بازی کارکاسون یکی دیگر از بازی های خانگی محبوب در بین مردم می باشد که طرفداران زیادی داشته و تعدادی از مردم به دنبال یادگیری آن می باشند. در این پست قصد آموزش به منظور آشنایی بیش تر کاربران با این بازی را داریم.

به دنبال دسترسی به کارکاسون آنلاین هستید؟ همین حالا روی “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا به برترین سایت بازی انفجار ارائه دهنده کارکاسون هدایت شوید.

بازی کارکاسون

معرفی بازی کارکاسون

بازی کارکاسون یکی از بازی های فکری بسیار جذاب است که دارای کارت ها کاشی های جالبی نیز می باشد. نفوذ منطقه ای، کاشی گذاری و .‌.. عبارت هایی هستند که در این بازی خواهید شنید و جزوی از مکانیزم و استراتژی های بازی به شمار می روند. در این بازی بازیکنان کاشی های را با فکر و دقت از منطقه های مختلف بر می دارند که این مناطق شامل قسمت هایی از یک جاده، باغ، کلیسا و … می باشد. آن ها این کاشی ها را کنار هم و روی زمین می گذارند. در قسمت بعدی این بازی را به طور کامل آموزش خواهیم داد.

این بازی چه قوانینی دارد؟

همچون بازی های دیگر، بازی کارکاسون نیز دارای قوانین خاص خود می باشد. در معرفی اولین قانون باید گفت که تمام ۷۰ کارت این بازی باید در قسمتی از زمین و برعکس قرار داده شوند‌. به جز این کارت ها، ۱۲ کارت دیگر وجود دارد که مربوط به رودخانه بوده و جزو کارت های اصلی نمی باشند. بازی کارکاسون دارای ۴۰ مهره برای بازیکنان است که در پنج رنگ مختلف می باشد و بازیکنان از آن ها برای نمایش امتیاز خود استفاده می کنند.

محتویات بازی کارکاسون چیست؟

بازی کارکاسون به صورت جعبه ای با تصویرگری و طرح زیبا ارائه می شود که دارای محتویات زیادی نمی باشد. این بازی با هدف سرگرمی و گذراندن اوقات خوش طراحی شده است. هر بازیکن ۸ مهره دارد که رنگ این مهره ها با مهره بازیکنان دیگر متفاوت می باشد. در مجموع بازی کارکاسون دارای ۴۰ مهره بوده که در صورت گم شدن هر کدام بازیکن کم تری می تواند وارد بازی شود. ۷۰ عدد کارت اصلی و ۱۲ عدد کارت فرعی از دیگر محتویات داخل این بازی می باشد. در صورت گم شدن هر کدام از کارت ها، بازی با مشکل رو به رو می شود و بهتر است از محتویات بازی به خوبی مراقبت کنید تا در زمان بازی بدون مشکل آن را ادامه بدهید.

آموزش بازی کارکاسون

آموزش بازی کارکاسون

برای آموزش بازی کارکاسون باید گفت که در این بازی هفتاد کارت اصلی روی میز به صورت برعکس گذاشته می شوند. بقیه کارت ها برای نیاز بازیکنان و در صورت کمبود شانس استفاده می شود. زمانی که نوبت هر بازیکن می شود باید یکی از کارت ها را برداشته و پازل خود را کامل کند. این پازل شامل یک جاده یا کلیسا و یا مزرعه می باشد که بازیکن برنده موفق به تمام کردن آن شده است. مهره ها برای نمایش امتیاز و جزو اصلی بازی می باشند. آموزش بازی کارکاسون به صورت کامل تر در سایت های زیادی وجود دارد و همچنین در هنگام خرید این بازی به مراجعه به قسمت راهنمای آن می توان از نحوه انجام آن آگاه شد.

آموزش بازی چکرز فارسی برای شرط بندی + فیلم در دسترس شما قرار گرفته شده است.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

تعداد مهره های این بازی ۴۰ عدد است که در پنج رنگ مختلف و برای پنج بازیکن می باشد. اما این بازی را می توان به صورت دو نفره تا پنج نفره بازی کرد. بازیکنان باید در تمام مراحل بازی قوانین را رعایت کرده و با بالا رفتن تعداد نوبت خود را به موقع انجام دهند. بازی کارکاسون مانند بازی های دیگر مقید به تعداد مشخصی بازیکن نمی باشد و تنها نیاز است که دو نفر تا پنج نفر وارد بازی شوند. بهتر است که شرکت کنندگان این بازی دارای رده سنی یکسان بوده و یا دارای مهارت برابر باشند تا هیجان بازی بیش تر شده و رقابت جذابی پدید آید.

این بازی شرایط سنی دارد؟

به دلیل محتویات سالم و نداشتن محدودیت های سنی، این بازی را افراد با سنین مختلف می توانند بازی کرده و لذت ببرند. تنها شرط انجام این بازی سنی مناسب برای آموزش است. برخی افراد جوان تر و حتی کودکان به راحتی آن را آموزش می بینند و بسیاری از آن ها بسیار حرفه ای بازی می کنند. کودکان زیر سن هفت سال معمولا از عهده انجام این بازی برنمی آیند. همان طور که گفته شد این بازی دارای مشکلات تربیتی نمی باشد و تنها مسئله مهم در آن وجود افرادی با دقت و توجه بالا و آماده برای رقابت می باشد.

زمان لازم برای انجام بازی کارکاسون چند دقیقه است؟

برای انجام بازی های فکری زمان مشخصی وجود ندارد. این بازی دارای کارت های زیادی بوده و مدت زمان حداقل نیم ساعت برای انجام آن لازم می باشد. با افزایش تعداد بازیکنان جنجال و بحث بین آن ها بیش تر شده و ممکن است، بیشتر طول بکشد. همچنین افراد در زمان برداشتن کارت هیچ محدودیت زمانی ندارند و تنها از لحاظ اخلاقی و دوستی باید رعایت کنند و دیگران را معطل نگذارند. برخی از سایت ها زمان تقریبی برای این بازی در نظر گرفته اند که باید گفت در بازی کارکاسون زمان مطرح نبوده و در اوقات فراغت و زمان های بیکاری می توان آن را با دوستان و یا خانواده انجام داد.

خریداری بازی

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

خرید بازی کارکاسون به راحتی و از فروشگاه های اسباب بازی و لوازم تحریر امکان پذیر است. برخی فروشگاه های لوازم تحریر دارای قسمتی جذاب و رنگارنگ هستند که در آن جا بازی های فکری و مهیج فروخته می شود. همچنین اسباب بازی فروشی های بزرگ که دارای وسایل بازی بزرگسالان هستند نیز این بازی را می فروشند. در سایت های فروش بازی های فکری به صورت آنلاین نیز خرید بازی کارکاسون امکان پذیر است. خرید بازی کارکاسون به صورت آنلاین بسیار ارزان تر بوده و می توان به راحتی آن را دانلود کرده و با پست تحویل گرفت.

سوالات متداول

  1. دانلود بازی کارکاسون از بازار امکان پذیر است؟

    خیر این بازی در اپلیکیشن بازار وجود ندارد.

  2. بازی فکری کارکاسون نیاز به فضای بازی بزرگ دارد؟

    خیر این بازی به صورت رومیزی می باشد.

  3. آیا این بازی به صورت فکری می باشد؟

    بله بازی کارکاسون یک بازی کاملا فکری است.

5/5 - (1 امتیاز)