اگر تمایل دارید تا در رابطه با اوتام کومار که از بازیگران هندی معروف است؛ اطلاعات مفید و جالبی را به دست آورید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

اوتام کومار کیست؟

اوتام کومار کیست؟

در رابطه با بیوگرافی اوتام کومار بهترین بازیگران هندی مرد بهتر است که بدانید او متولد 3 آوریل 1926 بوده است و یکی از بازیگران معروف اهل هند بوده است. اوتام با توجه به نقش آفرینی در فیلم هایی مانند: میهن‌ پرست، قهرمان، باغ‌ وحش، دوداس، کرم من دین من و غیرانسانی توانست به شهرت و معروفیت زیادی رسید و نه تنها در هند بلکه توانست در خیلی از کشور های دیگر نیز طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی را بدست آورد. هم چنین بهتر است که بدانید او علاوه بر بازیگری، کارگردان، تهیه کننده، خواننده، آهنگساز نیز بوده است.

وی در طول زندگی حرفه‌ ای‌ اش، توانست موفقیت‌ های تجاری و انتقادی متعددی را کسب کند و به عنوان یک نماد فرهنگی هند باقی ماند. موفقیت فیلم های هندی اوتام به عنوان تهیه کننده – هارانو سور، بهرانتی بیلاش، ساپتاپادی، جوتوگریها (1964)، گریهادا – بیشترین تحسین را به همراه داشت. او در دوران فعالیتش طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی داشت و با این که سال ها از فوت او می گذرد، اما هنوز هم در بین مردم طرفداران متعددی دارد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر اوتام کومار ویکی پدیا را مشاهده نمایید.

معروف ترین فیلم های اوتام کومار کدامند؟

اوتام از سال های بین 1941 تا 1980 در عرصه بازیگری فعالیت می کرده است او در دوران خود از زیبا ترین بازیگران هندی به حساب می آمده است. او در این دوران در فیلم‌ های متعددی نقش آفرینی کرده است که اکثر فیلم های اوتام کومار با استقبال بسیار خوب مردم نیز رو به رو شده‌ اند. حال در این قسمت قرار است تا به معرفی برخی از معروف‌ ترین فیلم های او بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

میهن‌ پرست

میهن‌ پرست فیلمی محصول سال 1982 و به کارگردانی منموهان دسای است. در این فیلم بازیگرانی مانند: آمیتاب باچان، اوتام، هما مالینی، شارمیلا تاگور، پروین بابی، شامی کاپور، امجد خان، پریم نات، قادرخان ایفای نقش کرده‌ اند.

قهرمان

قهرمان فیلمی محصول سال 1966 و به کارگردانی ساتیاجیت رای است. در این فیلم بازیگرانی هم چون اوتام، شارمیلا تاگور ایفای نقش کرده‌ اند.

باغ‌ وحش

باغ‌ وحش فیلمی محصول سال 1967 و به کارگردانی ساتیاجیت رای است. در این فیلم بازیگرانی مانند: اوتام، کالیپادا چاکربورتی، شایلین موکرجی، سوبندو چاترجی ایفای نقش کرده‌ اند.

کرم من دین من

کرم من دین من فیلمی محصول سال 1987 و به کارگردانی دولال گوها است. در این فیلم بازیگرانی مانند: اوتام، درمندرا، جیتندرا، یوگتا بالی ایفای نقش کرده‌ اند.

غیرانسانی

غیرانسانی فیلمی محصول سال 1971 و به کارگردانی شاکتی سامانتا است. در این فیلم بازیگرانی مانند: اوتام، اوتپال دوت، شارمیلا تاگور ایفای نقش کرده‌ اند.

عکس اوتام کومار را در کجا مشاهده کنیم؟

اوتام کومار بازیگر محبوب و سرشناس اهل هند بوده است که خیلی از افراد بر این باورند که دیگر همانند اوتام در سینمای هند تکرار نخواهد شد. او طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی در دوران فعالیتش داشته است که هنوز هم در بین مردم مخاطبان بسیار زیادی دارد. حال برخی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده عکس های اوتام بپردازند تا به این گونه بیشتر با او آشنا شوند. در این باره بگوییم که اگر به اینترنت مراجعه نمایید و نام این بازیگر معروف اهل هند را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و عکس های متعددی از او در فیلم‌ های مختلف و یا در کنار سایر بازیگران و یا خانواده‌ اش برای شما نمایش خواهد یافت. هم چنین در برخی از پیج هایی که به معرفی بازیگران قدیمی هند در اینستاگرام پرداخته اند نیز می توانید عکس های این بازیگر معروف را جستجو و مشاهده کنید.

اوتام کومار در چه سالی فوت کرد؟

اوتام کومار در چه سالی فوت کرد؟

اوتام کومار در سال 1980 هنگام فیلمبرداری (Ogo Bodhu Shundori) دچار سکته مغزی شد و در کلینیک Belle vue بستری شد. پزشکان تمام تلاش خود را به مدت شانزده ساعت انجام دادند، اما وی همان شب در 24 ژوئیه 1980 و در سن 53 سالگی درگذشت.

ثروت اوتام کومار چقدر بوده است؟

اوتام حدود چهل سال در عرصه بازیگری فعالیت کرده است و هم چنین علاوه بر بازیگری او تهیه‌ کننده، کارگردان و خواننده نیز بوده است و در این دوران از طریق فعالیت هایش توانسته بود، یک منبع درآمد عالی برای خود به وجود آورد و درآمدزایی کند. البته این موضوع را هم باید افزود از آن جایی که اوتام در رابطه با میزان درآمدش در مصاحبه‌ های خود صحبتی نکرده بود، به همین دلیل در این باره اطلاعاتی در دسترس نمی باشد.

مهم ترین افتخارات اوتام کومار کدامند؟

اوتام در دوران فعالیت خود توانسته بود افتخارات و جوایز متعددی را کسب کند که این موضوع یکی از دلایل شهرت و معروفیت این بازیگر هندی بوده است. حال از مهم ترین جوایز او می‌ توان به برنده جایزه BFJA برای بهترین بازیگر مرد برای Saptapadi و برنده جایزه BFJA برای بهترین بازیگر مرد برای نایاک اشاره کرد.

همسر اوتام کومار کیست؟

شاید برای شما هم جالب باشد تا در رابطه با همسر این بازیگر معروف بدانید. در این باره باید بگوییم که اوتام در سال 1941 با گئوری چاترجی ازدواج کرد، اما این ازدواج بعد از مدتی به جدایی ختم شد. سپس او با سوپریا دوی هنرپیشه ازدواج کرد و تا زمان مرگش در کنار او زندگی کرد.

اوتام کومار در دوران بازیگری چه حاشیه هایی داشته است؟

اوتام بازیگر معروف اهل هند، در دوران فعالیتش تمام سعی و تلاش خود را کرده بود تا در هیچ گونه حاشیه ای قرار نگیرد و تمام تمرکزش را بر روی هدف و حرفه‌ اش قرار داده بود. با این حال هر از گاهی برای او نیز حاشیه هایی به وجود می‌ آمد که از مهم ترین حاشیه های او در مورد روابط شخصی اش بوده است.

علت مرگ اوتام کومار چه بود؟

علت مرگ اوتام کومار چه بود؟

متاسفانه اوتام در سال 1980 در هنگام فیلم برداری به دلیل سکته مغزی بستری شد و بعد از 16 ساعت عمل در نهایت در 24 ژوئیه 1982 در سن 53 سالگی درگذشت. خبر فوت او شوک بزرگی به مردم هند و طرفدارانش وارد کرد.

اوتام کومار فعالیت بازیگری خود را از چه سالی آغاز کرد؟

این بازیگر معروف و سرشناس در یکی از مصاحبه های خود بیان کرده بود که از دوران نوجوانی علاقه بسیار زیادی به بازیگری داشته است و یکی از آرزو های او این بوده است که در آینده به یک بازیگر معروف و سرشناس تبدیل شود. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این بازیگر معروف از سال 1948 فعالیت حرفه ای خود در بازیگری آغاز کرد. بعد از مدت کوتاهی که او فعالیت خود را در بازیگری آغاز کرد، توانست به دلیل استعداد خوبی که در این حرفه داشت به شهرت و معروفیت زیادی برسد و طرفداران بسیار زیادی را در بین مردم نیز به دست آورد.

اولین فیلم اوتام کومار چه نام داشت؟

بهتر است که بدانید حرفه کومار با فیلم درشتیدان در سال 1948 شروع شد. وی توانست در این فیلم استعداد بازیگری خود را شکوفا کند و به دلیل بازی خوبش در این فیلم مورد توجه خیلی از مردم و هم چنین منتقدین قرار گرفت. این بازیگر در دوران فعالیت خود در بیش از 200 فیلم حضور داشته و نقش آفرینی کرده است. برخی از بهترین آثار او در فیلم های هارانو سور، جییندر بندی، سه آنکا، آنتونی فیرینگی، امانوش، باغ باندی خلا، دیا نیا، نایاک و چیریاخانا (1967) بودند.

آخرین فیلم اوتام کومار کدام بود؟

اوتام عاشق بازیگری بود و در دوران فعالیت خود در فیلم‌ های متعددی نقش آفرینی کرده است که اکثر فیلم‌ های او با طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی نیز رو به رو شده اند. حال از آخرین فیلم‌ های این بازیگر معروف می توان به Ourther Bhalobasha، Kunba و Goriya Ke Gore Gore Gaal اشاره کرد. بهتر است که بدانید برای دانلود هر کدام از این فیلم ها کافیست تا به اینترنت مراجعه نمایید، چرا که در اینترنت اکثر سایت های فیلم لینک دانلود این فیلم ها را نیز برای علاقه مندان و کاربران در صفحات خود قرار داده اند.

سوالات متداول

 1. اوتام کومار کیست؟

  وی متولد 3 آوریل 1926 بود و یکی از بازیگران مشهور اهل هند بوده است. اوتام با توجه به نقش آفرینی در فیلم هایی مانند: قهرمان، باغ‌ وحش، دوداس و غیرانسانی توانست به شهرت و معروفیت زیادی رسید. او علاوه بر بازیگری، کارگردان، تهیه کننده، آهنگساز و خواننده نیز بوده است.

 2. همسر این بازیگر معروف کیست؟

  در سال 1941 اوتام با گئوری چاترجی ازدواج کرد، اما این ازدواج بعد از مدتی به جدایی ختم شد. سپس وی با سوپریا دوی هنرپیشه ازدواج کرد و تا زمان مرگش در کنار او زندگی کرد.

 3. علت فوت اوتام کومار چه بوده است؟

  در سال 1980 اوتام در هنگام فیلم برداری به دلیل سکته مغزی بستری شد و پس از 16 ساعت عمل در نهایت در 24 ژوئیه 1982 در سن 53 سالگی درگذشت.

 4. افراد چگونه می توانند به مشاهده عکس های اوتام بپردازند؟

  اگر تمایل دارید تا به مشاهده عکس های این بازیگر معروف اهل هند بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا به اینترنت مراجعه کنید و نام این بازیگر معروف را جستجو نمایید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید