معنی اینفلوئنسر چیست؟ به چه کسانی اینفلوئنسر می گویند؟

0 دیدگاه

معنی اینفلوئنسر در بین کاربران فضای مجازی معانی متفاوتی می دهد. اگر به سابقه و ریشه این کلمه توجه کنیم در می یابیم که آن به فردی گفته می شود که دوست دارند مورد توجه قرار گیرند. برخی های می گویند که معنی این کلمه دقیقا همان کلمه سلبریتی (سلبریتی کیست) می باشد اما با بررسی دقیق تر به این نکته می رسیم که این دو کلمه با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. امروزه افراد زیادی هستند که دوست دارند توسط دیگران دیده شوند و در واقع مشهور شوند. این افراد تلاش های زیادی را می کنند تا به این هدف خود برسند اما در برخی از موارد موفق نمی باشند. در این میان افرادی هم هستند که برای اهداف خاصی این کار را انجام می دهند و برایشان مهم نیست که چه کاری انجام دهند، تنها هدف آنها جذب مخاطب می باشند تا بتوانند برنامه خود را عملی کنند. در این مقاله به این موضوع بیشتر می پردازیم و شما را با آن آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

معنی اینفلوئنسر چیست

معنی اینفلوئنسر چیست و به چه کسانی اینفلوئنسر می گویند ؟

اگر  نگاهی به آمار سرچ این جمله در گوگل بیاندازیم، در می یابیم که واژه معني اینفلوئنسر چيست در چند وقت اخیر سرچ زیادی خورده است و بیشتر افراد به دنبال این سوال هستند که واقعا این کلمه به چه معنی می باشد. آیا در پشت آن معنی خاصی وجود دارد که باید آن را بدانیم. حداقل در یک سال اخیری از آنجایی که ویروس منحوس کرونا در تمام جهان شیوع پیدا کرده است، استفاده بشر از فضای مجازی در دوران قرنطینه به شدت افزایش یافته است و این موضوع موجب شده است تا فعالان فضای مجازی توجه خاصی به این موضوع داشته باشند و از این فرصت استفاده کنند.

برخی از آنها هستند که کلا درآمد آنها ازا ین طریق تامین می شوند و به همین دلیل این موقعیت را بهترین فرصت دانستند و به شدت و با توانی مضاعف فعالیت های خود را شروع کردند. آنها طرح های زیادی ریختند و در حال حاضر هم عملی می کنند. حتما می دانید که برای آنها تنها یک هدف مهم می باشد و آن اینکه مخاطب زیادی را به طرف خود جذب نمایند. این گونه ازا فراد سعی می کنند تا با انجام هر کاری که ممکن است تا کاربران را جذب نمایند، این کار را انجام دهند و به هدف خود دست یابند. امروزه اینفلوئنسر به کسی گفته می شود که مورد توجه باشد و طرفدار زیادی را به طرف خود جذب کند.

معنی اینفلوئنسر مارکتینگ برای تقویت قدرت تبلیغات

معني اینفلوئنسر حتی در بازار  هم کشانده شده است و به همین خاطر از این کلمه استفاده های مختلفی می شود. در حال حاضر اگه توجه کرده باشید، تبلیغات زیادی را در فضای مجازی می بینید. در زمان های قدیم تبلیغات تنها روی کاغذ و یا بیلبوردهای تبلیغاتی کنار جاده ختم می شد که کم به رادیو و تلویزیون نیز کشانده شد و در حال حاضر هم ما شاهد این گونه از تبلیغات در فضای مجازی می باشیم. حال شاید شما نیز توجه کرده باشید که یک فرد مشهور از یک برند خاص استفاده می کند و آن را نیز همیشه بازگو می کند. این خود یک اینفلوئنسر مارکتینگ می باشد که اگر توجه کرده باشید امروزه بسیار رایج شده است.

شرکت های زیادی هستند که به دنبال افراد مشهور می گردند تا محصولات خود را توسط آنها به دیگران بشناسانند. به همین خاطر است که رقابت در بین اینفلوئنسرهای فضای مجازی به شدت داغ می باشد و کاربران بدون اینکه توجهی به این نکته بکنند، تنها پول و هزینه اینترنت می پردازند و از آن طرف این اینفلوئنسر ها هستند که از وجود آنها در فضای مجازی پول در می آورند. حال جالب است که بدانید که مخاطبان هرگز نمی دانند که حضور آنها در پیج و صفحه این سلبریتی ها به چه معنایی است. اینفلوئنسرها با  شرکت های تولیدی قراردادهای سنگینی را امضاء می کنند و پول های زیادی را به جیب می زنند. آنها سعی می کنند تا با شگردهای خاصی مخاطبان خود را نگهدارند و از آنها در راستای اهداف اقتصادی خود استفاده کنند.

معنی کلمه اینفلوئنسر

اینکه معنی کلمه اینفلوئنسر چیست توجه شما را به افرادی جلب می کنیم که روی تعداد یا گروهی از افراد تاثیرات خاصی می گذارند. به این افراد اثر گذار هم می گویند و گفته می شوند که آنها نیروی دارند تا بتوانند گروهی را به دور خود جمع کنند. در امروزه و نیز در گذشته اگر دقت کنیم افراد زیادی بودند که این ویژگی را داشتند و توانسته اند که با انجام یک سخنرانی یا انجام یک حرکت توانسته اند افراد زیادی را در دوروبر خود گرد هم آورند و از آنها برای اهداف خاصی استفاده کنند. البته اینفلوئنسر تنها به این افراد اتلاق نمی شود. امروزه نیز افرادی هستند که این کار را انجام می دهند اما با انجام کارهایی که نمی توان آن را در راستای اهداف مثبت نامید.

در گذشته افرادی بودند که توانایی نفوذ در ذهن و افراد دیگر را به خوبی بلد بودند. هر چند که امروزه نیز چنین افرادی وجود دارند و می توانند با یک سخنرانی جذاب دیگران را مطیع خود کنند. اما اینکه آنها تا چه حدی به این افراد پایبند باشند، بستگی به تفکر فرد دارد. برخی هستند که تنها برای سرگرمی و جذب مخاطب این کار را انجام می دهند که اصلا هیچ تفکری پشت حرکات او دیده نمی شود و تنها اهداف اقتصادی است که او را وادار به چنین کاری می کند. اما برخی دیگر نیز هستند که اهداف اقتصادی خاصی را دنبال نمی کنند بلکه اهداف بزرگتر دیگری دارند که باید برای آنها برنامه ریزی کنند.

معنی واژه اینفلوئنسر به زبان ساده

معنی اینفلوئنسر را شاید تا به حال فهمیده باشید. اما این کلمه دارای مفهومی خاص است. باید از این دید به این کلمه نگاه کنیم که موقعیت آن را در نظر بگیریم. در قدیم افرادی بودند که برای اهدافی خاص سعی می کردند که روی دیگران تاثیرات مثبتی بگذارند. این گونه از افراد برای انجام آن کار برنامه ریزی های بسیاری می کردند تا بتوانند این کار را انجام دهند. آنها معمولا شخصیتی کاریزماتیک داشتند و به واسطه آن توانسته اند که طرفداران زیادی را به طرف خود جذب نمایند. اما در برخی از موارد معنی این کلمه هم دچار دستخوش تغییر می شود.

به عنوان نمونه می توان به بازیگر یا فردی که به شهرت رسیده است توجه کنید. این فرد نیز می تواند به اقتضای شهرتش روی دیگران تاثیر گذار باشد. هر آنچه که او می پوشد، تاثیر خودش را نیز روی طرفداران دارد و حتی مدل مویی که استفاده می کند نیز، می تواند به حد زیادی تاثیر گذار باشد. پس بنابراین این کلمه را می توان در موارد مختلف به طوری ترجمه و معنی کرد که متفاوت باشد. اما به طور کلی تاثیری است که یک فرد روی دیگران می گذارد و موجب می شود که طرفداران او از او الگو بگیرند و کارهای آن فرد مشهور را انجام دهند.

معنی دقیق تر اینفلوئنسر برای شروع کسب و کار جدید اینترنتی

معنی کلمه اینفلوئنسر را  تا اینجا حتما درک کرده اید. اما از یک زاویه دیگر نیز باید به این موضوع نگاه کنیم. در گذشته و حال حتی کسانی بودند و هستند که برای جذب مخاطب کاری را انجام نمی دهند. آنها شخصیتی دارند که به وسیله آن می توانند دیگران را به طرف خود جذب کنند. در پشت این حرکت هیچ اهداف دیگری دیده نمی شود و آن خود به خود به وجود می آید. اما از سوی دیگر در حال حاضر، ما شاهد معنی متفاوتی از اینفلوئنسر می باشیم. اگر دقت کرده باشید، از زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است و مردم مجبورند که در قرنطینه قرار گیرند، استفاده از کلمه اینفلوئنسر بسیار زیاد شده است و در حال حاضر یکی از کلمه های پرکاربرد می باشد.

اما فرق اینفلوئنسرهای امروزی با قدیمی چیست؟ شاید شما هم با چند تن ازا ین افراد در فضای مجازی برخورد کرده باشید و شاهد بوده اید که این گونه از افراد برای اینکه مخاطب جذب کنند، چه ترفندهایی را انجام می دهند. برخی از آنها هستند که برای اینکه دست به کارهای ناشایست می زنند و سعی می کنند تا با جنجال سازی کاری را دنبال کنند که نظر مخاطبان را به طرف خود جلب نمایند. این دسته از افراد هدف خاصی را دنبال می کنند و با کمی تحقیق در می یابیم که آنها نه تنها افراد مشهوری نیستند بلکه تنها مخاطب جذب کرده اند و از آنها برای اهداف خاص خود استفاده می کنند.

آیا می دانید معنی اینفلوئنسری چیست ؟

اما معنی کلمه اینفلوئنسر را که فهمیدید و حال می پردازیم به معنی اینفلوئنسری که رابطه مستقیمی با آن دارد. این کلمه به این معنی است که بتوانیم این کار را انجام دهیم. افرادی که خود را تاثیر گذار می دانند معمولا کارهایی را انجام می دهند که در راستای اهداف آنها برنامه ریزی شده است. البته نمی توان همه این افراد را جزء آن دسته از افرادی دانست که تنها با اهداف اقتصادی این کار را انجام می دهند. در این بین کسانی نیز هستند که تنها به دلیل شغلی که دارند مشهور شده اند و طرفدار زیادی را جذب کرده اند. یا اینکه ورزشکار معروفی هستند و به همین دلیل مردم به او افتخار می کنند.

اما در این میان افرادی نیز هستند که توانسته اند با ترفند هایی خاص نام خود را به عنوان یک فرد تاثیرگذار در بین افراد جامعه بشناسانند و از این راه برای اهداف خود بهره ببرند.  این گونه از افراد معمولا عمر استراتژیک طولانی ندارند و مدتی که از دوران شهرت آنها گذشت، به طور کلی فراموش می شوند اما افراد اینفلوئنسری که بدون اهداف خاص به این مقام رسیده اند، تا مدت ها یادشان گرامی داشته می شود. آنها بدون جلب توجه و انجام کاری خاص به این مقام رسیده اند و برای اینکه در صدر لیست و اخبار بمانند هیچ تلاشی نمی کنند. این درست برعکس اینفلوئنسر نماهای امروزی است که برای اینکه در صدر اخبار قرار بگیرند و نام آنها همیشه بر سر زبان ها باشند دست به هر کاری می زنند.

معنی بلاگر و اینفلوئنسر

اما یکی از کلماتی که امروزه در میان کاربران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بلاگر می باشد. شاید شما هم اگر سابقه کار با اینترنت را در چند سال گذشته داشته باشید، در ذهن خود افرادی را تجسم کنید که با وبلاگ سر و کار داشتند. این گونه افراد در واقع نویسندگانی بودند که در مورد موضوع خاصی تحقیق و بررسی می کردند و نتایج آن را روی وبلاگ های خود منتشر می کردند. آنها از این وبلاگ ها به عنوان دفترچه یادداشت استفاده می کردند که مخاطبان و طرفداران او می توانستند در هر زمان  و از هر مکانی به نوشته های او دسترسی داشته باشند و با تحقیقات و نظریات او آشنا شوند. این گونه از افراد می توانستند از این طریق با همدیگر در ارتباط باشند و در صورت نیاز نسبت به نوشته های بلاگر واکنش نشان دهند که این خصوصیت موجب جذاب شدن آن نیز شد.

اما امروزه معنی و مفهوم این کلمه با گذشت زمان دچار تغییر شده است. دیگر مانند قبل تنها به کسانی که صاحب وبلاگ هستند، بلاگر گفته نمی شود. بلکه این کلمه به طور کلی به آن دسته از افرادی گفته می شود که در شبکه های اجتماعی بتوانند رشته ای خاص را دنبال کنند و طرفداران را به طرف خود جذب نمایند. این کلمه بیشتر به سمت تجاری پیش برده شده است  که فرد می تواند از آن به عنوان منبع درآمدی استفاده کند. به طور مثال افرادی را در نظر بگیرید که در شبکه های اجتماعی پیج های خاصی دارند و روی یک موضوع کار می کنند. این افراد برای اینکه بتوانند مخاطب جذب کنند، فعالیت های بسیاری را انجام می دهند و برای این کار از ترفندهای زیادی استفاده می کنند. حال با در نظر گرفتن این مسئله می توان به راحتی به تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر پی برد. هر چند که افرادی هستند که بر این باورند که میان این دو کلمه در حال حاضر هیچ تفاوتی دیده نمی شود.

معنی اینفلوئنسر اینستاگرام

در چند وقت اخیر استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام به شدت افزایش یافته است و موجب شده تا افراد زیادی ازا ین شبکه استفاده کنیم. حال به این موضوع کاری نداریم که در واقع یکی از دلایل استفاده از این شبکه، شیوع ویروس کرونا و دوران قرنطینه می باشد. به هر حال در حال حاضر افراد زیادی در این شبکه اکانت کاربری ایجاد کرده اند و فعالیت های زیادی می کنند. اما در این میان افرادی نیز هستند که زندگی و درآمد آنها به این شبکه وابسته است و ازا ین راه درآمد کسب می کنند و از این موضوع سود زیادی را کسب کرده اند. این گونه ازا فراد بهترین موقعیت را بدست آوردند و توانسته اند از موضوع فعالیت افراد در شبکه های اجتماعی سود زیادی را به جیب بزنند. آنها معمولا برنامه های خاصی را برای این کار دارند و تا به حال نیز توانسته اند بسیار موفق باشند.

معنی اینفلوئنسر به انگلیسی

این کلمه در زبان انگلیسی هم دقیقا به همین معنی است و به افرادی گفته می شود که می توانند روی دیگران تاثیر بگذارند و در آن ها نفوذ کنند. حال این تاثیر می تواند مثبت باشند و یا اینکه تاثیری منفی را روی آنها بگذارند. در حال حاضر افرادی که بتوانند با انجام کارهایی روی دیگران تاثیر بگذارند و آنها را وادار کنند، که به طرفداران این دسته از افراد بپیوندند، اینفلوئنسرهای حال حاضر دنیای مجازی می باشند.

معنی کلمه ی اینفلوئنسر را می توان به فردی که تاثیر گذار است، تعریف کنیم اما در حال حاضر این معنی تغییر کرده است و نسبت به معانی قدیمی فرقی دارد. در گذشته معمولا به افرادی گفته می شد که دارای سبکی خاص بودند و به وسیله این مهارت و استعدادی که داشتند توانسته بودند تا طرفدارانی را به طرف خود جذب نمایند اما در حال حاضر این کلمه تنها به افرادی مشهور اتلاق می شوند. افرادی که در شبکه های اجتماعی تنها فعالیت می کنند و ازا ین طریق توانسته اند به اهداف خود که معمولا کسب درآمد است، برسند. این گونه از افراد که تعداد آنها در حال حاضر هم کم نیست، با برنامه ریزی و سناریوسازی های مختلف دست به چنین کاری می زنند. معنی واژه اینفلوئنسر را می توان به دو دوران قدیمی و جدید تقسیم کرد که در بالا به طور کلی توضیح داده شد.

بررسی دقیق از انواع اینفلوئنسر ها در شبکه های مجازی

این کلمه معانی مختلفی دارد که معمول ترین آن این است که افرادی که بتواند با انجام کاری تاثیری روی دیگران بگذارد و موجب شود تا دیگران را به طرف خود جذب نماید. این گونه از افراد گاهی با انجام ترفندهایی این کار را انجام می دهند اما همیشه لازم نیست که برای این کار از شگرد استفاده کنیم. برخی از افراد هستند که به خاطر شغل و یا زمینه کاری که دارند، توانسته اند که نظر مخاطبان زیادی را به طرف خود جلب نمایند که آنها این کار را بدون اهداف خاصی انجام می دهند اما برخی دیگر از افراد نیز هستند که با انجام کارهایی و حرکاتی سعی می کنند تا نظر مخاطبان را به طرف خود جلب نمایند که اینگونه از افراد در حال حاضر تعداد آنها در حال افزایش می باشند و برای آنها جنبه اقتصادی مهم است. در ادامه برخی از مهم ترین انواع اینفلوئنسر ها را برایتان لیست کرده ایم. توجه داشته باشید که این دسته بندی تنها یکی از دسته بندی ها می باد چرا که هر سلبریتی علاوه بر موارد ذکر شده می تواند به با توجه به حوزه فعالیتش هم تقسیم به گروه های مجزا بشود.

معنی مگا اینفلوئنسر

این گونه از افراد کسانی هستند که معمولا بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند و گفته می شود که قادر هستند تا جریان سازی کنند. همچنین افرادی که از آنها پیروی می کنند، معمولا به خاطر ویژگی های خاصی که دارند، آنها را دنبال می کنند. می توان سلبریتی های اینستاگرام و افراد سیاسی را جز ء این دسته نام برد.

معنی ماکرو Influencer

اما یکی دیگر از اصطلاحات رایج امروزی ماکرو می باشد که به افرادی گفته می شود که بین 100 هزار تا یک میلیون نفر دنبال کننده دارند. این گونه از افراد تعدادشان زیادی می باشد و معمولا در زمینه های مختلفی فعالیت های خود را انجام می دهند. این گونه ازا فراد نیز از آنجایی که تعداد فالورهای زیادی دارند می توانند جزء آن دسته از افرادی قرار گیرند که جریان سازی کنند. اگر به رفتار شاخ های اینستاگرام توجه داشته باشید می توانید به خوبی منظور از یک ماکرو اینفلوئنسر را درک کنید.

معنی میکرو influencer

اما یکی دیگر از انواع اینفلوئنسر میکرو می باشد که به این معنی است که افرادی هستند که بین ده هزار تا یکصد هزار فالور دارند. این گونه از افراد نیز در زمینه های زیادی فعالیت می کنند و به دلیل اینکه تعداد فالورهای آنها کمتر می باشند، تعداد آنها هم بالاتر است. این نکته را از یاد نبرید که هر چه تعداد فالورها کمتر باشد میزان تاثیرگذاری این افراد نیز کمتر می شود.

معنی نانو اینفلوئنسر

اما زمانی که تعداد فالورهای یک فرد کمتر از 10 هزار نفر باشد، در این دسته قرار می گیرد. همانطور که می دانید تعداد این گونه از افراد در فضای مجازی زیادی می باشند و در زمینه های مختلفی هم فعالیت خودشان را ادامه می دهند. رقابت بین این گونه از افراد زیاد است و به خاطر اینکه دیده شوند کارهای مختلفی را انجام می دهند. اما به خاطر اینکه تعداد مخاطبین آنها کمتر می باشند نمی توانند زیاد جریان سازی کنند و افراد دیگر را تحت تاثیر قرار دهند. این گونه از افراد معمولا کمپین هایی را برای جذب مخاطب راه اندازی می کنند.

معنی بیوتی اینفلوئنسر

یکی از شاخه هایی که اینفلوئنسر ها (الخصوص در ایران) در آن فعالیت زیادی دارند، بیوتی می باشد. معمولا این گونه ازا فراد در زمینه تبلیغات لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کنند. هر آن چیزی را که در زمینه مد و بیوتی و فشن و غیره باشد در این زمینه است و آنها سعی می کنند که نظر کاربران را به طرف خود جلب نمایند. از آنجایی که این صنعت یکی از صنعت های پر طرفدار است، معمولا افرادی که در این زمینه کار می کند، ثروت زیادی دارند.

توصیه م یکنیم برای درک دقیقتر تعریف سلبریتی در ویکی پدیا را مطالعه کنید. این مقاله می تواند مکمل تمام چیزی باشد که ما برایتان تا به اینجا مورد بررسی قرار داده ایم.

سوالات متداول

  1. معنی اینفلوئنسر با سلبریتی چه تفاوتی دارد؟

    این دو کلمه در حال حاضر به افرادی گفته می شود که تاثیر گذار هستند و به شهرت رسیده اند و برخی ها تفاوتی بین آنها نمی بینند.

  2. معنی اینفلوئنسر در اینستاگرام چیست؟

    این کلمه مخصوص شبکه اجتماعی اینستاگرام است و به کسی که بتواند تاثیر گذار باشد و مخاطب زیادی را جذب نماید گفته می شود.

  3. آیا معنی اینفلوئنسر در زبان فارسی و انگلیسی متفاوت می باشد؟

    این کلمه ریشه ای لاتین دارد و از زبان خارجی وارد زبان فارسی شده است اما هر دو به یک معنی می باشند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0