در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از 10 بازیکنان برتر بسکتبال یعنی لری برد صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

لری برد کیست

لری برد کیست

لری متولد 7 دسامبر 1956 می باشد، او یکی از بهترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است وهم چنین یکی از بهترین مربی ها در این حرفه می باشد. او بسکتبالیست مشهور دهه 80 میلادی تیم بسیار معروف بوستون سلتیکس یکی از 5 تیم برتر بسکتبال nba بوده است و هم اکنون نیز مدیر اجرایی تیم ایندیانا پیسرز می باشد. درباره ی زندگی او بهتر است بدانید که برد در شهرک وست بادان واقع در ایالت ایندیانا آمریکا به دنیا آمده است و هم چنین چهار برادر و تنها یک خواهر دارد. مادر لری باید از او و خواهر و برادرانش مواظبت می‌ کرده، هم چنین به دلیل فقر زیاد مادرش دارای دو شغل بود و زندگی سختی را می گذراندند.

در واقع از برای شرط بندی بوستون سلتیکس انگیزه بالایی داشته باشید بدون شک این فرد را می شناسید و دلیل ان هم بزرگ بودن نام این اسطوره است.

فرار از مشکلات خانوادگی

فرار از مشکلات خانوادگی

لری زندگی سختی داشته است، به طوری که پدر و مادرش زمانی که او به دبیرستان می رفته است از هم جدا شدند و هم چنین پدرش بعد از حدود یک سال خود کشی کرد که باعث شد، لری و خواهر و برادرانش در دوران نوجوانی پدر خود را از دست بدهند. شاید خیلی ها ندانند که لری چگونه به این حرفه روی آورده است، در این باره باید بگوییم که در ابتدا لری از بسکتبال به عنوان فرار از مشکلات خانوادگی خود استفاده می کرده است، اما در بازی در دبیرستان Springs Valley و کسب میانگین 31 امتیاز، 21 ریباند و 4 پاس گل به عنوان یک بزرگسال در راه رسیدن به رهبر گلزنی تمام وقت در مدرسه به فعالیت پرداخت و بعد از آن به طور حرفه ای به این ورزش روی آورده است.

بهتر است بدانید که برد بعد از پایان دوران بازیکنی خود و بازنشستگی در این زمینه، طی سال‌ های 1997 تا 2000 سرمربیگری تیم ایندیانا پیسرز را به عهده گرفت و به فعالیت پرداخت، هم چنین او در سال 1998 تیم شرق را در آل استار به عنوان مربی هدایت کرده است. سپس در سال 2003 به عنوان مدیر اجرایی این تیم انتخاب شد که تاکنون و با گذشت 12 سال هم چنان در پست خود باقی مانده و به فعالیت پرداخته است. لازم به ذکر است که در سال 2012 او بهترین مدیر اجرایی سال در لیگ NBA شد.

سن لری برد چقدر می باشد

سن لری برد چقدر می باشد ؟

لری متولد 7 دسامبر 1956 می باشد، او یکی از بهترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است وهم چنین یکی از بهترین مربی ها در این حرفه می باشد، او هم اکنون 64 سال دارد. جالب است که بدانید، لری در سال 1988 با داینا متنگلی یکی از مدل ها ی معروف در منطقه شهر خود، ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام‌های کانر و ماریا شد، البته او یک دختر به نام کری از ازدواج قبلی اش نیز دارد. لری درباره ی همسرش داینا متنگلی در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده بود که آشنایی من و همسرم بر می گردد به زمانی که هر دوی ما به یک مهمانی دعوت شده بودیم و من بعد از دیدن داینا در یک لحظه احساس کردم، نمی توانم از او چشم بردارم، به همین دلیل نزد داینا رفتم و سر صحبت را باز کردم. من بعد از چندین قرار که با او داشتم، متوجه شدم که کاملا به داینا علاقه مند شدم.

خیلی از افراد علت بازنشستگی او را نمی دانند، در این باره باید بگوییم که برد بعد از پایان المپیک 1992 و در تاریخ 18 اوت 1992 به دلیل دیسک کمرش و فشار بیش از حرفه ی بسکتبال خداحافظی کرد، لازم به ذکر است که او با شماره 33 در تیم بوستون سلتیکس بازنشسته شد. هم چنین برد خبر بازنشستگی خود را توسط رسانه ها عمومی کرد و به اطلاع مردم رساند، این خبر به یکی از خبر های جنجالی در آن زمان تبدیل شد و حتی خیلی از دوسداران این ورزش بعد از گذشت چند ماه هنوز امید به بازگشت برد به عنوان بازیکن بسکتبال داشتند.

تیم هایی که این بازیکن در آن بازی کرده است

تیم هایی که این بازیکن در آن بازی کرده است

لری تمام طول زندگی حرفه ای خود را برای بوستون بازی کرده است، در طول این حرفه و بازی برای این تیم توانسته است، سه قهرمانی NBA و دو جایزه MVP فینال NBA را به دست آورد. هم چنین برد عضوی از تیم بسکتبال المپیک مردان 1992 ایالات متحده بود که موفق به کسب مدال طلا شد و به عنوان (تیم رویایی) شناخته شد. یکی از افتخارات دیگر او، این است که در سال 1998 به تالار مشاهیر بسکتبال نایسمیت راه یافت و در سال 2010 دوباره به عنوان عضوی از (تیم رویایی) به تالار مشاهیر راه یافت.

برد در سال 2016 توسط Fox Sports به عنوان بزرگترین مهاجم کوچک ان بی ای در همه زمان ها رتبه بندی شد، او هم چنین توسط MSN Sports در سال 2018 به عنوان بزرگترین بازیکن بوستون سلتیکس در همه زمان ها رتبه بندی شده است. لیگ NCAA یکی از بزرگترین بازی‌ های تاریخ بازی ‌های بسکتبال در کالج بوده است که برد در زمانی که در کالج بوده است، توانسته در آن مسابقه شرکت کند و استعداد خود را به رخ سایر افراد و بازیکنان بکشد.

بازی در آخرین فصل در لیگ NCAA

جالب است که بدانید، هنگامی که به او اجازه دادند تا به عنوان آخرین فصلش در لیگ NCAA برای ایالت ایندیانا بازی کند و با امضایی قراردادی پنج ساله و هم چنین با مبلغ 3.25 میلیون دلار او را به جمع بوستونی‌ ها آوردند، باعث شد زندگی او بسیار تغییر کند و هم چنین این کار او را به بزرگترین تازه کار در تاریخ لیگ تبدیل کرد. هم چنین لری برد در اولین فصل حضورش در بوستون سلتیکس توانست با این تیم صدرنشین کنفرانس شرق شود و شروع فوق العاده‌ای برای خود رقم زد.

هم چنین برد فعالیت های زیادی در این حرفه انجام داده است مانند این که در سال 2003، او به عنوان رئیس عملیات بسکتبال Pacers منصوب شد و این سمت را تا زمان بازنشستگی در سال 2012 بر عهده داشت، بعد از آن او برای سال 2012 به عنوان مدیر برتر NBA انتخاب شد. هم چنین برد در سال 2013 به عنوان رئیس عملیات بسکتبال به پیسرها بازگشت و تا سال 2017 در این نقش باقی ماند.

لری برد بازیکن امتیازآور تاریخ nba

لری برد بازیکن امتیازآور تاریخ nba

از لری به عنوان بازیکن امیتاز آور در تاریخ nba یاد می شود، چرا که در هر تیمی که حضور داشته، بیشترین امتیاز را او توانسته است کسب کند. بهتر است که بدانید برد از طریق تیم بوستون سلتیکس به NBA رفت و با ششمین انتخاب کلی در پیش نویس NBA 1978، او در 13 فصلی برای جلو و سلورتیک شروع به کار کرد. هم چنین برد 12 بار آل استار NBA بود و سه بار پیاپی (1984–1986) جایزه با ارزش ترین بازیکن را کسب کرده است. علاوه بر آن برد بعد از بازنشستگی به عنوان بازیکن، از سال 1997 تا 2000 به عنوان سرمربی تیم ایندیانا پیسرز خدمت کرده است و این بار توانست به عنوان بهترین مربی سال NBA انتخاب شود.

لری برد در لیست 10 بازیکن برتر nba

لری برد در لیست 10 بازیکن برتر nba

بزرگان و کارشناسان در این زمینه، درباره ی برد گفته اند که او یکی ازاسطوره ها و هم چنین افسانه های حرفه ی بسکتبال می باشد، که دیگر همانند او را نخواهند دید. هم چنین ان بی ای در سایت رسمی خود لری برد را در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال قرار داد، که بعد از این خبر بزرگان این حرفه گفتند که لری واقعا لایق آن می باشد. جالب است که بدانید، لری در فصل 1983-84 با کسب میانگین 24.2 امتیاز، 10.1 ریباند، 6.6 پاس منجر به گل و 1.8 توپ ربایی در هر بازی برای اولین بار به عنوان بهترین و برترین بازیکن لیگ NBA یا همان MVP برگزیده شد. علاوه بر آن، او به همراه سلتیکس با شکست دادن میلواکی باکس در فینال کنفرانس شرق به فینال NBA رسید و حریف لس آنجلس لیکرز شد.

سوالات متداول درباره ی لری برد

  1. در چه سالی لری عنوان بهترین و برترین بازیکن لیگ NBA را توانست دریافت کند؟

    لری در فصل 1983-84 با کسب میانگین 24.2 امتیاز، 10.1 ریباند، 6.6 پاس منجر به گل و 1.8 توپ ربایی در هر بازی برای اولین بار به عنوان بهترین و برترین بازیکن لیگ NBA یا همان MVP برگزیده شد. علاوه بر آن، او به همراه سلتیکس با شکست دادن میلواکی باکس در فینال کنفرانس شرق به فینال NBA رسید و حریف لس آنجلس لیکرز شد.

  2. لری چگونه به حرفه ی بسکتبال روی آورد؟

    شاید خیلی ها ندانند که لری چگونه به این حرفه روی آورده است، در این باره باید بگوییم که در ابتدا لری از بسکتبال به عنوان فرار از مشکلات خانوادگی خود استفاده می کرده است، اما در بازی در دبیرستان Springs Valley و کسب میانگین 31 امتیاز، 21 ریباند و 4 پاس گل به عنوان یک بزرگسال در راه رسیدن به رهبر گلزنی تمام وقت در مدرسه به فعالیت پرداخت و بعد از آن به طور حرفه ای به این ورزش روی آورده است.

  3. لری در چه زمینه هایی به جز بازی بسکتبال فعالیت کرده است؟

    برد فعالیت های زیادی در این حرفه انجام داده است مانند این که در سال 2003، او به عنوان رئیس عملیات بسکتبال Pacers منصوب شد و این سمت را تا زمان بازنشستگی در سال 2012 بر عهده داشت، بعد از آن او برای سال 2012 به عنوان مدیر برتر NBA انتخاب شد. هم چنین برد در سال 2013 به عنوان رئیس عملیات بسکتبال به پیسرها بازگشت و تا سال 2017 در این نقش باقی ماند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید