10 بوکسور برتر دنیا در رنکینگ جهانی

0 دیدگاه

فارغ از ورود به سایت شرط بندی بوکس باید بدانید که 10 بوکسور برتر جهان را بر اساس عوامل بسیاری می سنجند و بر اساس آن ورزشکار مورد نظر می بایست در تمام آنها سرآمد باشد و بهترین نتایج را بدست آورده باشد. مسابقات رودرو با ورزشکاری که بیشترین امتیاز را کسب کرده از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین دستاوردهای بوکسورها نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند و به خصوص رکوردهایی که توسط آنها جا به جا شده نیز مهمترین عوامل محسوب می شود. تا به حال ورزشکاران زیادی در این رشته وارد مسابقات شده اند و موفقیت های را کسب کرده اند. در ادامه این مقاله به ده مبارزه کننده برتر این رشته خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

10 بوکسور برتر جهان

10 بوکسور برتر جهان

این ورزش یکی از قدیمی ترین ورزش هایی به شمار می رود که انسان ها از سالیانی دور به آن مشغول بودند. در طول سال ها و دهه های گذشته قهرمانان بسیاری در این رشته حضور داشته و افتخار آفرینی کرده اند. در صدر این رده بندی محمد علی کلی قهرمان بوکس نام آشنای آمریکایی قرار دارد که همگان با نام او آشنا هستید. گفته می شود که رقصیدن مانند پروانه و نیش زدن مانند یک زنبور شعار معروف او محسوب می شود که می توان از روی آن به سبک این قهرمان پی برد. مزه مشت های او را تنها حریفانش می دانند و بس. در طول دوران ورزشکاری موفق شد رکورد 56 پیروزی و 5 باخت را در کارنامه خود ثبت کند.

بر اساس گزارشات رسانه های مختلف، دومین بوکسور تاریخ سانی لیستون است که گفته می شود کارهای خلاف انجام می داده است. شاید به همین دلیل است که اطلاعات چندانی از وی وجود ندارد و شخصیتی پنهان دارد. قهرمانان زیادی مانند فلوید پترسون و کلیولند ویلیامز در برابر او هیچ بودند.  پس از او، هنری آرمسترانگ قرار دارد که در سه وزن مختلف مسابقه می داد. این قهرمان تنها کسی است که در 8 وزن مختلف شرکت کرده و در تمام آنها به مقام قهرمانی رسیده است.

وی که القابی مانند هنری قاتل ( اسم وی همواره در لیست 10 بوکسور برتر بوده است )، هنری طوفان و هنری چکش زن را دارد، در پر وزن در سال 1937 به مقام قهرمانی جهان دست یافت. وی یک سال بعد از آن در سبک وزن نیز این عنوان را تکرار کرد و دوباره در همان سال مدال قهرمانی در میان وزن را نیز به گردن آویخت. این بوکسور نابغه در طول دوران خود 151 پیروزی، 21 باخت و 9 تساوی را کسب کرده بود.

در جایگاه چهارم شوگر ری بوکسوری ایستاده است که رکوردی بی نظیر را از خود برجای گذاشته است. این قهرمان در دوران حرفه ای خود موفق شد 173 برد و فقط 19 باخت را در کارنامه خود ثبت کند. در این بازی ها او موفق شده حریفان خود را در 108 مسابقه ناک اوت کند. پس از او، مایک تایسون، جولیو سزار چاوز، فلوید می ودر، ویلی پپ، جو لوییس و روبرتو دوران قرار دارند.

10 بوکسور برتر قهرمان  ufc

هنرهای رزمی ترکیبی که به یو اف سی مشهور است، از سال 1993 میلادی در شهر لاس وگاس آمریکا شروع شد و در آن مبارزان حرفه ای سراسر دنیا شرکت می کنند و برای عنوان قهرمانی تلاش می کنند. بر اساس گزارش های منتشر شده، جان جونز در صدر این لیست یعنی 10 بوکسور برتر قرار دارد. اگرچه برخی ها او را شایسته این جایگاه نمی دانند زیرا او حاشیه های بسیاری در بیرون در رینگ مبارزه دارد. وی از ماه مارس سال 2010 میلادی به طور مداوم بهترین مبارز این سبک بوده است. او آنقدر در این رشته مهارت داشت که قهرمانانی مانند مائوریسیو روا، برندون ورا، رمپیچ جکسون، لیوتوی ماشیدا، ویتور بلفورت، رشاد ایوانز، الکساندر گوستافسون، چال سونن، تیاگو سانتوس و دانیل کورمیر تاب مشت های او در رینگ خونین را نداشتند و شکست خوردند.

پس از او، کانر مک گرگور در جایگاه دوم ایستاده است. این قهرمان در سال 2013 میلادی با موفقیت و پیروزی هایی که در مقابل مبارزان صاحب نامی مانند مکس هالووی، داستین پویریه، دیگو براندائو و چاد مندز کسب کرد، شناخته شد و توجه بسیاری از علاقمندان این رشته را به طرف خود جلب کرد. وی توانست ژوزه آلدو قهرمان سبک وزن تاریخ یو اف سی را تنها در مدت 13 ثانیه ناک اوت کند. نفر سوم این لیست روندا روزی است که در سال 2012 میلادی وارد این ورزش شد. در آن زمان وی کمربند قهرمانی خروس وزن را کسب کرده بود و 6 بار پی در پی موفق شد از این عنوان در مقابل حریفان قدرتمند خود مانند کت زینگانو، بتی کوریا و چند تن دیگر دفاع کند. قهرمانانی همچون ایتپ میوچیچ و حبیب نورماگمدوف، جان جونز، دنیل کورمیه، مکس هالوی، تی جی دیلاشا و تایرون وودلی نیز پس از وی در رتبه های بعدی قرار دارند.

10 بوکسور برتر ایران

در این مورد اطلاعات چندانی از معرفی 10 بوکسور برتر ایرانی در فضای مجازی وجود ندارد. اما قصد داریم چند تن از این افراد را معرفی کنیم. امانوئل آغاسی بوکسور آشوری-ارمنی ایرانی است که مدال قهرمان داخلی این رشته را کسب کرده بود. وی نماینده کشورمان در بازی های المپیک سال 1948 لندن بود و در وزن 54 کیلوگرم مسابقه می داد. همچنین او با پیراهن تیم ملی کشورمان در المپیک هلسینکی در وزن 57 کیلوگرم نیز شرکت کرد. گفته می شود که آندره آغاسی تنیس باز مشهور پسر او می باشد.

حسن باشت باوی دیگر بوکسور کشورمان است که همه او را با عنوان پدر بوکس ایران می شناسند. وی در سال 1328 به جایگاه دوم بوکس کشور رسید و سپس در مسابقات متعددی شرکت کرد و عناوین داخلی و خارجی بسیاری را کسب کرد. جاسم دلاوری یکی دیگر از بوکسورهای موفق ایرانی محسوب می شود که مدال نقره جوانان آسیا در سال 2005، مدال برنز بازی های آسیایی در سال 2006، مدال برنز قهرمانی آسیا در سال 2007 و عنوان قهرمانی بازیهای آسیایی را در کارنامه دارد. از دیگر دلاوران ایران می توان به مرتضی سپه وند، انوشیروان نوریان، مهیار منشی پور، شریف دلارام و محمد ستارپور نام برد.

قدرت ضربه مشت محمد علی کلی

مشت یکی از ابزارهای قوی قهرمانان می باشد که در صورت استفاده به هنگام از آن و البته شدت آن می تواند نتایج مسابقات را به نفع ورزشکار مورد نظر رقم بزند. همه علاقمندان به این ورزش می داند که ضربه محمد علی کلی یکی از مرگبارترین این ضربات بوده است. این را می توان از ضربه ای که او به سانی لیستون زد، فهمید که در آن مبارزه محمد علی فقط یک دقیقه و چهل ثانیه زمان لازم داشت تا حریف قدرتمند خود را ناک اوت کند. این مشت بعدها به عنوان مشت فانتوم معروف شد. نام این قهرمان در لیست 10 بوکسور برتر تاریخ قرار دارد.

لیست قهرمانان بوکس سنگین وزن جهان

مجله رینگ که به طور اختصاصی به این رشته می پردازد نام 10 بوکسور برتر دنیا را معرفی کرده است. این مجله از سال 1922 میلادی تا به حال در این زمینه فعالیت می کند و مقر اصلی آن در شهر لس آنجلس آمریکا می باشد. بر اساس این رده بندی، تایسون فری بهترین بوکسور حال حاضر جهان می باشد که 30 برد کسب کرده است. این ورزشکار هیچ شکستی تا به حال نداشته است. همچنین بع از او، آنتونی جاشوا از انگلیس حضور دارد که 23 برد و یک شکست در کارنامه خود دارد. دیلین وایت نیز با 27 برد و یک شکست در رده سوم ایستاده است.

همچنین دیونتی والدر از کشور آمریکا در 41 پیروز شده است و فقط یک شکست دارد . پس از او لوییس اورتیز کوبایی ایستاده است که تا به حال 31 برد و 2 شکست کسب کرده است. اندی رویس جونیوز که دو رگه مکزیکی -آمریکایی است در مسابقات مختلف شرکت کرده که 33 پیروزی و 2 شکست بدست آورده است. الکساندر پووتکین بوکسور اهل روسیه نیز 35 برد دارد و در 2 مسابقه مقابل حریف خود شکست خورده است. علاوه بر آن، جوزف پارکر از کشور نیوزیلند نیز در این لیست حضور دارد که 27 بار در مسابقات خود پیروز شده و 2 شکست را به ثبت رسانده است.  مایکل هانتر با 19 برد و یک شکست، اسکار ریواس با 26 برد و یک شکست و کوبرات پولف با 28 پیروزی و یک شکست در رده های بعدی جای دارند.

سوالات متداول در مورد 10 بوکسور برتر

 1. بهترین بوکسور حال حاضر جهان کیست؟

  بر اساس گزارشاتی که مجله رینگ به تازگی منتشر شده است، تایسون فری به عنوان بهترین بوکسور جهان شناخته می شود. پس از او نام ورزشکارانی چون آنتونی جاشوا، دیلین وایت، دیونتی والدر، لوییس لورتیز و چند تن دیگر قرار دارد.

 2. بهترین بوکسور جهان 2019 چه کسی است؟

  طبق گزارشات منتشر شده مبارزانی مانند الکساندر اوسیک، واسیلی لوماچنکو، ارول اسپنسر جونیور، ترنس کرافورد و کانلو آلوارز از بهترین ورزشکاران فعال در این رشته محسوب می شوند که عناوین بسیاری را بدست آورده اند.

 3. 10 بوکسور ایرانی را نام ببرید؟

  در این مورد اطلاعات چندانی وجود ندارد و فدراسیون بوکس کشورمان از این لحاظ لیستی را ارائه نکرده است.

 4. 10 بوکسور برتر ufc کدام ورزشکاران هستند؟

  بر اساس رتبه بندی اعلام شده، جان جونز در رتبه اول قرار دارد و پس از او کارن مک گرگور در جایگاه دوم ایستاده است. ایتپ میوچیچ و حبیب نورماگمدوف، جان جونز، دنیل کورمیه، مکس هالوی، تی جی دیلاشا و تایرون وودلی در رده های بعدی قرار دارند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0