور معمول اینفلوئنسری که در زمینه مدلینگ فعالیت می ‌کند در بین مخاطبان و فالووران خود بسیار محبوب است و برخی از افراد او را الگوی خود قرار می دهند. اما یک شاخ مجازی در بین فالووران خود محبوبیت کم تری دارد.

 تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در استاندارد

یک اینفلوئنسر اکثر استاندارد هایی که یک مدل باید داشته باشد را دارد. اما این استاندارد ها را به طور معمول یک شاخ مجازی ندارد.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در شاخه بلاگری

در ابتدا باید بگوییم بلاگر به فردی گفته می شود که وبلاگ نویس باشد. هم چنین باید افزود که بلاگر ها زیرشاخه اینفلوئنسر ها هستند. در مورد تفاوت شاخ مجازی و اینفلوئنسر در شاخه بلاگری باید بگوییم که یک اینفلوئنسر در شاخه بلاگری باید بتواند به خوبی محتوا تولید کند تا به این گونه مخاطب را جذب خود کند و از موضوعات یکنواخت و یا بی معنی استفاده نکند. اما شاخ مجازی به تولید محتوا نمی‌ پردازد و استعدادی نیز در این زمینه ندارد فقط با ایجاد حاشیه و انجام هر کاری سعی در دیده شدن و جذب مخاطب دارد.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در دنیای واقعی چگونه است؟

تفاوت شاخ مجازی و اینفلوئنسر در دنیای واقعی این گونه است که یک اینفلوئنسر در زندگی واقعی به برنامه ‌ریزی می پردازد و هدف خاصی را در پیش می گیرد و نسبت به آن هدف جلو می رود. اما شاخ مجازی در دنیای واقعی نیز همانند دنیای مجازی رفتار می ‌کند و بیشتر در حال عیاشی و عشق و حال است.

تفاوت اینفلوئنسر و بلاگر در چیست؟

همان طور که بیان کردیم بلاگر به فردی گفته می ‌شود که وبلاگ نویس باشد و اینفلوئنسر به فردی گفته می شود که بتواند بر روی مخاطبان خود تاثیر بگذارد. هم چنین باید افزود که بلاگری زیرشاخه اینفلوئنسری است و یک فرد بلاگ شاید بتواند در آینده به یک اینفلوئنسر تبدیل شود. ما در این قسمت به تفاوت این دو خواهیم پرداخت همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

قدرت تاثیرگذاری

یک اینفلوئنسر می تواند حتی با داشتن تعداد محدودی دنبال کننده بر روی آن ها تاثیر بگذارد اما یک بلاگر شاید با تعداد زیادی از دنبال کننده نتواند مقصود خود را به خوبی بیان کند.

تخصص

یک اینفلوئنسر می ‌تواند در یک یا چند زمینه تخصص داشته باشد و برای آن ها ویدیو درست کند. اما یک بلاگر در مورد یک موضوع مشخص به صورت حرفه ای می نویسد و یا ویدئو می سازد و آن را به اشتراک می گذارد.

هدف

هدف اینفلوئنسر ها از نوع محتوایی که می سازند، بسیار متفاوت است. محتوای آن ها می تواند از مد باشد و یا ورزش و خیلی موارد دیگر، اما بلاگر ها به طور کلی هدفشان سرگرمی و آموزش از طریق محتوا می باشد.

میزان معروفیت

اینفلوئنسر ها به واسطه تخصصی که دارند معروف شده ‌اند و اگر دنیای مجازی هم نباشد آن ها معروفیتشان را از دست نمی دهند. اما بلاگر ها اگر شبکه‌ های اجتماعی وجود نداشته باشد معروفیتشان را از دست خواهند داد.

قدرت بیان

به طور معمول اینفلوئنسر ها قدرت بیان بالاتری نسبت به بلاگر ها دارند و به همین دلیل می توانند به راحتی بر روی مخاطبان خود تاثیر بگذارند.

سوالات متداول

  1. معنی کلمه شاخ و اینفلوئنسر در اینستا چیست؟

    شاخ به معنی لوطی و اینفلوئنسر به معنی تاثیرگذار می باشد.

  2. تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؟

    بلاگر به فردی که وبلاگ می نویسد می گویند، اما اینفلوئنسر به فردی که بر روی مخاطبان خود تاثیر می گذارد، گفته می شود.

  3. مهم ترین تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در شاخه مدلینگ در چیست؟

    مهم ترین تفاوت آن ها در شاخه مدلینگ در چهره، اندام، استایل، مد و تخصص می باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0