نقطه بازی یکی از بازی های دورهمی سنتی و قدیمی می باشد که همان بازی نقطه خط قدیمی است، و این بازی بیش تر در بین کودکان رایج می باشد که البته بزرگسالان نیز این بازی را انجام می دهند و در بین آن ها نیز محبوبیت زیادی دارد. نقطه بازی یکی از معروف ترین بازی ها در دنیا می باشد که از زمان های دور بازی شده است.

معرفی نقطه بازی

معرفی نقطه بازی

برای معرفی این بازی از بازی های فکری می توان گفت که نقطه بازی یک بازی دو نفره یا چند نفره می باشد که این بازی از صفحه ای مستطیلی شکل که از نقاطی با آرایش خاص و منظم در فواصل و تعداد متفاوت تشکیل شده است، در نقطه بازی هر بازیکن به هنگامی که نوبت در اختیار او باشد، در نوبت خود یک خط افقی و یا یک خط عمودی را رسم می کند که این خط ها دو نقطه ای که در صفحه مجاور هم قرار دارند را به هم متصل می کنند، زمانی که با قرار دادن یک خط یک مربع یک در یک ساخته شود حتما آن مربع رنگ می شود و آن بازیکنی که آخرین ضلع مربع را کشیده است بازیکنی می شود که یک امتیاز را کسب می کند و همین طور که می گذرد نیز در هر نوبت بازیکنی که مربع را کامل کرده است یک حرکت اضافی و یا حرکت جایزه دریافت می کند.

نقطه بازی چه قوانینی دارد؟

قوانین نقطه بازی بسیار ساده می باشد. در نقطه بازی هر بازیکن زمان محدودی برای کشیدن خط خود دارد و از در آن زمان بازی خود را انجام ندهد، نوبتش را از دست خواهد داد. در این بازی با تمام شدن تک خط ها و این که امکان کشیدن خط تک دیگری نباشد بازیکنی که نوبت آن است بازیکن مقابل و حریف خود را وادار می سازد که با خطوط خود زنجیره ای را بسازد که دنباله ای از مربع ها را تشکیل می دهد و این گونه می شود که بازیکن مقابل می تواند به راحتی ضلع چهارم مربع ها را رسم کند و در نهایت وارد فرایند امتیاز گیری شود. در نقطه بازی استراتژی های مختلفی وجود دارد که بر خلاف این که این بازی بسیار ساده دیده می شود اما این طور نیست و شما حتما باید یک برنامه ریزی برای بازی خود داشته باشید.

آیا این بازی به صورت آنلاین هم وجود دارد؟

آیا این بازی به صورت آنلاین هم وجود دارد؟

نقطه بازی در سایت های متفاوت خارجی و یا سایت های داخلی معتبر به صورت آنلاین نیز وجود دارد که در صورت علاقه مندی شما می توانید این بازی بسیار جذاب و پیچیده را در گوشی های همراه خود و یا همین طور در رایانه های شخصی خود نصب کرده و این بازی را بازی کنید، همان طور که پیش تر گفته شد نقطه بازی نیز یک بازی جهانی می باشد که افراد در تمام دنیا این بازی را بازی می کنند و این بازی علاقه مندان خاص خود را دارد.

هم چنین برای این بازی نرم افزار هایی نیز ساخته شده اند که این نرم افزار ها بسیار پیشرفته و با کیفیت بالا ساخته شده اند، در صورت علاقه مندی شما می توانبد این نرم افزار ها را به راحتی در برنامه های مختلف مانند گوگل پلی و غیره پیدا کرده و با دقت به سطح امتیاز ها و تعداد ستاره هایی که هر نرم افزار دارد و هم چنین نظراتی که هر کاربر داده است، بهترین آن ها را پیدا کرده و دانلود کنید و از بازی با آن لذت ببرید.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی می تواند از دو نفر شروع شود. بازیکن های این گیم معمولا از دو نفر شروع می شود و به تعداد بیش تری بازیکن می رسد که در این بازی، با بیش تر شدن بازیکنان، سطح بازی بالا می رود و بازی دشوار تر می شود و هم چنین از نظر زمانی نیز وقت گیر تر می باشد.

زمان لازم برای انجام این بازی چند دقیقه است؟

زمان لازم برای انجام این بازی چند دقیقه است؟

در مورد این سوال که زمان لازم برای این بازی چقدر است باید بگوییم که در این بازی زمان یکسانی برای این بازی تعریف نشده است و اکثرا زمان های آن بسته به سطح بازی (این که مربع بازی چند در چند باشد) و بسته به تعداد بازیکنان این بازی زمان متغیر می باشد. اما در بحث زمان می توان به این موضوع اشاره کرد که محدودیت زمانی برای هر بازیکنی که نوبت حرکت او فرا می رسد وجود دارد و بازیکنان باید توجه داشته باشند که در صورتی که زمان خود را از دست بدهند نوبت آن ها می سوزد و یا اگر نتوانند زمان محدود خود را مدیریت کنند ممکن است خط اشتباهی را در بازی خود رسم کنند که در نهایت ممکن است باعث باخت آن ها بشود.

چگونه می توانیم نقطه بازی را دانلود کنیم؟

برای دانلود نقطه بازی شما باید با سرچ عبارت هایی همچون( بازی نقطه خط آنلاین با چت و یا گیم اندروید و یا دانلود بازی نقطه خط آنلاین و یا دانلود بازی نقطه خط آنلاین با لینک مستقیم) در گوگل، به راحتی مدل های مختلف این بازی را دانلود کرده و بر روی دستگاه خود نصب کنید. هم چنین می توانید این بازی را در پلی استور نیز سرچ کنید و از آنجا این بازی را دانلود کنید.

چگونه نقطه بازی را خریداری کنیم؟

چگونه نقطه بازی را خریداری کنیم؟

برای خرید نقطه بازی، شما می توانید که با مراجعه به فروشگاه های مختلف در سطح شهر خود این بازی را خریداری کنید و یا با توجه به این که امروزه فضای مجازی جایگاه بسیار زیادی در زندگی انسان ها دارد، شما نیز می توانید از طریق آنلاین از سایت ها و یا اپلیکیشن های معتبر و مورد اعتماد، این بازی را سفارش دهید.

این بازی چه فوایدی دارند؟

این بازی چه فوایدی دارند؟

از فواید نقطه بازی می توان به افزایش سرعت عمل بازیکن و تقویت حافظه و دقت، و هم چنبن بهبود قدرت تمرکز در این بازی اشاره کرد.

البته با توجه به این که این بازی ظاهر ساده ای دارد و با کم ترین امکانات نیز قابل بازی کردن می باشد می توان گفت که از دیگر فواید و مزیت های این باری این می باشد که با یک کاغذ سفید و یک خودکار، به راحتی شما می توانید صفحه اصلی این بازی را رسم کنید و سپس در خانه در جمع های خانوادگی و یا جمع های دوستانه خود، این بازی را انجام دهید و لحظات لذت بخشی را برای خود و دیگران رقم بزنید.

امتیاز گیری در نقطه بازی چگونه است؟

امتیاز گیری در نقطه بازی به این صورت می باشد که هر کدام از بازیکن ها که توانست آخرین ضلع از اضلاع یک مربع را رسم می کند. آن مربع یا خانه را رنگ کرده و امتیاز آن خانه را می گیرد و یک خانه از آن او می شود، پس از این که توانست یک خانه را از آن خود کند، می تواند خط دیگری نیز رسم کند و این روند را تا جایی ادامه می دهد که می تواند خانه های سه ضلع را با کشیدن آخرین ضلع، از آن خود کند. امتیاز گیری بدای هر بازیکن این گونه می باشد و در انتهای بازی نیز آن بازیکنی که بیش ترین تعداد مربع را رنگ کرده است و آن ها را به دست آورد، بازیکن برنده اعلام می شود.

سوالات متداول

  1. خطای رایج بازیکنان که در ابتدای نقطه بازی انجام می دهند چه می باشد؟

    بیش ترین اشتباهی که بازیکنان در ابتدای نقطه بازی انجام می دهند این است که از همان ابتدا به دنبال این هستند که خانه های بیش تری را از آن خود کنند در صورتی که در ابتدای بازی کشیدن خط سوم کاری اشتباه می باشد و در ابتدا باید تنها بر روی تک خط هایی که می کشند، متمرکز باشند.

  2. آیا می توان گفت که نقطه بازی دقت و سرعت عمل بازیکنان را افزایش می دهد؟

    یکی از فواید مهم نقطه بازی برای بازیکنان این می باشد که هر بازیکن می توانید با انجام این بازی، دقت و تمرکز و هم چنین سرعت عمل خود را بالا ببرد و این بازی بر خلاف ظاهری که دارد بسیار کارآمد می باشد.

  3. در چه صورت سطح بازی بالا می رود و نقطه بازی دشوار تر می شود؟

    در صورتی سطح بازی بالا می رود و بازی دشوار تر می شود که تعداد نقاط صفحه افزایش پیدا کند و یا تعداد بازیکنان بیش تر شود.

5/5 - (2 امتیاز)