بیوگرافی گیب کاپلان یهودی بازیگر و پوکر باز آمریکایی

0 دیدگاه

هنگامی که به تاریخچه بازی های معروف در امریکا نگاه می کنیم، به این موضوع پی خواهیم برد که تنها علل موفقیت این بازی ها و محبوب واقع شدن ان ها میان مردم، تلاش و کوشش بازیکنان این بازی ها در بالا بردن سطح این بازی ها و همینطور ایجاد کشش مردم به سمت این بازی ها بوده است. بازی پوکر، از بازی های پرطرفداری بود که در کشور آمریکا گسترش زیادی پیدا کرده بود و روزانه بازیکنان جدیدی به ان پا می گذاشتند. بازی ها و مسابقات جهانی زیادی برگزار شد که بازی های پوکر در ان به طور جدی به رسمیت شناخته شد. گیب کاپلان، بازیکن پوکر بود که در سطح مسابقات جهانی و داخلی مهارت بالایی داشت. در این مقاله می خواهیم به بیوگرامی و سرگذشت این بازیکن مشهور بپردازیم.

گیب کاپلان یهودی

بیوگرافی گیب کاپلان یهودی

گیب کاپلان gabe kaplan با نام اصلی گابریل وستون کاپلان، زاده ی کشور آمریکا است. او در تاریخ ۳۱ ماه مارس، در سال ۱۹۴۵ به دنیا امد. او ابتدا به عنوان یک بازیگر شناخته شد. بازیگری که میان مردم محبوبیت زیادی به دست آورده بود و پیشنهادات زیادی را هم داشت. این بازیکن پوکر و بازیگر سینما و تلوزیون، در زمینه ی طنز و بازی در سریال های کمدی فعالیت داشت. او در شهر بروکلین زندگی می کرد و اصالتا از یک خانواده ی یهودی متولد شدا بود. این بازیگر، مدتی پیشنهادات زیادی را در جایگاه مجری تلوزیون دریافت می کرد که تصمیم گرفت با ان همراه شود و تجربه ی ان را در کارنامه کاری خود داشته باشد.

او به عنوان یک کارشناس تلوزیون در برنامه جی اس ان، حضور پیدا کرد و استعداد خود را در این حرفه به نمایش همه تماشاگران تلوزیون گذاشت. گیب کاپلان در زمینه ی مجری گری هم مورد استقبال همگان قرار گرفت. اما گوشه ای از وجود او همیشه علاقه مند به آموزش بازی پوکر و تجربه شرط بندی آن بود. او به صرف زمان ریادی در کسب مهارت در این بازی علاقه داشت و همیشه جدای از گذراندن اوقات فراغت خود در این بازی، به فکر ادامه ی مسیر خود در این بازی بود. یکی از بزرگ ترین هایش حضور در بازی های جهانی بود که طبق گفته ی خودش همه ی اطرافیان و نزدیکان او شاهد تلاش او در رسیدن به خواسته اش بودند. ناگفته نماند که در سال ۱۹۸۰ موفق به دریافت مجوز حضور در این مسابقات شد.

دوران بازیگری گیب کاپلان

سال های ۲۰۰۲ و ۱۹۹۷ برای گیب کاپلان، سال های بسیار خاطره انگیزی به شمار می آیند. زیرا او در این دو سال تجربه ی بازیگری و مجری گری بسیار قوی در تلوزیون داشت. او به عنوان یک کارشناس در این مسابقات حاضر شد و اجرای بسیار خوبی را به بینندگان برنامه ارایه کرد. یکی از برنامه های تلوزیونی که او در ان اجرا داشت بسیار پر طرفدار واقع شد و بر سر زبان ها افتاد. این برنامه، رقابتی میان چند بازیکن پوکر برگزار کرد که جایزه ی بزرگی برای ان فراهم کرد. این رقابت از شبکه ی ان بی سی بر روی انتن رفت.

نام یکی از برنامه های تلوزیونی، که این بازیکن، مجری ان بوده است، ” Intercontinental Poker ” می باشد. با حضور فعال او در تلوزیون، دیگر کم تر کسی را میتوانست پیدا کرد که او را نشناسد و چهره ی او را در ذهن نداشته باشد. او در برنامه ی سی بی اس هم حضور به عمل رساند و تجربه های مشابهی را برای خود رقم زد. فیلم گیب کاپلان، در زمانی که مجری تلوزیون بوده است، در شبکه های مجازی وجود دارد و همین طور عکس هایی از ان دوره را نیز در دست داریم. او در پانزده فیلم و سریال بازی کرده است که در سینما و تلوزیون پخش شد.

از مهم ترین و محبوب ترین فیلم های اکران شده ی او در سینما و سریال های پخش شده ی او، می توان به سریال ” Welcome Back Kotter ” اشاره کرد. این فیلم در سال ۱۹۷۵ ساخته شد. از دیگر اثر های تلوزیونی او می توان به ” Lewis & Clark “، که در سال ۱۹۸۱ در تلوزیون به پخش رسید اشاره نمود. او در فیلم های سینمایی نیز به بازی پرداخته است. فیلم سینمایی Jack the Dog و فیلم سینمایی Emergency، در سال ۲۰۰۱ به روی پرده ی سینما رفت و با استقال زیادی مواجه شد و فروش بسیار بالایی داشت و جزو پر بیننده ترین فیلم های دوره ی خود بود. البته این بازیکن تجربه ی حضور در فیلم های تلوزیونی کوتاه را هم، در کارنامه ی خود داشته است.

کارنامه این پوکر باز حرفه ای

بیوگرافی گیب کاپلان ،کارنامه ای بسیار درخشان را شامل می شود. گیب در کارنامه ی بازی های خود، اوج توانایی را در بازی های پوکر به همگان نشان داده است. تورنمنت پوکر از بازی های جهانی بود که به بازیکنانی که در این مسابقات پیروزی را به دست آورند، جام قهرمانی را اهدا می کرد‌. این مسابقات که ‌تنها جای بازیکنان قوی و کار ازموده بود، امکانات و شرایط خوبی را برای بازیکنان پوکر فراهم و مهیا کرده بود. گیب توانست در سال ۱۹۸۰، در این مسابقات به جایزه و غایت نهایی دست یابد و جام قهرمانی را از آن خود کند.

البته، از همان سال بود که در شکل این جوایز تغییراتی ایجاد شد. پس از آن جام قهرمانی، جای خود را به دستبند طلا داد که با بازخورد های بسیار خوبی روبه رو شد. این جایزه ان قدر محبوب واقع شد که بازیکنان پوکر تمامی تلاش خود را برای رسیدن به ان انجام می دادند. مسابقات Super Bowl، مسابقاتی بودند که گیب توانست دو بار در این بازی ها خوش بدرخشد و جایزه ی این بازی را کسب کند. نکته ی قابل توجه آن، این استه که تمامی این افتخارات تنها طی ۵ سال به دست امد.

قهرمانی گیب کاپلان

طی سال ها، فعالیت این بازیکن، تعداد دفعات بالایی خبر موفقیت های او به دستمان رسیده است‌. در یک بازی، که تگزاس هولدم نام داشت، با حضور پیدا کردن این بازیکن شاهد ترس واضح رقبای او بودیم. اگر چه در انتها خیلی از رقبای او پشت سر گذاشته شدند اما مقام سوم تنها دستاورد او از این مسابقات بود. ارزش جایزه ای که در این مسابقات، به دست اورد تنها حدود دویست هزار دلار بود. اما در سال ۲۰۰۵، تصمیم گرفت تا در مسابقات جهانی این بازی حضور پیدا کند و شانس خود را بار دیگر امتحان کند. جوایز این مسابقات از ارزش بسیار بالایی برخوردار بودند. این بازیکن با شرکت کردن در این مسابقات استفاده از تکنیک ها و ذهن خوانی های پی در پی، موفق به کسب رتبه ی دوم این رقابت ها شد. جایزه ی دریافتی او ارزشی معادل ۵ هزار دلار داشت.

سوالات متداول

  1. گیب کاپلان، در چه زمینه هایی فعالیت داشت و کدام حرفه ی خود را به طور جدی ادامه داد؟

    او در زمینه ی بازیگری، مجری گری و کارشناس تلوزیون فعالیت کرده است و چندین فیلم تلوزیونی و سینمایی بازی کرده است. بعد از مدتی که در این زمینه ها مشهور شد، علاقه اش به سمت بازی های پوکر سوق داده شد و خواهان پیشرفت در این زمینه شد و تمام تلاشش را برای ان گذاشت.

  2. بالا ترین سطحی که این بازیکن، در ان به رقابت پرداخته است چه نام دارد؟

    تورنمنت، مسابقات جهانی پوکر است، که گیب کاپلان موفق به کسب جوایز این مسابقات شده است.

  3. در رقابت دویل برونسون و گیب کاپلان، کدام یک، نتیجه ی بازی را به نفع خود تمام کرد؟

    در این بازی حساس، گیب کاپلان به پیروزی رسید.


شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0