در خدمت شما هستیم در این مقاله با توضیحاتی در ارتباط با بیوگرافی و زندگی نامه یکی از بهترین خوانندگان موسیقی زیرزمینی ایران یعنی یاس که جزو اولین رپر های تاریخ کشور ما می باشد و تا کنون فعالیت های بسیار زیادی را در این حوزه انجام داده است در ادامه به کارنامه کاری او نیز توجه بسیار دقیق خواهیم داشت که امیدوار هستیم مورد توجه شما قرار بگیرد. برای شناخت بیشتر با او که حالا یکی از سلبریتی های اینستاگرام می باشد با ما همراه باشید.

بیوگرافی یاس خواننده

بیوگرافی یاس خواننده

همانطور که ممکن است شما نیز بدانید یاس یکی از اولین رپر های ایرانی است که شروع به خواندن در این سبک از موسیقی کرد و توانست تا هیپ هاپ را به فرهنگ موسیقی کشورمان ایران ارائه کند و برای این کار بسیار تاکنون زحمت کشیده است و به قول خودش شب بیداری های بسیار زیادی برای نوشتن بهترین اشعار ممکن که به ذهنش می رسیده است را تحمل کرد تا بتواند بهترین کار ممکن را به گوش مخاطبان و شنوندگان رپ و هیپ هاپ به فارسی هدیه بدهد.

یاس ارتباط با رپ فارسی عقیده و اعتقادات خاص خود را دارد که شاید به هیچ کس دیگری در این موضوع شباهت نداشته باشد چرا که او رپ و هیپ هاپ فارسی را یک جامعه و یک کلیت می‌داند که به نظر او هر کسی که در این عرصه فعالیت می کند به عنوان یکی از سردمداران این جامعه بوده و باید کار خود را به نحو احسنت انجام دهد در غیر این صورت نه تنها برای رپ مفید نمی باشد بلکه ممکن است با جهت گیری های فکری غلط و اشتباه آن چیزی را که نباید به خورد مغز و فکر مخاطبان این جامعه بدهد.

به نظر یاس تمامی افراد باید در جهت پیشرفت این سبک از موسیقی در ایران که به نوعی می شود آن را جوانترین سبک موسیقی کشورمان دانست تلاش نمایند و خودت را موظف کرده است که همیشه حتی اگر دیر به دیر کار می دهد و آهنگ ساخته و منتشر می‌کند اما آهنگی را بسازد که به هر لحاظ و از هر نظری باکیفیت و با تکنیک باشد تا شنونده متوجه بشود که خواننده و یا رپر مورد علاقه او برایش ارزش قائل شده و مدت ها زمان گذاشته تا کاری کاملاً بی عیب و نقص را ساخته و منتشر کند.

بیوگرافی یاس خواننده

همانطور که ممکن است شما نیز بدانید یاس در واقع اسم هنری و لقب رپی یاسر بختیاری جوان ۳۸ ساله کشور ما می باشد که در تهران متولد شده و به عنوان یکی از حرفه ای ترین و کار درست ترین رپر های تاریخ رپ فارسی از او یاد می شود چرا که سال هاست شاهد انتشار آهنگ ها و ترک های فوق العاده با معنی و مفهوم از او هستیم که مشخصاً برای هر کدام از کار هایش می شود روز ها وقت گذاشت و اطلاعات موجود در شعرش را استخراج نمود.

یاسر بختیاری و یا همان یاس متولد تاریخ سی امین روز از خرداد ماه سال ۱۳۶۱ بوده و با توجه به زمان شروع فعالیت اش در موسیقی رپ و هیپ هاپ و در واقع با توجه به زمان به شهرت رسیدن اش در این عرصه که از اواخر دهه هفتاد و دقیق تر بگوییم ابتدای سال ۱۳۸۰ بود، می توانیم بگوییم که او در سن بیست سالگی شروع به معروف شدن در بین مردم و علاقمندان به رپ و هیپ هاپ فارسی در ایران کرد.

از بهترین نقاط قوت یاس در رپ کردن و نوشتن اشعارش می شود به روان بودن و جذاب بودن شعر او برای هر سلیقه ای اشاره کرد که واقعاً هم همین طور است و تمامی علاقه مندان به موسیقی رپ و هیپ هاپ در کشور غالباً به یاس و شعر او بسیار علاقمند بوده و حتی اگر طرفدار آرتیست های خاصی باشند اما هیچگاه آهنگ های یاس را از دست نخواهند داد.

بیوگرافی یاس و همسرش

بیوگرافی یاس و همسرش

در ارتباط با بیوگرافی و زندگی شخصی یاس باید بگوییم که او سال هاست که در عرصه موسیقی رپ و هیپ هاپ فعالیت گسترده دارد و مانند تمامی آرتیست های این سبک از موسیقی به شدت مورد توجه علاقه مندان به رپ و طرفدارانش می باشد و همیشه این سوال وجود داشته که زندگی مشترک یاس با چه کسی شروع شده و همسر چه کسی می‌باشد. به همین علت ما می خواهیم تا در این قسمت در ارتباط این موضوع صحبت کنیم.

اگر شما نیز از طرفداران یاسر بختیاری و یا همان یاس رپ فارسی هستید قطعاً صفحات رسمی او را در سایت های مختلف از جمله سایت اجتماعی اینستاگرام دنبال می کنید و می دانید که او یک رپ کاملاً اجتماعی بوده و بیشتر اتفاقات زندگی اش را و به خصوص اتفاقات مهمی که در زندگی اش رخ می‌دهد را با مخاطبان و طرفدارانش در میان می گذارد اما تا کنون هیچ صحبتی در ارتباط با ازدواج و شروع زندگی مشترک اش نکرده است و هیچ پستی را نیز مبنی بر نامزدی و یا زمان ازدواجش را در صفحه اش قرار نداده است و به همین علت می توانیم به این نتیجه برسیم که او در سن ۳۸ سالگی همچنان مجرد می باشد.

بيوگرافي یاس رپر ایرانی

اگر بخواهیم به زندگینامه یاس بپردازیم باید بگویم که یاسر بختیاری که از قدیمی ترین خواننده های رپ فارسی در کشور ما ایران است از سال ۱۳۸۰ هجری شمسی فعالیت حرفه ای خود را در این عرصه آغاز کرده است و این به این معناست که او قبل از سال ۸۰ نیز در عرصه رپ هیپ هاپ فعالیت داشته اما فعالیت رسمی و حرفه‌ ای خود را از سال ۸۰ آغاز کرده است.

در ارتباط با یاس باید بگوییم که او اولین خواننده سبک رپ و هیپ هاپ در موسیقی ایران است که توانسته تا برای انتشار موزیک خود جواز بگیرد که نام آهنگ مجاز او یادت نره نام داشت و یاس این آهنگ را به همراه مجید غفوری که یکی از اولین همراهان او در عرصه موسیقی بود و یک خواننده پاپ سرشناس ایرانی می باشد، اجرا کرد.

عده ای بر این باور هستند که محل تولد یاسر بختیاری و یا همان یاس در استان تهران و در پایتخت کشور ایران می باشد اما باید بگویم که او زاده شهرستان تالش از توابع استان گیلان در شمال کشور می باشد و اصالتی شمالی دارد که به اشتباه عده‌ای از هموطنان مان به خاطر اینکه فامیلش بختیاری می باشد او رابه ایل بختیاری که در غرب کشور ساکن هستند نسبت می دهند.

سوالات بسیار زیادی در ارتباط با شغل اصلی یاس مطرح می شود که برای بیان این موضوع باید بگوییم که او هیچ شغل دیگری غیر از موسیقی ندارد و در واقع پیشه او خوانندگی و ترانه سرایی در عرصه رپ و هیپ هاپ می باشد که چه در ایران و چه حالا که به خارج از کشور مهاجرت کرده است از این راه امرار معاش می کند.

دوست دختر یاس

دوست دختر یاس

در ارتباط با روابط شخصی یاس و دوست دختر او باید بگویم که همان طور که می دانید تا کنون او از هیچ کسی به عنوان دوست دخترش نام نبرده و هیچ کسی را در صفحه رسمی اش در سایت های مختلف با این عنوان معرفی نکرده است. هم چنین هیچ اطلاعاتی در ارتباط با این موضوع در دسترس نیست.

زندگی نامه یاس

یاسر تاریخ ۳۰ خرداد سال ۶۱ در تالش گیلان متولد شد و دوران کودکی خود را در محله هایی مانند اکباتان ناصرخسرو و شمشیری در شهر تهران سپری کرده است و در واقع بزرگ شده پایتخت می باشد او در دوران نوجوانی خود علاقه بسیار زیادی به ورزش کشتی داشت و در رشته کشتی آزاد زیر نظر یکی از مربی های سرشناس تهران فعالیت می کرد که پس از مدتی به دلایلی این ورزش را کنار گذاشت.

طبق صحبت های خودش، او زمانی که تقریباً ۱۴ ساله بود برای اولین بار آهنگ هایی از توپاک رپر قدیمی آمریکایی را شنید که این آهنگ ها را پدرش از آلمان برای او آورده بود و برای اولین بار در آن زمان بود که یاس با موسیقی هیپ هاپ آشنایی هایی پیدا کرد که این آشنایی باعث شد تا او به شدت به این سبک علاقه‌مند شده و تمام آهنگ هایی را که تا آن زمان از خواننده های مختلف این سبک از موسیقی منتشر شده بود را گیر آورده و گوش دهد.

زمانی که یاس ۱۸ ساله بود پدرش را از دست داده و به همراه خانواده‌اش روزهای سختی را در زندگی و در نبود پدر شان سپری می کردند و از آنجایی که او فرزند بزرگ در خانواده می باشد مجبور شد تحصیلاتش را در رشته عمران در دانشگاه تهران به طور نیمه کاره رها کرده و برای کار برای تامین نیازهای مالی و مخارج خانواده‌اش آماده شد.

خرج و مخارج زندگی این رپر

یاس برای درآوردن خرج و مخارج خانواده‌اش در حالیکه در موسیقی و ساخت آهنگ های مختلف فعالیت گسترده داشت در یک شرکت بازرگانی که عمویش مدیریت آنجا را برعهده داشت شروع به کارکرد و گاهی اوقات نیز برای امرار معاش و در آوردن پول بیشتر به مسافر کشی کردن با یک ماشین پیکان روی آورده بود او از این روزها به عنوان روزهای سخت زندگی‌اش یاد می‌ کند.

یاس از مشکلات زندگی اش در دوران نوجوانی و جوانی میگفت که در آن زمان زیاد اهل نوشتن بودم و داستان ها اشعار مختلفی را می نوشتم که برای نویسندگی آن ها نیاز به تخیل نداشتم و فقط کافی بود تا وقایع و حقایق زندگی خودم را بر روی کاغذ و در قالب داستان بیاورم تا بسیار خواندنی شود او در ادامه گفت که مدتی را نیز برای خالی کردن خودم به دعوا و سر صدا در خیابان با افراد مختلف سپری میکردم و یا نسبت به آدمهای پولدار و ثروتمند دور و بر نگاه بدی داشتم و از دیدن آن ها لذت نمی بردم اما به این نتیجه رسیدم که تفکر من اشتباه بوده و باید آن را تغییر دهم.

یاسر در سال ۱۳۸۰ و زمانی که حدود ۲۰ سال سن داشت به طور رسمی و جدی شروع به فعالیت در عرصه موسیقی رپ کرد و در همین زمان بود که لقب یاس را برای خودش انتخاب نمود و در این رابطه در یکی از مصاحبه هایش گفته بود که از بچگی چون اسمم یاسر بود یاس صدایم می کردند که از طرفی گل یاس به معنای صلح می باشد و من به این نتیجه رسیدم که از این نام به عنوان اسم‌هنری هم استفاده کنم چراکه ترویج فرهنگ صلح را یکی از وظایف اصلی خودم و هر کسی می دانم.

یکی از فعالیت های جالب و موضوعات جالبی که در ارتباط با یاس وجود دارد بازیگری او در سال ۱۳۸۲ در یک فیلم به کارگردانی برنا کازرانی و به نام رعد، یک داستان زنانه بود که علاوه بر بازی در این فیلم خوانندگی تیتراژ پایانی آن را نیز که به شکل رپ بود بر عهده داشت و توانسته بود تا از این طریق نیز بر شهرت و معروفیت خود بیفزاید.

آهنگ های یاس

آهنگ های یاس

در ارتباط با آهنگ های یاس باید بگویم که مضامین ترانه‌های او بیشتر انتقاد و اعتراض در ارتباط با بحران های اجتماعی و مشکلات مختلف مثل اعتیاد، فقر، جنگ، کودکان کار، طلاق و خودکشی و بیکاری می باشد که در بیشتر آهنگ هایش از این مضامین و یا تعدادی از آنها استفاده کرده و به همین علت به عنوان یکی از اجتماعی ترین خواننده های رپ فارسی به حساب می آید.

نخستین آهنگی که یاس را نوشت و خواند بچه های خیابون نام داشت که به علت معروفیت کم و زیاد شنیده نشده اما نخستین آهنگی که او خواند و خیلی هم معروف و مشهور شد آهنگ بنام بود که بعد از زلزله بم در سال ۸۲ شمسی منتشر شد و آهنگسازی این کار برعهده میتا ملکی بوده است. باید بگویم که در واقع این آهنگ توانست تا نام یاسر را بر سر زبان‌ها بیندازد.

یاس در سال ۱۳۸۵ یکی از آهنگ های جدیدش را با نام سی دی رو بشکن به همراه آمین که آهنگ های زیادی را بایاس خوانده است منتشر نمود که این آهنگ در واقع برای یک فیلم خصوصی پخش شده از زهرا امیر ابراهیمی خوانده شد که او قربانی این فیلم خصوصی و انتشار غیر اخلاقی آن شده بود در واقع یاس و آمین با خواندن این آهنگ این پیام را به دارندگان سی دی فیلم پخش شده می داد که باید هرچه سریعتر سی دی را شکسته تا از پخش بیشتر آن جلوگیری کنند.

در همان سال ۸۵ یاسین آهنگ دیگر را با نام یادت نره با همکاری مجید غفوری قانون که در بالا به آن اشاره کردیم و این ترک یکی از آهنگ های آلبوم نگو دیره از مجید غفوری خواننده پاپ کشورمان بود که با مجوز وزارت ارشاد اسلامی به انتشار رسید و به عنوان نخستین آهنگ یاس با مجوز رسمی در ایران شناخته می شود.

یکی از اتفاقاتی که در سال ۱۳۸۵ افتاد پخش فیلم ۳۰۰ در آمریکای شمالی بود که این فیلم در واقع از دیدگاه بسیاری از ایرانیان توهین به فرهنگ ایران و ایرانی بوده و آنها معتقد بودند که این فیلم نباید پخش شود و باید از روی پرده سینما کنار برود که یاس در این باره یک آهنگ را ساخت با نام هویت من که اعتراض به تحریف تاریخ در ارتباط با ایران بود و بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. یاس آهنگ هویت من را بهترین آهنگ خودش می‌داند.

حاشیه های یاس

حاشیه های یاس

در همان سال‌ها یاس برای دریافت مجوز بسیار تلاش کرد اما به صورت پی در پی با جواب های منفی و الکی مواجه می شد و در واقع او را سرکار گذاشته بودند اما او در یک مصاحبه نسبت به این موضوع صحبت کرد و گفت که با این که مدتها به دنبال مجوز بودم اما به این علت که زحمات من در موسیقی کشورمان دیده نمی شود دیگر دنبال مجوز نخواهم بود و به طور غیرمجاز به کارم ادامه خواهم داد.

او در ادامه گفت که درصورتی به من مجوز می‌دهند که حرفهایم را سانسور کنند و سانسور کردن صحبت های یک رپر در آهنگ هایش بدترین رنج و شکنجه برای او می باشد چراکه یک رپر مدت ها زحمت می‌کشد تا یک شعر جذاب بنویسد و با سانسور کردن آن تمام زحمات او بر باد خواهد رفت.

همچنین یکی دیگر از حواشی مربوط به یاس قضیه بازی او در فیلم سنتوری ۲ بود از طرف اطرافیان داریوش مهرجویی اعلام شده بود که یاس شرایط مناسب برای بازی در فیلم را نداشته باشد کارگردان را نپذیرفته است ولی یاس این موضوع را به طور کامل رد کرد.

یاس در سال ۱۳۸۶ به دعوت ایالات متحده آمریکا برای بزرگداشت سال جهانی مولانا حضور داشت که در این سفر کنسرت‌ هایی را برگزار نمود و دعوت از او از طرف یک شرکت خیریه آمریکایی صورت گرفته بود و یاس توانست با اجرای کنسرت به شهرت بیشتری دست پیدا کند.

او در سال ۱۳۸۷ و در اردیبهشت ماه در یک همایش آسیب شناسی جوانان که به صورت ملی در شهر شیراز برگزار می شد از طرف دانشگاه شیراز دعوت شد و در این همایش شرکت کرد در این همایش عده‌ای از مخالفان و منتقدان موسیقی رپ حضور داشتند که این سبک از موسیقی را باعث افزایش خشونت و بی بند و باری در جامعه می دانستند که یاس توانست تا به طور تمام و کمال به دفاع از سبک رپ در موسیقی کشورمان را بپردازد.

آثار پر مخاطب این رپر ایراینی

اما اگر بخواهیم به یکی از آثار پرمخاطب و جذاب یاس و همین طور رپ فارسی اشاره کنیم آهنگ از چی بگم یاس بود که در مهرماه سال ۱۳۹۰ منتشر شد و تنظیم این کار بر عهده سعید انصار بود این آهنگ در ارتباط با معضلات جامعه در کشور ایران منتشر شد که موضوع اصلی آن اشاره به آتش سوزی مدرسه درودزن و سوختگی دانش آموزان و دخترانی بود که در این حادثه دچار مشکل شده بودند.

در ارتباط با آهنگ از چی بگم یاس باید بگویم که این موزیک جز پرشنونده ترین آثار یاس و همینطور آهنگ های موجود در رفع فارسی می باشد که در آن زمان در سایت رادیو جوان بیش از ۶ میلیون بار شنیده شد و نماهنگ آن نیز بالاتر از ۲ میلیون بازدید را داشته است.

خواننده خوب رپ کشورمان یعنی یاس در تاریخ نوزدهم اسفندماه سال ۱۳۹۱ از کشورمان ایران خارج شد تا به یک همکاری بزرگ در رپ فارسی دست پیدا کند. او برای همکاری با تک ناین که یکی از رپرهای سرشناس آمریکایی می باشد راهی کشور آمریکا شد و توانست تا اولین همکاری بین المللی رپ فارسی را با یکی از بزرگترین و محبوب ترین خواننده رپ در کشور امریکا برگزار کند.

همکاری با تک ناین

نام این آهنگ صدای اتحاد بود که با همکاری تک نان و یاس خوانده شد و موزیک ویدیو آن به عنوان بهترین موزیک ویدیو ماه فوریه سال ۲۰۱۴ در شبکه mtv انتخاب شد و این دو آرتیست بزرگ دنیا نیز همکاری خود را مثبت ارزیابی کرده بودند.

یاس برای این همکاری و ساخت کلیپ تصویری آن مدت‌ها در کشور آمریکا باقی ماند و توانست تا در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ آثار زیادی را در این کشور ضبط کند که آنها را در آلبوم هایی که از سوی کمپانی های مختلف منتشر شد پخش کرد که از این آلبوم ها می توانیم به اوردوز از ماست که بر ماست و سمفونی گربه ها اشاره کنیم.

همچنین یاس در شهرهای مختلف آمریکا و کانادا از جمله تورنتو و کور مونترال و سن فرانسیسکو اجراهای موفقی را داشت که باعث شهرت بیشتر در این کشورها و همین طور درآمد زایی برای او شد و همچنین کنسرت‌هایی را در لندن دبی و دوحه اجرا کرد و بعد از حدود ۲۰ ماه در در سال ۱۳۹۳ و در آبان ماه به ایران بازگشت.

آهنگ جدید یاس

آهنگ جدید یاس

به عنوان جدیدترین آهنگ یاس می توانیم‌ به آهنگ لال از او اشاره کنیم که به نگاه بسیاری از علاقه مندان به رپ فارسی و کارشناسان این عرصه از موسیقی یکی از جذاب ترین و فوق العاده ترین آهنگ های تاریخ رپ فارسی می باشد و با اینکه بعد از ۶ ماه سکوت این آهنگ منتشر شده است اما به قدری بی عیب و نقص بوده که هر علاقه مندی را به رپ فارسی مجبور می کند تا بارها و بارها این موضوع را شنیده و از آن لذت ببرد.

سوالات متداول

یاس اکنون در کدام کشور زندگی می‌کند؟!

یاس در کشور کانادا و در شهر ونکوور ساکن می باشد و در آنجا فعالیت های رفیق خود را ادامه می دهد.

جدیدترین آهنگ یاس چه نام دارد؟!

آهنگ لال جدیدترین آهنگ یاس می باشد و طرفداران بسیاری را توانست تا به دور خود جمع کند.

آیا یاس در ایران زندگی می کند؟

خیر او چند وقتی است که ایران را ترک کرده است.

3/5 - (2 امتیاز)