در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از آرتیست های زن رپ و هیپ هاپ فارسی که صدای بسیار خاصی نیز دارد و به خاطر صدای جذابش طرفداران زیادی را نیز پیدا کرده است برای شما صحبت کنیم و به بیوگرافی و زندگی گذشته سوگند از زمان کودکی اش تا کنون بپردازیم که از جذابیت های بسیاری برخوردار بوده و امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. پس در ادامه برای شناخت بیشتر او که یکی از سلبریتی های اینستاگرام هم محسوب می شود با ما همراه باشید.

بیوگرافی سوگند خواننده

بیوگرافی سوگند خواننده

همان طور که می دانید سوگند یکی از آرتیست های رپ خوان و هیپ هاپی زن فوق العاده معروف و کار درست موسیقی زیرزمینی کشور ما می باشد که با وجود تمامی محدودیت هایی که در عرصه موسیقی در کشورمان برای بانوان وجود دارد او توانسته است تا بسیار موفق عمل کرده و طرفداران بسیار زیادی پیدا کند.

از کارهای سوگند می شود به بسیاری از همکاری های او با خواننده ها و رپر های موجود در داخل و خارج از کشورمان اشاره کنیم که تقریباً همه آنها به نوعی برای خود صاحب سبک بوده و طرفداران بسیار زیادی دارند. این موضوع سبب شده است تا سوگند با همکاری با چنین افرادی بسیار سریع تر از آنچه که باید معروف شده و بتواند تا در سبک خودش بسیار موفق عمل کند.

همانطور که قطعاً شما نیز می دانید سوگند به علت شهرت و محبوبیت بسیار زیادی که در بین علاقه مندان به موسیقی زیرزمینی یعنی رپ و هیپ هاپ فارسی به خصوص طرفداران دخترش دارد از مهم ترین چهره های موسیقی کشورمان به خصوص رپ و هیپ هاپ و آر اند بی شناخته می شود و به همین علت ما تصمیم گرفتیم تا یک مقاله را به طور کلی به زندگینامه و بیوگرافی اختصاص دهیم تا بتوانیم در ارتباط با تمام اتفاقات زندگی او صحبت کنیم.

سوگند سهیلی در واقع نام و نام خانوادگی اصلی سوگند می باشد و او با لقب سوگند که نام اصلی اش است به شهرت رسیده و تمامی هوادارانش، او را با این نام می شناسند لازم به ذکر است که نام شناسنامه ای او سوگند سهیلی زاده است ولی علاوه بر اسم سوگند او نام دیگری نیز دارد که به گفته خودش طیبه می باشد و در واقع اسم او بوده و بعد ها نام خود را به سوگند تغییر داده است.

همانطور که قطعاً شما نیز می دانید او در سبک های مختلف موسیقی ایرانی فعالیت گسترده داشته و تقریباً یک آرتیست همه فن حریف موسیقی ایران می باشد که بر خلاف تفکر بسیاری از افراد که فکر می‌کنند بانوان نمی‌توانند در چنین زمینه هایی به شهرت و موفقیت دست پیدا کنند، سوگند توانسته است که علاوه بر این که یک خواننده حرفه ای هیپ هاپ می باشد، در سبک های موسیقی سنتی ایرانی و همین طور پاپ نیز فعالیت داشته باشد.

او آهنگ های زیادی را در این مدل های موسیقی که بسیار با هیپ‌ هاپ فاصله دارند نیز خوانده است که این حرکت او بسیار مورد توجه هواداران و علاقه مندان به موسیقی در کشور ما ایران قرار گرفته و از سوگند به عنوان یکی از اساطیر موسیقی در ایران یاد می شود.

بیوگرافی سوگند و همسرش

بیوگرافی سوگند و همسرش

اگر شما نیز یکی از علاقمندان و طرفداران پر و پاقرص آهنگ ها و همین طور شخصیت سوگند باشید قطعاً تاکنون در ارتباط با ازدواج او با هسرش یعنی زخمی شنیده‌ اید که در سال ۹۷ با یکدیگر ازدواج کرده اند سوگند و زخمی هر دو از آرتیست های خوب و سرشناس کشورمان می باشند که در عرصه رپ و هیپ هاپ فارسی فعالیت گسترده‌ای داشتند.

در ارتباط با همسر سوگند باید بگوییم که نام هنری او زخمی بوده و این نام را به علت زخم بزرگی که بر روی چهره اش دارد برای خودش انتخاب کرده است که داستان زخمش به یک حادثه در نزاع خیابانی باز می گردد. در ارتباط با نحوه به شهرت رسیدن زخمی همسر سوگند باید بگویم که او توسط مهراد هیدن یکی از بزرگترین رپر های تاریخ رپ فارسی و از رهبران گروه بزرگ زدبازی به شهرت رسیده است.

در واقع زخم می‌توانست با حضور پیدا کردن در جلد اول آلبوم تونل از مهراد هیدن به شهرت بالایی دست پیدا کند که بیشتر شهرت او به این علت بود که مهراد هیدن را به عنوان یکی از نوابغ رپ فارسی معرفی کرد گفت که در آینده می‌تواند تا به یکی از بهترین رپر های کشورمان ایران تبدیل شود.

حاصل ازدواج سوگند و زخمی یک کودک پسر می باشد که در سال ۱۳۹۸ به دنیا آمده است و با توجه به ازدواج ناگهانی آن‌ ها می توانیم بگوییم که شاید سوگند قبل از ازدواجش با زخمی فرزندش را از او باردار بوده است که این موضوع به زمان دوستی آن ها با یکدیگر باز می گردد که در ادامه در ارتباط با آن توضیحات کامل را خواهیم داد.

بيوگرافي سوگند

بيوگرافي سوگند خواننده ایرانی رپ

برای پرداختن به زندگینامه سوگند باید بگویم که او متولد تاریخ بیست و دومین روز از مرداد ماه سال ۱۳۶۶ در ایران می باشد که با توجه به سالروز او اکنون حدود ۳۳ سال سن داشته و در دهه چهارم زندگی اش توانسته است تا به این حد از شهرت و معروفیت در بین علاقه مندان و طرفداران به رپ فارسی دست پیدا کند.

سوگند سهیلی زاده در استان اصفهان و در شهر اصفهان ایران متولد شده است و یک دختر اصالتا اصفهانی می باشد که سال‌ ها در این شهر و در کشور ایران زندگی کرده است ولی بعد از مدتی به همراه خانواده اش به شهر تهران نقل مکان کرده و در آن جا ساکن شده بوده است.

مهاجرت از ایران

در واقع مهاجرت سوگند شهر شهر تهران پایتخت ایران باعث شد تا بتواند تا در عرصه موسیقی به موفقیت های بیشتری دست پیدا کرده و معروفیتش در این زمینه را با آشنایی با آرتیست های خوب کشورمان ایران استارت بزند که شکل دقیق تری به نحوه معروفیت او در ایران اشاره خواهیم کرد.

درست است که سوگند در ایران و در شهر اصفهان متولد شده بود اما مدتی بعد به همراه خانواده‌ اش به کشور انگلیس و شهر لندن مهاجرت کرده و در آنجا ساکن شده بود و بین کشور های انگلیس ایران و آلمان رفت و آمدهای زیادی داشت و مرتباً در سفر بوده است.

همان طور که ممکن است بسیار از شما نیز بدانید سوگند در خانواده اهل موسیقی چشم به جهان گشوده و متولد شده است که از طرف پدرش با موسیقی سنتی به خوبی آشنایی دارد و این موضوع به این علت بود که پدرش در گروه آهنگسازان موزیک های سنتی فعالیت گسترده داشته است.

دوست پسر سوگند

دوست پسر سوگند

در ارتباط با روابط خصوصی و شخصی این آرتیست خوب کشورمان باید بگویم که او تاکنون روابط زیادی را پشت سر گذاشته است ولی از مهم ترین روابط عمومی او با دوست پسرهایش می توانیم‌ به رابطه اش با عرفان پایدار معروف به خورشید رپ فارس و رهبر گروه پایدار اشاره کنیم که دوستی او با سوگند سبب شد تا سوگند بتواند وارد گروه پایدار شده و در این گروه به فعالیت بپردازد.

رابطه سوگند و عرفان کاملاً چراغ خاموش و بی سر و صدا بود تا اینکه در یکی از همکاری هایشان با هم تصمیم گرفتند تا موزیک ویدیو آن را منتشر نمایند و در این موزیک ویدیو خودشان به عنوان بازیگران کلیپ ویدیویی به ایفای نقش پرداختند که با توجه به صحنه های این موزیک ویدیو مشخص شد که این دو آرتیست بزرگ کشورمان وارد رابطه شده‌اند.

بعد از از آن موزیک ویدیو آن ها رابطه خود را با یکدیگر علنی کرده و پست ها و اخبار زیادی در ارتباط با رابطه آنها منتشر می شد تا این که بعد از مدت کوتاهی سوگند طی یک پست اینستاگرامی که از صفحه اش منتشر کرده بود اعلام کرد که رابطه او با عرفان به طور کل پایان یافته و تمام شده است که این خبر توسط عرفان نیز تایید شد.

مدتی بعد از کات کردن او با عرفان پایدار روابط سوگند نامشخص بود و هیچگاه رابطه ای از خود را به طور رسمی از صفحه اش در اینستاگرام اعلام کرده بود تا اینکه بعد از یک همکاری که با زخمی داشت از یک پست عاشقانه برای ابراز علاقه به او در اینستاگرام خودش استفاده کرد که زخمی نیز با انتشار یک پست برای سوگند از شروع رابطه اش با او پرده برداشت.

زندگی نامه سوگند

زندگی نامه سوگند رپری که در گرروه پایدار حضور داشت

در ارتباط با بیوگرافی کاری سوگند باید بگویم که او با توجه به اینکه در خانواده اهل موسیقی متولد شده بود و از طریق پدرش با موسیقی سنتی آشنایی کامل داشت توانست تا در سنین نوجوانی در اولین برنامه استعدادیابی که در کانال آی پی ان برای خوانندگی برگزار می شد شرکت کرده و مقام نخست را کسب کند.

سوگند توانسته با بدست آوردن رتبه اول در این مسابقه استعدادیابی در سن ۱۵ سالگی یک افتخار بزرگ را برای خودش رقم بزند و خیلی سریع با یک گروه به نام R&M که در آلمان کار می کردند وارد همکاری شد و در آن زمان بود که فعالیت در سبک آر اند بی را شروع کرده و توانست تا آهنگ سازی در این سبک را به خوبی فرا بگیرد.

سوگند بعد از گذشت ۲ سال تصمیم گرفت تا سبک خود را در موسیقی تغییر داده و به سبک هیپ هاپ بپردازد و به همین علت همان طور که از قبل برنامه ریزی کرده بود یک گروه را با یکی از دوستانش به نام فریناز که او هم خواننده ای در سبک هیپ هاپ بود تشکیل داد و نام این گروه را گروه انتقام گذاشت.

فعالیت و همکاری با فریناز

سوگند و فریناز تحت عنوان گروه انتقام برای مدت کوتاهی با یکدیگر فعالیت کرده و آهنگ‌هایی را ساخته و منتشر کردند که در آن زمان به علت کم بودن شهرت آنها زیاد شنیده نشد و همین موضوع باعث شد تا دلسردی های بین آنها به وجود بیاید و به علت پاره ای از مشکلات آنها تصمیم گرفتند تا گروه را منحل کرده و از یکدیگر جدا شوند.

بعد از منحل شدن گروه انتقام توسط این دو آرتیست فریناز که دیگر درگیر زندگی شخصی شده بود است خوانندگی و همینطور هیپ هاپ خداحافظی کرد ولی سوگند که عاشق کارش بود تصمیم گرفت تا فعالیتش را در این زمینه افزایش داده و بیش از پیش شروع به تلاش برای ساختن آهنگ های جدید و ناب هیپ هاپی کرد.

قابل توجه است که باید بدانید سوگند جزو اولین خوانندگان زن ایرانی است که سبک هیپ هاپ را برای خودش انتخاب کرده و در این سبک از موسیقی فعالیت می کند او بعد از گذشت دو سال که بنا به دلایلی کار نمیکرد سکوت خود را در اسفند سال ۹۵ شمسی شکست و موزیک خاطره را منتشر نمود که یکی از جذاب ترین و قدیمی ترین کار های سوگند به حساب می آید.

همانطور که گفتیم سوگند پس از مهاجرت به انگلستان و آلمان چندین بار ۲ مرتبه به ایران بازگشت و حتی چندین تا از آثار خوب خود را نیز در کشور ایران ضبط کرده و منتشر کرده بود ولی در یکی از سفرهایش به ایران در سال ۱۳۹۴ به جزیره کیش سفر کرده بود و در حالی که در آن جا بود توسط پلیس ایران دستگیر شد.

دستگیر شدن سوگند جزیره کیش باعث شد تا او یک هفته در بازداشت در این جزیره مانده و سپس به تهران پایتخت ایران منتقل شود و در آنجا حدود یک ماه را در زندان بگذراند و بعد از آن نیز توانست تا با قید وثیقه آزاد شده و به اجبار چندین ماه به صورت چراغ خاموش زندگی کند تا بتواند دوباره از از ایران خارج شود.

او در ارتباط با دستگیری اش در جزیره کیش و زندانی شدن در تهران در مصاحبه‌ای که با بهزاد بلور در برنامه بلور بنفش از شبکه بی بی سی در سال ۲۰۱۸ داشت گفته بود که به دلیل اتهاماتی مانند تولید و توزیع فیلم ها و ویدیو های مبتذل و دایر کردن مکان هایی برای فساد و همینطور داشتن رابطه نامشروع با افراد مختلفی در کیش دستگیر شده است.

آهنگ های سوگند
آهنگ جدید سوگند – آینه آینه

آهنگ های سوگند

در این قسمت در ارتباط با آهنگ های سوگند و همچنین فعالیت های هنری اش در عرصه موسیقی صحبت خواهیم کرد و از علایق و بهترین کارهایش توضیح خواهیم داد که قطعاً مورد توجه شما قرار خواهد گرفت.

سوگند در ارتباط با شغل خودش در زندگی در مصاحبه‌ های جنجالی که انجام داده بود گفت که پیشه اصلی او خوانندگی می باشد و تنها راه درآمدش در زندگی از این راه بوده و او همیشه موسیقی را با علاقه بسیار زیادی دنبال کرده است.

سبک موسیقی هایی چه سوگند کار کرده است بیشتر در زمینه رفع و هیپ هاپ می باشد اما او غیر از این سبک که سبک اصلی اوست در سبک هایی مثل پاپ آر اند بی فانک و موسیقی سنتی نیز فعالیت های گسترده ای داشته که در زمینه موسیقی سنتی توانسته است بسیار درخشان عمل کند.

در ارتباط با آهنگسازی نیز باید بگویم که سوگند یکی از بهترین آهنگساز های زن موسیقی کشورمان می باشد که در سبکهای مختلفی آهنگسازی کرده است و در بین سبک های که گفته شد او در سبک آر اند بی بسیار حرفه ای بوده و کارهای بسیار زیادی را تهیه و تنظیم کرده است همچنین باید بگویم که سوگند گیتار و پیانو به شکل حرفه ای یاد گرفته و می نوازد.

او در موسیقی هیپ هاپ تاکنون همکاری های بسیار زیادی با شخصیت‌های بزرگ رپ فارسی داشته است که از مهم ترین آنها می توانیم به بهزاد لیتو، پیشرو، حصین، عرفان و صادق اشاره کنیم که از بهترین و حرفه ای ترین رپر های تاریخ ایران تا کنون می‌ باشند.

آهنگ جدید سوگند

اگر بخواهیم تاریخچه آهنگ ها و فعالیت‌ های سوگند را در زمینه موسیقی به خصوص پاپ مورد بررسی قرار دهیم باید از آهنگ نقطه کور که با همراهی یوشیج و فاشیست ساخته و منتشر شده بود یاد کنیم که به عنوان قدیمی ترین کار سوگند شناخته می شود.

در زمینه همکاری او با حصین و صادق می‌توانیم از آهنگ های آینه که در آن فقط با صادق کار کرده بود و هم چنین آهنگ برد و باخت که با همراهی صادق و حصین ساخته شده بود اشاره کنیم که هر دو از آهنگ های خوب رپ فارسی به حساب می آیند.

به این علت که برای مدتی سوگند عضوی از گروه بزرگ پایدار به حساب می آمد همکاری های زیادی را نیز با اعضای این گروه داشته است که از مهمترین و جذاب ترین آهنگ های او با این گروه می توانیم به آهنگ پنج عصر پایا و تهم اشاره کنیم که فوق العاده ترین و جذاب ترین کار این آرتیست ها از دید تعداد زیادی از هواداران شان می باشد.

همکاری های این رپر

همچنین از دیگر همراهی های سوگند با اعضای گروه پایدار می‌ توانیم به آهنگ منتظر و یادته از عرفان و همین طور آهنگ دور زمین از پایا اشاره کنیم که جزو آهنگ های خوب گروه پایدار به حساب می آیند. سوگند همچنین آهنگ حال من خوبه را نیز با همراهی عرفان کار کرده است که به عنوان یکی از جذاب ترین کارهای او شناخته شده و طرفداران بسیار زیادی داشته است.

در ارتباط با همکاری‌های سوگند با همسرش زخمی می‌توانیم به آهنگ بمب و همینطور آلبوم جدید زخمی یعنی مهربون اشاره کنیم که در این آلبوم نیز دو تا از آهنگ های آن را با همکاری سوگند کار کرده است آهنگ حیف و این جنگ نام این دو آهنگ جدید و جذاب ترین های آلبوم به حساب می‌ آیند.

ولی اگر بخواهیم به جذاب ترین آهنگ خوانده شده توسط سوگند اشاره کنیم که در این آهنگ رو با بهزاد لیتو همکاری داشته است باید به موزیک ما که دیگه دادیم رفت تورو اشاره کنیم که این موزیک به قدری جذاب و شنیدنی بود که در سال انتشارش با ۶ میلیون بار شنیده شدن در سایت رادیو جوان به عنوان پرمخاطب ترین و جذاب ترین موزیک همان سال انتخاب شد. درونمایه این آهنگ عاشقانه و غمگین بوده که به علت حس آمیزی های جذابی که در اشعار این شهر وجود داشت توانست تا با مخاطب رابطه بسیار جالبی برقرار کند.

همچنین از ویدیو کلیپ هایی که تاکنون توسط سوگند منتشر شده است می توانیم به یادته با همکاری عرفان، دلوم، بلیط یک طرفه، چیکارت کردم، یادش بخیر و خدایا اشاره کنیم که خود سوگند بازی در این کلیپ ها را عهده دار بوده است.

حاشیه های سوگند

حاشیه های سوگند

از مهم ترین حواشی که تاکنون برای سوگند اتفاق افتاده است می توانیم به همان قضیه دستگیری‌ اش در جزیره کیش در کشور ایران و همین طور اتهاماتی که در ارتباط با این دستگیری به او وارد شد اشاره کنیم که به گفته خودش در آن زمان این بدترین اتفاقی بود که می توانست برای او رخ دهد و باعث شد که او فشار عصبی بسیار زیادی را در اثر این اتفاق ناگوار تحمل نماید.

یکی دیگر از حواشی به وجود آمده توسط سوگند و همسرش زخمی تیکه انداختن به حسین تهی مدیر سایت شرط بندی 021 بت در مصاحبه شان با یکی از برنامه های ماهواره ای بود که با شیطنت این دو آرتیست همراه شد و به نوعی آن ها شروع کردند به مسخره کردن حسین تهی و بار ها نیز نام او را در این مصاحبه آوردند اما هیچ گونه پاسخی از طرف حسین تهی به آن ها داده نشد.

از مهم ترین حواشی که در ارتباط با سوگند و از طرف مردم به وجود آمده است، شایعه دست به دست شدن او بین رپر های هم کارش می باشد که بسیار در اینترنت و شبکه های مجازی به آن پرداخته اند اما سوگند نه تنها هیچ گاه به این صحبت ها اعتنایی نکرده است، بلکه به صورت کاملا ناگهانی و به یک باره خبر ازدواجش با زخمی را از طریق اینستاگرامش منتشر کرد که این موضوع باعث شگفت زده شدن هوادارانش شد.

سوالات متداول

  1. بهترین خواننده زن هیپ هاپ کشورمان از نگاه هواداران و علاقه مندان به رپ و هیپ هاپ فارسی کیست و چرا به این عنوان انتخاب شده است؟!

    با توجه با آمار های نظر سنجی مردمی از علاقه مندان به رپ و هیپ هاپ، با اختلاف سوگند از بقیه خواننده های زن هیپ هاپ کشورمان جلو تر است و علت آن صوای فوق العاده خاص او و همین طور تبحر و تسلطش در سبک های مختلف موسیقی می باشد.

  2. محل سکونت سوگند در کدام کشور و کدام شهر است؟!

    او در کشور انگلستان و شهر لندن پایتخت این کشور ساکن است.

  3. سوگند با چه کسی ازدواج کرده است؟

    ضخمی نام همسراین رپر می باشد.