تحلیل تکنیکال چین لینک (ChainLink) ارز دیجیتال با قرارداد هوشمند

0 دیدگاه

چین لینک ChainLink که با نام مستعار لینک  “ LINK “ نمونه ای از ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است. این روش سرمایه گذاری جهانی، یک شبکه اوراکل غیر متمرکز است؛ که از دنیا واقعی برای بلاک چین ها و اپلیکیشن های غیر متمرکز “d App “ از سراسر نقاط جهان اطلاعات کسب میکند، تا کار آمد تر و مفید تر عمل کند. برای پرداخت هزینه های شبکه از یک ارز دیجیتال به نام “ LINK “ توکن استفاده میشود.

تحلیل تکنیکال چین لینک

تحلیل تکنیکال چین لینک

این ارز دیجیتال که در حال حاضر به خصوص سال های اخیر بین 10 ابر قدرت بازار بورس و ارز قرار گرفته است، در امسال یا همان 2020 میلادی رکورد بازار ارز را زد. این دارایی دیجیتال که رشد چشم گیری را داشته، پیشرفت خارق العاده ای نیز حاصل کرده.

توکن بومی چین لینک یا همان لینک “ LINK “ در ابتدا ماه ژوییه ی سال 2020 میلادی ( امسال ) با قیمت دلار 4.70  کار خود را آعاز کرد و در 15 ماه ژوییه سال 2020 میلادی مصادف با 25 تیر ماه سال 1399 هجری شمسی به قیمت 8.77 دلار رسید که رشد و پیشرفتی تاریخی در کل بازار ارز و سرمایه گذاری دیجیتال بود.

این توکن در ماه بعدی یا همان ماه اوت کمی رکود و کاهش قیمت را تجربه کرد و قیمت خود را در محدوده 7.80 دلار آغاز کرد اما فقط با گذشت 10 روز از ابتدا ماه اوت ( 10 اوت ) مصادف با 20 مرداد ماه سال 1399 هجری شمسی، به رکورد خیره کننده جدیدی در بازار ارز دیحیتال جهانی رسید؛ قیمت 13.46 دلار را ثبت کرد. این پیشرفت چشم گیر دید دنیا را به این ارز تغییر داد و بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جذب کرد. در حال حاظر در دنیا بورس و سرمایه گذاری جهانی، بعد از بیت کوین و اتریوم، چین لینک طرفداران مخصوص به خود را جذب کرده.

پیش بینی قیمت چین لینک

با بررسی نمودار ها و تحلیل قیمت ها میتوان به راحتی نتیجه گرفت که توکن لینک در مدت 40 روز گذشته ( از ابتدا ماه ژوییه سال 2020 میلادی تا 10 ماه اوت سال 2020 میلادی که به روایتی همان 10 ماه تیر سال 1399 هجری شمسی تا 20 مرداد ماه سال 1399 هجری شمسی ) بیش تر از 186 درصد رشد داشته. در یک سال اخیر که از سال 2019 میلادی تا سال 2020 میلادی است ( یا همان اواسط سال 1398 هجری شمسی تا 6 ماه ابتدایی سال 1399 هجری شمسی ) این ارز جهانی بیش تر از 472 درصد رشد را تجربه کرده است و در دو سال آخر ( از سال 2018 میلادی تا ابتدا سال 2020 میلادی که همان سال 1397 هجری شمسی تا سال 1399 هجری شمسی ) این لینک نزدیک به 4600 دلار سود داشته و پیشرفت کرده.

در ماه ژوییه سال 2018 میلادی ( مصادف با دی ماه سال 1396 هجری شمسی است ) بیشتر ارز های جهانی دیجیتال رکورد زدند و دارای رشد عجیب و سود آور بودند، اما در این بین وقتی نگاهی به رشد این لینک می اندازیم، دچار حیرت می شویم. چرا که در دو سال اخیر آن قدر رشد این سرمایه دیجیتال بازار جهانی بورس زیاد بوده است که رشد و پیشرفت آن در سال 2018 میلادی شبیه به یک شوخی و کاملا طبیعی است.

چین لینک قیمت واحدش چقدر می باشد ؟

در بین تمامی ارز های دیجیتال زمانی که به بررسی سود بلند مدت توکن لینک نگاه می اندازیم متوجه یک سرعت رشد خوب و متناسب با بازار جهانی می شویم، که با بیت کوین در رقابت می باشد. اما علت اینکه این سرمایه جهانی دیجیتال در بررسی میان مدت و هدف گذاری های کوتاه مدت این چنین رشدی را تجربه کرده؛ افزایش قیمت آلت کوین ها به خصوص در چند ماه اخیر است. البته از عوامل مهم و تاثیر گذار در این پیشرفت ارز جهانی، میتوان به پروژه های فعال در زمینه امور مالی غیر متمرکز “ DeFi “ اشاره کرد.

معامله گرانی که به تازگی در بازار ارز جهانی ورود پیدا کرده اند و خوش آتیه و پر انرژی هستند، بهتر است توکن لینک را به عنوان بزرگ ترین و پر سود ترین توکن مبتنی بر اتریوم از نظر ملاک های ارزش بازار ارز دنبال کنند. از جمله عوامل دیگری که سرمایه گذاران را به سمت این لینک توکن سوق می دهد، پیشرفت های اجتماعی و فنی چین لینک در جوامع اتریوم و سایر پلت فرم های قرار داد های هوشمند است.

در حال حاظر قیمت هر واحد این ارز جهانی، 11.72 دلار است.

خرید ارز دیجیتال چین لینک

از آن جایی که خرید و فروش رمز ارز های دیجیتال کاری حرفه ای و نیازمند تخصص است، توصیه می شود در ابتدا ورود به این بازار ها از افراد با تجربه کمک بگیرید تا دچار مشکل یا شکست نشوید.

برای خرید رمز ارز این لینک توکن معروف و در حال رشد مانند خرید دیگر رمز ارز ها کافی است در کشور ایران به یک صرافی مراجعه کنید و ریال های خود را به دلار تبدیل کرده و در سایت ارز جهانی دیجیتال آن دلار ها را در کیف پول خود جای بدهید تا بتوانید به راحتی رمز ارز مورد قبول خود را خریداری کنید. اگر هم سرمایه شما بیت کوین است و متمایل اید آن را تغییر دهید تا بتوانید از خرید ارز چین لینک بهره ببرید، کافی است به صرافی ارز دیجیتال ها اطراف و موجود در شهر خود مراجعه کنید تا بتوانید به راحتی آن را به ارز مورد نیاز خود تغییر دهید. برای آسانی تبدیل پول خود بهتر است، از صرافی های خارجی بایسنس استفاده کنید تا کار شما راحت تر پیگیری شود.

گاهی مواقع ممکن است که شما برنده ارز دیجیتال از چین لینک شوید و بسته به افزایش قیمت دلار تمایل به فروش هدیه دریافتی خود داشته باشید. برای فروش ارز دیجیتال جهانی مانند خرید آن عمل می کنیم. ابتدا یک صرافی جهانی که از چین لینک حمایت می کند و فعالیت های این لینک توکن را عهده دار است، انتخاب می کنید؛ سپس بسته به قوانین و مقرراتی که آن سایت صرافی جهانی ( مانند بایسنس ) برای شما ارایه کرده رمز ارز هدیه خود را به فروش می رسانید. برای فروش نیز بهتر است از متخصصین این حوزه استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید و بتوانید در بهترین زمان از بیش ترین سود بهره مند شوید.

استخراج چین لینک امکان پذیر است ؟

این ارز جهانی دیجیتال و سرمایه گذاری رشد یافته در سال 2014 میلادی ( مصادف با سال 1393 هجری شمسی ) با حمایت کامل و پشتیبانی تیم کمپانی بزرگ Smart Contract خلق شد. صاحبان این رمز ارز های دیجیتال سرمایه گذاری، دو فرد اصلی با نام های استیو الیس “ Steve Elis “ و سرخیو نازارو “ Sergey Nazaro “ هستند؛ البته در این کمپانی افرادی خبره و متخصص در زمینه بازار بورس و سرمایه در حال فعالیت هستند.

این ارز دیجیتال جهانی یک رمز ارز پایه است که رمز گذاری شده و در عمل این رمز ارز ها توکن های غیر قابل استخراج هستند. توکن غیر قابل استخراج به توکن هایی گفته می شود که در ابتدا توسط خالق و برنامه ریز آن استخراج شده و سپس به عموم ارایه می شود. در نتیجه استخراج از این لینک توکن امری محال است که فقط صاحبان آن قادر به دسترسی هستند و عموم سرمایه گذاران از این شرایط بی بهره می باشند.

معرفی روش های استخراج

این رمز ارز های دیجیتال با نام مستعار بلاک، پروژه ای بی نظیر و سود آور از بلاک چین است. این سرویس اوراکل غیر متمرکز که در حال حاظر مبتنی بر اتریوم است؛ برای مشاغل سنتی، خانگی و شرکت ها شرایط استفاده از راه حل های بلاک چین را فراهم آورده. ایده قرار داد های هوشمند که جهان سرمایه داری را در دست تغییر قرار داده است، در حال حاظر صرفا مدیریت آن در دست بلاک چین است.

هدف از ایجاد این رمز ارز های بلاک توکن، ایجاد ارتباط با دنیا مجازی و غیر واقعی بازار سرمایه و دنیا واقعی و مشاغل حقیقی است. کاربران این دست قرار داد های هوشمند این توانایی را دارند که با اتصال به اوراکل ها به شبکه وصل شوند و از خدمات ای پی آی استفاده کنند. روش دیگر برای سرمایه گذاری و حرکت در این مسیر، اتصال به شبکه اتریوم است که میتوان از طریق پی پال ها به راحتی و با استفاده از کارت بانکی و حساب بانکی خود به انتقال مستقیم وجه اقدام نمود.

نحوه کار چین لینک

در ابتدا با توضیح و بررسی قرار داد های هوشمند شروع می کنیم. قرار داد های هوشمند به توافق نامه هایی گفته می شود که از قبل تعیین شده اند و اطلاعات مورد نیاز در مورد بلاک چین ها را بررسی و ارزیابی می کنند. حال اگر شرایط محیا باشد این ارزیابی های انجام شده به صورت خودکار تحقق پیدا می کنند.

مزایا قرارداد هوشمند chainlink

از جمله مزایا قرار داد های هوشمند این است که آن ها را روی بلاک چین ها ثبت می کنند و همین اتفاق باعث می شود که اطلاعات قرار داد ها ثابت و غیر قابل تغییر باشد. در نتیجه تمامی کاربران حاظر در بلاک چین به این قرار داد های هوشمند ارایه شده، دسترسی دارند و می توانند به راحتی مفاد قرار داد ها را بررسی و تحلیل کنند. این مزیت باعث تضمین برای کاربر ها می شود و به آن ها این اطمینان خاطر را می دهد که بتوانند هر لحظه که مایل هستند قرار داد ها را چک کنند و از رعایت پارامتر های آن و فاکتور های ذکر شده در قرار داد خیال شان آسوده شود.

در این بین اوراکل که نام آن را بسیار در مطالب ارایه شده گذشته بردیم وارد عمل می شود. اوراکل به یک نرم افزار گفته می شود که به عنوان یک میان افزار نقش واسطه را بین دنیا حقیقی و بلاک چین ها ایفا می کند. اوراکل داده ها را از دنیا واقعی دریافت و به قرار داد های هوشمند در بلاک چین ها ترجمه می کند.

کارکرد های اصلی و مهم چین لینک، به دو فرآیند زنجیره ای و غیر زنجیره ای بستگی دارد. زیر ساخت های قرار داد های هوشمند زنجیره ای است که به اوراکل ها مربوط می شود. در طرح های فرعی و آداپتور ها، فرآیند به شکل غیر زنجیره ای اجرا می شود. زیر ساخت های قرار داد های هوشمند در بازار سرمایه قابل آپدیت و بروز رسانی است.

کیف پول چین لینک

همان طور که در بالا توضیح داده شد، این دست رمز های دیجیتال از استاندادر “ ERC20 “ پشتیبانی می کنند. این استاندادر که به ارز دیجیتال اتریوم تعلق دارد؛ به کاربران این اجازه را می دهد که رمز ارز های دیجیتال خود را که حاوی سرمایه آن ها است در کیف پول های تعبیه شده ذخیره و نگه داری کنند. در حال حاظر این روش مورد استفاده است اما با گذر زمان و پیشرفت سریع تکنولوژی مطمینا لینک توکن مورد بحث نیز تغییر می کند و شیوه های خود را عوض می کند. شیوه هایی که الان در بازار جهانی سرمایه در حال اجرا است، سیستم های پرداختی و پرداخت بانکی است.

مزیت های چین لینک

یکی از مزایا این ارز دیجیتال جهانی استفاده از آن به عنوان سیستم پرداختی است. بسیاری از کاربران تمایل دارند که سرمایه خود را از جهان غیر واقعی بازار سرمایه خارج کنند و آن را در دنیا حقیقی مورد استفاده قرار دهند. لینک تکون مورد بحث، این امر را امکان پذیر ساخته است. همه ارز های دیجیتال این امکان را دارا هستند که کاربر بتواند با استفاده از ارز دیجیتال انحصاری بلاک چین مربوطه پرداخت های خود را انجام دهد اما چین بلاک این امکان را حاصل کرده که قرار داد های هوشمند بتوانند در دنیا واقعی نیز مورد استفاده و بهره وری قرار گیرند. این پشتیبانی باعث شده این ارز دیجیتال کاربردی تر شود و شیوه های پرداخت متنوعی را پوشش دهد.

دیگر مزیت این رمز ارز دیجیتال، امکان اتصال قرار داد های هوشمند به سیستم های بانکی  و ایجاد یک اپلیکیشن در سیستم مال است که این شرایط هیچ گاه در شیوه پرداخت سنتی حاصل نمی شود. این اتفاق برای علاقه مندان تکنولوژی و هوشمند سازی بسیار کاربردی است تا بتوانند سرمایه خود را در بازار ارز جهانی هوشمند کنند.

سوالات متداول

  1. شیوه های پرداخت در بازار سرمایه به چه شکل است؟

    به دو شکل سیستم های پرداختی و سیستم های بانکی صورت می گیرد.

  2. برای خرید و فروش رمز ارز دیجیتال کدام صرافی ها بهترند؟

    صرافی های خارجی مانند بایسنس از بهترین ها هستند.

  3. دو نفر اصلی تیم چین لینک چه نام دارند؟

    استیو الیس “ Steve Elis “ و سرخیو نازارو “ Sergey Nazaro “ نام دارند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0