بازی چشم مرگ یکی از بازی های دورهمی جذاب و پرطرفدار می باشد که در سبک بازی مافیا است. شرکت کننده های این بازی می تواند حداقل ۴ نفر و یا بیشتر باشند. در ادامه این مقاله توضیحات کامل در رابطه با دانلود بازی چشمک، بازی چشمک با پاسور، مجازات بازی چشمک و … در اختيار شما قرار داده ایم؛ پس اگر می خواهید همه نکات را در رابطه با بازی چشمک مرگ بدانید، به شما پیشنهاد می شود این متن را تا انتها بخوانید.

  • برای دسترسی بیشتر به بازی های خانگی آنلاین می توانید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” موجود در همین مقاله کلیک کنید.
معرفی بازی چشمک مرگ

معرفی بازی چشمک مرگ

بازی چشمک مرگ یکی از بازی های فکری مهیج و جذاب است که در عین حال نیاز به دقت بسیاری دارد. اگر شما جزو افرادی هستید که تجربه بازی مافیا را دارید و در آن مهارت دارید، بازی چشمک مرگ نیز برای شما آسان خواهد بود؛ چراکه این بازی در سبک بازی های مافیا است و کسی که مافیا را به طور پیشرفته تر بازی می کند، می تواند بازی چشمک مرگ را نیز به خوبی انجام دهد و در نهایت شانس بردن او هم بیشتر خواهد بود. این بازی به طور معمول در حضور ۴ تا ۱۰ بازی کننده انجام می شود، اما جالب است بدانید که هر قدر که تعداد افراد بیشتر باشد هیجان بازی نیز بیشتر است. برای انجام این بازی وسایل زیادی نیاز ندارید، تنها وجود یک کاغذ و خودکار کافی است تا این بازی شروع شود.

این بازی چه قوانینی دارد؟

تمامی کاغذ ها باید به یک شکل باشند و هیچ یک نباید نشانه به خصوصی داشته باشد. هیچ کدام از افراد نباید در رابطه با کارت خود به افراد دیگر چیزی بگوید. هر کدام از شرکت کنندگان که در ابتدای بازی بیش از یک کارت برداشته باشد، باید مجازات شود. بازیکنی که کارت چشمک را در دست دارد مجازات فرد بازنده را تعیین می کند. علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، این بازی قوانین دیگری نیز دارد که در این مقاله به آن ها اشاره شده است.

محتویات بازی چشمک مرگ چیست؟

محتویات بازی چشمک مرگ چیست؟

این بازی دارای کارت هایی می باشد که در آن، کارت ها به عنوان دزد و پلیس، شهروند و مافیا و … علامت گذاری شده اند. پیش از شروع بازی هر یک از شرکت کنندگان به طور تصادفی یکی از کارت ها را برمی‌دارد و کسی جز او نباید آن کارت را ببیند. برای خرید بازی چشمک دیجی کالا منبع خوبی است چراکه قیمت بازی چشمک در آن می تواند از کمترین مقدار تا مقادیر بیشتری باشد.

آموزش بازی چشمک مرگ

آموزش بازی چشمک مرگ

برای شروع بازی جذاب چشمک مرگ، به تعداد افراد شرکت کننده تکه های کاغذ تهیه کنید؛ پس از آن روی یکی از کاغذ ها واژه چشمک را بنویسید و بقیه کاغذ ها را بدون هیچ نوشته ای، خالی بگذارید و بعد همه کاغذ ها را تا کنید. سپس افراد گروه، به شکل یک دایره، دور هم می نشینند این در حالی است که همه افراد شرکت کننده باید بتوانند دید مناسبی نسبت به دیگر افراد شرکت کننده داشته باشند( خصوصا چشم بازی کننده ها). در مرحله بعد تمام کاغذ ها را که پیش از این تا زده بودید در مرکز دایره قرار دهید تا هر کدام از شرکت کننده ها یکی از آنها را انتخاب کرده، و بردارد. در این قسمت از بازی، شخصی که روی کاغذش واژه چشمک نوشته شده است، موظف است به افراد دیگر چشمک بزند اما نکته قابل توجه اینجاست که هیچ کدام از شرکت کننده های دیگر نباید متوجه این چشمک بشوند و فقط شخص مخاطب او باید این چشمک را ببیند.

فردی که کاغذ چشمک را دارد یا به عبارتی فرد چشمک زن، باید به همین روال پیش برود و به همه افراد گروه چشمک بزند تا زمانی که فقط یک نفر در گروه باقی بماند، شخصی که چشمک را ندیده باشد، بازنده بازی خواهد بود. در حین بازی شخصی که به او چشمک زده می شود باید کاغذ خود را در مرکز دایره بیاندازد و با گفتن جمله یا عبارتی با دیگران بفهماند به او چشمک زده شده. این عبارت می تواند کلمه ای نظیر” گرفتم” باشد. در این صورت این شخص از روند بازی کنار رفته و بازنده محسوب نمی شود. در اینجا لازم است بدانید که شخصی که به او چشمک زده شده است و می خواهد کاغذ را وسط دایره بیاندازد، نباید بلافاصله بعد از دیدن چشمک، این کار را انجام دهد و باید پس از گذشت مدتی کوتاه کاغذ را بیاندازد، چرا که ممکن است با این کار دیگران متوجه شوند که شخص چشمک زننده چه کسی است.

فردی که چشمک را در دست دارد هم باید برای گمراه کردن شرکت کنندگان دیگر در زمانی مناسب برگه خود را به وسط دایره انداخته و از روند بازی به ظاهر کنار رود. در صورتی که هر یک از افراد شرکت کننده، مچ شخصی که چشمک دست او است را در حین چشمک زدن به فردی دیگر بگیرند، با گفتن عبارتی همچون «دیدم» به دیگران اعلام می کند که چشمک دست کدام یک از افراد گروه است. در این صورت فردی که کاغذ چشمک دست او بوده است، بازنده بازی خواهد بود. اگر در حین انجام بازی فردی برگه خود را بدون اینکه به او چشمک زده شود به وسط دایره بیاندازد، بازیکنی که چشمک دست او است اعلام می‌کند که کاغذ چشمک در دست اوست و به آن شخص چشمک نزده است.

در این صورت فردی که برگه خود را بدون دیدن چشمک به مرکز دایره انداخته است، به عنوان بازنده بازی اعلام می شود. حین بازی افراد شرکت کننده این اجازه را دارند که حدس بزنند چشمک دست چه کسی است، در صورتی که درست حدس زده باشند، فردی که کاغذ چشمک در دست او بوده، بازنده بازی است؛ و در غیر این صورت کسی که حدس اشتباه زده است، بازنده است. نکته دیگر اینجاست که افرادی که برگه‌ های خود را به وسط دایره انداخته‌ اند نیز باید کماکان در جریان بازی بمانند و به چشمان دیگر افراد نگاه کنند تا حدس زدن فردی که چشمک دست او است دشوارتر شود.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

بازی چشمک مرگ یکی از بازی هایی است که با افزایش تعداد بازی کننده ها مهیج تر و جذاب تر می شود. برای انجام بازی چشمک باید تعداد افراد حداقل ۴ نفر باشد. تعداد بازی کنندگان می تواند حتی ده نفر نیز باشد که در این صورت هیجان این بازی بسیار بیشتر می شود‌.

این بازی شرایط سنی دارد؟

یکی از مواردی که باعث شده است بازی چشمک مرگ به یک بازی محبوب و پرطرفدار تبدیل شود، این است که این بازی شرایط سنی ندارد و هر کسی با هر سنی می تواند عضوی از گروه شرکت کننده باشد. بازی چشمک مرگ پیچیدگی زیادی ندارد و بسیار ساده است، به همین خاطر افراد یک خانواده می توانند با کمترین سن و یا بیشترین سن دور هم جمع شوند و این بازی را انجام بدهند و از آن لذت ببرند.

زمان لازم برای انجام بازی چشمک مرگ چند دقیقه است؟

زمان لازم برای انجام بازی چشمک مرگ چند دقیقه است؟

زمان انجام این بازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل میزان مهارت شما و شرکت کننده های دیگر می باشد به طوری که اگر مهارت افراد گروه در انجام این بازی کم باشد ممکن است شخص چشمک زننده خیلی زود آشکار شود و بازی به اتمام برسد و یا ممکن است افراد دیگر به طور اشتباه شخص چشمک زننده را حدس بزنند. مورد دیگر تعداد افراد شرکت کننده است که هر قدر که این تعداد بیشتر باشد، زمان بازی نیز طولانی تر خواهد بود؛ چرا که فردی که کاغذ چشمک در دست اوست باید به افراد بیشتری چشمک بزند تا در نهایت یک نفر باقی بماند و در این صورت جواب کامل بازی چشمک دیر تر مشخص می شود.

این بازی چه فوایدی دارد؟

این بازی نیاز به دقت زیادی دارد و همین طور در حین بازی باید تمام حواس خود را جمع کنید تا فرد بازنده نباشید. علاوه بر آن ، بازی چشمک بازی مفرحی خواهد بود و انجام دادن آن در بین جمع دوستان و یا خانواده باعث نشاط می شود. از فواید این بازی می توان به ساده بودن آن اشاره کرد به طوری که هر کسی با هر سنی می تواند در این بازی شرکت کند.

آیا نرم افزاری هم برای بازی چشمک مرگ وجود دارد؟

همان طور که می دانید امروزه اکثر بازی ها به صورت نرم افزاری نیز وجود دارند. بازی چشمک مرگ نیز مانند بسیاری دیگر از بازی ها نظیر شطرنج و دومینو و … به صورت آنلاین هم انجام می شود. به طوری که نسخه های متفاوتی از اپلیکیشن های بازی چشمک هستند که شما می توانید با نصب آنها بر تلفن همراه خود به طور آنلاین، آفلاین، و یا به همراه دوستان خود آن را بازی کنید.

فیلم آموزش بازی چشمک مرگ را در کجا مشاهده کنیم؟

فیلم آموزش بازی چشمک مرگ را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به اینکه در حال حاضر تقریبا همه افراد به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند، می توان با جست و جو کردن نام این بازی مهیج و جذاب در سایت های مختلف، در کوتاه ترین زمان، به فیلم های مختلفی از آن دسترسی پیدا کرد؛ علاوه بر آن، کسانی که علاقه دارند فیلم های آموزش این بازی را ببینند می توانند در بعضی پیام رسان های خارجی مانند اینستاگرام، یوتیوب، توییتر و اپلیکیشن هایی از این قبیل به آنها دسترسی پیدا کنند و تازه ترین فیلم ها مربوط به بازی چشمک مرگ و همین طور آموزش آن را ببینند. با این حال می توان گفت بهترین منبع برای دیدن کلیپ آموزش این بازی جالب و دیدنی، سایت های مربوط به آن می باشد. در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید و همین طور تمایل دارید آموزش این بازی را ببینید، می‌توانید با جست و جو کردن عبارت هایی همچون آموزش بازی چشمک با پاسور، آموزش بازی قاتل و مقتول و… در مرورگرهای اینترنتی، آن ها را ببینید.

سوالات متداول

  1. آیا دانلود بازی چشمک امکان پذیر است؟

    شما می توانید با کمک اپلیکیشن های مختلف از جمله گوگل پلی بازی چشمک مرگ را دانلود کنید.

  2. آموزش بازی چشمک با پاسور را کجا می توان دید؟

    در سایت ها یا اپلیکیشن هایی همچون یوتیوب، اینستاگرام و … می توان آوزش های مربوط به بازی چشمک مرگ را دید.

  3. بازی چشمک مرگ با حضور چند شرکت کننده انجام می شود؟

    بازی چشمک مرگ این بازی ۴ تا ۱۰ نفر می توانند شرکت کنند.

5/5 - (2 امتیاز)