بازیگران زیادی از دیرباز در در سینما و تلویزیون فعالیت داشتند و هم اکنون نیز در حال بازی هستند و طرفداران بسیار زیادی را نیز در تمام این سال‌ ها برای خود جمع کردند. البته بعضی از بازیگران قدیمی این حرفه را کنار گذاشتند اما تعدادی آن را ادامه داده و هنوز نیز فعالیت دارند یکی از بازیگر های زمان شاه ثریا قاسمی است که بازی زیبای وی همیشه قابل توجه بوده است. در این متن قصد داریم درباره ثریا قاسمی صحبت کنیم و بیشتر درباره وی بدانیم. پس با ما همراه باشید.

ثریا قاسمی کیست؟

ثریا قاسمی کیست؟

اگر به نقش مادربزرگ ها در سریال ها و فیلم های سینمایی دقت کرده باشید، بیشتر آن ها را بازیگران پیشکسوت با صورتی بسیار مهربات بازی می کنند که یکی از آن ها ثریا قاسمی یکی از 50 بازیگر برتر قدیمی است. این بازیگر متولد ۲۸ آذر ۱۳۱۹ در تهران است و مادرش حمیده خیرآبادی یکی دیگر از بازیگران بسیار معروف تلویزیون است. نام اصلی ثریا قاسمی مولود است و فعالیت خود را از قبل از انقلاب با دوبلوری و گویندگی شروع کرد و بعد از آن وارد تئاتر شده است.

این بازیگر در نمایشنامه های بسیار عالی و بزرگ نیز بازی کرده است و مقامی نیز در جشنواره فیلم فجر به دست آپرده و سیمرغ بلورین دریافت کرده است. ثریا قاسمی کارنامه بسیار درخشانی دارد و در سینما و مخصوصا تلویزیون بسیار فعالیت داشته است. او هم اکنون نیز در چند سریال تلویزیونی ایفای نقش می کند و بازی بسیار عالی را از خود ارائه می دهد. این بازیگر نیز در خانواده ای هنری زندگی می کند و از کودکی به این حرفه علاقمند بوده است.

معروف ترین فیلم های ثریا قاسمی کدامند؟

ثریا قاسمی همان طور که در بالا گفتیم یکی از بازیگران بسیار معروف و عالی پیشکسوت است که کار های زیادی به او پیشنهاد شده و تا به حال در سریال ها و فیلم های زیادی بازی کرده است. علاوه بر این بازیگر بازی درخشانی را نیز در این آثار از خود نشان داده است که تمام آن ها باعث شده تا یک کارنامه هنری عالی را برای خود فراهم کند. در زیر تعدادی از از فیلم ها و سریال هایی که این بازیگران انجام داده است را نام می بریم.

کلاه پهلوی

مجموعه کلاه پهلوی یک سریال تلویزیونی تاریخی است که در سال ۱۳۹۲ در تلویزیون پخش می شد. ثریا قاسمی در این سریال بازی کرده است و اگر علاقمند به دیدن بازی او در این مجموعه هستید می توانید آن را از اینترنت دانلود کرده و تماشا کنید.

او یک فرشته بود

او یک فرشته بود در ماه رمضان سال ۱۳۸۴ پخش شد و در آن زمان بسیار جنجال پیدا کرده بود و یکی از پر طرفدار ترین سریال های صدا و سیما شده بود. ثریا قاسمی در این سریال نیز بازی کرده است و بازی بسیار عالی از خود ارائه داده است. این سریال بعد از آن چند با دیگر نیز از تلویزیون پخش شد.

دختر شیرینی فروش

فیلم سینمایی دختر شیرینی فروش به کارگردانی ایرج طهماسب در سال ۱۳۸۰ اکران شد. ثریا قاسمی در این فیلم زیبا بازی کرده است. این فیلم سینمایی در تلویزیون نیز به نمایش درآمده است و می شود آن را از اینترنت نیز دانلود کرد.

شام آخر

فیلم سینمایی شام آخر محصول سال ۱۳۸۰ یکی دیگر از آثار ثریا قاسمی است که بسیار دیده شده است. او در این فیلم در کنار کتایون ریاحی، هانیه توسلی و محمد رضا گلزار بازی کرده است.

آوای باران

سریال پر طرفدار آوای باران محصول سال ۱۳۹۲ بوده است و از شبکه ۳ سیما پخش می شد. بازیگران زیادی در آن بازی می کردند و ثریا قاسمی نیز در این سریال پر طرفدار ایفای نقش کرد. آوای باران هم اکنون در سایت های اینترنتی مربوطه برای دانلود موجود است.

عکس های ثریا قاسمی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های ثریا قاسمی را در کجا مشاهده کنیم؟

این بازیگر یکی از بازیگران قدیمی می باشد و زمانی از خوشتیپ ترین بازیگران زن ایرانی به شمار می رفت؛ به همین دلیل عکس های زیادی نیز از او وجود دارد. این عکس ها معمولا در اینترنت و یا کانال های تلگرام مربوط به بازیگران موجود است. می توان این عکس ها را از طریق سرچ در گوگل تماشا کرد و یا اینکه کانال های تلگرام مخصوص بازیگران را پیدا کرد و این عکس ها را دانلود کرد. عکس های جوانی این فرد را نیز می توان به همین صورت از طریق گوگل یا تلگرام تماشا کرد و یا آن ها را ذخیره نمود.

ثریا قاسمی قبل از انقلاب در چه فیلم هایی بازی کرده است؟

این بازیگر در فیلم ها و سریال های زیادی قبل از انقلاب بازی کرده است که بعضی از آن ها سریال و بعضی کار دوبله بوده است. اولین سریال او که در سال ۱۳۴۶ پخش شد پیوند نام داشت که از تلویزیون ملی ایران پخش شد. بعد از آن در سال های ۱۳۵۲ در فیلم قصه عشق، در سال ۱۳۵۳ در فیلم تلخ و شیرین، سال ۱۳۵۶ به دنبال بنفشه بوده است. این بازیگر در سال های ۱۹۸۳ سال های دور از خانه را دوبله کرده است و در سال ۱۹۸۶ نیز کار دوبله داستان زندگی را انجام داده است.

ثریا قاسمی تا کنون چه حاشیه هایی داشته است؟

این بازیگر تاکنون حاشیه های مهمی نداشته و جنجال هایی را به پا نکرده است. این بازیگر که از قبل از انقلاب در ایران مشهور بوده است تا به حال اتفاقی را تجربه نکرده که باعث به وجود آمدن یک حاشیه بزرگ برای او شود. فقط می‌ توان گفت وی از مراسم تدفین مادرش حمیده خیرآبادی ناراحت بود و به غیر از این موضوع چیز دیگری تا به حال به عنوان حاشیه از او ثبت نشده است.

آیا ثریا قاسمی فوت کرده است؟

آیا ثریا قاسمی فوت کرده است؟

این بازیگر فوت نشده است و هم اکنون در سلامت کامل به سر می برد و در بعضی از فیلم‌ های تلویزیونی نیز بازی کرده است. حقیقت این است که در بسیاری از زمان ها بعضی از افراد که علاقه به شایعه درست کردن دارند و شایعه مرگ بازیگران پیشکسوت را منتشر می کنند و باعث می‌ شود تا مردم تصور کنند این بازیگران فوت شدند. اما معمولاً خود آن بازیگران و خانواده آن ها این خبر را تکذیب کرده و رد می‌ کند برای این بازیگر نیز همین اتفاق افتاده بود.

ثریا قاسمی کجا زندگی می کند؟

ثریا قاسمی از معدود بازیگرانی است که بعد از انقلاب از ایران خارج نشده و داخل ایران مانده و در تهران زندگی می کرده است. این بازیگر هم اکنون نیز در تهران زندگی می کند اطلاعاتی درباره این که آیا تا به حال مهاجرت کرده باشد وجود ندارد اما با این حال به نظر نمی‌ رسد این بازیگر به غیر از تهران در شهر دیگری ساکن بوده و یا اینکه به آنجا برای زندگی رفته است.

اولین فیلم ثریا قاسمی کدام بود؟

همان طور که گفتیم ثریا قاسمی قبل از انقلاب نیز بازی می کرده است و در فیلم ها و سریال های حضور داشته است. اولین حضور او در فیلم های تلویزیونی به پیوند بر می‌گردد که در سال ۱۳۴۸ ساخته شده است. بعد از آن او در سریالی به نام قصه عشق بازی کرده است که در سال ۱۳۵۲ پخش شده است. این سریال ها همگی قبل از انقلاب بوده است و نشان می دهد او زمان زیادی را قبل از انقلاب بازی کرده است و به عنوان یه بازیگر بسبار با تجربه شناخته می شود.

ثریا قاسمی چه افتخاراتی در زمینه بازیگری کسب کرده است؟

ثریا قاسمی چه افتخاراتی در زمینه بازیگری کسب کرده است؟

این بازیگر بازیگر خوب کشور در چند جشنواره برنده شده است و جوایز خوبی را نیز کسب کرده است. وی در سال ۱۳۷۹ برای فیلم مارال در جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شده است. هم چنین در سال ۱۳۹۵ در جشنواره فیلم فجر برای فیلم‌ سینمایی ویلایی ها برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است. وی در جشنواره کانزاس سیتی نیز برای فیلم مارال جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را گرفته است.

همسر ثریا قاسمی کیست؟

این بازیگر در حدود ۵۰ سال پیش یعنی در سال ۱۳۴۹ با فردی به نام رحیم برفراز ازدواج کرده است و حاصل این ازدواج دو فرزند پسر به نام های بهروز و بابک و یک فرزند دختر به نام بنفشه است. از وضعیت ازدواج او هم اکنون اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و به نظر می رسد که هنوز نیز با همسر خود زندگی می کند.

ثریا قاسمی چقدر درآمد داشته است؟

ثریا قاسمی از بازیگرانی است که درآمد بالایی را از این حرفه به دست آورده است. البته از میزان دقیق این درآمد اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما می توان گفت که درآمد او بسیار خوب است. ثریا قاسمی در فیلم های بسیار زیادی بازی کرده است و در بسیاری از آن ها نیز نقش های اصلی و کلیدی داشته است بنابراین درآمد بالایی را در این زمینه کسب کرده است.

چگونه فیلم های ثریا قاسمی را دانلود کنیم؟

چگونه فیلم های ثریا قاسمی را دانلود کنیم؟

می توانید هرکدام از فیلم های این بازیگر را که دوست دارید از اینترنت دانلود کنید. این فیلم ها در سایت های معتبر در این زمینه وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به این سایت ها فیلم مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن ها را دانلود کنید.

سوالات متداول

آیا تشییع جنازه ثریا قاسمی صحت دارد؟

شایعه فوت ثریا قاسمی درست نیست و او هنوز زنده است و اخباری که درباره مرگ او منتشر شده است درست نیست.

ثریا قاسمی چند فرزند دارد؟

همان طور که در متن گفتیم ثریا قاسمی دو پسر و یک دختر دارد.

عکس های قبل از انقلاب ثریا قاسمی را کجا مشاهده کنیم؟

می توانیم عکس های قبل از انقلاب ثریا قاسمی را در سایت ها و گوگل مشاهده کنیم.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید