مانی میکر یک استراتژیست و بازیکن حرفه ای پوکر است که در سال 2003 توانسته بود با شرکت در یک تورنمنت پوکر وارد مسابقات بین المللی شود و هم جایزه نقدی و هم دستبند طلای این رقابت ها را از آن خود کند. او که خودش هم از این جایزه شگفت زده شده بود، در این مورد گفته بود که اصلا فکرش را هم نمی کردم که بتوانم تا بازی های فینال پیش بروم و در آنجا نیز بتوانم حریفم را آل این کنم و میز مسابقات را جمع کنم. این بازیکن در ابتدا به عنوان مدیر مالی یک رستوران کار می کرد و به طور خیلی اتفاقی در یک مسابقه ای شرکت کرد که 3 نفر اول آن به مسابقات WSOP راه می یافتند. در ادامه این مقاله شما را با بیوگرافی و استراتژی های مدرن Chris Moneymaker آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

کریس مانی میکر کیست

کریس مانی میکر کیست

در سال 1975 میلادی در آتلانتا جوجیا متولد شده است و در ایالت تنسی هم زندگی خود را ادامه می داد. پدرش در یک آژانس مسافرتی مشغول به کار بود. کریس زمانی که کوچک بود در زیر زمین خانه اش با برادر و دوستانش تاس بازی می کرد و آنها را مجبور می کرد تا این بازی را انجام دهند. او از همان دوران به اینجور بازی ها علاقه خاصی داشت و سعی می کرد تا دیگران را ترغیب کند تا این بازی را انجام دهند. روزها یکی پس از دیگری گذشت، تا اینکه در سن 27 سالگی یک تصمیم جدی گرفت. او به خودش گفت که باید در یک تورنمنت واقعی شرکت کند و به همین منظور به دنبال آن رفت و دریافت که یک تورنمنت محدود به صورت آنلاین در حال برگزاری است و نام خود را در آن ثبت کرد.

آن اولین تجربه رسمی کریس بود و اتفاقا از قضا در آن تورنمنت هم اول شد. هر چند که این تورنمنت جایزه ای نداشت اما او توانست به همراه نفرات دوم و سوم به مسابقات WSOP راه یابد و به خاطر اول شدن، ورودی 10 هزار دلاری این مسابقات را نپردازد. او که تا آن لحظه به عنوان یک حسابدار رستوران کار می کرد، تغییر را در زندگی خودش احساس کرد و دریافت که باید از پوسته ای که دور خودش ساخته بود، خارج شود. به همین دلیل در این مسابقات هم شرکت نمود و پس از چند  رقابت نفس گیر خود را در میز فینال این رقابت ها دید. در بازی پایانی هم بازیکنی ماهر را به طور شگفت آوری شکست داد و میز مسابقات را جمع کرد. او توانست جایزه 2 و نیم میلیون دلاری را به همراه دستبند طلا از آن خود کند.

اثر مانی میکر

اثر مانی میکر 

بازی های مانی میکر در مسابقات پوکر را همه تا به حال دیده اند. می دانیم که این بازیکن در ابتدا اصلا هیچ قصدی برای شرکت در این مسابقات نداشت و به یکباره تصمیم گرفت تا در یکی از بازی های رسمی شرکت کند. در واقع او به خاطر اینکه مبتدی بود می ترسید و نمی توانست بر ترس خود غلبه کند تا اینکه زمانش رسید و تصمیم گرفت تا بر آن غلبه کند. او در یک مسابقه ستلایت شرکت کرد. مسابقات ستلایت جایزه ای ندارند اما راهی برای ورود به مسابقات بزرگ هستند. به همین دلیل او با قهرمانی در آن بازی ها توانست راه خود برای ورود به مسابقات جهانی را هموار کند. در مسابقات جهانی هم حریفان را یکی پس از دیگری  شکست داد و توانست در نهایت جایزه ویژه نقدی و دستبند طلا را در اولین حضور رسمی خود برنده شود. این اثر مانی میکر بود که به دیگر جوانان درس داد تا همیشه بر ترس خود غلبه کنند.

زندگینامه مانی میکر در دنیای پوکر

زندگینامه مانی میکر در دنیای پوکر

فیلم های مانی میکر در حال حاضر در شبکه های اجتماعی وجود دارد. شما می توانید آنها را تماشا کنید و ببینید که زندگی یک قهرمان نام آشنا چطور شروع شده است. او در دوران کودکی برادر و دوستان خود را وادار می کرد تا با او بازی کنند. آنها معمولا در زیر زمین خانه شان جمع می شدند و با هم دیگر پوکر بازی می کردند. این وضعیت همینطور ادامه داشت و این عشق و علاقه کریس نسبت به پوکر هرگز تمامی نداشت. تا سن 27 سالگی همینطور بود و زمانی که در رستورانی کار می کرد، تصمیم گرفت تا در یک بازی واقعی شرکت کند و شانس خود را در آن امتحان کند. او در واقع توانسته بود تا بر ترس خود غلبه کند و به همین خاطر توانست در یک مسابقه آنلاین شرکت کند و پس از آن جواز حضور در مسابقات جهانی را دریافت کرد.

اینستاگرام مانی میکر
Hand out photo of Chris Moneymaker(center) during the 2009 World Series of Poker. Moneymaker is a former winner of the tournament. (Via MerlinFTP Drop)

اینستاگرام مانی میکر

اما Chris Moneymaker هم در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز فعال است و در پیج خود تصاویر و کلیپ های مربوط به خود و خانواده اش را به اشتراک می گذارد. هر چند که در این شبکه اجتماعی تا به حال چندین پیج به نام او وجود دارد اما در صفحه اصلی او چندان فالور زیادی ندارد و تنها 82 پست تا به حال منتشر کرده است. مانی میکر در این صفحه نوشته است که برنده مسابقات جهانی سال 2003 و عضو تیم پوکر استار حرفه ای است. همچنین او سایت PokerStars (پوکر استارز) را نیز در صفحه خود قرار داده است. علاوه بر اینستاگرام گرام، تلگرام مانی میکر نیز فعال می باشد.

انجمن مانی میکر 

مانی میکر در دنیای پوکر یک استاد به تمام معنی است. از زمانی که به مقام قهرمانی مسابقات جهانی رسیده است، درباره او فیلم ها و گزارش های متعددی منتشر شده است. اما یکی دیگر از تاثیرات او این می باشد که در فضای اینترنت در فروم های مختلف انجمن هایی به نام او ایجاد شده است که یکی از آنها همین انجمن می باشد. در این مکان مجازی در مورد کسب درآمد از اینترنت به طور تخصصی بحث و تبادل نظر می شود و کاربران می توانند با رعایت قوانین آن در آن عضو شوند. این انجمن به طوری است که اگر شما موضوعی را مطرح کنید، 100 تومان، شرکت در موضوعات 50 تومان و معرفی کاربر جدید 25 تومان دریافت می کنید.

حضور در لیست برترین پوکر بازان جهان

حضور در لیست برترین پوکر بازان جهان

مانی میکر پس ازا ینکه توانست از یک مسابقه ستلایت وارد مسابقات جهانی شود و جایزه ویژه و دستبند طلای آن را دریافت کند، به عنوان یکی از برترین بازیکنان جهان شناخته می شود. در واقع او تنها بازیکنی است که توانسته از یک مسابقه ستلایت وارد این مسابقات شود و جایزه آن را برنده شود. همچنین او در میز فینال این رقابت ها توانست با سم فارها یکی از برترین بازیکنان جهان مسابقه دهد و او را به کلی نابود کند. از این بازیکن به عنوان بازیکنی یاد می شود که توانسته انقلابی در دنیای پوکر ایجاد کند.

استراتژی مانی میکر 

دست های مانی میکر در WSOP را هیچ کس نمی توان باور کرد. در آن زمان تازه از تکنولوژی استفاده می شد که بینندگان هم بتوانند به راحتی با بازیهای بازیکنان آشنا شوند. در واقع در رقابت های سال 2003 که این بازیکن تازه توانسته بود شرکت کند، یک تکنولوژی را به کار بردند که به کارت ها وصل می شد تا بینندگان هم در همان لحظه شاهد حرکات بازیکنان باشند و بفهمند که چگونه آنها بلوف می زنند. این رقابت طوری اتفاق افتاد که همزمان هم کریس توانست بهترین بازی خود را اجرا کند و در اولین تجربه خود جایزه مسابقه بزرگی را برنده شود و هم تماشاگران بتوانند او را به عنوان یک بازیکن برتر بشناسند.

Chris Moneymaker و پوکر

از دوران کودکی به این رشته علاقه داشت و از همان زمان دوستان و برادر خود را وادار می کرد تا با او در زیر زمین خانه اش بازی کند. او همیشه در اوقات فراغت خود این بازی را انجام می داد تا اینکه در سن 27 سالگی در حالی که در یک رستوران مدیر مالی بود و به عنوان یک حسابدار کار می کرد، از وضعیت موجود خسته شد و تصمیم گرفت تا در مسابقه واقعی شرکت کند.

درامد Chris Moneymaker

درامد Chris Moneymaker

او به عنوان یک بازیکن بزرگ توانسته بود تا در اولین تجربه خود بتواند 2 و نیم میلیون دلار را به جیب بزند. همچنین در بازی های  هولدم و اوماها با Chris Moneymaker همراه بودیم که شاهد هنرنمایی این بازیکن در رقابت های جهانی نیز بودیم و دیدیم که او چطور حریفان خود را یکی پس از دیگری کنار می زد و در نهایت توانست میز مسابقات را از آن خود کند و نام خود را به عنوان قهرمان جهان به همه بشناساند.

دستاوردهای این پوکر باز

او تا به حال نفر دوم مسابقات قهرمان ملی ان بی سی شده است که توانسته جایزه 300 هزار دلاری این رقابت ها را برنده شود. همچنین در سال 2009 نفر سوم مسابقات قهرمانی آزاد گولد استریل شد که 60 هزار و 110 دلاری برنده شد. علاوه بر آن در سال 2011 در مسابقات WPT دوم شد و جایزه 200 هزار دلاری و در مسابقات EPT یازدهم شد و جایزه 130 هزار دلاری را از آن خود کرد.

سوالات متداول

  1. مانی میکر چطور وارد مسابقات WSOP شد؟

    او توانست در ابتدا در مسابقات ستلایت شرکت کند و از این طریق به این رقابت ها وارد شود.

  2. مانی میکر در اولین حضور خود در مسابقات جهانی چه رتبه ای را کسب کرد؟

    او در این رقابت ها نفر اول شد و جایزه 2 و نیم میلیون دلاری را به همراه دستبند طلا از آن خود کرد.

  3. Chris Moneymaker در چند سالگی تصمیم گرفت تا در یک مسابقه رسمی شرکت کند؟

    او در سن 27 سالگی بر ترس خود غلبه کرد و در مسابقه رسمی ثبت نام کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید