دانیل کورمایر یا همان Daniel Cormier یکی از بهترین مبارزهای یو اف سی و کشتی‌گیر اهل کشور آمریکا می باشد اگر شما هم می‌خواهید بدانید دانیل کورمایر کیست و بیوگرافی او را بدانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بیوگرافی دانیل کورمایر
FILE PHOTO: Daniel Cormier of the U.S. celebrates winning a bronze medal during the men’s Free Style 96kg finals at the Senior Wrestling World Championship in Baku September 21, 2007. REUTERS/David Mdzinarishvili (AZERBAIJAN)/File Photo

بیوگرافی دانیل کورمایر

دانیل در ۲۰ مارس سال ۱۹۷۹ متولد شده است. دانیل در لافایت، لوئیزیانا به دنیا آمده است. او مبارزه حرفه ای و کشتی گیر اهل آمریکا می باشد یکی از بهترین مبارزات تاریخی در زمینه هنرهای رزمی ترکیبی (mma چیست) است او دی سی می باشد و اکنون ۴۲ سال دارد. او در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در دسته سنگین وزن ها به مبارزه می‌پرداخت و در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ در دسته نیمه سنگین به مبارزه پرداخته است او این رکورد را به نام خودش ثبت کرده است او در ۲۴ بازی هنرهای رزمی ترکیبی ۲۲ برد داشته است. می توانید با سرچ دانیل کورمایر اینستا عکس‌های دانیل کورمایر را مشاهده کنید

دانیل کورمایر کشتی گیر است؟

او در تیم آکادمی کیک‌بوکسینگ آمریکا و رده کمربند قهوه‌ای جوجیتسو برزیلی است. یکی از قدیمی ترین ورزشکاران در این زمینه می باشد که از سال ۲۰۰۹ تا اکنون به بازی خود ادامه داده است می توانید عکس های دانیل را در قفس های مبارزه همراه قوی‌ترین حریفان در صفحات اینترنت یا اینستاگرام مشاهده کنید. قد دانیل، ۱٫۸۱ متر (۵ فوت ۱۱ اینچ) و وزن او حدود ۱۱۲ کیلوگرم است. او جزو معدود ورزشکاران کشتی گیر می باشد که دو وزن سنگین و نیمه سنگین بازی کرده است. او ابتدا بازی کشتی آزاد را به صورت حرفه ای آغاز کرد زمانی‌که نوجوان بود در مسابقات کشتی آزاد قهرمان شد و توانست مدال برنز را به دست آورد در سال ۲۰۰۰ کشتی بزرگسالان را آغاز کرد سپس زمانی که قهرمان کشتی آمریکا شد توانست در تیم ملی کشتی آمریکا به عضویت درآید این ورزشکار سنگین وزن یک بار در مسابقات جهانی مقابل یک کشتی گیر ایرانی به اسم علیرضا حیدری باخته است.

مسابقات دانیل کورمایر چه نتایجی را برایش در پی داشته است؟

مسابقات دانیل کورمایر چه نتایجی را برایش در پی داشته است؟

معمولاً در تورنمنت های جهانی بسیاری توانسته است برنده میدان باشد از جمله مدال برنز در سری مسابقات جهانی در سال ۲۰۰۷ سپس چندین سال متوالی قهرمان مسابقات پان امریکن شده است و چندین مسابقات بین‌المللی دیگر از جمله افتخارات این کشتی‌گیر و ورزشکار هنرهای رزمی ترکیبی می‌باشد. اما او در سری مسابقات المپیک در سال 2004 مغلوب قهرمان این سری مسابقات یعنی، گاتسالوف شد. یکی از مهمترین مسابقات او در دیدار رده‌بندی بود که مقابل یک کشتی گیر ایرانی به اسم علیرضا حیدری به میدان رفت که او در این مسابقه در رده پنجم بسنده کرد. او از بزرگترین استادان این رشته آموزش دیده است و همین باعث شده او یک کشتی گیر حرفه ای و یک مشت زن ماهر شود. سپس فعالیت حرفه ای هنرهای رزمی ترکیبی را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد. پس از ورودش به این دسته از مسابقات بسیار خوش درخشید و قهرمان ها و بردهای متعددی را تجربه کرد و سپس تصمیم گرفت در یک وزن پایین‌تر از وزن خودش یعنی در دسته نیمه سنگین نیز به مبارزه بپردازد. او دومین ورزشکار UFC (ufc چیست)می باشد که در دو دسته وزن سنگین و نیمه سنگین توانسته است به قهرمانی برسد.

معروف ترین مبارزه دانیل کورمایر چه بوده است؟

او در دوران حضورش در ورزش کشتی آزاد و همچنین هنرهای رزمی ترکیبی، مسابقات زیادی بوده است که او قهرمانی را تجربه کرده است اما او در طول تاریخ ورزشی‌اش باخت های سنگینی را نیز تجربه کرده است که قطعاً این باخت ها او را در قهرمانی های بعدی کمک کرده است همچنین در کارنامه این ورزشکار معروف آمریکایی یک باخت از کشتی گیر ایرانی علیرضا حیدری دیده می‌شود این کشتی‌گیر در سری مسابقات المپیک سال ۲۰۰۴ در مسابقات رده بندی از علیرضا حیدری کشتی گیر و ورزشکار هنرهای رزمی ترکیبی از کشور ایران شکست خورد و به رتبه پنجم رسید. این کشتی گیر در دوران ورزش حرفه ای خود توانسته است بزرگانی چون اندرسون سیلوا و الکساندر گوستافسون را شکست بدهد و عنوان قهرمانی کسب کند. دانیل با افرادی از جمله فرانک میر، رشاد اوانز و آنتونی جانسون نیز مسابقه داد و توانست قهرمان دسته سنگین‌وزن ها باشد.

دانیل کورمایر تنها مبارزی که در 2 وزن مختلف قهرمان شده است می باشد؟

دانیل کورمایر تنها مبارزی که در 2 وزن مختلف قهرمان شده است می باشد؟

درست است دانیل تنها مبارزه می باشد که در دوران ورزش حرفه‌ای خود هم در دسته سنگین وزن از سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ و هم در دسته نیمه سنگین در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ مبارزه کرده است. در دوران ورزش حرفه‌ای خود در ۲۴ بازی که داشته است ۲۲ برد و قهرمانی را تجربه کردند همچنین در دوران ورزشی خود با بزرگترین قهرمانان ورزش کشتی آزاد و همچنین هنرهای رزمی ترکیبی مسابقه داده است و توانسته قهرمان های بی نظیری را در کارنامه خود به ثبت برساند او ابتدا ورزش خود را از کشتی آزاد شروع کرد و هنگامی که در این ورزش و قهرمانی های متعدد دست پیدا کرد به ورزش هنرهای رزمی ترکیبی یاMMA نیز وارد شد. او پس از ورود به ufc به دومین مبارزه تاریخ جهان تبدیل شد که توانسته است در هر دو دسته سنگین وزن و نیمه سنگین به قهرمان های جهانی دست پیدا کند.

شرکت در مسابقات سنگین وزن جهان

پس از قهرمانی های متعدد و مدال برنز در مسابقات جهانی کشتی آزاد در آمریکا توانست به تیم ملی این کشور در وزن ۹۶ کیلوگرم وارد شود. تا سال ۲۰۰۹ در دسته سنگین وزن جهان به مبارزه می‌پرداخت اما سرانجام تصمیم گرفت در دسته نیمه سنگین نیز آموزش ببیند و در این دسته نیز مسابقه داد و در این دسته نیز به موفقیت هایی دست یافت و تبدیل به دومین مبارزه تاریخ شد که در هر دو دسته سنگین و نیمه سنگین قهرمان شده است. دانیل قهرمان پیشین این سری از مسابقات سنگین وزن شده است همچنین با پیروزی در مقابل جانسون توانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند و برای دومین سال متوالی قهرمان مسابقات جهانی شود.

درآمد دانیل کورمایر چقدر بوده است؟

درآمد دانیل کورمایر چقدر بوده است؟

همانطور که می‌دانید کشور آمریکا برای ورزشکاران خود اهمیت زیادی قائل می‌شود و چه بسا از کشورهای دیگر نیز ورزشکارانی به این کشور مهاجرت می‌کنند و زیر پرچم آمریکا مسابقه می‌دهند آمریکا برای ورزشکاران خود شرایط مالی و درآمد خوبی را فراهم می‌کند. این ورزشکار اهل آمریکا نیز با هر سری قهرمانی در مسابقات چندین میلیون دلار جوایز از طرف فدراسیون ورزشی آمریکا کسب می کند. عکس هایی که او از زندگی لاکچری خود در اینستاگرام منتشر می‌کند را ببینید متوجه خواهید شد که میزان ثروت و درآمد چندین میلیون دلار می‌باشد. برای شرکت در هر قهرمانی و مبارزه از چندین ماه قبل در اردوهای ورزشی شرکت می کند و سپس چند روزی را به مسابقات می پردازد او با هر قهرمانی که کسب می‌کند و با هر مدال طلا و برنز و یا نقره‌ پول‌های هنگفتی را از فدراسیون ورزشی کشتی آمریکا یا ufc دریافت می کند و اکنون ثروت او بیش از چندین میلیون دلار می رسد.

دانیل کورمایر چند ناک اوت داشته است؟

در این قسمت ابتدا به توضیح ناک اوت و میزان امتیاز آن در مسابقات ورزشی هنرهای رزمی ترکیبی می‌پردازیم. ناک اوت که به آن ضربه فنی نیز گفته می شود به ضربه ای گفته می‌شود که حریف دیگر قادر به ادامه بازی و مسابقه نباشد در این صورت گفته می‌شود ورزشکار ناک اوت کرده است. این ورزشکار اهل کشور آمریکا در دوران ورزشی حرفه‌ای خود در هنرهای رزمی ترکیبی از ۲۴ بازی که انجام داده است ۲۲ قهرمانی کسب کرده است که در این بازی‌ها توانسته است ۱۰ بار حریف مقابل را ناک اوت کند. در رشته هنرهای رزمی ترکیبی ضربه ناک او برای ورزشکار امتیاز بسیار زیاد و قابل توجهی دارد که هر ورزشکار بتواند این حرکت را روی حریف مقابل انجام دهد پیروز میدان خواهد شد.

دانیل کورمایر هم اکنون در کدام وزن UFC فعالیت دارد؟

این ورزشکار اهل کشور آمریکا تا سال ۲۰۰۹ در دسته سنگین وزن به مسابقه می‌پرداخت اما بعد از آن با آموزش توسط برترین قهرمان های این نوشته تصمیم گرفت در دسته نیمه سنگین نیز مسابقه بدهد با ورود خود به ufc توانست دومین مبارزه تاریخ این مسابقات شود که هم در دسته سنگین وزن و هم در دسته نیمه سنگین توانسته است قهرمان جهان شود شود. او در دسته سنگین در وزن ۹۶ کیلوگرم مسابقه می دهد.

سابمیشن های این بازیکن به چه صورت بوده است؟

سابمیشن نام حرکتی در دنیای کشتی می باشد که در آن حریف تسلیم می شود و دیگر قادر به بازی نمی باشد اگر حریف مقابل فشار زیادی روی دست یا پای حریف مقابل خود وارد کند حریف مقابل چاره‌ای جز سابمیشن ندارد چرا که در این حالت دست یا پای آنها خواهد شکست بنابراین با دادن یک علامت به داور نشان می‌دهد که تسلیم بازی شده است. او در دوران ورزشی خود 5 بار تسلیم حریفان شده است.

رابطه دانیل کورمایر با خانواده به چه صورت است؟

درست است که ورزش کشتی آزاد و هنرهای رزمی ترکیبی یک ورزش نسبتاً خشن محسوب می‌شود اما این ورزشکار اهل کشور آمریکا رابطه بسیار خوبی با خانواده خود دارد. او چند سال پیش ازدواج کرده است و اکنون فرزند نیز دارد درست است که او ماه های طولانی را در اردوهای ورزشی شرکت می کند اما همواره در مصاحبه های خود گفته است که عامل اصلی موفقیت او خانواده هستند و آنها او را بسیار تشویق می‌کنند و در مسابقات جهانی حمایت می‌کنند و اگر آنها نبودند او قطعاً نمی توانست قهرمان جهان شود.

برای شناخت بیشتر می توانید صفحه Daniel Cormier در ویکی پدیا را دنبال کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. دانیل کورمایر اهل کدام کشور می‌باشد؟

  این ورزشکار کشتی گیر آزاد و هنرهای رزمی ترکیبی اهل کشور آمریکا می باشد.

 2. دانیل کورمایر در چه سالی متولد شده است؟

  او زاده ۲۲ مارس سال ۱۹۷۹ در آمریکا می‌باشد.

 3. حرفه اصلی دانیل کورمایر چیست؟

  حرفه اصلی او کشتی آزاد و همچنین هنر های رزمی ترکیبی MMA می باشد.

 4. دانیل کورمایر در دوران حرفه ای خود چند بار توانسته است ناک اوت کند؟

  او از ٢۴ بازی خود توانست ۲۲ بار قهرمان شود و ده بار ناک اوت کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید