معروف ترین یوتیوبر جهان کیست؟ بررسی دقیق از زندگی شخصی و درآمد او

0 دیدگاه

امروزه یوتیوب با بیش از دو میلیارد کاربر فعال یکی از پلتفرم های پرطرفدار در حال حاضر می باشد. کاربران این رسانه به وسیله ۲۴۰۰ کانال این شبکه ویدئوهای خود را در انواع موضوعات مختلف بارگذاری کرده و به اشتراک می‌گذارند. در واقع این وب سایت با وجود تعداد زیاد مخاطب تبدیل شده به یکی از بهترین کانال های جهانی برای هنرنمایی و نمایش توانایی‌ها و هنر را در عرصه های مختلف و افراد با ساخت و نمایش گذاشتن کلیپ های خود از این طریق علاوه براین که خودشان را به همه جهانیان معرفی می کنند، کسب درآمد هم می کند. برخی از افراد با فعالیت زیاد در این فضا به چهره های شناخته شده تبدیل شده اند که به اصطلاح به آن ها یوتیوبر گفته می شود. این یوتیوبر ها به روش های مختلف به کسب درآمد از یوتیوب می پردازند، یکی از این روش ها تبلیغاتی است که در کانال خود به اشتراک می گذارند. با توجه به تعداد زیاد مخاطب، درآمد آن ها نیز بیشتر می‌شود چرا که تبلیغات معروف ترین یوتیوبرها توسط عده زیادی دیده می شود. گاهی اوقات منابع مالی با مشاهده تعداد زیاد طرفداران یک شخص یا به اصطلاح یوتیوبر، به عنوان اسپانسر از او حمایت مالی می کند. ما در ادامه به معرفی برخی از معروف ترین یوتیوبر های جهان و همچینین یوتیوبر های معروف ایرانی ونوع فعالیت آن ها می پردازیم.

معروف ترین یوتوبر جهان کیست؟

معروف ترین یوتوبر جهان کیست؟

شاید برای خیلی از افراد این سوال پیش آید که یوتیوبر کیست و معروف ترین یوتیوبر جهان چه کسی است؟ در پاسخ به سوال باید گفت یوتیوبرها در واقع همان اینفلوئنسرهایی هستند که با اشتراک گذاری ویدئو در کانال های یوتیوب شهرت و محبوبیت در این فضا دست یافته اند. در واقع این افراد شهرت شان را با فعالیت حرفه‌ای در یوتیوب به دست آورده اند. در بین افراد مختلف فعال در این حوزه گیمرها و کمدین ها به عنوان پرطرفدارترین یوتیوبرها، با درآمد های چند میلیون دلاری در را‌‌س پرمخاطب ترین یوتیوبرها قرار دارند.

به عنوان مثال پیودی پای که بهترین یوتیوبر در بین همه فعالان این عرصه است یک گیمر و کمدین جوان سوئدی به نام فیلیکس شلبرگ است که با نام مستعار پیودی پای فعالیت خود را در یوتیوب آغاز کرد و پس از مدتی به شهرت در این وب سایت رسید. البته طرفداران شلبرگ نیز با حمایت هایی که از او کردند در تصاحب این جایگاه بدون تأثیر نبودند، به این خاطر که طرفداران شلبرگ با برگزاری یک کمپین بزرگ در حمایت از پیودی پای و با هک کردن پرینترهای زیاد در تلاش برای تثبیت جایگاه این اینفلوئنسر سوئدی بودند که در نهایت در این راه موفق شدند. فیلیکس شلبرگ به عنوان بهترین عضو فعال یوتیوب درآمدی بالغ بر ۲۰ میلیون دلار از طریق فعالیت خود در یوتیوب کسب می کند. پیودی پای با استریم کردن بازی های ویدیویی ترسناک و خنده دار و همچنین ساخت کلیپ های طنز توانسته است در پانزدهم آگوست ۲۰۱۳ پربیننده ترین یوتیوبر جهان شود.

از مهم ترین نکاتی که در رابطه با ویدیو های شلبرگ که سبب جذب تعداد زیادی مخاطب شده است می توان اشاره کرد به این که اولاً با وجود این که او یک سوئدی است در تمام کلیپ های خودش به زبان انگلیسی که یک زبان بین المللی می باشد صحبت می کند در نتیجه افراد بیشتری در دنیا مخاطب کلیپ های او می شوند. دوما ویدیو های او که معمولاً پر هیجان و پر انرژی است یکنواخت نمی باشد. او ژانر ها و موضوعات مختلف را سوژه کلیپ های خودش می کند، از کلیپ های ترسناک گرفته تا ویدیو های خنده دار چنین ویژگی همه نوع مخاطب با علایق مختلف را به خود جذب می کند و یکی از معروف ترین یوتیوبر جهان است. به علاوه فعالیت خیرخواهانه او و معرفی چهره های کمتر شناخته شده یوتیوبر توسط شلبر گ محبوبیت او را بین طرفدارانش دوچندان کرده است.

درآمد معروف ترین یوتیوبر جهان

یوتیوب علاوه بر این که سبب شهرت و معروفیت افراد می‌شود به یک منبع کسب درآمد هم تبدیل شده است. افراد از طریق مختلف با استفاده از این شبکه در آمد به دست آورند هرچند که ممکن است این میزان درآمد یوتیوب برا تازه کارها آن چنان زیاد نباشد. بنابراین می توان گفت یوتیوب علاوه بر شهرت افراد موجب ثروتمند شدن افراد نیز می شود. چرا که درآمد یوتیوبرهای معروف گاها مبالغ قابل توجه و بسیار چشمگیری می باشد.

به عنوان مثال رایان تویزر یو یو یکی از کانال های پربیننده یوتیوب است که به عنوان بیشترین درآمد یوتیوبر ها در سال ۲۰۱۸ شناخته شده است و مالکیت آن متعلق به یک پسر بچه ۷ ساله به نام رایان می باشد. فعالیت این کانال به این صورت است که پدر و مادر رایان با انتشار ویدئوهایی در رابطه با نقد و بررسی کیفیت و کارایی اسباب بازی های رایان در سال ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کردند و کم کم تعداد فالوور های خود را به بیش از ۱۷ میلیون نفر رساندند.

نکته قابل توجه این است که با وجود این که تعداد مخاطبان این کانال نسبت به برخی از کانال های یوتیوب معروف کمتر است، اما درآمد آن خیلی بیشتر می باشد. به این خاطر که این خانواده معروف ترین یوتیوبر جهان نقد و بررسی ها و تحلیل هایی که در رابطه با اسباب بازی ها به اشتراک می‌گذارند، صنعت اسباب بازی را تحت‌ تاثیر قرار داده‌اند و همین امر سبب افزایش دو برابری درآمد این خانواده طی یک سال فعالیت به رقمی حدود ۲۲ میلیون دلار شده است. رایان تویزر یویو از اولین کانال هایی بود که با همکاری دیگر ستارگان معروف یوتیوب خط تولید برندهای pOcket. Watch و Bonkerz toys را راه اندازی کرده اند.

همچنین خط تولید اسباب‌بازی جهانی رایان مدت دیگری با همکاری والمارت راه اندازی خواهد شد. از دیگر افراد پردرآمد یوتیوب ‏جیک پاول است که با اشتراک ویدئوهای رپ به صورت روزانه بیش از ۱۷ میلیون دنبال کننده در یوتیوب دارد. او شهرت خود را مدیون شبکه اجتماعی وین است به این خاطر که او در این شبکه پنج میلیون دنبال کننده داشت و حدود ۲ میلیارد نفر از کلیپ های او را با دیدن می کردند و چنین زمینه‌ای سبب درآمد رقمی درحدود ۵/۲۱ میلیون دلاری او از یوتیوب شده است.

عکس معروف ترین یوتیوبر جهان

همان طور که گفته شد در یوتیوب افراد در زمینه های مختلف اقدام به ساخت کلیپ می کنند که عمده ترین آن ها به چند دسته تقسیم می شود. عده ای با عنوان استریمر با فیلم گرفتن از بازی های کامپیوتری که انجام می‌دهند معروف شده اند. این افراد بیشتر بازی های معروف و به روز را در اولویت قرار داده و به نوعی با تبلیغ این بازی ها افراد را جذب چنین ورژن هایی از بازی می کند. این استریمر ها در حین انجام بازی علاوه برصد، تصویرشان را هم به نمایش می گذارند. در واقع با وجود این که شاید بازی کننده خوبی نباشد اما در اجرای نمایشی بازی بسیار موفق عمل می کند. برخی دیگر به عنوان گیمر فعالیت می‌کنند در واقع این افراد فقط از بازی‌هایی که انجام می دهند فیلم گرفته و به اشتراک می‌گذارند که طرفداران خاص خودشان را هم دارند.

برخی از معروف ترین یوتیوبر جهان هم با ساخت کلیپ های فان و سرگرمی سعی در جذب مخاطب دارند و بعضی دیگر هم با ساخت کلیپ هایی از هنرنمایی های خود از جمله رقصنده، خوانندگی و نوازندگی، افراد زیادی را به جمع دنبال کننده های خود افزوده اند. آن چه که در بین همه این افراد مشترک می باشد این است که تمامی این افراد با فعالیت‌های خود در یوتیوب طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارند که علاقه‌مند به آن ها بوده و با جدیت آن ها را دنبال می کنند. به این خاطر عکس هایی از معروف ترین افراد در دنیای یوتیوب، در سایت ها و همچنین خود یوتیوب موجود است و افراد برای آشنایی بیشتر با معروف ترین یوتیوبر فقط کافیست نام شخص مورد نظر خود را سرچ کرده تا اطلاعات کاملی به همراه عکس های آن ها مشاهده کنند این افراد اکثراً در اینستاگرام نیز فعال بوده و عکس ها و کلیپ های خود را در اینستاگرام نیز برای مخاطبان خود به اشتراک می گذارند.

اینستاگرام معروف ترین یوتیوبر جهان

اغلب افرادی که در فضای یوتیوب فعالیت می کنند به یقین در اینستاگرام نیز فعال هستند تا علاوه بر یوتیوب در اینستاگرام نیز طرفداران مخصوص خودشان را داشته باشند. یکی از این افراد فعال یوتیوب که در اینستاگرام نیز فعالیت می‌کند. یک دختر خردسال روسی به نام آناستازیا راد زینسکایا می باشد که فقط شش سال سن دارد. این دختر خردسال شش ساله با درآمد میلیون دلاری بیش از ۶۳ میلیون فالوور دارد. این یوتیوبر خردسال که با برند ناستیا شناخته می شود در سال ۲۰۱۹ میلادی یکی از سه شخص اول پردرآمدترین یوتیوبر ها معرفی شد.

درآمد این معروف ترین یوتیوبر جهان در یوتیوب مبلغی حدود ۱۸ میلیون دلار می باشد و امروزه کانال آناستازیا در فهرست پربیننده ترین کانال مخصوص کودکان قرار دارد. اینستاگرام او در واقع توسط مادرش هدایت می‌شود و در اینستاگرام و یوتیوب با معرفی مقصدهای گردشگری محصولات و خدمات شرکت ها و برندها برای خود درآمدزایی می‌کند و این گونه او درآمد اینترنتی هنگفتی در این سن دارد. با توجه به حضور فعال آناستازیا در اینستاگرام نیز به نظر می رسد او به زودی به یکی از فشن بلاگر ها و فوت بلاگرها و توریسم بلاگر های معروف در اینستاگرام نیز تبدیل شود اینستاگرام آناستازیا از ظرفیت قدرت هشتگ های مربوط به کودکان و فشن و ترمیم در پست زنی استفاده نمی‌کند که به نظر می‌رسد با توجه به این موضوع مهم در عرصه دیجیتال مارکتینگ می تواند فالوور های بیشتری را به سمت اینستاگرام یکی از خردسال ترین میلیون های تیوب ترغیب کنند.

سبک زندگی معروف ترین یوتیوبر جهان

یوتیوب بیش از ۲ میلیارد کاربر دارد و روزانه بیش از یک میلیارد فیلم توسط سازندگان محتوا در این وب سایت به اشتراک گذاشته می شود. با وجود تعداد زیاد کاربران یافتن بهترین موضوعاتی که برای این جمعیت وسیع مطلوب باشد بسیار دشوار است. در بین این کانال های متنوع برخی از کانال ها بیشترین تاثیر گذاری را بر سبک زندگی افراد می‌گذارد. بر اساس نتایج به دست آمده محتواهای مربوط به باغبانی، نقاشی و مسافرت از جمله عوامل تأثیرگذار در سبک زندگی مخاطبان می باشد.

به طور کلی موضوعات، سفر، سلامتی، زیبایی، مد، بازی فرزندپروری، روابط و غذا از اصلی‌ترین محتواها در یوتیوب می باشد. در این میان افرادی هستند که بر سبک زندگی مخاطبان تأثیر می گذارند. در واقع برخی از شخصیت های اجتماعی با به نمایش گذاشتن سبک زندگی خود و این که چگونه به موفقیت رسیده اند دیگران را به پیروی از خود دعوت می کنند. در واقع آن ها تمام رازهای زندگی خودشان را با مخاطبان به اشتراک می گذارند و این گونه باعث می‌شود مردم نیز سبک زندگی آنان را دنبال کنند. بیشتر این افراد از استعداد و اشتیاق فراوانی در حرفه خود برخوردارند که مخاطب را به هیجان آورده و مخاطب با مشاهده چنین اشتیاق و استعدادی سعی می کنند مانند آن ها فردی با استعداد شوند.

جون اولسون یک اسکی باز آزاد می باشد که با ۳۷۶ میلیون فالوور به یکی از پرطرفدارترین افراد یوتیوب و معروف ترین یوتیوبر جهان تبدیل شده و همواره کلیپ هایی از سبک زندگی خود به همراه همسر و پسرش را به اشتراک می‌گذارد. همچنین ولاگ های سرگرم کننده از سفرهای خود را به نمایش می‌گذارد که اکثر این ولاگ ها را در قایق های تفریحی یا اتومبیل های لوکس خود ساخته است و همچنین زندگی شلوغ و فعال خود را در سایر کشورها به نمایش می گذارد. سبک زندگی او تاثیر زیادی بر روی طرفدارانش داشته است و افراد زیادی از سبک زند‌گی او پیروی می کنند.

حوزه فعالیت معروف ترین یوتیوبر جهان

محتواهایی که در یوتیوب به اشتراک گذاشته می شود در موضوعات مختلفی می باشد که قبلاً به آن اشاره شد. در رابطه با حوزه فعالیت معروفترین یوتیوبر یعنی پیودی پای باید گفت که او در یوتیوب شامل: استریم بازی، ولاگ و تولید ویدیو های سرگرم کننده و طنز می باشد. پیودی سال‌های زیادی است که فعالیت خود را در یوتیوب آغاز کرده طوری که می توان گفت محبوبیت این شخص تاثیر بسزایی بر روی استقبال زیاد مردم از این پلتفرم داشته است. به این خاطر که به دنبال موفقیت شلبرگ تعداد زیادی از مخاطبان به استریم بازی روی آوردن و با تلاش بسیار خواستند موفقیت های او را تکرار کنند. پیودی پای که اکنون لقب محبوب ترین خالق ویدیویی پلتفرم یوتیوب را یدک می کشد بیش از ۹۳ میلیون دنبال کننده در یوتیوب دارد.

بهترین یوتیوبرهای جهان 2020

امروزه اسم یوتیوبری به یکی از شغل های اینترنتی جذاب و پر درآمد برای افراد تبدیل شده است. در واقع منظور از یوتیوب کانال هایی هستند که با جدیت تمام در یوتیوب فعالیت می کنند و توانسته اند عده زیادی از علاقه‌مندان را به سمت خود جلب کنند. این کانال ها رابطه خاص با مخاطبان خود دارند و همین علاقه خاص باعث معروفیت بیشتر این کانال ها شده است. طوری که برخی از این یوتیوبرها نه تنها در سطح کشوری بلکه در سطح جهانی برای تعداد زیادی از مردم شناخته شده هستند. در ادامه به معرفی معروف ترین یوتیوبر های جهان می پردازیم:

اسماش

نام یک گروه هنری است که توسط شخصی به نام ایان هکوس در سال ۲۰۰۲ آغاز به کار کرد. تمرکز این گروه بر روی کارهای هنری و تولید محتوا های جذاب در این رابطه است. این کانال با انتشار چنین ویدیو هایی در زمینه های مختلف به موفقیت زیادی رسید و اکنون هم ۲۵ میلیون سابسکرایبر در یوتیوب دارد.

رزنده اویل

این کانال متعلق به یک جوان برزیلی به نام پدرو آفونسو رزنده است. او ابتدا به عنوان گیمر فعالیت خود را در یوتیوب آغاز کرد. اما پس از مدتی با توجه به استعداد و علاقه ای که در زمینه تولید محتوا های خنده دار و طنز داشت کانال خود را به سمت این نوع محتوا ها برد . پدرو در حال حاضر ۲۹ میلیون سابسکرایبر را جذب کانال خودش کرده است و روزانه ولاگ های مختلفی از زندگی روزمره خود در کانال یوتیوب به اشتراک می‌گذارد.

فرنانفلو

این کانال متعلق به یک جوان اهل السالوادور است و در حال حاضر با حدود ۴۱ میلیون سابسکرایبر یکی از موفق ترین یوتیوبر های جهان می باشد. معمولا محتوای جذابی به اشتراک می‌گذارد و به خاطر کارهای عجیب و غریبی که انجام می دهد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. او ابتدا به عنوان گیمر فعالیتش را در یوتیوب آغاز کرد. اما پس از مدتی با خلق کارهای عجیب و غریب در یوتیوب تغییر فعالیت داد در اکثر ویدیوهایش سگ های او هم ایفای نقش می کنند.

فیلیپه نتو

فیلیپه نتو کانالی با محتوا های کمدی و خنده دار در مورد زندگی روزمره سلبریتی ها افراد معروف و اخبار روز می باشد. این کانال متعلق به یکی از یوتیوبرهای معروف و سرشناس برزیلی است که تاکنون موفق شده بیش از ۴۲ میلیون سابسکرایبر را به کانال خود جذب کند. در سال ۲۰۱۲ این کانال اولین کانال یوتیوب برزیلی بود که به مرز یک میلیون سابسکرایبر رسید و معروف ترین یوتیوبر جهان است.

مستر بیست

این کانال یوتیوب با بیش از ۵۴ میلیون سابسکرایبر یکی دیگر از بهترین یوتیوبر های جهان می باشد. و مالکیت آن متعلق به دونالدسون می باشد و محتوای آن اغلب چالش های شگفت انگیزی است که برای کاربران خود به اجرا می‌گذارد. یکی از نکات جالب توجه در رابطه با این شخص فعالیت های خیرخواهانه از جمله جمع آوری حدود ۲۰ میلیون دلار برای نیازمندان و همچنین برگزاری پویش کاشت ۲۰ میلیون درخت می باشد. اوهمچنین مخاطبان خود را به انجام چنین کارهایی تشویق می کند و در لیست معروف ترین یوتیوبر جهان قرار دارد.

شاخ های یوتیوب ایران

ایرانیان زیادی هستند که با فعالیت گسترده در یوتیوب به عنوان شاخ ‌های یوتیوب و به اصطلاح یوتیوبر در بین ایرانیان و حتی غیر ایرانی از محبوبیت و طرفداران زیادی برخوردارند.ِ این یوتیوبرها در زمینه‌های مختلفی فعالیت می کنند و با توجه به قابلیت و استعدادی که در ارائه هنر و توانایی‌هایشان از خود نشان می دهند طرفداران زیادی هم به کانال خود جذب کردند.

از جمله بهترین یوتیوبر های ایران می توان به آریا کئوکسر اشاره کرد که در حال حاضر ۱۱۸ هزار سابسکرایبردارد. او در زمینه بازی های کامپیوتری فعالیت می کند و علاقه شدیدی به انتشار ویدیو در مورد بازی های کامپیوتری جدید دارد و همیشه قبل از انتشار بازی ها توضیحاتی در مورد آن ها برای بیننده ها ارائه می دهد. او در حال حاضر درآمدی بیش از ۵۰ میلیون تومان در ماه از طریق یوتیوب به دست می‌آورد و در حال حاضر در ترکیه زندگی می کند.

شخص ایرانی دیگری که می‌توان به عنوان یکی از یوتیوبرهای موفق و معروف ترین یوتیوبر جهان از او نام برد کیمیا روانگر می باشد که او در کانال خود با نام میا پلیز بیش از ۱۰۹ هزار سابسکرایبر دارد. ویدیو های که او به اشتراک می گذارد موضوعات مختلفی از بازی و سرگرمی گرفته تا مکالمات او را شامل می شود. او همچنین ویدیوهایی از صحنه های زندگی شخصی و اجتماعی خودش را به اشتراک می گذارد و می توان گفت ویدئوهای او نظر بسیاری از کاربران و مخاطبان را به خود جلب کرده و به یکی از معروف ترین یوتیوبر ها در بین کاربران ایرانی تبدیل شده است.

ارتباط یوتیوبرها با سلبریتی ها

از آن جایی که هم یوتیوبرها و هم سلبریتی ها در یوتیوب چهره های شناخته شده و معروف می باشند. لذا گاهی اوقات این افراد برای جذب مخاطب بیشتر طور مشترک با یکدیگر همکاری می کنند. همچنین گاهی اوقات این افراد با یکدیگر لایوهای برگزار می کنند که برخی از این لایو ها به عنوان پربیننده ترین لایو بعضاً رکورد بازدید را در یوتیوب ثبت می کند. مثل لایوی که امیر تتلو و ندا یاسی با یکدیگر اجرا کردند و بعد از مدت ها رکورد پر بازدید ترین لایو زنده را در یوتیوب شکست.

مصاحبه با معروف ترین یوتیوبر جهان

با توجه به این که یوتیوبر ها چهره هایی با طرفداران میلیونی در سرتاسر جهان می باشند. لذا از سوی اکثر رسانه‌ها و نشریات نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. این رسانه‌ها با انجام مصاحبه‌هایی با معروف ترین یوتیوبر ها در زمینه زندگی شخصی و نوع فعالیت شان در یوتیوب به معرفی این افراد در نشریات خود می پردازند و در واقع به نوعی از این طریق میزان فروش و یا بازدید نشریات خودشان را افزایش می دهد.

سوالات متداول

 1. یوتیوبر کیست؟

  به کانال های فعال در یوتیوب یوتیوبر گفته می شود.

 2. حوزه فعالیت یوتیوبر در چه زمینه هایی می باشد؟

  در همه زمینه ها از جمله موسیقی، هنر، فرزندپروری بازی و موارد دیگر.

 3. پربیننده ترین موضوعات برای یوتیوبری چه موضوعاتی می باشد؟

  کلیپ هایی در رابطه با بازی و سرگرمی

 4. معروف ترین یوتیوبر جهان در چه زمینه ای فعالیت می کند؟

  او در رابطه با بازی های کامپیوتری و کلیپ های سرگرمی فعالیت می کند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0