آموزش بازی پاندمیک به همراه قوانین خاص این بازی

0 دیدگاه

معمولا هنگامی که افراد و مخصوصا جوانان و نوجوانان در کنار یکدیگر قرار گرفته و وقت گذرانی می کنند، تمایل دارند تا به بازی های دورهمی و سرگرمی مشغول بوده و همواره با یکدیگر به رقابت های سالم و مفرح بپردازند. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا درباره بازی جذاب و فکری و به اصطلاح گیمینگ صحبت کنیم که نحوه کار و بازی کردن با آن آسان بوده و امروزه عده زیادی با آن سرگرم شده و این مورد را با دوستان خود به اشتراک می گذارند، پس با ما همراه بوده و با بازی پاندمیک که بسیار جدید و جالب است آشنا شوید.

معرفی بازی پاندمیک

در تعریف و توضیح این نوع از بازی های فکری باید بگوییم که یک نوع بازی رومیزی و در واقع کارتی می باشد که سبک آن تخته ای بوده و از این رو عده زیادی این سبک بازی های واقعی را دوست داشته و تهیه می کنند. نام دیگر این بازی در زبان عامیانه کو آپ یا همکاری مشترک است و با وجود کل کل های بسیار، بازی، دوستانه و بسیار شاد و صمیمانه انجام می شود. سطوح این بازی در سه قسمت رده بندی شده است و هر چه بیشتر توانایی بازی داشته باشید به صورت حرفه ای تر در سطح بعدی قرار خواهید گرفت.

این بازی چه قوانینی دارد؟

همانطور که از نام این بازی مشخص است، پاندمیک به معنی همه گیری و شیوع چیزی است و در حقیقت این بازی نیز بر اساس معنی آن طراحی شده و شما اگر بازیکنی در این بازی هستید باید نقش و مسئولیتی که به شما سپرده شده است را به درستی انجام دهید، یعنی با همکاری شریک خود از شیوع بیماری که در این بازی به صورت یک داستان مطرح شده است جلوگیری کنید و هر کسی که از امکان شیوع یک بیماری به یک منطقه زودتر اقدام کند و مقدار مریضی کمتری به آن بخش برسد برنده است.

محتویات بازی پاندمیک چیست؟

محتوای اصلی این بازی درباره چند بیماری خطرناک است که به سرعت در حال پخش شدن در سراسر جهان است و بازیکنانی که در این بازی شرکت می کنند باید به وسیله فکر و همکاری یکدیگر کمک کنند تا این بیماری انتقال پیدا نکند. در واقع این بازی در کنار رقابت دوستانه ای که دارد می تواند بسیار علمی و جالب نیز باشد، باید بدانید که یکی از شهرهایی که مورد حمله این دسته از ویروس ها قرار گرفته است پایتخت ایران یعنی تهران است و در واقع این کار بخاطر فعالیت برنامه نویسانی است که می خواستند تمامی کشورها را در بازی خود وارد کنند.

آموزش بازی پاندمیک

برای آموزش بازی پاندمیک و شروع آن کافی است که در ابتدا شخصیت مورد نظر خود را انتخاب کنید که این انتخاب دلخواه بوده و اگر کارت شخصیتی اضافه آمد، آن را در کناری نگهداری کنید. پس از انتخاب کارت نوعی مهره که سفید رنگ است و به آن توکن هم می گویند در شهر آتلانتا می گذارید و بازیکنان دیگر نیز مهره های خود را در همین نقطه برای شروع می گذارند.

این مهره های سفید در طول بازی نیز دوباره استفاده خواهند شد و سپس دسته ای از کارت های سبز رنگ که نشان دهنده شهرها هستند را بُر زده و بر روی تخته بازی در جای مشخص شده می گذارید و به امتحان سه کارت را برمی دارید تا شهری که انتخاب شده است را پیدا کرده و به جای آن مهره بگذارید. این روش را سه بار انجام بدهید تا مهره های مورد نظر بر سر جای خود قرار بگیرند و سپس کارت های اپیدمیک که پشت آنها طرح صلیب است را وارد بازی می کنید که بستگی به سطح بازی شما دارد و اگر سطح بازی حرفه ای باشد 6 نوع کارت را به کار می برید، اگر سطح بازی متوسط باشد 5 کارت و اگر مبتدی باشد 3 کارت استفاده می کنید.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

این بازی از آنجایی که به صورت گروهی انجام می شود و طبق آموزش بازی دارای چندین مهره است نمی تواند تک نفره باشد و تعداد افرادی که در این بازی شرکت می کنند بین دو الی چهار نفر است و برای دورهمی های دوستانه و مفرح انتخابی هوشمندانه و بی نظیر است و چنانچه در این بازی حرفه ای باشید می توانید کارت های بیشتری نیز در بازی خود به کار ببرید.

این بازی شرایط سنی دارد؟

بازی فکری پاندمیک به طور کلی مناسب افرادی است که ماجراجویی و تفریحات فکری را دوست داشته باشند اما اگر بخواهیم برای این بازی رده سنی خاصی را تعیین کنیم باید بگوییم مناسب افراد بزرگسال و جوان است و البته نوجوانان هوشمند نیز در این زمینه اگر علاقمند باشند می توانند بازی خاص را تجربه کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارند و از همه گیری ویروس های خطرناک جلوگیری کنند!

زمان لازم برای انجام بازی پاندمیک چند دقیقه است؟

اما سوال اساسی اینجا است که این بازی را در چه مدت زمانی می توانیم انجام دهیم و چقدر زمان بر است؟ آیا می تواند برای مدت طولانی ما را سرگرم کند؟ مدت زمان لازم برای این بازی چهل و پنج دقیقه است و برای تایمی که جوانان دور هم باشند و تفریحی سالم داشته باشند بسیار مناسب است، البته اگر در این بازی مبتدی و تازه کار باشید ممکن است تایم بیشتری جهت یادگیری و ادامه بازی صرف کنید اما در مراحل بعدی این تایم آموزش حذف می گردد.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

بازی پاندمیک به طور کلی یک بازی کارتی بوده و ممکن است در کتاب فروشی ها یا لوازم التحریر ها یا مراکز بزرگ بازی های فکری آن را پیدا کنید اما جهت سفارش آسان و سریع این محصول می توانید عبارت خرید بازی پاندمیک را سرچ کرده و سپس سایت های بزرگ فروشگاهی و معتبری که این محصول را به فروش می رسانند پیدا کنید و سرانجام خریدی راحت و پرداخت درب منزل داشته باشید.

سوالات متداول

  1. طراح بازی پاندمیک چه شخصی است؟

    طراح بازی پاندمیک حرفه ای و فکری آقای مت لیکاک آمریکایی می باشد که در زمینه طراحی بازی های گوناگون سابقه درخشانی دارد.

  2. سبک کلی بازی پاندمیک چیست؟

    سبک بازی پاندمیک به صورت استراتژی و تخته ای است.

  3. آیا بازی پاندمیک به زبان انگلیسی است؟

    خیر، در حال حاضر این بازی به زبان های مختلف و همینطور فارسی ترجمه شده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0