روزنامه ها اولین وسایل اطلاع رسانی به مردم در دنیای فوتبال، سیاست و … بوده اند. در بسیاری از کشور ها با پیشرفت علم و سواد آموزی مردم، این روزنامه ها بودند که اخبار را به گوش آنان می رساندند. روزنامه موندو دپورتیوو یکی از معروف ترین روزنامه های فوتبال کشور اسپانیا می باشد.

روزنامه دیلی میل انگلیس از معتبرترین مجله های فوتبالی را نیز به شما معرفی کرده ایم.

معرفی نشریه ورزشی موندو دپورتیوو

معرفی نشریه ورزشی موندو دپورتیوو

در این مقاله قصد معرفی روزنامه موندو دپورتیوو یکی از معتبرترین و قدیمی ترین روزنامه های ورزشی جهان را داریم. در سال هایی که فوتبال اسپانیا برای ورود به مسابقات و لیگ های جهانی آماده می شد و قدرت فوتبال این کشور را به رخ جهانیان می کشید، روزنامه ای تازه تاسیس وارد دنیای اخبار فوتبالی شد. با وجود اخبار تلویزیون و سایت های ورزشی روزنامه ها هنوز کم رنگ نشده اند و بسیاری از رویداد های ورزشی را می توان از درون آن ها مطلع شد. روزنامه موندو دپورتیوو سی و سه سال قبل به دست افرادی تحصیل کرده و علاقه مند به فوتبال تاسیس شد و اولین صفحه های خبری آن در سال ۱۹۸۹ در دست مردم قرار گرفت. با وجود خبر های درست و اطلاع رسانی دقیق و همچنین پوشش کامل خبر های فوتبالی، روزنامه موندو دپورتیوو بین مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است. تصویرگری فوق العاده به دلیل عکس های با کیفیتی که عکاسان این روزنامه معروف می گیرند، برای مردم جذابیت زیادی دارد. متن اخبار نیز توسط نویسندگان فوتبالی توانمند نوشته شده و ویرایش گران حرفه ای این متون را برای چاپ نهایی آماده می کنند.

نشریه موندو دپورتیوو مربوط به کدام کشور است؟

کم تر مواردی وجود دارد که کشوری دارای روزنامه های ورزشی قوی و معتبر باشد. کشور اسپانیا دارای فوتبال قدرتمند است که برای اطلاع رسانی از اتفاقات فوتبالی نیاز به رسانه های سریع و روزانه دارد. نشریه موندو دپورتیوو یکی از قدیمی ترین روزنامه های کشور اسپانیا می باشد. بزرگترین روزنامه ها و نشریه یک کشور دارای اطلاعات به روزتر و امتیازات بالاتری از جانب خوانندگان آن بوده است. روزنامه موندو دپورتیوو در کشور اسپانیا در رده دوم بهترین نشریه های این کشور قرار دارد. روزنامه های فوق العاده و نشریه های معتبر دیگری مانند نشریه ال پائیس، نشریه ای بی سی و … در این کشور فعالیت دارند که نشریه موندو دپورتیوو در رقابت جدی ای با آن ها می باشد.

روزنامه ورزشی سان به معتبرترین مجله انگلیس در سال 2023 را نیز برای شما بررسی کرده ایم.

این نشریه فوتبالی در چه سالی تاسیس شد؟

یونیداد ادیتوریال یکی از خبرنگار جوان اسپانیا در نشریه ای بی نام و نشان بود که تصمیم گرفت نشریه ای برای خود تاسیس کرده و صاحب امتیاز آن بشود. این خبرنگار با استعداد توسط سرمایه گذاران ثروتمندی را گرد هم جمع آورد. آن ها با مشورت و جمع آوری اطلاعات در زمینه مهم ترین خبرهای روز جهان در آن سال ها تصمیم نهایی خود را گرفته و با رای گیری در نهایت قدم در راه جدیدی گذاشتند. هدف آن ها تاسیس نشریه خبری در رابطه با فوتبال اسپانیا و پوشش بازی ها و اطلاعات و اخبار بازیکنان بود‌. موضوع جذاب و پر مخاطب که مطمئنا در کنار سرمایه گذاری زیاد دارای آینده درخشان و درآمد فوق العاده ای بود. با شروع بهار آن ها به دنبال مکان مناسب و افراد خبره و کاربلد بودند. با اولین باران پاییزی امیدی جدید و راهی سخت را شروع کردند. در ۲۳ اکتبر سال ۱۹۸۹ و درست زمانی که تمامی افراد تحصیل کرده و آینده دار، به دور هم جمع شدند، این نشریه افتتاح شده و شروع به کار کرد.

آدرس سایت این نشریه چیست؟

شریه موندو دپورتیوو، روزنامه معروف اسپانیایی بوده که روزانه در دست مخاطبان و خوانندگانش قرار می گیرد. اخبار این روزنامه تنها در صفحه های کاغذی به دنیای اطلاعات فرستاده نمی شوند. بلکه در سایت معتبر آن نیز این اخبار قرار گرفته و آرشیو می شوند. می توان برای اطلاع یافتن از اخبار فوتبالی کشور اسپانیا به سایت نشریه موندو دپورتیوو مراجعه کنید و نیازی به خرید روزنامه های این کشور ندارید. برای به دست آوردن آدرس سایت این نشریه معروف می توانید از گوگل استفاده کرده و از جدید ترین خبر های موندو دپورتیوو اطلاع یابید.

آدرس پیج اینستاگرام موندو دپورتیوو چه می باشد؟

سردبیر روزنامه موندو دپورتیوو در برابر پیشنهاد یکی از کارمندان خود به منظور ایجاد پیج اینستاگرامی موافقت کرد. این کارمند پیجی در اینستاگرام به منظور اطلاع رسانی بیشتر طرفداران فوتبال اسپانیا تشکیل داد. اینستاگرام این روزها به راحتی در دسترس تمامی کاربران دنیای مجازی قرار دارد و یکی از پر طرفدارترین اپلیکیشن های مجازی می باشد. به همین دلیل نشریه ورزشی موندو دپورتیوو تصمیم به تشکیل پیجی در اینستاگرام و جذب مخاطبان بیشتر گرفت.

فعالیت این نشریه در حوزه ورزشی

این نشریه فقط در حوزه ورزشی مشغول به کار است؟

موندو دپورتیوو اسپانیا را که در گوگل سرچ‌کنید، با دنیایی از اطلاعات ورزشی رو به رو خواهید شد. این روزنامه از همان ابتدای تاسیس تنها قصد فعالیت در زمینه ورزشی داشته و در جنبه های دیگر خبری دخالتی نداشت. سردبیر این روزنامه به تمامی کارمندان خود توصیه می کند که تنها به دنبال اطلاعات معتبر و جدید باشند. این اخبار تنها در زمینه فوتبال اسپانیا و حاشیه های بازیکنان می باشد. این روزنامه حتی در زمینه های ورزشی نیز به سراغ تمامی ورزش ها نرفته و تنها در زمینه فوتبال فعالیت دارد. ساختمان اصلی نشریه موندو در شهر مادرید کشور اسپانیا قرار داشته و کارمندان تحصیل کرده زیادی در آن مشغول می باشند.

بنیان گذاره نشریه موندو دپورتیوو چه کسی بود؟

پدرو رامیرز یکی از سرمایه داران اسپانیا در سال های ۱۹۸۹ بود که علاقه بسیار زیادی به سرمایه گذاری در زمینه کاری مهم و بزرگ داشت. این تحصیل کرده اسپانیایی که نویسنده ماهری نیز بود به پیشنهاد خبرنگار جوان و مشتاقی در سال های پیش دست به تاسیس روزنامه ای جدید زد. خبرهای این روزنامه آن قدر موثق و معتبر و جدید بود که به سرعت در بین مردم جا پیدا کرد و روزنامه در اختیار آن ها قرار گرفت. روزنامه موندو دپورتیوو در رقابت با دیگر روزنامه ها بسیار موفق عمل کرده است و هم اکنون جزو نشریه های امتیاز بالای اسپانیا می باشد.

اخبار نشریه موندو دپورتیوو را چگونه می توانیم دنبال کنیم؟

روزنامه های کاغذی در بین مردم هنوز پر طرفدار بوده و خریداری می شوند. اما تنها مردم کشور اسپانیا به این صفحه های ورزشی دسترسی دارند‌. نشریه موندو دپورتیوو سایتی تشکیل داده و در دسترس طرفداران فوتبال اسپانیا در سراسر جهان گذاشته است. این سایت هر روز با جدیدترین اخبار فوتبال اسپانیا به روز می شود و حتی تصاویر این سایت نیز روزانه تغییر کرده و اخبار قدیمی آن در قسمت آرشیو اخبار قرار می گیرد. برای دنبال کردن اخبار نشریه موندو می توان وارد این سایت شده و از قسمت های مختلف آن استفاده کرد.

عکس های مجلات

عکس های مجلات این نشریه را در کجا مشاهده کنیم؟

بزرگ ترین و حرفه ای ترین عکاسان کشور اسپانیا در نشریه موندو دپورتیوو شروع به کار کرده اند. آن ها قبل از ورود حتما باید از تست های اولیه با موفقیت عبور کرده و سپس برای کار در این نشریه بزرگ استخدام شوند. کاربران مجازی و طرفداران فوتبال اسپانیا و بازیکنان این کشور علاقه زیادی به دیدن عکس های این نشریه دارند. برخی از آن ها که به مجلات نشریه موندو دسترسی دارند، می توانند با ورق زدن صفحه های با کیفیت آن از دیدن تصاویرش لذت ببرند. سایت نشریه موندو نیز در کنار اخبار ورزشی دارای تصاویری مربوط به اخبار می باشد که تنها با عضویت در آن می توان به تصاویر دسترسی پیدا کرد. در قسمت تصاویر در داخل این سایت نیز می توان از عکس های بیشتری نیز بهره برد و با دنیای فوتبال اسپانیا آشنا شد. پیج اینستاگرام نشریه موندو یکی دیگر از محیط های عالی برای دیدن تصاویر ورزشی می باشد. کافی است نام آن را در قسمت جست و جو اپلیکیشن اینستاگرام وارد کرده و با فالو کردن پیج خبری آن، تصاویر باکیفیت و زیبایی را مشاهده کنید.

آیا مجلات این نشریه در ایران هم منتشر می شوند؟

مجلات نشریه موندو تنها در کشور اسپانیا منتشر می شود و حق فروش آن ها در ایران تاکنون در اختیار این نشریه قرار نگرفته است. برخی از ایرانیان مقیم اسپانیا در سفر خود به ایران مجلات این نشریه را برای دوستان و خانواده خود می آورند. البته روش های زیادی برای دسترسی به نشریه موندو در اختیار ایرانیان قرار گرفته است. سایت معتبر و پیج اینستاگرام این نشریه در سرتاسر دنیا در دسترس علاقه مندان قرار دارد. یکی از مهم ترین اهداف سردبیر و کارمندان این نشریه محبوب، جهانی شدن و توزیع در سرتاسر جهان برای درآمد و محبوبیت بیشتر می باشد. به جزو کارمندان شرکت، برخی از کارمندان در زمینه مدیریت سایت نشریه فعالیت دارند و روزانه اطلاعات و تصاویر جدید را در اختیار کاربران می گذارند. در دنیای مجازی دیگر نگرانی بابت دسترسی به اطلاعات وجود ندارد و با کمی جست و جو و تحقیق می توان به تمامی اخبار ورزشی دسترسی یافت.

سوالات متداول

  1. در روزنامه موندو دپورتیوو اخبار والیبال نیز نوشته می شود؟

    خیر این روزنامه تنها درباره فوتبال می باشد.

  2. آیا اخبار موندو دپورتیوو تنها درباره باشگاه بارسلونا است؟

    روزنامه موندو دپورتیوو درباره اخبار تمامی باشگاه های اسپانیا می باشد.

  3. روزنامه موندو دپورتیوو هفتگی چاپ می شود؟

    خیر روزنامه موندو دپورتیوو به طور روزانه به دست مردم می رسد.

5/5 - (1 امتیاز)