ورزشگاه آلیانز تورین با نام سابق استادیوم یوونتوس آرنا جایگزین استادیوم قبلی و مشهور یوونتوس یعنی دل آلپی شده است. استادیوم یوونتوس آرنا از بهترین استادیوم های سری آ محسوب می شود که از سال ۱۹۹۰ خانه‌ی این باشگاه بود پیش از آن در ورزشگاه کومانوله تورین بازی می‌کردند. طرافداران یوونتوس به دلیل مشکلات زیادی که ورزشگاه دل آلپی داشت از جمله فاصله‌ی زیاد بین سکوی تماشاچیان و زمین و شرایط جوی نه چندان مناسب آن منطقه هیچگاه شور و هیجان لازم را نداشتند. این امر باعث شد تا مسئولین به فکر ساخت ورزشگاه یوونتوس آرنا شوند.

معرفی استادیوم آمستردام آرنا به همراه لیست خدمات و امکانات آن نیز در دسترس شما قرار داده شده است.

معرفی استادیوم یوونتوس آرنا

معرفی استادیوم یوونتوس آرنا

مدیران بانوی پیر اعلام کردند که ورزشگاه جدید به نام اسپانسر ساخت ورزشگاه خواهد بود که باعث جنجال های بسیار و اعتراض شدید هوادارن شد. یوونتوس برای ساخت این ورزشگاه با یک شرکت آمریکایی و شرکت ایتالیایی که برنامه افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی ۲۰۰۶ را نیز به عهده داشت کار می کند. گفتنی است که این شرکت در آلمان نیز نام گذاری ورزشگاه های مخصوص دو باشگاه هامبورگ و دورتموند را نیز در اختیار دارد. این شرکت ها نام گذاری ورزشگاه جدید را تا ۱۲ سال آینده نیز برعهده خواهد داشت که به احتمال فراوان نام این ورزشگاه فوق مدرن در رقابت های اروپایی خواهد بود. در هفته های پایانی شایعه شد نام Alitalia بر روی ورزشگاه یوونتوس گذاشته خواهد شد. این شرکت هواپیمایی با شرکت SPORTFIVE در حال توافق برای نام جدید ورزشگاه یوونتوس است. رنگ لوگوی این شرکت همخوانی زیادی با پس زمینه بدنه خارجی استادیوم و دوستون شمالی و جنوبی دارد. به این ترتیب احتمال این که خانه یوونتوس مانند آرسنال اسمی اسپانسری برای ورزشگاه انتخاب کند، بسیار زیاد است. یوونتوس آرنا نیز از دیگر نام های احتمالی استادیوم جدید بانوی پیر است. فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ یوونتوس مجموعا ۱۹ هزار بلیط فروخت که ۷ میلیون یورو درآمد کسب کرد. فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ باشگاه بزرگ یوونتوس مجموعا ۱۵ هزار بلیط فروخت که ۵٫۲ میلیون یورو از آن این باشگاه شد. اما محاسبات غیر رسمی می گوید این باشگاه در استادیوم جدید احتمالا تنها با فروش بلیط های فصل مبلغی حدود ۲۰ میلیون یورو درآمد کسب خواهد کرد.

معروف ترین استادیوم های لالیگا در سال 2023 را نیز برای شما معرفی کرده ایم.

ظرفیت ورزشگاه یوونتوس آرنا چقدر است؟

 ظرفیت استادیوم اختصاصی یوونتوس بیش از ۴۰ هزار و ۲۰۰ نفره است که به نوشته سایت ورزشگاه یوونتوس آرنا ویکی پدیا این ورزشگاه می تواند تا ۴۱ هزار نفر هم بپذیرد.
ورودی خروجی ها اصلی و اضطراری ورزشگاه نیز طوری طراحی شده که در هنگام خطر و حالت اضطراری ظرف مدت تنها ۴ دقیقه کل حاضرین در ورزشگاه تخلیه می شوند.

همچنین مسیر و جایگاهی برای عبور ولیچر و رفت و آمد افراد مسن و معلولین در نظر گرفته شده است. ۱۶ خروجى در نظر گرفته شده و در عرض ۴ دقیقه ورزشگاه خالى از تماشاگر خواهد شد.
جایگاه ویژه ای در این ورزشگاه معروف وجود دارد که باشگاه در حال فروش آن ها به هواداران به مدت یک فصل است و هزینه هر فصل ۵۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰ یورو است. الساندرو دلپیرو و جیجی بوفون و بسیاری از شخصیت های بزرگ جهانی نیز تا کنون برای خرید یک ساله این قسمت اقدام کرده اند. در مجموع ۴۳ جایگاه تا کنون به فروش رفته است و ۲۵۰ صندلی در جایگاه ویژه ی ورزشگاه که با نام جایگاه جیووانی آنیلی مشهور است، با مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو و به مدت یک سال نیز در اختیار دوستداران این باشگاه بزرگ قرار خواهد گرفت.

 جایگاه سیووری ۱۶۰۰ یورو بونیپرتی نیز ۴۰۰۰ یورو و جایگاه ویژه ۱۰۰ بازیکن برتر تاریخ یوونتوس که تاکنون ۶۶ درصد آن به فروش رفته است. هواداران می توانند با ۳۵۰ یورو ستاره ای از جنس پلاتین و یا با ۲۵۰ یورو ستاره طلائی را از آن خود کنند.

استادیوم یوونتوس آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم یوونتوس آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم آلیانز و یا باشگاه یوونتوس در شمال شهر تورین تقریبا ۷ کیلومتر از مرکز شهر تورین و ایستگاه اصلی قطار Porta Nuovo فاصله دارد. در واقع این استادیوم در جنوب جاده Tangenziale واقع شده است. با خروج از بخش شمالی جاده به استادیوم یوونتوس می‌رسید. در روز های برگزاری مسابقه های خانگی باشگاه یوونتوس یک خط مخصوص برای حمل و نقل هواداران در نظر گرفته شده است.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه با نام استادیوم یوونتوس جایگزین استادیوم قبلی و مشهور یوونتوس یعنی آلپی شده است. استادیومی که از سال ۱۹۹۰ میلادی خانه‌ این باشگاه بود که پیش از آن در ورزشگاه کومانوله تورین بازی می‌کردند. طرافداران یوونتوس به دلیل مشکلات زیادی که این ورزشگاه داشت استقبالی از بازی های این باشگاه نمی کردند. استادیوم یوونتوس آرنا در اوایل سال ۲۰۰۳ و پس از آن که آن ها دل آلپی را از شهرداری تورین خریداری کردند تا قبل از خرید این زمین توسط یوونتوس این استادیوم برای بازی‌ های هر دو تیم شهر تورین بود. باشگاه برنامه‌ای را برای ساخت یک استادیوم جدید در دستور کار خود قرار داد. آن ها برای مدتی به استادیوم المپیک تورین یا همان کومانوله سابق استادیوم تیم تورینو رفتند تا استادیوم خانگی آماده شود. از سال ساخت تا به کنون این استادیوم محل بازی های خانگی باشگاه یوونتوس بوده است.

استادیوم یوونتوس آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم یوونتوس آرنا در چه سالی ساخته شد؟

در سال ۲۰۰۸ استادیوم دل آلپی تخریب شد و خیلی زود پروژه‌ ساخت استادیوم جدید آغاز شد. استادیوم یوونتوس به صورت رسمی در ۸ سپتامبر ۲۰۱۱ با بازی میان باشگاه یوونتوس و تیم انگلیسی ناتس کانتی که با نتیجه ۱-۱به پایان رسید افتتاح شد. دلیل انتخاب ناتس کانتی هم پیوند تاریخی میان دو باشگاه از سال ۱۹۰۳ تا زمانی که بازیکن انگلیسی یووه به نام جان سویج نمونه ای از پیراهن تیم ناتس کانتی را به یوونتوس آورد. او مورد توجه مسئولین قرار گرفت و تصمیم گرفتند از این پس لباس راه راه سفید و مشکی را با الگوبرداری از لباس تیم قدیمی ناتس کانتی به تن کنند.

عکس های استادیوم یوونتوس آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

از آسان ترین روش های دیدن عکس ها و به دست آوردن اطلاعات یک ورزشگاه قبل از رفتن به آن مراجعه به گوگل است. گوگل یکی از بزرگ ترین اپلیکیشن های جهانی است که افراد به راحتی می توانند به عکس های مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. از دیگر روش های دیدن استادیوم مورد نظر پیوستن به کانال هایی که با عنوان ورزش و یا فوتبال فعالیت داشته اند. روبیکا و تلگرام یکی از بزرگ ترین اپلیکیشن هایی است که در این روز ها افراد زیادی با عنوان این کانال ها مشغول به فعالیت و کسب در آمد هستند. یکی دیگر از روش های دیدن عکس های استادیوم تلوبیون و یا تلویزیون است که قبل از شروع بازی های خانگی باشگاه ها در استادیوم ها مجریان ورزشی تمام اطلاعات استادیوم محل برگزاری مسابقه را در اختیار افراد قرار می دهند.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

با نگاهی به آینده ساخته شده به طوری که ورزشگاه با انرژی های طبیعی سازگار است. در این ورزشگاه سیستم استفاده از آب باران و ذخیره آب باران نیز تهیه شده که ۵۰ درصد مصرف آب استادیوم را کاهش می دهد. این نوع سیستم عامل باعث شده است تا ورزشگاه یوونتوس از نظر امکانات در سطر اول لیست ورزشگاه های پیشرفته یوفا قرار گیرد. همچنین این استادیوم به نوعی ساخته شده که آلودگی صوتی شیمیایی و گرمایی برای محیط اطراف نداشته و کاهش میزان خطر آتش سوزی را دارا باشد. از دیگر ویژگی های این ورزشگاه سقفی است که با استفاده از یک ماده سفید و پارچه مانند پوشانده شده که در جهان تنها سقف دو ورزشگاه با استفاده از این ماده پوشانده شده است. این ورزشگاه شامل شش طبقه اداری است که با ۲ آسانسور می توان به این طبقات دسترسی پیدا کرد. ورزشگاه جدید یوونتوس از لحاظ امنیتی نیز مشکلی نخواهد داشت چرا که در حالت وقوع حادثه ای خطرناک و با توجه به وجود ۱۶ مسیر خروجی می توان تمام حاضران در ورزشگاه را ظرف ۴ دقیقه به بیرون از ورزشگاه هدایت کرد. امکانات و تجهیزات رفاهی با توجه به این که این ورزشگاه در مالکیت باشگاه یوونتوس است مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند موزه و فروشگاه های بزرگ سینمای یووه، آمفی تئاتر، زمین بازی، چندین رستوران و کافی شاپ، پارکینگ چند طبقه، پارکینگ هایی که در مجموع گنجایش ۴ هزار ماشین را دارند و فضا های سبز به مساحت ۳۰۰۰۰۰ متر مربع در این ورزشگاه احداث کنند.

مالک این ورزشگاه کیست؟

ورزشگاه دل آلپی و یا یوونتوس آرنا یک ورزشگاه فوتبال و دو میدانی در شهر تورین ایتالیا بود که در فاصله سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۶ متعلق به هر دو باشگاه یوونتوس و تورینو بود که پس از سال ۲۰۰۶ این ورزشگاه به طور رسمی به مالکیت باشگاه یوونتوس درآمد. ورزشگاه بزرگ و معروف یکی از مجهزترین ورزشگاه‌ها در فوتبال اروپا محسوب می‌شود. این ورزشگاه تمامی استانداردهای روز دنیا را در اختیار داشته و بخش‌های ویژه و منحصر به ‌فردی دارد. هزینه ساخت این ورزشگاه صد و پنج میلیون یورو در آن زمان بوده که باشگاه یوونتوس را به تنها تیم ایتالیایی صاحب استادیوم اختصاصی تبدیل کرده است. تکنولوژی های پیشرفته این ورزشگاه از لحاظ معماری این ورزشگاه فوق العاده مدرن و منحصر به فردی است.

نوع چمن استادیوم یوونتوس آرنا چگونه است؟

چمن یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که فوتبال در آن ورزشگاه را بیش از هر چیز دیدنی و جذاب می کند. وجود چمن های مصنوعی و بی کیفیت باعث می شود تا ورزشکاران برای گام برداشتن در ورزشگاه دچار مشکل شوند. استادیوم یوونتوس آرنا یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های پیشرفته جهان است که دارای چمن طبیعی و بسیار با کیفیت است. معماری سکوها و سقف با ایده برداری از تونل های باد و بال هواپیما ساخته شده اند. در نهایت سبکی و زاویه مناسب با زمین حفظ شود تا در روز با نور طبیعی و در شب با نورافکن های ورزشگاه بهترین دید به زمین وجود داشته باشد. این امر باعث شده در عین حال مانع از رسیدن نور طبیعی خورشید برای رشد و سالم ماندن چمن ورزشگاه شود.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم یوونتوس آرنا برگزار شده اند کدامند؟

از مهم ترین بازی هایی که در استادیوم یوونتوس برگزار شده است است می توان به مسابقات نیمه نهایی و نهایی یوونتوس در جام یوفا در سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵ به ورزشگاه سن سیرو منتقل شد که حدود ۸۵۰۰۰ هوادار را جذب خود کرد. همچنین این ورزشگاه میزبانی چند فینال جام جهانی در سال ۲۰۰۸ بوده است که بازسازی این ورزشگاه به همین خاطر انجام شد. با وجود این که ظرفیت ورزشگاه خیلی زیاد نیست، ولی محیط بسته ای دارد و این به این معنا است که شیب سکوها زیاد می شود. این امر باعث شده که خیلی بیشتر از چیزی که هست ترسناک جلوه کند.

سوالات متداول

  1. ورزشگاه قدیمی یوونتوس چه نام داشته است؟

    دل آلپی نام ورزشگاه قدیم باشگاه یوونتوس بوده است.

  2. نام استادیوم یوونتوس آرنا چیست؟

    نام ورزشگاه حال حاضر، استادیوم یوونتوس آرنا یوونتوس آرنا نام دارد.

  3. استادیوم یوونتوس آرنا علاوه برمسابقات فوتبال میزبانی چه ورزش هایی را دارد؟

    استادیوم یوونتوس آرنا علاوه بر فوتبال میزبان بازی های دومیدانی نیز است.

5/5 - (6 امتیاز)