جدول بهترین گلزنان جام جهانی 2022 قطر

0 دیدگاه

بهترین گلزنان جام جهانی، در مسابقات جام جهانی فوتبال که هر 4 سال یک بار برگزار می شودتعیین می شوند. این مسابقات بین المللی است و تمام تیم های ملی فوتبال مردان رده سنی بزرگسال که عضو فیفا هستند در آن به رقابت می پردازند. بدون در نظر گرفتن پنالتی هایی که در آخر بازی های فوتبال به ثمر رسیده است، در 21 دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال بیشتر از 2000 گل به ثبت رسیده است.

اولین گل در جام جهانی فوتبال در سال 1930 به وسیله لوسین لوران بازیکن تیم ملی فوتبال فرانسه به ثمر رسید. تعداد فوتبالیست هایی که در مسابقات نهایی جام جهانی فوتبال توانستند گل به ثمر برسانند بالغ بر 1250 نفر است که طبق جدول گلزنان انتخابی جام جهانی، فقط 97 نفر از آن ها توانستند 5 گل یا بیشتر به ثمر برسانند. در ادامه با برترین گلزنان جام جهانی فوتبال آشنا می شویم.

  • شما هموراه برای شرط بندی جام جهانی می توانید از طریق لینک “ورود به وب سایت” موجود در مقاله اقدام کنید.
بهترین گلزنان جام جهانی چه کسانی هست؟

بهترین گلزنان جام جهانی چه کسانی هست؟

از جمله 97 گلزن برتر مسابقات جام جهانی فوتبال می توان به گیرمواستابیله، شاندورکوجیش، ژوست فونتن، گرد مولر، رونالدو، میروسلاو کلوزه، پله، یورگن کلینزمن، هلموت ران، گابریل باتیستوتا، گری لینکر، گژگوش لاتو، توماس مولر، اوزه بیو، کریستین ویری، واوا، داوید ویا، پائولو روسی، جرزینیو، اووه زلر، ریوالدو و…اشاره کرد.در دوره اول مسابقات جام جهانی فوتبال، بهترین گلزن متعلق به تیم ملی فوتبال آرژانتین بود، این بازیکن” گیرمو استابیله” نام داشت که توانست 8 گل را به ثمر برساند. از آن دوره به بعد در تمام دوره های مسابقات جام جهانی فوتبال، تنها 22 فوتبالیست توانستند تعداد گل بیشتری نسبت به “گیرمو استابیله” برترین گلزن جام جهانی 1930 به ثمر برسانند. ازجمله گلزنان برتر می توان به اسامی زیر اشاره کرد:

شاندور کوچیش

شاندور کوچیش فوتبالیست تیم ملی مجارستان، در5 بازی حضور داشت و در مسابقات جام جهانی سال 1954 توانست با ثبت 12 گل برای تیمش، رکورد استابیله را برای اولین بار تا آن زمان بشکند.

ژوست فونتن

ژوست فونتن فوتبالیست تیم ملی فرانسه در6 بازی حضور داشت و درمسابقات نهایی بعد، توانست در 6 بازی، با ثبت 13 گل رکورد سابق شاندورکوچیش را بشکند و رکورد دار شود.

گرد مولر

این فوتبالست آلمان غربی، در 13 بازی حضور داشت. در مسابقات جام جهانی سال 1970 برای تیمش 10 گل به ثبت رساند و در سال 1974 توانست 14 گل برای تیمش به ارمغان آورد. مولر در آن سال توانست علاوه بر قهرمانی آلمان، رکورد ژوست فونتن را نیزبشکند و رکورد دار این عرصه شود و برای 3 دهه این رکورد را حفظ کند.

رونالدو

رونالدو، فوتبالیست برزیلی در 19 بازی حضور داشته است که در جام جهانی 1998 و 2006 توانست برای تیم ملی برزیل 15 گل به ثبت برساند. او همچنین رکورد مولر را از آن خود کرد. آخرین جام جهانی رونالدو قطر خواهد بود.

میروسلاو کلوزه

این فوتبالیست آلمانی در 24 بازی حضور داشته است. درجام های جهانی 2002، 2006، 2010، 2014 توانست با ثبت 16 گل رکورد دار این عرصه شود و تا کنون عنوان برترین گلزنان تمام ادوار جام جهانی فوتبال را حفظ کرده است.

عکس بهترین گلزنان جام جهانی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های بهترین گلزنان جام جهانی با جستجوی کلماتی نظیر گلزنان برتر جام جهانی، گلزنان دنیای فوتبال گلزنان برتر ویکی پدیا در گوگل وسایت های معتبر دیگر می توان مشاهده کرد و یا به پیج رسمی فیفا یا پیج شخصی هر بازیکن مراجعه کرد وعکس های زیبای دنیای فوتبال و زندگی شخصی آن ها را دید.

بهترین گلزنان جام جهانی عضو کدام تیم ها هستند؟

در تمامی مسابقات جام جهانی فوتبال، فقط 6 فوتبالیست توانستند در هر بازی، میانگین 2 گل یا بیشتررا به ثمر برسانند. از جمله: فونتن، استابیله، کوجیش، یوزف هوگی، اولگ سالنکو، ارنشت ویلیموسکی که در سال 1938 توانست 4 گل در برابر برزیل به ثبت برساند. از 97 گلزن برتری که متعلق به 28 کشور هستند، 14 فوتبالیست برای آلمان غربی وآلمان، 14 فوتبالیست برای برزیل گل به ثمر برسانند. 29 بازیکن فوتبال ازکنفدراسیون آمریکای جنوبی(کونمبول)، 64 بازیکن از کنفدراسیون اروپا(یوفا) و 4 بازیکن از کشور های غنا، ایالات متحده، کامرون و استرالیا حضور داشتند. هم چنین می توانید در گوگل جستجو کنید و 10 گلزن برتر تاریخ جام جهانی را بشناسید.

عکس بهترین گلزنان جام جهانی را در کجا مشاهده کنیم؟

پیج رسمی اینستاگرام مسابقات جام جهانی فوتبال را می توان با جستجو در گوگل پیداکرد. آیدی پیج اینستاگرام fifaworidcup است که که در حال حاضر 10kپست، 1.221M دنبال کننده دارد که شامل تمامی فوتبالیست های برتر است. با مراجعه به این پیج می توان عکس همه فوتبالیست های همه دوره ها را دید وپیج شخصی آن ها را دنبال کرد.

آقای گل جام جهانی 2018 چه کسی بود؟

بعد از اتمام مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه، بازیکن مهاجم تیم ملی فوتبال انگلیس” هری کین” با ثبت 6 گل، عنوان آقای گل این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد. قبل ازهری کین در سال 1986 “گری لینه کر” اولین انگلیسی بود که این عنوان را بدست آورده بود. “هری ادوارد” کین در تاریخ 28 ژوئیه 1993در والتامستو انگلستان به دنیا آمد. قدش 1.88متر است و اکنون 28 سال دارد. او در تیم تاتنهام انگلستان درخشید و 3 بارعنوان”آقای گل لیگ جزیره” را بدست آورد. کین 56 گل در سال 2017 به نام خود ثبت کرد که باعث شد بهترین گلزن سال لقب بگیرد. او کاپیتان تیم ملی انگلستان است، کین در رقابت های 2017-2018 توانست 47 گل را به ثبت برساند که جالب است بدانید 16 گل را با پای راست، 15 گل با پای چپ و9 گل را با سرش زده است عجیب نیست که کارشناسان دنیای فوتبال به او لقب بهترین ماشین گلزنی داده اند.

آقای گل جام جهانی 2014 چه کسی بود؟

طبق آمار رسمی مسابقات جام جهانی فوتبال در سال 2014 که در برزیل برگزار شد، “خامس رودریگز” از کشور کلمبیا با ثبت 6 گل عنوان آقای گل جام جهانی 2014 را به خود اختصاص داد و برنده کفش زرین این دوره شد. “خامس داوید رودریگز روبیو” در تاریخ 21 ژوئیه سال 1991 در کوکوتا کلمبیا به دنیا آمد و اکنون 31 سال دارد و قدش 1.80 متر است. پست او هافبک هجومی است. در تیم های بایرمونیخ و رئال بازی کرده و در حال حاضر عضو تیم الریان قطر و تیم ملی کلمبیا است و جوان ترین کاپیتان تیم ملی فوتبال است که کلمبیا تا کنون به خود دیده است.

آقای گل جام جهانی 2010 که بود؟

مسابقات جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی برگزار شد و تیم ملی اسپانیا قهرمان این دوره از مسابقات شد. عنوان آقای گل در این دوره به توماس مولر از آلمان، دیه گو فورلان از اروگوئه، داوید ویا از اسپانیا و وسلی اسنایدر از هلند تعلق گرفت. هرکدام 5 گل به ثبت رساندند.

سوالات متداول

  1. در سال 2010 عنوان آقای گل مسابقات جام جهانی به چه کسی رسید؟

    در این دوره از مسابقات به طور مشترک عنوان آقای گل به 4 نفر داده شد. دیه گو فورلان، داوید ویا، وسلی اسنایدر، توماس مولر

  2. بهترین گلزنان جام جهانی چه کسانی هستند؟

    لوسین لوران، گیرمو استابیله، گرد مولر، رونالدو، پله، میروسلاو کلوزه، هری کین، خامس رودریگز

  3. بهترین گلزنان جام جهانی چگونه انتخاب می شود؟

    در مسابقات جام جهانی فوتبال که هر 4 سال یک بار برگزار می شود و مسابقه ای بین المللی است. تمامی تیم های فوتبال بزرگسالان مرد که عضو فیفا هستند در آن به رقابت می پردازند که جمع گل های هر نفر بدون در نظر گرفتن پنالتی های آخر بازی و با در نظر گرفتن پاس های گل و بقیه قوانین فوتبال آقای گل هر دوره از مسابقات مشخص می شود.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0