آموزش بازی یاتزی به همراه لیست قوانین اصلی آن

0 دیدگاه

بازی یاتزی یکی از بازی های خانگی بازی مهیج و با استفاده از تاس است که برای لحظات دورهمی و اوقات فراغت بسیار مناسب می باشد. برای مدیریت شانس خود در بازی یاتزی نیاز به دقت بالا و تاس اندازی مناسب است. در ادامه توضیحات بیشتر درباره این بازی و همچنین آموزش آن خواهیم داد.

  • با تنها یک کلیک ساده روی “ورود به وب سایت” به معتبرترین سایت بازی انفجار ایرانی هدایت خواهید شد.
معرفی بازی یاتزی

معرفی بازی یاتزی

بازی یاتزی دارای تجهیزات بسیار کم و با تعدادی تاس انجام می شود و در دورهمی های خود و زمانی که در منزل دور هم جمع شده اید، می توان آن را به راحتی انجام دهید. نود تا صد سال پیش و در سال های ۱۹۲۰ این بازی خلق و به معرفی آموزش داده شد. افرادی که در قایق های تفریحی در زمان زیادی به سر می بردند، علاقه داشتند که در کنار قایق سواری بازی سرگرم کننده ای نیز انجام بدهند. آن ها با استفاده از تاس اندازی و کمک گرفتن از قوانین بازی پوکر، بازی یاتزی را ابداع کردند. نام اولیه این بازی قایق تفریحی بود، زیرا در یک قایق تفریحی ابداع شد. اما بعدها نام آن را یاتزی گذاشتند.

این بازی چه قوانینی دارد؟

بازی یاتزی مانند بسیاری دیگر از بازی ها دارای قوانین خاص خود می باشد که در زمان انجام آن باید رعایت شود تا بازیکن جریمه نشود. در این بازی باید از تاس استفاده کنید و نمی توان اعداد را به صورت حدسی بیان کرد. همچنین به سرعت و بعد از تاس انداختن باید اعداد را وارد کنید تا در زمان شمارش اعداد را فراموش نکنید.

بازی هزاری چیست؟ معرفی و آموزش بازی هزاری پاسور همراه رازهای برد در این بازی جذاب در اختیار شاست!

محتویات بازی یاتزی چیست؟

یکی از کم محتواترین و کم تجهیزترین بازی های موجود در دنیا بازی یاتزی می باشد که به راحتی قابل انجام است. در واقع این بازی به منظور سرگرم کردن قایق سواران و بدون نیاز به حمل وسایل زیاد ابداع گردید. آن ها به راحتی تاس ها را در جیب های خود می گذاشتند و برگه های تا شده را نیز در کنار آن ها قرار می دادند. با یک خودکار و برگه کاغذ و چند تاس بازی جذاب و سرگرم کننده را انجام دادند. این بازی به سرعت در بین مردم دنیا منتشر شد و افراد در تمامی شهرها آن را آموختند.

آموزش بازی یاتزی

در این بازی باید جدول بازی یاتزی را پر کنید تا بازی به اتمام برسد و برنده مشخص شود. هر بازیکن باید سه بار تاس بریزد و هر بار می تواند از این پنج تاس تعدادی را کنار بگذارد. اما در نهایت باید با یکی از آن اعداد به دست آمده در سه مرحله، جدول اعداد را پر کنند. از هر ۱۳ ترکیب روبه روی بازیکنان تنها یک بار می توان استفاده کرد. بنابراین افراد باید تاس های خود را هدفمند انتخاب و خود را برنده بازی کنند. بسیاری از افراد بازی یاتزی را کاملا شانسی می دانند و به گفته آن ها تنها راه ادامه آن، اعتماد به شانس خود است. در واقع تمام بازی هایی که با تاس انجام می شود، بر پایه شانس و اقبال بوده و بیشتر جنبه فان و سرگرمی دارد. تاس ها ریخته می شوند و اعدادی شانسی رو آن ها ظاهر شده و با توجه به این که این عدد را بهترین شانس خود می دانید یا خیر، برخی تاس انداختن را ادامه می دهند و برخی همان اعداد را انتخاب می کنند.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

این بازی را مسلما به صورت تک نفره نمی توان بازی کرد و حتما باید رقیبی برای خود انتخاب کنید. اما محدودیتی برای حداکثر بازیکن نیز وجود دارد. این بازی را باید به صورت دو نفره تا دوازده نفره انجام داد. از آن جایی تعداد بازیکنان از ۱۲ نفر بیشتر نمی شود، بنابراین می توان گفت افراد حاضر در یک قایق همگی شرکت کننده خواهند بود. با افزایش تعداد نفرات نیاز به نظارت و کنترل بیشتر می باشد و با رعایت نوبت و سعی در حفظ قوانین می توان این بازی جذاب را بدون مشکل انجام داد.

این بازی شرایط سنی دارد؟

افراد شرکت کننده در بازی یاتزی باید توانایی خواندن و نوشتن داشته باشند و همچنین تحلیل بازی و دقت در انتخاب تاس ها از مهم ترین مهارت های یک بازیکن خوب و حرفه ای است. برای این بازی نیز شرایط سنی در نظر گرفته اند‌. افراد بالای سن هشت سال می توانند در آن شرکت کنند و بهتر است که در هنگام بازی تمامی بازیکنان در یک رده سنی برابر باشند تا بازی با هیجان بیشتر پیش برود.

زمان لازم برای انجام بازی یاتزی چند دقیقه است؟

با افزایش تعداد بازیکنان، زمان تقریبی انجام آن نیز افزایش می یابد و با این وجود زمان زیادی برای به اتمام رساندن بازی لازم نمی باشد. بنابراین می توان این بازی را چندین بار تکرار کرد و بازیکنان بازنده را با بازیکنان ذخیره جایگزین نمود. در این صورت تمامی افراد حاضر در یک مکان امکان انجام بازی را دارند. با خرید بازی یاتزی در کنار دوستان می توان لحظات شادی را سپری کنید و این زمان می تواند حدودا سی دقیقه باشد. البته این زمان برای تعداد شش بازیکن می باشد و برای تعداد بازیکن بیشتر نیاز به زمان بیشتر و برای تعداد بازیکن کمتر نیاز به زمان کمتر می باشد.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

اطلاعات خرید و قیمت بازی رومیزی یاتزی سرزمین ذهن زیبا را در سایت های مختلف می توان مشاهده نمود. این بازی دارای پنج تاس می باشد و جدول آن نیز به همراه این تاس ها ارائه می شود. با توجه به ابزار کم بازی یاتزی، مطمئنا هزینه کمی نیز باید پرداخت شود. در فروشگاه های اسباب بازی و فروش لوازم تحریر می توان بازی یاتزی را خریداری کرد. همچنین در سایت های معتبر و معروف زیادی نیز این بازی قرار داده اند.

سوالات متداول

  1. بازی یاتزی به صورت اپلیکیشن در گوشی ها هم وجود دارد؟

    بله بازی های زیادی این روزها به صورت اپلیکیشن در گوشی های موبایل نصب می شوند.

  2. دانلود بازی یاتزی از اپلیکیشن بازار امکان پذیر است؟

    بله بازی یاتزی در محیط بازار موجود می باشد.

  3. برای آموزش بازی یاتزی از چه سایت هایی می توان استفاده کرد؟

    بسیاری از سایت های معتبر آموزش بازی یاتزی را در اختیار کاربران گذاشته اند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0