بررسی قیمت مونرو به همراه آموزش استخراج و خرید و فروش

0 دیدگاه

مونرو یکی از بهترین ارز دیجیتال های چندین سال است بسیار در بین مردم جا افتاده اند و توانسته اند با سود های خوبی که عاید کاربرانشان کرده اند اعتماد ان ها را برانگیزند. از جمله این ارز ها که با وجود این که از زمان تاسیس آن زمان زیادی نمی گذرد توانسته جایگاه بسیار خوبی را در بین مردم کسب کند که در ادامه تصمیم داریم راجب این ارز دیجیتال با شما به طور کامل صحبت کنیم.

محتوا پنهان
ارز دیجیتال مونرو

ارز دیجیتال مونرو چیست؟

در این قسمت به این موضوع می پردازیم که مونرو چیست و پیدایش آن از کی بوده است؟ این ارز دیجیتال که به عنوان یک ارز ایمن و خصوصی در بین کاربران شناخته شده است یک ارز پیگیر گریز است و از یک رمز گزاری خاصی پیروی می کند. الگوریتمی که این ارز از ان پیروی می کند الگوریتم اجماع اثبات است و معنای ان این است که این ارز یک ارز دیجیتالی است که قابلیت استخراج دارد.

تاریخ بوجود امدن این ارز به ماه جولای سال ۲۰۱۲ بر می گردد درست در زمانی که بیت کوین اولین باری بود که از پروتکلی با نام کریپتونوت استفاده می کرد. از ویژگی های خوب این پروتکل باید به این موضوع اشاره کرد که این پروتکل لایه کاربردی است و بسیار زیادی از ارز های دیجیتال غیر متمرکز موجود در بازار در آن بوجود آمدند.

این ارز دیجیتال در اصل قسمتی از بایت کوین است که بعد از آن که درباره کوین های از قبل استخراج شده شایعاتی بوجود امد این زنجیره از بایت کوین جدا شد و به مونرو تغییر نام داد که معنی این کلمه در زبان اسپرانتو به معنی سکه یا کوین است. از ویژگی ها و خصوصیات این ارز اگر بخواهیم بگوییم این است که این پروژه یک پروژه منبع باز است که به وسیله ۷ نفر متخصص اداره و بررسی می شود.

 محوریت این پروژه بر اساس ناشناس بودن و ناشناس ماندن است و به همین دلیل از ۷ نفری که برای این پروژه کار می کنند ۵ نفر به صورت کامل ناشناس اند و فقط دو نفر هویت خود را اشکار کرده اند. که ان ها هم دیوید لاتاپی و ریکاردو اسپاگنی هستند که ای دو به Fluffypony شهرت دارند. البته باید گفت که این پروژه فقط این تیم ۷ نفره را ندارد و افراد زیاد دیگری برای ان ها کار می کنند که از جمله ان ها می توان به تیم ۳۰ نفره توسعه دهنده اشاره کرد و همچنین افراد مشارکت کننده که تعداد ان ها حدودی به ۴۲۰ نفر می رسد که در قسمت های متفاوتی از این پروژه فعالیت می کنند.

 کارکرد این ارز دیجیتال مونرو به این صورت است که با توجه به پروتکل رمز نگاری لایه کاربردی طراحی شده است و تمرکز ان بر روی امنیت و محرمانگی است البته با استفاده از امضای حلقوی که این اصطلاح در سال ۲۰۰۱ برای اولین بار در یک کنفرانس مطرح شد. این کنفرانس درباره رمز نگاری کوئینزلند در استرالیا برگزار شد. در این کنفرانس آدی شمیر، ران ریوست و یائل تامان یک روش نوین رمز نگاری را برای همگان مطرح کردند که این روش جدید و نوین یک امضای حلقوی و پایه و اساس تراکنش ارز دیجیتال مونرو است.

 یکی از جذابیت هایی که مونرو برای کاربرانش دارد این است که این ارز دیجیتال از آدرس های پیگیر گریز و مخفی برای تراکنش هایش استفاده می کند که مانع از دیده شدن توسط همگان می شود و یا اینکه این ارز می تواند افراد خاصی را فقط برای دیدن و پیگیری فرستنده و گیرنده اجازه صادر کند.

 از دیگر مسائلی که درباره مونرو مطرح می شود این است که سایز های بلاک های این ارز متفاوت است و همین موضوع باعث این امر می شود که این ارز در مدیریت داده ها و مقیاس پذیری های خود دارای انعطاف زیادی باشد و همه این ها فقط به دلیل ساختار پروتکل مونرو است زیرا برای امنیت بیشتر و محرمانگی باید داده ها و رمز نگاری های زیادی در حوالی هر تراکنش وجود داشته باشد. این ارز برای بالا بردن امنیت خود در زمینه استراق سمع از تراکنش های خاصی استفاده می کند که از جمله ان ها می توان به تراکنش‌های محرمانه حلقوی ( ring confidential transactions) و آدرس‌های مخفی (stealth addresses) نام برد.

اعتقاد این ارز در زمینه امنیت به این گونه است که تمام کاربرانش باید در تراکنش هایی که انجام می دهند با خیال راحت و بدون خطا و احتمال مشکل و یا حمله ای بتوانند تراکنششان را انجام دهند و طیب خاطر داشته باشند. یکی دیگر از مسائلی که این ارز برایش اهمیت زیادی دارد دارا بودن حریم شخصی است که می گوید باید به اندازه ای این حریم شخصی قوی باشد که کاربران را از پرونده های سنگین و حتی مرگ نجات دهد و همچنین این ارز دیجیتال به تمرکز سازی نیز معتقد است و ان را در بالاترین سطح خود انجام می دهد.

استخراج مونرو به چه شکل است؟

 این ارز دیجیتال از الگوریتم استخراج ارز monero استفاده می کند. برای استخراج این ارز می توان یک دستگاه ماینر و یا ریگ استخراج تهیه کرد البته این دستگاه باید از الگوریتم این ارز پشتیبانی کند و بعد از ان به استخراج این ارز مبادرت کنید. درباره مدت زمان استخراج هر رمز ارز مونرو باید گفت که ۱۲۰ ثانیه طول می کشد و با توجه به حساسیت سازندگان مونرو می توان از لحاظ امنیت آن اطمینان خاطر داشت.

حال به این مسئله می پردازیم که چه زمانی می توان از استخراج ارز دیجیتال استفاده کنیم؟ باید گفت که درست در زمانی که قصد این را دارید تا به صورت فردی به وسیله دستگاه ماینر و یا اسیک مبادرت به استخراج ارز دیجیتال کنید می توانید از استخراج این ارز استفاده کنید. در بعضی مواقع افراد زیادی هستند که تجهیزات زیادی دارند و می توانند به سهولت دست به استخراج مونرو بزنند و از اتصال استخر بی نیاز هستند از این رو می توانند تنها با یک نرم افزار ساده استخراج مشکل خود را حل کنند.

 با توجه به محاسنی که برای مونرو گفته شد این ارز معایبی را هم دارد که از جمله ان ها می توان به شانس پایین دریافت پاداش اشاره کرد که این موضوع فقط در بین ارز های دیجیتال صدق می کند. از ارزان ترین روش های استخراج ارز مونرو ریگ ماینینگ است که این روش در مقایسه با ماینر هزینه کمتری را شامل می شود به همین دلیل طرفداران بیشتری را دارد که این استخراج نیازمند استفاده از نرم افزار های مخصوص استخراج است که باید با اطلاعات کافی یک نرم افزار مناسب را انتخاب کنید.

قیمت مونرو چقدر است؟

موضوع مهمی که در خرید ارز مونرو بسیار مورد توجه کاربران این ارز قرار می گیرد قیمت ارز دیجیتال مونرو است. در حال حاضر این ارز دیجیتال چیزی حدود ۱۵۶.۸۰ دلار ارزش دارد که با احتساب هزینه دلار با قیمت ۲۴.۵ هزار تومان این مبلغ چیزی معادل ۳.۸۴۲.۰۶۵ تومان است.

 این ارز دیجیتال در روز حدود ۸۷۷.۹۶ میلیون دلار حجم مبادلات دارد که قیمت این ارز در چند روز گذشته رو به افزایش بوده است که درصد افزایش ان ۰.۸۶٪ است. این ارز در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به بالا ترین قیمت خود یعنی حدود ۵۰۰ دلار رسید که قیمت آن در محدوده یک دلار در حال نوسان بود. بیشترین قیمت هم در ۲۰ ماه دسامبر ۲۰۱۷ اتفاق افتاد که معادل ۲۹ آذر ۱۳۹۶ بود و در این زمان قیمت این ارز تا ۴۶۹.۱۹ دلار هم رسید که در حال حاضر ۶۷.۵۹٪ از ان زمان پایین تر است.

ارزش این شبکه ارز دیجیتال تا به حال ۱۸.۴ میلیون کوین تعیین شده و ۱۶.۷۵ کوین در شبکه ازاد دارد. اگر همه کوین های موجود در شبکه استخراج شود در هر دقیقه می توان حدود ۰.۳ ارز مونرو را استخراج کرد و به واسطه این کار با ایجاد نرخ تورم سالیانه ثابت، کمبود سکه گمشده شبکه جبران می شود و انگیزه ماینر ها را برای فعالیت بیشتر می کند.

برای اطلاع از قیمت ارزهای دیجیتال می توانید از این لینک کمک بگیرید. ما همه ارز ها دیجیتال را برای شما مورد بررسی قرار داده ایم.

مبدأ مونرو

همانطور که گفتیم مبدا ارز دیجیتال مونرو از سال ۲۰۱۲ است که در این چند سال توانسته بسیار موفق عمل کند. مونرو ارز دیجیتال محبوب بین کاربرانی است که امنیت برایشان بسیار اهمیت دارد. نماد مونرو به صورت اختصاری XMR است که ان را شکلی از اندوخته دیجیتالی می نامند که ارز ان در بازار حدود ۲.۷۱ میلیارد دلار است و جایگاه ان در رتبه ۲۰ بازار قرار دارد. همچنین سهم این ارز هم ۰.۲۲ درصد از تمام بازار است.

ارز مونرو کلاسیک

مونرو کلاسیک که با نام انحصاری XMC شناخته شده است و یک دستگاه اسیک ماینر ارز دیجیتال به حساب می اید که افراد زیادی از ان استقاده می کردند ولی به مرور از محبوبیت ان کاسته شد و کاربران ان از این دستگاه روی برگرداندند.

آینده ارز مونرو چگونه پیش بینی می شود؟

طبق نظر تحلیل گران ارز دیجیتال اینده ارز مونرو اینده روشنی است و این ارز این ظرفیت را دارد که در سال های اینده رشد چشم گیری را از خود نشان می دهد. این نکته که رمز ارز ها در سال های اخیر توانسته اند جایگاه بسیار خوبی را برای خود کسب کنند و اقتصاد جهان را بسیار تحت شعاع خود قرار دهند این نظر وجود دارد که ان هایی که زودتر از همه وارد این بازار می شوند می توانند  سود های بهتری را کسب کنند. پیش بینی های تحلیل گران نیز می گوید که ارز دیجیتال مونرو نیز آینده بسیار روشنی را در پیش رو دارد که این موضوع سبب این شده است که روز به روز بر طرفداران این ارز دیجیتال اضافه شود.

تحلیل آینده ارزهای دیجیتال در سال 2021 را برای شما مورد بررسی قرار داده ایم تا علاوه بر ارز مونرو بتوانید سود های خوبی را در دیگر ارز ها هم داشته باشید.

کیف پول‌های مونرو

ارز مونرو نیز همانند همه ارز ها که خرید و فروش می شوند نیاز به یک کیف پول دارد که کاربران ان این ارز ها را در این کیف پول نگهداری و ذخیره کنند. در ادامه چند نمونه از این کیف پول ها که ارز مونرو را نگه داری می کنند اشاره می کنیم.

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X

این کیف پول از جمله کیف پول های سخت افزاری است و در سال ۲۰۱۹ راهی بازار شده است با وجود اینکه این کیف پول مدت زیادی نیست که راهی بازار شده است ولی توانسته با امکانات و کارایی های بیشتری که دارد گوی سبقت را از رقبای خود برباید. یکی از دلایل جذابیت این کیف پول برای کاربران این است که این کیف پول سخت افزاری از امنیت بالایی نسبت به دیگر کیف پول های مونرو برخوردار است که همین موضوع باعث افزایش استفاده از ان شده است.

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S

از کیف پول های محبوب و عالی برای نگهداری توکن های XMR می توان کیف پول سخت افزاری لجر را معرفی کرد که نمایشگر oled دارد و در حالت افلاین هم می توان از امکانات آن استفاده کرد. این کیف پول هم همانند کیف پول قبلی از امنیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

کیف پول مونرو Monero GUI

این کیف پول جزو کیف پول های متن باز این ارز دیجیتال است که حجم بالایی را می تواند ذخیره کند و به خاطر همین برای راه اندازی این کیف پول، حجمی حدود ۸۰ گیگا بایت لازم است. این کیف پول دیجیتال بر روی لینوکس، مک و ویندوز قابل نصب است ولی فقط برای افراد حرفه ای پیشنهاد می شود.

کیف پول نرم افزاری MyMonero

از دیگر کیف پول های خوب این ارز می توان mymonero را اشاره کرد که این کیف پول فضای ذخیره سازی و قدرت پردازش کمی دارد و این به معنای آن است که در این ارز نیاز به بلاک چین نیست و تنها با ورود به سایت این کیف پول می توانید از خدمات این کیف پول استفاده کنید.

کیف پول موبایل Monerujo

این کیف پول هم با توجه به این موضوع که توانسته در گوگل پلی نظر کاربران را جذب کند و رتبه ۴.۲ را از ۵ برای خود ثبت کند و تا به حال بیشتر از ۱۰ هزار نصب داشته که همگی فعال هستند به عنوان یک کیف پول موفق به حساب می آید.

کیف پول موبایل Cake

این کیف پول هم جزو کیف پول های متن باز است که چند زبان را ساپورت می کند و از امنیت خوبی نیز برخوردار است. این کیف پول دیجیتال جزو معدود ارز هایی است که ای او اس را ساپورت نمی کند و فقط بر روی سیستم عامل نصب دارد.

کیف پول موبایل Edge

از جمله کیف پول های چند ارزی به حساب می آید که هم ios و هم اندروید را ساپورت می کند و از جمله مزایای ان که باعث شده کاربران زیادی به ان روی بیاورند این است که نصب و راه اندازی و کار با ان بسیار راحت است. از جذابیت های این کیف پول هم می توان به قابلیت های امنیتی ان اشاره کرد. این کیف پول امکان احراز هویت دو عاملی، تشخیص چهره و اثر انگشت دارد.

کیف پول نرم افزاری Atomic

 اخرین کیف پول دیجیتالی این ارز که مدت زیادی نیست راهی بازار شده کیف پول دیجیتال Atomic است که در این مدت کم توانسته طرفداران زیادی را جذب خود کند. از جذابیت های این کیف پول این است که توکن های خیلی زیادی را ساپورت می کند و در سیستم عامل های مک، Ubuntu ،Debian ،Fedora و ویندوز و همچنین ای او اس هم کارایی دارد.

فروش ارز مونرو

صرافی ها و سایت های زیادی هستند که ارز مونرو را در لیست ارزهای قابل فروش خود قرار داده اند که برای خرید ارز مونرو كافيه به ان ها رجوع کنید. برای خرید مستقیم با ریال ایران می توانید از سایت های معتبر این کار را انجام دهید که این سایت ها اصولا فقط بیت کوین و اتریوم می فروشند ولی هستند سایت هایی که ارز های دیگری را هم بفروش می گذارند که باید بررسی های لازم را انجام دهید و از اعتبار این سایت ها اطمینان حاصل کنید و به سراغ خرید از این سایت ها بروید.

در کل بهترین روش برای ایرانیان این است که از سایت های ایرانی ارز های معتبری همچون بیت کوین و اتریوم خریداری کنند و بعد در صرافی های خارجی این ارز ها را با ارز مونرو معاوضه کنند.

رمز ارز مونرو

رمز ارز دیجیتال که به کریپتوکارنسی نیز شهرت دارد یک نوع ارز دیجیتال است که اساس ان ها رمز نگاری یا به اصطلاح کریپتوگرافی  است که جایگاه مورد استفاده ان در تراکنش های مالی است که مورد استفاده قرار می گیرد. رمز ارز دیجیتال به حدی پیچیدگی دارد که رمز گشایی ان ها بعضا غیر ممکن است.

از مشخصات و ویژگی های این ارز ها می توان گفت که از طریق خاصی کنترل نمی شوند و سرعت و قیمت خوبی را هم دارند و از مهمترین ویژگی ان ها نیز این است که در این رمز ارزها محدودیت جغرافیایی معنی ندارد. از سال ۲۰۰۹ که این ارز ها شروع به پیدایش کردند تا به امروز حدودا ۱۹۰۰ ارز ایجاد شده که بسیاری از ان ها معروف و پر کابرد هستند که از جمله ان ها می توان به بیت کوین، اتریوم، نئو، men ویا ETH اشاره کرد که از پر کاربر ترین این ارز ها می توان به بیت کوین اشاره کرد.

استخراج ارز مونرو با کامپیوتر

اموزش های استخراج ارز مونرو برای سیستم عامل های مختلف وجود دارد به عنوان مثال برای ویندوز به این صورت است که اول باید کارت گرافیک را نصب کنید و بعد از ان حتما باید سیستم خود را ریبوت کرده و بعد از ان و بعد از راه اندازی مجدد سیستم حتما از کارکرد درست ان اطمینان حاصل کنید و بعد اقدام به نصب نرم افزار استخراج ارز مونرو بکنید.

تحلیل مونرو

یکی از مهم ترین مطالب در ارز دیجیتال مورنو تحلیل تکنیکال این ارز دیجیتال است. در این تحلیل می توان مطالب زیادی را از جمله تاریخچه، حجم معاملات، سوابق کوین و حتی قیمت های این کوین بدست اورد. این ابزار ها بعد از تحلیل در اختیار تریدر ها گذاشته می شود کسانی که این تحلیل ها را انجام می دهند باید حتما از ایده های محوری تئوری DOW شناخت کلی داشته باشند و علاوه بر آن روند صعودی و نزول ارزش این ارز را در بازار بتوانند تحلیل کنند.

مقایسه این ارز با برخی ارز های برتر

مونرو یا ترون

ارز دیجیتال ترون در مقایسه با مونرو یک ارز دیجیتال پیشرفته است این پلتفرم یک قرارداد هوشمند است که باعث توسعه اپلیکیشن های غیر مرکزی به حساب می آید. ترون در مقایسه با مونرو از شهرت بیشتری برخوردار است.

مونرو یا اتریوم

ارز مونرو هم در مقابل اتریوم از محبوببت کمتری برخوردار است ولی در کل به تازگی محبوبیت اش بیشتر شده است. اتریوم در جایگاه دومین ارز بزرگ و محبوب جهان است و مونرو هنوز راه درازی را در پیش دارد تا به جایگاه اتریوم برسد.

مونرو یا کاردانو

ارز کاردانو سه سال بعد از ارز مونرو وارد بازار شد و در سال ۲۰۱۷ بود که صرافی های مختلف این ارز را وارد لیست ارزهای خرید و فروش خود کردند. با توجه به این موضوع که ارز کاردانو پیشگام در بلاک چین است و از این رو از ارز اتریوم و مونرو نیز بهتر عمل کرده و جایگاه بهتری نسبت به مونرو دارد ولی ارز مونرو نیز توانسته از لحاظ ارزش و صعود قیمت کاربران خود را راضی نگه دارد.

مونرو 2

 شایعات زیادی درباره ارز monero وجود دارد که گفته شده است که ارز مونرو ۲ قرار است راهی بازار شود که از لحاظ امکانات نسبت به مونرو برتری دارد. این ارز هنوز وارد بازار نشده است ولی کاربران زیادی اطلاعات مربوط به این ارز را دنبال می کنند.

ارز دیجیتالی xmr

 ارز ديجيتال xmr در سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را اغاز کرد این ارز یک ارز متن باز است و اساس ان بلاک چین است. ارز دیجبتالیxmr اطلاعات تراکنش ها را از جمله فرستنده و گیرنده و مقدار تراکنش و… را به صورت مخفی کردن غیر قابل مشخص شدن می کند و همچنین از فرایند استخراج یا ماینینگ استفاده می کند.

پیش بینی قیمت مونرو

ارز دیجیتال مونرو یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال دنیا به شمار می رود. به گفته تحلیل گران بازار ارز دیجیتال، مونرو می تواند یکی از مهم ترین ارز هایی باشد که اقتصاد جهانی را دگرگون می کند زیرا مونرو یکی از ارزان ترین و امن ترین ارز دیجیتال دنیا به شمار می رود که اکنون نگاه بسیاری به این ارز و آینده آن می باشد. مونرو در 3 سال پیش در دسامبر سال 2017 به اوج قیمت دلاری خود رسید که قیمت آن به بیش از 469.19 دلار افزایش یافت و در اردیبهشت سال 1400 نیز این ارز با توجه به قیمت دلار در ایران به اوج قیمت ریالی خود حدود 11 میلیون تومان رسید. با توجه به تحلیل تحلیلگران بازار ارز دیجیتال پیش بینی می شود مونرو در آینده بین 7.5 درصد افزایش قیمت پیدا کند و استقبال کاربران از این ارز می تواند قیمت آن را 10 برابر کند. همچنین یکی از توسعه دهندگان مونرو نیز معتقد است که ارز دیجیتال مونرو قابلیت رشد تا 370 درصد را نیز دارد.

دادگاه مونرو چه نتیجه ای داشت؟

درعرصه ارز های دیجیتال برای برخی از ارز ها مانند ریپل دادگاه های ایالتی تشکیل می شود که به بررسی اطلاعات و فرآیند کاری آن ها می پردازند. مونرو با توجه به این که یکی از ارز های معروف در دنیا می باشد می بایست برخی از اطلاعات خود را به این دادگاه ها ارائه دهد اما مونرو با توجه به عدم ارسال و ارائه اطلاعات به دادگاه ایالتی ممکن است تا چند وقت دیگر دادگاهی در خصوص این ارز تشکیل شده و در مورد آن تصمیم گیری شود.

شبکه انتقال مونرو چیست؟

شبکه انتقالی مونرو به این صورت است که زمانی که یک شخص به شما مونرو ارسال می کند، شبکه مونرو آن را به قسمت بلاک ها اضافه می کند که این بلاک ها مجموعه ای از تراکنش هایی هستند که به شبکه نود های مونرو معرفی شده اند. پس از انجام این فرآیند بلاک ها استخراج می شوند که به طور متوسط حدود 2 دقیقه زمان می برد تا بلاک ها استخراج شوند. زمانی که ماینینگ های موفق شوند به ازای هر 10 تایید صورت گرفته باعث فعالیت تعداد زیادی از ماینر های مونرو می شود که تراکنش و انتقال به صورت کامل تایید شود. به طور کلی حدود 20 دقیقه زمان لازم است تا هر انتقال و یا تراکنش در شبکه مونرو تایید شوند.

هولد کردن مونرو منطقی است؟

هولد کردن یکی از اصطلاحات مهم در زمینه ارز های دیجیتال می باشد که به معنی نگه داشتن می باشد. اما سوالی که برای کاربران پیش می آید آیا هولد کردن مونرو منطقی است؟ با توجه به توضیحاتی که در قسمت (قیمت مونرو) داده شد تمام تحلیل گران و خود توسعه دهندگان این ارز گفته اند که این ارز دیجیتال در آینده تا 7.5 درصد رشد قیمت خواهد داشت و با استقبال دیگر کاربران قیمت آن تا 10 برابر نیز افزایش پیدا می کند پس به نظر می رسد نگه داشتن و هولد کردن کنونی ارز مونرو می تواند سود دهی بالایی داشته باشد. همچنین با توجه به سخنان کارشناسان ارز دیجیتال مونرو یکی از ارز هایی است که می تواند اقتصاد جهانی را دگرگون سازد و یکی از توسعه دهندگان این ارز دیجیتال عنوان کرده است که مونرو قابلیت افزایش 370 درصدی را نیز دارد.

چرا ارز مونرو یکی از امن ترین ارز های دنیاست؟

امروزه مونرو به یکی از امن ترین ارز های دیجیتال در دنیا تبدیل شده است. اما دلیل آن چیست؟ مونرو یک ارز دیجیتال جهانی می باشد که یکی از دلایل امن بودن شبکه مونرو ذخیره نکردن اطلاعات بر روی شبکه های خود می باشد که از هک شدن یا دزدیده شدن اطلاعات کاربران جلوگیری می کند. یکی از اهداف اصلی شبکه مونرو برای امنیت جلوگیری کردن از تمرکز است. این شبکه از یک مکانیزم اجماعی به نام CryptoNight استفاده می کند که این مکانیزم مبتنی بر سیستم اثبات کار است. اثبات کاریک الگوریتم اجماع در رمز ارز های دیجیتال می باشد که برای تایید تراکنش های شبکه و تولید بلوک و حفظ امنیت شبکه بلاکچین ارز ها مورد استفاده قرار می گیرد. این کار باعث بالا رفتن امنیت شبکه ارز های دیجیتال می باشد و همچنین باعث می شود تا استخر های ارز دیجیتال به یک نیروی مسلط تبدیل نشوند.

این ارز دیجیتال در چه صرافی هایی ارائه شده است؟

با توجه به این که مونرو یکی از محبوب ترین و امن ترین ارز های دیجیتال در دنیا به شمار می رود باعث شده تا این ارز دیجیتال در رتبه 13 بهترین ارز های دیجیتال قرار بگیرد و در بسیاری از صرافی ها ارائه شود که بهترین صرافی های ارائه دهنده ارز مونرو Poloniex ، Kraken  و Bitifinex هستند. البته صرافی های دیگری در ایران وجود دارند که این ارز دیجیتال را ارائه می دهند اما بهتر است این ارز دیجیتال را از معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتال در دنیا خریداری کنید که نام آن ها گفته شد.

رقیب اصلی مونرو کدام ارز است؟

مونرو یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال در دنیا به شمار می رود. این ارز دیجیتال جزو برترین و امن ترین ارز های دیجیتال می باشد که جزو 15 ارز برتر دنیا به شمار می رود و همین باعث شده تا رقیبان سرسختی داشته باشد. به طور کلی بین توسعه دهندگان ارز دیجیتال رقابتی وجود دارد تا بتوانند ارز های خود را برتر از سایر ارز های دیجیتال کنند که مونرو از این قائله مستثنا نیست و رقیبانی سرسختی همچونی کاردانو (Cardano)، تتر(Tether)، ترون (TRON) را در مقابل خود می بیند.

کاردانو یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال در دنیا می باشد که همواره به دنبال بر طرف کردن مشکلات بزرگ دنیای ارز های دیجیتال می باشد که در چند سال اخیر منجر به ایجاد مشکلاتی نظیر مقیاس پذیری و رای گیری دموکراتیک شده است. کاردانو برخلاف دیگر ارز های بی سر و صدا بر روی یک نرم افزار قدرتمند متن باز تمرکز می کند. همچنین کاردانو دارای یک تیم بسیار حرفه ایی شامل بهترین افراد عرصه ارز دیجیتال می باشد که آن ها توانایی به چالش کشیدن اتریوم را در دنیای هوشمند دارند.

تتر یک ارز دیجیتال معروف است که با دلار آمریکا پشتیبانی می شوند و اغلب قیمتی ثابت دارند و قیمت آن ها بستکی به نرخ دلار آمریکا دارد. هدف از ایجاد تتر بر طرف کردن نوسانات در سرمایه های مردم است که این ارز بر روی بلاکچین های بیت کوین توسعه داده شده است.

ترون یکی دیگر از رقیبان سرسخت مونرو می باشد که در سال 2017 در سنگاپور تاسیس شد و هدف از ساخت آن ایجاد یک سیستم محتوایی سرگرم کننده به صورت رایگان است تا بتواند اینترنت را از تسخیر شرکت های دیگر در بیاورد تا کاربران اینترنتی این توان را داشته باشند تا تا اطلاعات خود را به طور رایگان در اینترنت منتشر و ذخیره کنند و همچنین این توانایی را به کاربران می دهد تا خود آن ها نحوه چگونگی اشتراک گذاری محتوا را انتخاب کنند.

محاسبه ارز مونرو

در دنیای امروز ارز دیجیتال ماشین حساب ارز دیجیتال یا محاسبه گر هایی وجود دارند تا به صورت آنلاین و 24 ساعته به طور دقیق میزان سود آوری، رشد قیمت ارز دیجیتال، سود خالص، نوسانات بازار، کارمزد ماینر ها و … را به صورت دقیق نمایش می دهد همچنین این محاسبه گر ها قابلیت محاسبه قیمت دو عرض دیجیتال با یک دیگر را دارند به طور مثال آن ها می توانند به طور همزمان قیمت مونرو را با قیمت  تتر مقایسه و محاسبه کنند.

الگوریتم مونرو

ارز دیجیتال مونرو امروزی از الگوریتم RandomX استفاده می کند. تیم مونرو با این الگوریتم در تلاش هستند تا با ای سیک، بات نت ها و دستگاه های FPGA مقابله کنند. این الگوریتم روی بلاکچین مونرو پیاده سازی شده است و یکی از مهم ترین قابلیت های آن بهینه سازی پردازنده مرکزی یا همان CPU می باشد. این الگوریتم توان اختصاص دادن بیش از 2 گیگ رم را برای فرآیند های پردازشی را دارد که توان فعالیت های پنهای استخراج را سخت می کند. الگوریتم RandomX در دو حالت اصلی کار می کند که این حالت ها با هم تفاوت دارند.

حالت اول که به حالت سریع شناخته می شود نیاز به 2.181 مگابایت حافظه می باشد و در حالت دوم که به حالت نور معروف است حافظه مورد نیاز 268 مگابایت می باشد اما بسیار کند تر از حالت سریع عمل می کند.

استخراج ارز مونرو با گوشی ممکن است؟

اگر در زمینه ارز های دیجیتال فعالیت دارید حتما برایتان پیش آمده که بخواهید یک ارز را با گوشی استخراج کنید. برخی از توسعه دهندگان ارز های دیجیتال با معرفی نرم افزار هایی این قابلیت را ایجاد کرده اند تا بتوانند با گوشی نیز فرآیند استخراج را انجام دهند و مونرو که جزو محبوب ترین ارز های دیجیتال می باشد کاربران این ارز نیز در تلاش هستند تا با گوشی های هوشمند خود بتوانند این ارز را استخراج کنند که توسعه دهندگان این ارز دیجیتال با معرفی نرم افزار های AA Miner، Crypto Miner، MinerGate Mobile Miner این قابلیت را میان کاربران خود گذاشته اند تا بتوانند با گوشی های خود این ارز را استخراج کنند.

سوالات متداول

 1. ارز مونرو در چه سالی راهی بازار شد؟

  این ارز در سال ۲۰۱۲ بوجود امد و در سال ۲۰۱۵ وارد صرافی ها شد.

 2. کیف پول های ارز مونرو کدام اند؟

  کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X
  کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S
  کیف پول مونرو Monero GUI
  کیف پول نرم افزاری MyMonero
  کیف پول موبایل Monerujo
  کیف پول موبایل Cake
  کیف پول موبایل Edge

 3. قیمت ارز مونرو در حال حاضر چقدر است؟

  در حال حاضر ارز مونرو حدود ۱۵۶.۸۰ دلار ارزش دارد که با هزینه دلار ۲۴.۵ هزار تومان این مبلغ معادل ۳.۸۴۲.۰۶۵ تومان است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0