10 فرق مسی و رونالدو در آمار گل زنی و افتخارات شخصی

0 دیدگاه

اهل فوتبال هستید؟ حتما تاکنون اسم مسی و رونالدو به گوشتان خورده است. در این محتوا ما قصد داریم درباره فرق مسی و رونالدو برای شما عزیزان مطالبی را قرار دهیم و از اینکه ما را تا انتهای مطالب همراهی می کنید از شما سپاس گذاریم. همچنین شما می توانید در انتهای مطالب نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین درباره رکوردهای رونالدو و رکوردهای مسی برای شما اطلاعاتی کامل را آماده کرده ایم.

فرق مسی و رونالدو در آمار گل زنی چگونه است؟

فرق مسی و رونالدو در آمار گل زنی چگونه است؟

چه طرفدار فوتبال باشید چه نه حتما تاکنون اسم این دو فرد مشهور در فوتبال را شنیده اید! مسی و رونالدو جزو بهترین گل زن های جهان هستند اما امروزه دچار محدودیت هایی با توجه به یک سری از دلایل شده اند که در ادامه برایتان بیان خواهیم کرد. یک سری مسائل هستند که مقایسه لئو مسی و کریستیانو رونالدو را در آمار گل زنی بیان خواهد کرد.

ستاره فوتبال پرتغالی کریستیانو رونالدو 37 سال سن دارد یعنی متولد 5 فوریه سال 1987 می باشد. کسی که به او بال و پر داد تا او در باشگاه پرتغال رشد کند و جز ستارگان فوتبال شود شخصی نبود جز فرگوسن! رونالدو تمام معروفیت خودش را مدیون این شخص بزرگ است. رونالدو در ابتدا در تیم منچستر یونایتد مشغول به فعالیت شد و از سال 2009/18 در تیم مادرید بود و در آن تیم توانست امتیازاتی برای خودش و تیم کسب کند. حتی او چند بار برنده جایزه کفش طلا شده بود.

به طور دقیق او در سال های 2008، 2011، 2014 و 2015 موفق شد جایزه را دریافت کند. کفش طلای رونالدو تنها از افتخارات رونالدو او نیست بلکه او افتخارات دیگری مانند آقای گل لیگ برتر انگلستان و جایزه فدراسیون جهانی فوتبال فیفا را دارد. امروزه حاشیه های بسیاری برای گل زن جهان مطرح شده است. در رابطه با پیوستن او به تیم عربستان که گفته شده او سالانه به عنوان دستمزد 200 میلیون یورو دریافت خواهد کرد.

مسی متولد 24 ژوئن 1987 است و اکنون 34 سال سن دارد. او در تیم بارسلونا حضور مثبتی داشته و جزو افراد خجالتی است و او در مصاحبات خود گفته است اوایل که رختکن برای تعویض لباس می رفتیم خجالت می کشیدم. اما او پس از جلب نظرات مربی ها و طرفدارانش اعتماد به نفس زیادی را کسب کرد. جالب است بدانید مسی بسیار قوی و موفق در بازی فوتبال است و توانست در سن 24 سالگی اولین کفش را هدیه بگیرد. آن زمان مسی در باشگاه بارسلونا فعالیت می کرد و در آن سال 34 گل را به نام خود ثبت کرد، بنابراین تعداد کفش طلای مسی شش عدد می باشد. افتخارات مسی هم بسیار زیاد می باشد که به آن پرداخته ایم.

فرق مسی و رونالدو در افتخارات ملی و باشگاهی

بهترین ورزشکار سال جهان:

کریستیانو 3 بار – مسی 2 بار

کریستیانو 1 بار ایبرو امریکن 2011 – مسی 1 بار لاروس 2020

بهترین ورزشکار سال ملی:

کریستیانو 8 بار در پرتغال – مسی 2 بار در آرژانتین

توپ طلا (از مجله ای ورزشی به نام فرانس فوتبال):

کریستیانو 5 بار – مسی 7 بار

مرد سال فوتبال اروپا (رسمی از سوی یوفا)

کریستیانو: 4 بار – مسی 3 بار

تعداد آقای گل شدن در لیگ قهرمانان اروپا:

کریستیانو 7 بار – مسی 6 بار

تعداد آقای گل شدن در جام باشگاه های جهان:

کریستیانو 2 بار – مسی 1 بار

فرق مسی و رونالدو در افتخارات فردی

تعداد آقای گل شدن در لیگ قهرمانان اروپا:

کریستیانو 7 بار – مسی 6 بار

تعداد آقای گل شدن در جام باشگاه های جهان:

کریستیانو 2 بار – مسی 1 بار

فرق مسی و رونالدو از نظر کاپلو مربی فوتبال چه بود؟

در این بخش قصد داریم درباره تفاوت مسی و رونالدو از دید کاپلو برای شما اطلاعاتی را بیان کنیم: او در یکی از مصاحبات خود بیان کرده است تیم های پرتغال و آرژانتین با همدیگر تفاوت های بسیاری دارند و نمی توان آن ها را در یک کفه ترازو قرار داد. او در ادامه بیان کرده است: من کاری به تفاوت های مسی و رونالدو ندارم و اقای رونالدو اکنون 38 ساله است و پا به سن گذاشته است و اما مسی 35 سال دارد. از نظر او فرق مسی و رونالدو این بود که مسی اگر چیزی را از دست بدهد می تواند آن ها را سریع نوآوری کند و به دست بیاورد اما رونالدو در این شرایط سریع فاصله می گیرد.

مهم ترین تفاوت های شخصی این دو بازیکن کدامند؟

به طور طبیعی هر انسانی دارای تفاوت هایی می باشد که در این بخش درباره مهم ترین تفاوت های مسی و رونالدو را برایتان بیان می کنیم.

پای تخصصی

هر بازیکن فوتبال یک پا برای گل زدن را انتخاب می کند و این بنا به تسلطی که او دارد تعیین می شود. پای تخصصی رونالدو پای راست اوست اما برخلاف او پای تخصصی مسی پای چپش است و این یکی از مهم ترین تفاوت آن ها است.

قد

قد انسان از فاصله زمین به حالت عمودی و ایستاده تا سر او است که آن بستگی به ژنتیک، تغذیه و محیط رشد او دارد. قد بازیکن فوتبال رونالدو 187 سانتی متر ثبت شده است و قد مسی 169 سانتی متر می باشد، پس می توان یکی از فرق های آن ها را قد بیان کرد.

سن

ستاره فوتبال پرتغالی کریستیانو رونالدو 37 سال سن دارد یعنی متولد 5 فوریه سال 1987 می باشد. مسی متولد 24 ژوئن 1987 است و اکنون 34 سال سن دارد پس با این نتیجه رونالدو از او بزرگ تر است و ممکن است زود تر از مسی از بازی دست بردارد.

ملیت

ملیت یا اصالت به این معنی است که فرد در کدام کشور متولد شده است. همان طور که می دانید اصالت برای هر فرد بسیار مهم است و بستگی دارد او در چه کشوری متولد شده باشد و حق انتخابی در این زمینه ندارد. رونالدو با ملیت کشور پرتغال و مسی با ملیت کشور آرژانتین وارد حرفه فوتبال شدند.

تفاوت پست تخصصی مسی و رونالدو در زمین فوتبال

مسی و رونالدو هر دو به عنوان مهاجم در تیم خودشان فعالیت می کنند اما معنی واژه مهاجم به چه معناست؟ در حرفه فوتبال مهاجم به بازیکنانی می گویند که در نزدیک ترین ردیف دروازه تیم مقابل بازی می کنند و جز افراد گل زن حساب می شوند و آن ها هستند که می توانند هر شوتی را گل برسانند. در بسیاری از تیم ها از 3 مهاجم استفاده می کنند. مهاجم دوم یا به بیانی دیگر مهاجم سایه در فوتبال بازیکنانی هستند که پشت مهاجم اول بازی می‌ کنند و بیشتر وظیفه بازی‌ سازی برای مهاجم اول را بر عهده دارند.

تفاوت شماره پیراهن مسی و رونالدو در تیم های ملی و باشگاهی

یکی از مهم ترین موضوع از نظر طرفداران شماره پیراهن بازیکن مورد علاقه شان است. شماره پیراهن مسی عدد 30 می باشد و شماره پیراهن رونالدو عدد 7 است.

فرق مسی و رونالدو در قدرت شوت

اگر بخواهیم درباره قدرت شوت از راه دور برای شما صحبت کنیم باید بگوییم که رونالدو قدرت شوت از راه دور بسیار بالایی دارد که در بسیاری از فصل ها دروازه بان حریف او نمی شود. اگر بخواهیم مثالی برای شما بزنیم می توانیم به شوت او در سال 2009 اشاره کنیم که برنده جایزه پوشکاش شد. لئو مسی در این زمینه بسیار حرفه ای نیست و نمره کمتری به او تعلق می گیرد. او در بسیاری از مواقع در محوطه جریمه گل ثبت کرده است اما به طور کلی شوت های او از راه دور حرفه نیست و اگر در آن زمان از فاصله کمتر توپ ها را شوت می کرد می توانست گل ثبت کند.

قدرت دربیل کدام بازیکن بیشتر است؟

طبق بررسی هایی که انجام شده است از سال 2009 تا کنون تعداد شوت هایی که رونالدو به سمت دروازه زده است حدود 3000 عدد می باشد اما علت این همه شوت چه می تواند باشد؟ نتایج بررسی های مکرر نشان می دهد که این بازیکن قدرت فوق العاده ای دارد و رونالدو در هنگام شوت می تواند مرکز ثقل بدن خودش را متمرکز نگه دارد و همین مسئله می تواند در این موضوع تاثیرگذار باشد. می توان گفت قد بلند رونالدو یک فاکتور مهم برای اوست و در هنگام دربیل می تواند به خوبی پای اهرم را تکیه گاه کند و با تمرکز کامل گل را ثبت کند.

سوالات متداول

  1. فرق مسی و رونالدو در سرعت چگونه است؟

    مسی به دلیل اندام کوچک تر سرعت بهتری در میدان دارد.

  2. رونالدو در سر زنی بهتر است یا مسی؟

    رونالدو به دلیل قد بلندی که دارد در سر زدن بسیار تبحر دارد.

  3. از نظر کاپلو قوی ترین فرق مسی و رونالدو چیست؟

    به گفته او مسی اگر در میان بازی اشتباهی انجام دهد به راحتی می تواند دوباره خود را پیدا کند اما رونالدو کمی محافظه کارانه تر عمل می کند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0