پیش بینی قیمت دوج کوین در سال 2021 – ارز دیجیتال مورد تایید ایلان ماسک

0 دیدگاه

در میان هزاران ارز دیجیتال که تا کنون وارد بازار های سرمایه گذاری شده اند، تنها تعداد اندکی از ارز ها، از ارزش واقعی برخوردار می باشند که نام ارز دوج کوین در میان آن ها به چشم می خورد. دوج کوین یکی از آلت های کوین است که به تازگی با رشد چشم گیر، توجه سرمایه گذاران در زمینه ارز های دیجیتالی را به سمت خود جلب کرده است. ادامه این مقاله اطلاعات مفیدی را در رابطه تاریخچه این ارز و خرید دوج کوین را در اختیار شما علاقه مندان قرار خواهد داد.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین چیست؟

ارز های دیجیتال امروزه توانسته اند جایگاه ویژه ای را در دل سرمایه گذاران باز کنند. این ارز ها با استقبال شدیدی رو به رو شده اند که توسعه دهندگان را مجبور ساخت تا به صورت روزانه در فکر راه اندازی ارز های جدیدی برآیند. ارز های دیجیتال شکلی از ارز ها هستند که برای کسب سود و سرمایه گذاری موقعیت های بی نظیری را در اختیار علاقه مندان به سرمایه گذاری قرار می دهند. نام این دسته از ارز ها برای نخستین بار در سال ۲۰۰۹ و توسط چهره ای مرموز و ناشناخته به نام ساتوشی ناکاموتو به میان آمد. او ارزی را به بازار های سرمایه گذاری ارائه کرد که هم اکنون نخستین جایگاه را در میان هزاران ارز خلق شده به دست آورده است. بررسی های بسیاری بر روی ارز های دیجیتالی انجام شد که موجب شد روز به روز بر موفقیت این دسته از پروژه ها اضافه گردد. این ارز ها مانند ارز های معمولی نیستند و شاید بتوان گفت تفاوت های عمده ای که با ارز هایی مانند طلا، یورو، دلار و … دارند، موجب شده تا به محبوبیت امروزی خود دست پیدا کنند. خوبی این ارز ها این است که نوسانات ارزشی آن ها تحت تاثیر هیچ کشور و منطقه ای نیست و به صورت کاملا غیر متمرکز فعالیت می کنند. البته در میان آن ها، ارز های محدودی وجود دارد که مربوط به کشور های خاصی مانند چین است و دولت این دسته از کشور ها، به صورت مستقیم بر این ارز ها نظارت دارند. ویژگی بعدی ارز های دیجیتالی این است که بر روی آن ها از پلتفرم رمز نگاری شده، استفاده شده است. این ویژگی موجب شده تا امنیت آن ها بیش از پیش افزایش یابد و تمامی قرارداد های این ارز ها به صورت کاملا محرمانه به ثبت برسند، از این رو به آن ها کریپتوکارنسی نیز می گویند. پس از این که ارز های قدرتمند امروزی به نام بیت کوین و اتریوم، مورد آزمایش های متعدد قرار گرفتند و موفقیت آن ها به اثبات رسید، عرصه برای ظهور دیگر ارز های دیجیتالی مهیا شد. دوج کوین را می توان از ارز های معدودی دانست که توانست در یک دوره زمانی خاص به رشد چشم گیری دست یابد. از این رو علاقه مندان به کسب سود، برای خرید و فروش این ارز بسیار مشتاق بودند. این ارز با رشد خوبی که کرد توانست چهارمین جایگاه را در لیست رده بندی ارز های دیجیتالی به دست آورد و هم اکنون نیز در این جایگاه استوار ایستاده است. ماجرا تولد این ارز رتبه چهارمی بسیار جالب می باشد. در واقع این ارز به صورت کاملا شوخی و بدون داشتن هیچ آینده نگری برای آن، خلق شد. خالق آن را نیز شخصی به نام جکسون پالمر می دانند. آقا پالمر در ماه نوامبر ۲۰۱۳ این ارز را به طور کاملا اتفاقی ایجاد کرد. این ارز طرح دیگری از ارز لایت کوین است و همگان آن را به عنوان یک ارز در دسترس تر می شناسند. این ارز تا سال ۲۰۱۵ توانست به ارزش خوبی دست پیدا کند که به صورت ناگهانی، خالق آن تصمیم گرفت به مدت طولانی، این پروژه را ترک نماید. از آن سال تا کنون به روز رسانی خاصی در رابطه با این ارز به چشم نخورده و متاسفانه ادامه این روند، از ارزش روزانه این ارز شناخته شده می کاهد.

دوج کوین و ایلان ماسک چه می باشند؟

خبری که امروزه توانسته برای بار دیگر غوغایی در دنیا ارز های دیجیتالی برپا کند، ماجرا دوج کوین ایلان ماسک می باشد. بهتر است در ابتدا این چهره را برای افرادی که با او آشنایی ندارند معرفی کنیم. ایلان ماسک را به عنوان کار آفرین افسانه ای در کل جهان می شناسند. این چهره یکی از ثروتمند ترین افراد حاضر در جهان است و به عنوان خالق تسلا شناخته می شود. او چهره ای قدرتمند است که به تازگی سرمایه گذاری های خود در ارز های دیجیتالی را آشکار ساخته است. گفته می شود که او تا کنون بر روی بسیاری از ارز ها سرمایه گذاری کرده است که یکی از آن ها دوج کوین می باشد. گفته می شود که او در ماه فوریه ۲۰۲۱ مقدار زیادی دوج کوین خرید و به حمایت از این ارز پرداخت. او در مصاحبه ها و ویدئو های خود در صفحات مجازی، این ارز را به عنوان ارز محبوب خود نامید و مردم را ترغیب کرد تا در این ارز سرمایه گذاری نمایند. البته رشد چشم گیر ارزش این ارز به سال ۲۰۲۰ باز می گردد که گروه معروفی در اپلیکیشن تیک تاک، تلاش خود را کردند تا این ارز را به ارزش یک دلار برسانند. البته نقش ایلان ماسک در افزایش ارزش این ارز را نمی توان نادیده گرفت. زیرا که پس از مصاحبه های او در مورد این ارز، سرمایه گذاران به خرید این ارز هجوم بردند و با افزایش حجم بازار، ارزش آن نیز چندین برابر شد. ایلان ماسک این ارز را به عنوان ارزی که می تواند آینده ارزهای دیجیتال باشد، معرفی کرد. حمایت های او تا همین چند ماه اخیر نیز ادامه داشت. تا این که وی در مصاحبه ای اعلام کرد که مردم نباید از سرمایه اصلی زندگی شان در ارز های دیجیتالی استفاده کنند. وی ذکر کرد که با احتیاط وارد دنیا ارز های دیجیتال شوید. پس از این گفته ها، دوج کوین به طور ناگهانی ریخت و در حال حاضر نیز رشد نزولی را برای خود به ارمغان آورده است.

قیمت دوج کوین چقدر می باشد؟

حمایت های ایلان ماسک از این ارز دیجیتال موجب شد تا تقاضا برای این ارز بیش از پیش افزایش یابد. به طوری که باعث شد تا از ایلان ماسک به عنوان پدر دوج کوین نام ببرند. اما گفته های اخیر او در مورد ارز های دیجیتالی، سقوط ناگهانی ارز نام برده شده را رقم زد. این ارز در هنگامی که به بازار سرمایه گذاری معرفی شد، ارزش بسیار پایینی داشت. این ارز به قدری بی ارزش بود که هیچ گاه تصور نمی شد که بتواند به چهارمین جایگاه در میان ارز های دیجیتالی دست یابد. این ارز رفته رفته و با حمایت چهره های مشهور چه در شبکه های اجتماعی و چه در مصاحبه های گوناگون، توانست به رشد عجیبی دست پیدا کند. در زمان رشد صعودی و اوج مبلغ معاملات دوج کوین به دلار 0.736 بود و انتظار می رفت که به یک دلار نیز دست پیدا کند. اما متاسفانه این انتظار محقق نشد و همچنان قیمت این ارز زیر یک دلار آمریکا می باشد. با این حال مطابق با نمودار ها تکنیکال می توان گفت که این سقوط های ناگهانی برای این ارز طبیعی است. زیرا که از زمان پیدایش این ارز دیجیتال، تا کنون صعود و سقوط های فراوانی را تجربه کرده و امید است که بتواند به ارزش مورد انتظار باز گردد.

دوج کوین بخریم یا نه؟

اگر به پنج سال پیش باز گردیم و در یک صرافی متقاضی خرید دوج کوین باشیم، احتمالا مورد تمسخر بسیاری از سرمایه گذاران قرار می گیریم. زیرا که همان طور که گفته شد قیمت دوج کوین به ریال و به دلار به اندازه ای پایین بود که هیچ فردی این ارز را مناسب برای سرمایه گذاری نمی دانست. اما باید بدانید که اگر در همان زمان این ارز را خریداری کرده بودید، اکنون ارزش سرمایه گذاری شما چندین برابر شده بود. برای پاسخ به سوال دوج کوین را خریداری کنیم یا خیر، باید بگوییم این تصمیم کاملا به میزان ریسک پذیری شما بستگی دارد. همان طور که گفته شد بهتر است به صحبت های اخیر ایلان ماسک گوش کنید و با احتیاط وارد سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال شوید. بهتر است با سرمایه ای وارد این بازار شوید که به اصطلاح سرمایه راکد و خوابیده شما باشد. در واقع برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتالی از سرمایه اصلی خود مانند خانه، اتومبیل و … استفاده کنید. دوج کوین ارزی است که می تواند در ده سال آینده به ارزش بالایی برسد. پس اگر اهل سرمایه گذاری های بلند مدت هستند، می توانید این ارز را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. اما اگر هدف شما از سرمایه گذاری، کسب سود در یک سال اخیر است، باید بگوییم که این ارز مورد مناسبی برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت نیست. زیرا که در روز های اخیر هر لحظه با افت ارزشی همراه بوده است.

قیمت دوج کوین در آینده به چه صورت است؟

تا این جا با این ارز آشنا شدید. باید بدانید که قیمت دوج کوین، سقوط و صعود های بی شماری را تجربه کرده است. به همین دلیل سرمایه گذاری در این ارز، فردی ریسک پذیر را می طلبد. زیرا که نمی توان به طور قاطع ذکر کرد که این ارز دارای رشد صعودی است یا نزولی. اما اگر خواهان سرمایه گذاری در این ارز هستید باید نمودار های تکنیکال را بیشتر مورد بررسی قرار دهید. به صورت کلی سرمایه گذاری در این دسته از ارز ها بسیار ریسکی می باشد. زیرا که هیچ فردی از آینده آن ها اطلاعی ندارد. امکان دارد این ارز دوباره مورد حمایت چهره های برتر قرار بگیرد و صعود کند و یا با یک مصاحبه و گفت و گو کوچک، دوباره با سقوط ارزش خود مواجه شود. به همین دلیل نمی توان آینده نگری قاطعی را در مورد این ارز انجام داد.

این ارز رو به نزول می باشد؟

اما باید بدانید که اوضاع امروزه دوج کوین زیاد جالب نیست و در روز ها و هفته های اخیر تنها با سقوط همراه بوده است. این ارز روز به روز با نزول ارزش خود روبه رو می شود. البته موارد گفته شده تنها مربوط به قیمت و وضعیت کنونی این ارز می باشد و باید یادآور شویم که هیچ کس از آینده آن خبر ندارد. طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده، نظر بسیاری از توسعه دهندگان در مورد این ارز، این است که امکان دارد در ده سال آینده قیمت آن به ده دلار برسد. اما این پیش بینی در حال حاضر غیر ممکن ترین نظریه ای است که می توان در مورد ارز دیجیتالی دوج کوین ارائه داد.

پیش بینی قیمت دوج کوین در سال 2021

قیمت دوج کوین هم اکنون در وضعیت خوبی قرار ندارد. این ارز در ساعت های اخیر با سقوط های پی در پی رو به رو شده و این امر، حس نگرانی را در دل سرمایه گذاران این ارز بیدار کرده است. این ارز از زمانی که سازندگانش رهایش کردند، ارزش خود را بیش از پیش از دست داد. اما افراد بسیاری به طور ناگهانی دست به حمایت از این ارز زدند که همچنان دلیل این امر مشخص نیست. حمایت های این افراد، موجب شد تا بسیاری از افراد برای نخستین بار با این ارز آشنا شوند و با مشاهده سرمایه گذاری های چهره های برتر جهانی در این ارز، ترغیب شوند تا در آن سرمایه گذاری کنند. متاسفانه این ارز همان طور که به صورت ناگهانی رشد پیدا کرد، به همان شکل نیز با سقوط رو به رو شد. این ارز امسال خود را با سقوط آغاز کرد و گفته می شود که تا پایان سال ۲۰۲۱ نیز روند نزولی خود را ادامه می دهد. پس اگر به دنبال دستیابی به سود های یک ساله و کوتاه مدت هستید، پیشنهاد ما سرمایه گذاری در ارز های قدرتمندی مانند بیت کوین، اتریوم و اتریوم کلاسیک می باشد.

اخبار دوج کوین

این روز ها که کل جهان با ویروس کرونا و قرنطینه هایش سر و کار دارند، بازار ارز های دیجیتالی نیز با خبر های داغ و تلخی رو به رو است. این بازار در امسال با افت قیمتی در تمام ارز هایش رو به شد. اما خوشبختانه در ماه های اخیر توانسته برای بار دیگر با شرایط رو به بهبود مواجه گردد و باز هم شاهد رشد های صعودی در بازار ارز های دیجیتال باشیم. در میان ارز های دیجیتالی متنوع، خبر هایی نیز از آینده ارز دیجیتال دوج کوین به گوش می رسد. ایلان ماسک، چهره ای که از او به عنوان پدر دوج کوین نام می برند، در یکی از برنامه های طنز به عنوان مهمان دعوت شد. او به صورت شوخی، این ارز را قلابی خواند. البته قبل از این ماجرا حمایت های بسیاری از این ارز کرده بود. این شوخی می تواند در قیمت این ارز تاثیرات بسیاری بگذارد. با این وجود به تازگی خبری به گوش می رسد که ایلان ماسک از مشتریان شرکت اسپیس اکس خود، ارز دوج کوین را به عنوان پرداخت هزینه خدماتش دریافت می کند.

بنیان گذار اسپیس اکس چه می باشد؟

اسپیس اکس یکی از بزرگ ترین شرکت هایی است که در زمینه محصولات مربوط به هوا و فضا فعالیت می کند و ایلان ماسک، بنیان گذار این شرکت شناخته می شود. او همچنین در اکانت توئیتر خود اعلام کرد که این شرکت قصد دارد یکی از ماهواره های خود را که قرار است به فضا بفرستند، به نام ماهواره دوج وان نام گذاری کند. این خبر ها تا کنون دسته اول ترین خبر های مربوط به این ارز دیجیتالی شناخته شده می باشد.

پامپ دوج کوین

پامپ، به رشد های شدیدی می گویند که ارز های دیجیتالی با آن ها مواجه خواهند شد. گفته می شود که ارز دیجیتالی مورد نظر، تا کنون برای ۵ بار دچار پامپ های اقتصادی شده است. آخرین پامپی که این ارز با آن مواجه بود در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ اتفاق افتاد. جریان این پامپ از این قرار بود که یک گروه که با نام گروه Wallatreet Bet شناخته می شوند، وارد بازار ارز های دیجیتالی شده است. این گروه در توئیتر یک توئیت را منتشر کرد که موجب شد این ارز پنجمین پامپ خود را در طول سال های فعالیتش تجربه نماید. این توئیت موجب شد که این ارز رشد ۸۵ درصدی را تجربه کند و لازم به ذکر است که این اتفاق تنها در ۹۰ ثانیه اتفاق افتاد. بسیاری از سرمایه گذاران به سرعت توانستند این امر را پیش بینی کنند و به طور سریع، کوین های این ارز را خریداری نمایند. اما عده ای نیز از سرمایه گذاری جا ماندند و احتمالا در انتظار پامپ بعدی این ارز شناخته شده نشسته اند.

نوسان گیری دوج کوین

همان طور که در مطالب پیشین ذکر کردیم، بازار این ارز دیجیتالی تا کنون با صعود ها و سقوط های بی شماری همراه بوده است. پس می توان این ارز را به عنوان یکی از ارز هایی معرفی کرد که بازار پر نوسانی را پشت سر گذاشته است. دوج کوین یکی از ارز هایی بود که رشد چشم گیری را در ارزش خود تجربه کرده است. این ارز حتی تا مرز ارز یک دلار نیز صعود کرد اما هیچ گاه نتوانست با مبلغ یک دلار خرید و فروش گردد. با این که امروزه این ارز با روند نزولی همراه بوده، اما همچنان افراد بسیاری خواهان خریداری این ارز هستند و تصمیم دارند که در این ارز سرمایه گذاری انجام دهند.

سود این ارز بلند مدت می باشد؟

باید به این افراد بگوییم که این ارز دیجیتالی از ارز هایی است که سود دهی بلند مدت آن تضمین شده می باشد. دوج کوین در آینده ای بلند مدت می تواند سود های چشم گیری را برای علاقه مندان و سرمایه گذارانش فراهم آورد که دلیل این امر را می توان حضور چهره های مهم جهانی در میان سرمایه گذاران آن ذکر کرد. این ارز همچنان در رتبه چهارم جدول رتبه بندی ارز ها قرار دارد و پس از ارز های بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، دوج کوین قدرتمند ترین ارز جهانی می باشد. جایگاه چهارم قبلا در اختیار ارز ریپل بود. اما دوج کوین با کنار زدن این ارز، این جایگاه را برای خود به ارمغان آورد و همچنان برای حفظ این جایگاه مقتدرانه می جنگد.

دوج کوین ویکی پدیا

برای این که در زمینه ارز های دیجیتالی و به خصوص ارز مورد بحث، اطلاعات بیشتری را کسب کنید، بهتر است که به سایت ویکی پدیا مراجعه نمایید. این سایت اطلاعات مفیدی را در مورد تاریخچه به وجود آمدن این ارز دیجیتال در اختیارتان قرار می دهد که می تواند موثر واقع شود.

عکس های دوج کوین را در کجا می توان دید؟

تا کنون عکس های مربوط به این ارز دیجیتال در سایت های بسیاری منتشر شده و اگر این تصاویر را ببینید در نظرتان آشنا می باشد. نماد و تصویر مخصوص این ارز، تصویر یک سگ می باشد. این سگ یکی از سگ هایی است که نژاد آن به کشور ژاپن باز می گردد و به آن شیبا اینو می گویند. انتخاب این نماد برای این ارز به دلیل این بود که سازندگانش کاملا از روی شوخی این ارز را خلق کردند و تصمیم داشتند که فضا صمیمی و دوست داشتنی را ابداع کنند. از این رو این تصویر را برای ارز خود انتخاب نمودند. دلیل جدی نگرفتن این ارز دیجیتال را نیز می توان تصویر آن دانست. باید بدانید که این ارز به نسبت ارز های بیت کوین و اتریوم از جدیت کم تری برخوردار می باشد و زیاد جدی گرفته نشده است.

صرافی معتبر برای خرید دوج کوین چه می باشد؟

در میان صرافی ارز دیجیتال های ایرانی که فعالیت خود را آغاز کرده اند، صرافی آنلاین ایران بورس یکی از معتبر ترین و قابل اعتماد ترین صرافی ها است‌. از این رو می توانید به راحتی و از طریق سایت اینترنتی این صرافی، ارز دیجیتالی دوج کوین را خریداری نمایید و از طریق صرافی ایران بورس، این ارز را به کیف پول حساب کاربری خود انتقال دهید. همچنین برای فروش این ارز نیز می توانید از طریق صرافی نام برده شده اقدام کنید. این صرافی همچنین یک ماشین حساب دیجیتالی رایگان در اختیارتان قرار می دهد تا به صورت آسان و راحت، میزان نرخ سود و زیان خود را حساب کنید. برای دستیابی به این سایت، نام آن را در اینترنت سرچ نمایید. ماشین حساب ارز دیجیتال را به صورت کامل تر در این مقاله بخوانید.

سوالات متداول

 1. ارز دیجیتال دوج کوین در چه سالی راه اندازی شد؟

  این ارز در سال ۲۰۱۳ ساخته شد و تا سال ۲۰۱۵ رونق های اقتصادی را تجربه کرد.

 2. کدام چهره به عنوان پدر دوج کوین شناخته می شود؟

  ایلان ماسک، بنیان گذار شرکت تسلا

 3. آینده ارز دوج کوین چگونه پیش بینی می شود؟

  این ارز می تواند در بلند مدت سود دهی داشته باشد اما برای کوتاه مدت، ارز مناسبی نیست.

 4. از طریق کدام صرافی ایرانی می توان ارز دیجیتال دوج کوین را خریداری کرد؟

  صرافی ایران بورس

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0