حکیم اولاجوان برترین سنتر تاریخ nba و کاپیتان تیم هیوستون راکتس

0 دیدگاه

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره یکی از 10 بازیکن برتر بسکتبال یعنی حکیم اولاجوان Hakeem Olajuwon صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بیوگرافی حکیم اولاجوان

بیوگرافی حکیم اولاجوان

حکیم اولاجوان در 21 ژانویه 1963 در نیجریه به دنیا آمده است، یکی از بازیکنان پر آوازه و معروف در دوران خود بوده است. اگر بخواهیم درباره ی خانواده ی او بگوییم، این طور به نظر می رسیده است که در یک خانواده ی پر جمعیت به دنیا آمده و سومین فرزند خانواده بوده است. اولاجوان در یکی از مصاحبه هایی که داشته است درباره ی خانواده اش بیان کرده است که والدینم بسیار سخت کوشی، منظم و با انضباط بوده اند و این صفات را به منو خواهران و برادرانم نیز یاد داده اند. او هم چنین در ادامه افزود که آن ها به ما یاد دادند که صادق باشیم، سخت کار کنیم، به بزرگتر هایمان احترام بگذاریم و به خود ایمان داشته باشیم و راه درست را در پیش بگیریم.

لقب عقب مانده برازنده این بازیکن حرفه ای لیگ nba

حکیم در یکی از مصاحبه های دیگرش درباره ی لاگوس گفته است که گروه های قومی زیادی در آن وجود دارد و من در محیطی در مدارس بزرگ شدم که همه افراد از نژاد های مختلف در آن بوده اند. هم چنین افزود که از کودکی خود در نیجریه بسیار نارضایتی بوده ام، چرا که به عنوان عقب مانده و خنگ شناخته می شدم و این نیز به دلیل قد بلندم بوده است ولی به هر حال با حمایت مادر و پدرم به هر سختی بود آن دوران را گذرانم و امروز از این که دیگر کسی بخاطر قدم مرا این گونه صدا نمی زند بسیار خوشحال هستم، البته که همین قد بلندم باعث شد که در این جایگاهی که هستم، قرار بگیرم.

جالب است که بدانید زمانی که حکیم نوجوان بوده است علاقه زیادی به فوتبال داشته است تا جایی که در یک تیم به عنوان دروازه بان فوتبال بازی می کرده است. اما در یکی از روز ها زمانی که به عنوان تفریح بسکتبال را در کنار دوستانش بازی کرده است، به این ورزش بسیار علاقه مند می شود و آن را به طور حرفه ای ادامه می دهد. هم چنین او گفته است که در ابتدای این حرفه، یکی از دوستان صمیمیم به من کمک می کرد تا پا و چابکی را حفظ کنم تا بتوام اندازه و قدرت خود را در بسکتبال متعادل کنم و هم چنین به تواناییم در مهار ضربه کمک می کرد، من همیشه قدردان زحمات و کمک او بوده ام.

حضور حکیم اولاجوان در 5 تیم برتر nba

حکیم اولاجوان در یکی از 5 تیم برتر بسکتبال nba در طول حرفه ی خود عضو بوده و هم چنین بازی کرده است. این تیم برای این که بازیکنی را پذیرش و قبول کند، قانون و مقررات خاص خودش را داشته است، که حکیم توانسته بود، تمامی آن قوانین را قبول شود و یکی از بازیکنان آن تیم شود. او در فصلی که به عنوان تازه کار شناخته می شده است، با تلاش های زیادی که انجام می داد، به طور متوسط ​​20.6 امتیاز، 11.9 ریباند و 2.68 بلوک داشته است. او در رأی گیری که برای تازه کاران سال 1985 انجام شد، به عنوان نایب قهرمانی انتخاب شده بود و از حریف قبلی خود را یعنی مایکل جردن در این زمینه پیشی گرفت.

هم چنین بهتر است که بدانید اولاجوان که در بهترین تیم nba بازی می کرده است، توانسته به ثروت میلیون دلاری برسد و هم چنین در دوران خود یکی از گران قیمت ترین بازیکنان بوده است که برای بازی در هر فصل مبالغ هنگفتی را به عنوان دستمزد دریافت می کرده است، او هم اکنون ثروتی بالغ بر 110 میلیون دلار دارد و یکی از ثروتمند ترین ورزشکاران در بسکتبال محسوب می شود. علاوه بر آن او در زمانی جوانی و هنگامی که بسیار معروف و مشهور بوده است مدل تبلیغاتی، کفش های برند Nike ،Reebok ، Adidas بوده است و برای هر تبلیغ مبلغ بسیار زیادی از این برند ها دریافت می کرده است.

حکیم اولاجوان برترین سنتر تاریخ nba

بهتر است که بدانید که حکیم یکی از بازیکنان حرفه ای و مسلمان ان بی ای بوده است، او در ان بی ای توانست مهارت و استعداد خود را به رخ همگی بکشد. هم چنین او در ان بی ای توانسته است افتخارات و رکورد های زیادی را در کارنامه ی حرفه ای خود ثبت کند. حکیم در سال ۱۹۹۴ توانست جایزه با ارزش ‌ترین بازیکن فصل mvp را که رقابت خیلی شدیدی نیز با سایر بازیکنان دیگر داشته است، را از آن خود کند و هم چنین 2 بار در سال‌ های 94 و 95 با ارزش‌ ترین بازیکن فینال NBA شده است. خیلی از افراد معتقد هستند که این افتخارات و هم چنین جوایز حق حکیم است و او به دلیل بازی خوبی که داشته است، لایق برد آن ها نیز بوده است.

حکیم کاپیتان تیم هیوستون راکتس

با این که حکیم در دوران سنتر های اسطوره و افسانه ای مانند: کریم عبدالجبار، شکیل اونیل، دیوید رابینسون، موسز مالون، پاتریم اوینگ، آلونزو مورنینگ و کارل مالون قرار داشت، به عنوان یکی از بهترین سنتر های تاریخ بسکتبال محسوب شده است و این که او یکی از بهترین ها در سنتر می باشد توسط ان بی ای تایید نیز شده است. هم چنین خیلی از بزرگان این حرفه معتقد بودند که حکیم از آن اسطوره های سنتر نیز بهتر عمل می کرده است و استعداد بسیار زیادی در این زمینه داشته است. هم چنین اولاجوان در سال های 94 و 95 در اوج قدرت نمایی شیکاگو و مایکل جردن توانست به عنوان قهرمانی برسد.

اولاجوان توانست به عنوان کاپیتان تیم، دو مرتبه در سال های 94 و 95 تیم هیوستون راکتس که یک تیم بسیار معروف بوده است، را قهرمان ان بی ای کند. مربی این تیم در خصوص این که او را به عنوان کاپیتان این تیم انتخاب کرده بود، افزود که حکیم توانایی این را دارد که به راحتی تیم را هدایت کند و تمام اعضا نیز از آن پیروی می کردند و من از انتخاب حکیم به عنوان کاپیتان اصلا ناراضی نیستم.

حکیم اولاجوان و همسرش

حکیم درباره ی همسرش دالیا آسافی در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده بود که آشنایی من و همسرم بر می گردد به زمانی که هر دوی ما به یک تولد دعوت شده بودیم و من بعد از دیدن دالیا در یک لحظه احساس کردم، نمی توانم از او چشم بردارم، به همین دلیل نزد دالیا رفتم و سر صحبت را در مورد این که تولد بسیار کسل کننده است باز کردم. من بعد از چندین قرار که با او داشتم، متوجه شدم که کاملا به دالیا علاقه مند شدم. حکیم در 8 آگوست 1996 در هوستون با همسر خود به نام دالیا آسافی ازدواج کرد و حاصل این این ازدواج چهار فرزند می باشد.

هم چنین حکیم در نویسندگی نیز مهارت زیادی دارد و با یکی از نویسندگان معروف در نوشتن کتابی همکاری داشته است. او در این باره در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده است که اگر وارد این رشته نمی شدم، قطعا در نویسندگی به فعالیت خود ادامه می دادم، چرا که من عاشق کتاب و هم چنین نوشتن هستم. علاوه بر آن، حکیم به زبان های فرانسوی، عربی و نیجریه ای یوروبا و اكیتی تسلط کامل دارد.

اولاجوان در لیست 10 بازیکن برتر nba

بزرگان و کارشناسان در این زمینه، درباره ی اولاجوان گفته اند که او یکی از اسطوره ها و هم چنین افسانه های حرفه ی بسکتبال می باشد، که دیگر همانند او را نخواهند دید. هم چنین ان بی ای در سایت رسمی خود اولاجوان را در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال قرار داد، که بعد از این خبر بزرگان این حرفه گفتند که اولاجوان واقعا لایق آن می باشد.

سوالات متداول درباره ی حکیم اولاجوان

  1. حکیم اولاجوان کیست؟

    حکیم اولاجوان در 21 ژانویه 1963 در نیجریه به دنیا آمده است، یکی از بازیکنان پر آوازه و معروف در دوران خود بوده است. اگر بخواهیم درباره ی خانواده ی او بگوییم، این طور به نظر می رسیده است که در یک خانواده ی پر جمعیت به دنیا آمده و سومین فرزند خانوداه بوده است. هم چنین بزرگان و کارشناسان در این زمینه، درباره ی اولاجوان گفته اند که او یکی از اسطوره ها و هم چنین افسانه های حرفه ی بسکتبال می باشد، که دیگر همانند او را نخواهند دید.

  2. حکیم در طول حرفه ی خود چه افتخاراتی را کسب کرده است؟

    حکیم در سال ۱۹۹۴ توانست جایزه با ارزش ‌ترین بازیکن فصل mvp را که رقابت خیلی شدیدی نیز با سایر بازیکنان دیگر داشته است، را از آن خود کند و هم چنین 2 بار در سال‌ های 94 و 95 با ارزش‌ ترین بازیکن فینال NBA شده است. خیلی از افراد معتقد هستند که این افتخارات و هم چنین جوایز حق حکیم است و او به دلیل بازی خوبی که داشته است، لایق برد آن ها نیز بوده است. هم چنین اولاجوان در سال های 94 و 95 در اوج قدرت نمایی شیکاگو و مایکل جردن توانست به عنوان قهرمانی برسد.

  3. حکیم علاوه بر بسکتبال در چه زمینه ای علاقه دارد، فعالیت کند؟

    نویسندگی، هم چنین با یکی از نویسندگان معروف در نوشتن کتابی همکاری داشته است. او در این باره در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده است که اگر وارد این رشته نمی شدم، قطعا در نویسندگی به فعالیت خود ادامه می دادم، چرا که من عاشق کتاب و هم چنین نوشتن هستم.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0