بررسی پشت پرده اخراج اسکوچیچ از تیم ملی برای جام جهانی 2022

0 دیدگاه

اخراج اسکوچیچ یکی از اخبارهایی می باشد که به تازگی بسیار اذهان عمومی را درگیر کرده است، مخصوصا به دلیل اینکه کسی نمی داند دلیل اخراج این سرمربی چه چیزی است. آخرین اخبار تیم ملی فوتبال ایران با اسکوچیچ در بیست و چهارم مرداد ماه بود که دراگان اسکوچیچ دوباره چمدان هایش را بست و قصد رفتن کرد. به نظر می رسد بازگشت کی روش دلیل اصلی رفتن او می باشد. جلالی بیان کرد انتخاب اسکوچیچ او ابتدا اشتباه بود و حالا داریم چوب اشتباه های خود را می خوریم، تنها ۱۰۰ روز دیگر مسابقات آغاز می شوند و تیم ملی ایران هنوز سرمربی ندارد.

آیا اسکوچیچ از سرمربی گری تیم ملی اخراج شده است؟

آیا اسکوچیچ از سرمربی گری تیم ملی اخراج شده است؟

سرمربی جدید تیم ملی ایران هنوز نامشخص می باشد و به احتمال زیاد یک سر مربی داخلی برای ایران برگزیده شود، زیرا فدراسیون تیم ملی پس از اینکه گزینه هایی را برای مربیگری جدید اعلام کرده است بیان کرده که قصد دارد مربیگری جدید را به یک سرمربی داخلی واگذار کند این تیم قصد داشت علی دایی را به عنوان سرمربی برگزیند اما علی دایی این پیشنهاد را قبول نکرد. اخراج اسکوچیچ و گزینه‌ های جدید جانشینی موضوعی است که امروزه روز اظهارات زیادی راجع به آن می شنویم، گزینه های جدید روی میز برای مربیگری تیم ملی فوتبال ایران در وهله اول داخلی بودنشان مهم است که آقایان علی دایی، جواد نکونام، امیر قلعه‌ نویی و سپس گزینه های خارجی از قبیل کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ می باشند.

علت ایجاد حواشی مربوط به اخراج اسکوچیچ چه بود؟

دلایل اخراج اسکوچیچ که از سرمربی های برتر جهان است؛ از تیم ملی مختلف می باشند و در هر مقاله دلیلی متفاوتی برای این موضوع مشاهده می شود، اما اگر بخواهیم به اصلی ترین دلیل اخراج دراگان اسکوچیچ اشاره کنیم می شود گفت که او در چند بازی اخیر خود نتوانسته است نتایج خوبی را رقم بزند و اکثرا با باخت همراه بوده است، در آخرین بازی دوستانه ای که ایران در مقابل الجزایر داشته است، الجزایر توانست تنها به واسطه بازیکنان ذخیره ایران را دو بر یک شکست دهد و این باخت بسیار جو تیم ملی ایران را ملتهب کرد و در نتیجه باعث اخراج اسکوچیچ از مربیگری تیم ملی فوتبال ایران شد زیرا این باخت بسیار سنگینی برای ایران بود.

واکنش ها به اخراج اسکوچیچ چه بود؟

اخراج دراگان اسکوچیچ بسیار باور نکردنی و به صورت یکباره اتفاق افتاد و اکثرا از شنیدن این خبر تعجب کردند زیرا که هنگامی دراگان اسکوچیچ اخراج شد که تنها چهار ماه دیگر تا مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی مانده است و تیم ملی فدراسیون ایران باید خیلی سریع یک مربی برای این تیم پیدا کند زیرا باید با انگلیس و چند کشور دیگر مسابقات سختی را انجام دهد، کمیته فنی فدراسیون قصد دارد یک مربی داخلی برای این تیم لحاظ کند اما هنوز خبر دقیقی از سرمربی جدید عنوان نشده است. خبر اخراج این سرمربی واکنش های زیادی توسط فوتبالیست ها و مربی ها داشت که برای اطلاعات بیشتر از این حواشی و صحبت ها می توانید در سایت های گوناگون کمی جستجو کنید.

واکنش فدراسیون فوتبال به اخراج اسکوچیچ چه بود؟

واکنش فدراسیون فوتبال در رابطه با اخراج دراگان اسکوچیچ بسیار صریح بود، این کمیته پس از اینکه شکست های مکرر ایران را در برابر دیگر تیم ها را دید تصمیم به اخراج این مربی گرفت، واکنش محمد جواد پاینده مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال ایران در رابطه با اخراج دراگان اسکوچیچ بسیار با صراحت اعلام کرد که این همکاری به ضرر تیم ملی است و باید تمام شود.

کدام بازیکنان تیم ملی با اخراج اسکوچیچ موافق بودند؟

بازیکنان زیادی با اخراج دراگان اسکوچیچ موافقت داشتند این بازیکنان آموزش این مربی را قبول ندارند و اعتقاد دارند که مربی بهتری باید برای سرمربیگری تیم ملی وجود داشته باشد، در ادامه به چند نمونه از این بازیکنان اشاره خواهیم کرد، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی جز کسانی هستند که با اخراج دراگان اسکوچیچ موافق بودند.

مهدی طارمی

مهدی طارمی یکی از بازیکنان بسیار حرفه ای فوتبال ایران می باشد این بازیکن مهاجم تیم ملی فوتبال ایران است و جز بازیکنانی می باشد که با بیرون کردن اسکوچیچ موافق می باشد، این بازیکن علاقه مند به این می باشد که سرمربی دیگری در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ روی نیمکت بنشیند.

کریم انصاری فرد

کریم انصاری فرد یکی دیگر از فوتبالیست های تیم ملی ایران می باشد که هم‌ اکنون عضو باشگاه پرسپولیس است وی سابقه بازی در تیم‌ های سایپا، پرسپولیس و تراکتور را دارد، که بسیار موافق با اخراج دراگان اسکوچیچ می باشد این بازیکن پس از اخراج سرمربی بسیار خوشحال شد.

احسان حاج صفی

احسان حاج صفی یکی از بازیکنان بسیار حرفه ای تیم ملی ایران می باشد او در حال حاضر کاپیتان تیم ملی ایران می باشد این بازیکن نیز جزء آن دسته از بازیکنان است با اخراج دراگان اسکوچیچ بسیار موافق بود و پس از اینکه این مربی توسط کمیته فنی فدراسیون اخراج شد بسیار خوشحال شد.

کدام بازیکنان تیم ملی مخالف اخراج اسکوچیچ بودند؟

بازیکنان زیادی علاقه مند به ادامه حضور دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران می باشند، از جمله این بازیکنان که مخالف اخراج اسکوچیچ می باشند می توان به سردار آزمون، میلاد سرلک و علیرضا بیرانوند اشاره کرد. جالب است دفاع ذوالفقارنسب از اخراج اسکوچیچ را بشنوید، وی گفت در شرایط استاندارد و معقول و اگر حتی نتایج خوب پیش نرود این گونه تصمیمات گرفته نخواهد شد.

سردار آزمون

سردار آزمون یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال می باشد که در پست مهاجم برای بایر لورکوزن و تیم ملی ایران بازی می‌کند او یکی از کسانی است که مخالف اخراج دراگان اسکوچیچ می باشد، این بازیکن علاقه مند به ماندن دراگان اسکوچیچ در تیم ملی می باشد و مخالف با رفتن او می باشد.

میلاد سرلک

میلاد سرلک نیز یکی از بازیکنان بسیار حرفه ای تیم ملی فوتبال می باشد که در پست هافبک و در لیگ برتر برای باشگاه فوتبال پرسپولیس بازی می‌ کند، او نیز جز کسانی است که با بیرون رفتن دراگان اسکوچیچ مخالف می باشد این بازیکن علاقه مند به حضور همچنان اسکوچیچ در تیم ملی است.

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند دروازه بان بسیار حرفه ای تیم ملی فوتبال ایران می باشد که همچنین در پرسپولیس نیز فعالیت می کند، او نیز یکی از کسانی است که با رفتن دراگان اسکوچیچ از تیم ملی ایران مخالف می باشد، علیرضا بیرانوند علاقه مند به حضور اسکوچیچ در تیم ملی می باشد. بازیکنان زیادی وجود دارند که علاقه مند به حضور دراگان اسکوچیچ در تیم ملی می باشند.

گزینه های جانشینی اسکوچیچ چه کسانی بودند؟

گزینه های بسیار زیادی برای جانشینی دراگان اسکوچیچ توسط کمیته فنی فدراسیون فوتبال وجود دارد، از جمله کسانی که توسط کمیته فنی معرفی شدند کارلوس کی‌ روش، علی دایی، جواد نکونام، امیر قلعه‌ نویی، برانکو ایوانکوویچ و یحیی گل‌ محمدی از جمله این نفرات بوده اند که علی دایی همان ابتدا این پیشنهاد را رد کرد و برانکو ایوانکوویچ نیز بیان کرد که برای تیم عمان کار می کند و قصد جدایی ندارد. کمیته فنی فدراسیون فوتبال نظرش بیشتر بر روی این است که یک مربی داخلی برای تیم ملی فوتبال برگزیند، این کمیته نظر اصلی اش بر روی علی دایی و بعد از آن بر روی امیر قلعه نویی می باشد.

علت مخالفت فدراسیون فوتبال با اخراج اسکوچیچ چه بود؟

کمیته تیم ملی فدراسیون فوتبال عقیده داشت اخراج اسکوچیچ به سود آمریکا است اما این موضوع ربطی به این کشور ندارد و تنها یک توهم می باشد. علت مخالفت فدراسیون فوتبال با ادامه همکاری دراگان اسکوچیچ این بود که نزدیک جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ است و تنها چهار ماه با مسابقات قطر زمان باقی مانده است و اکثر باور ها بر این بود که در طی این چهار ماه هیچ مربی نمی تواند به صورت حرفه ای با بازیکنان مچ شده و با آن ها تمرین های خوبی برای کسب قهرمانی انجام دهد. فدراسیون اعتقاد داشت که فعلا همین مربی یعنی دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران بماند و بعد از مسابقات جام جهانی از تیم اخراج شود اما بنا به دلایلی این اتفاق خیلی زود رخ داد و این سرمربی اخراج شد.

سوالات متداول

 1. اخراج اسکوچیچ به چه دلیلی صورت گرفت؟

  دراگان اسکوچیچ یکی از مربیان حرفه ایست اما در طول مربیگری اخیرش شاهد باخت های زیادی را در تیم ملی ایران بودیم او حتی در مسابقه آخر خود که تیم حریف با بازیکنان ذخیره بازی می کرد و یک بازی دوستانه داشتند دو بر یک شکست خورد و در این بازی بود که فدراسیون تصمیم اخراج این مربی را گرفت.

 2. کدام بازیکنان موافق اخراج اسکوچیچ می باشند؟

  بازیکنان بسیار زیادی هستند که موافق اخراج اسکوچیچ می باشند از جمله این بازیکنان مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی جز کسانی هستند که با اخراج دراگان اسکوچیچ موافق بودند.

 3. کدام بازیکنان مخالف اخراج اسکوچیچ می باشند؟

  بازیکنان زیادی علاقه مند به ادامه حضور دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران می باشند، که از جمله این بازیکنان که مخالف اخراج اسکوچیچ می باشند می توان به سردار آزمون، میلاد سرلک و علیرضا بیرانوند اشاره کرد.

 4. گزینه های مورد نظر برای جانشینی اسکوچیچ کدام اند؟

  افراد بسیار زیادی برای جانشینی دراگان اسکوچیچ توسط کمیته فنی فدراسیون فوتبال وجود دارد، از جمله کسانی که توسط کمیته فنی معرفی شدند کارلوس کی‌ روش، علی دایی، جواد نکونام، امیر قلعه‌ نویی، برانکو ایوانکوویچ و یحیی گل‌ محمدی بودند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0