بیوگرافی سینا مافی رپر و آهنگساز گروه تیک تاک

0 دیدگاه

در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از پارتی ها و خواننده های خوب موسیقی رپ فارسی که در زمینه آهنگسازی و بیت سازی نیز بسیار خوب و حرفه ای عمل می کند صحبت کنیم که یکی از اعضای موفق گروه تیک تاک بوده و سینا مافی لقب گرفته است و تاکنون کارهای زیادی را به صورت تکی و یا در گروه تیک تاک ساخته و منتشر کرده است که مورد توجه افراد زیادی از علاقه مندان به این رشته از موسیقی قرار گرفته است. در ادامه با ما همراه باشید.

بیوگرافی سینا مافی خواننده

در ارتباط با سینا مافی خواننده موسیقی زیر زمینی ایران باید بگویم که او به عنوان یکی از سرشناس ترین رپر های فعال در این زمینه شناخته می شود که هم اکنون نیز در این عرصه فعالیت داشته و آهنگ های بسیاری را منتشر کرده است که از بین این آهنگ ها تعدادی از آن ها به شدت مورد توجه تمامی علاقه مندان به رپ فارس قرار گرفته است و توانسته تا در سایت های رسمی موسیقی و پلتفرم های مختلف از تعداد پلی زیادی برخوردار شود که چنین ویژگی برای آهنگ های یک خواننده می تواند بسیار سخت حاصل شود و نیازمند تلاش و پشتکار بسیار زیادی می باشد که سینا مافی در کنار دیگر اعضای گروه معروف تیک تاک از پس آن برآمده و این ویژگی را به دست آورده است.

در ارتباط با مهارت های سینا مافی در زمینه موسیقی و همین طور دانش موسیقیایی او باید بگویم که در تعدادی از مصاحبه هایی که اعضای گروه تیک تاک انجام داده بودند از این رپر با استعداد به عنوان مهره کلیدی در گروه یاد کردند که بسیاری از ترانه سرایی ها و طراحی های موسیقی را او برای اهنگ هایی که ساخته می شد انجام داده و در واقع یک آرتیست و همین طور خواننده بسیار کار بلد و حرفه ای در زمینه آهنگسازی و ترانه سرایی می باشد.

سینا مافی نیز مانند عضو دیگر گروه تیک تاک یعنی خشایار sr در آهنگ سازی و بیت سازی فعالیت گسترده ای داشته و بسیاری از آهنگ های این گروه را ساخته است که چندی پیش نیز به علت تبحر بسیار بالایی که در این عرصه دارد در یکی از بتل های خشایار اس آر که به صورت لایو انجام می شد با او به رقابت پرداخته و همراه هم چند بیت را آماده کرده بودند تا برای مخاطبان به طور نوبتی اجرا کنند این حرکت آن ها علاوه بر این که یک حرکت بسیار تازه و نو در رپ فارسی می باشد بسیار هم مورد توجه هواداران شان قرار گرفته است.

از دیگر استعداد های سینا مافی می توانیم به میکس و مستر حرفه ای او برای آهنگ های رپ و هیپ هاپی اشاره کنیم که در این سال هایی که او در این زمینه فعالیت داشته است، موزیک های بسیار زیادی را میکس و مستر کرده و منتشر نموده که می توانیم از بهترین این کار ها به آهنگ ۷۰۰ مگا وات اشاره کنیم یکی از بهترین آهنگ های گروه تیک تاک لقب گرفته است.

سینما مافی در رپ کردن نیز تبحر بسیار بالایی دارد و اشعاری که به عنوان ورس در آهنگ های خودش می نویسد، با توجه به زیبایی بسیار بالای اشعارش می‌ توانیم به این این موضوع پی ببریم که او به خوبی با رایم و فلو های مختلف در رپ آشنایی داشته و می تواند به خوبی از آن ها استفاده کند.

البته رپ کردن او در دوران گذشته زیاد جالب نبود و بیشتر هوادارانش از آهنگ سازی او لذت می بردند اما رفته رفته با پخته شدن اعضای گروه تیک تاک اشعار مافی نیز پیشرفت کرد تا حدی که در حال حاضر می توانیم از او به عنوان یکی از بهترین رپر های رپ فارس نام ببریم.

شروع موسیقی از سنین پایین

سینا مافی از دوران نوجوانی اش علاقه بسیار زیادی به موسیقی داشت و شروع به آموزش نواختن آلات مختلف موسیقی کرد که در بین تمام آلات موسیقی او از تبحر بالایی در نواختن پیانو برخوردار است که این توانایی او سبب شده است که موزیک های بسیار زیادی را با پیانو بنوازد و آن ها را به عنوان موسیقی بی کلام منتشر کرده است. این آهنگ ها به شدت مورد توجه علاقمندان به پیانو قرار گرفته است و حجم زیادی از علاقه مندان و هواداران سینا از او به عنوان یکی از بهترین پیانیست های ایرانی یاد می کنند.

او حتی در بیت سازی و ساختن بسیاری از موزیک ها از این توانایی خود بهره می برد و با ترکیب کردن صدا های مختلف با هم و با صدای پیانو می تواند تا موزیک های بسیار جالبی را ساخته و بیت هایی را بزند که خیلی جدید و قابل توجه بوده و مورد نظر علاقه مندان به گروه تیک تاک و همین طور هواداران خودش قرار گرفته است.

همچنین می‌توانیم تا از سینا مافی به عنوان یکی از بزرگترین رپر های استعداد یاب یاد کنیم که تا کنون با برگزاری کلاس های آموزش موسیقی که در شهر تهران و همین طور کیش برگزار شده است، باعث شده تا بسیاری از پرودیوسر ها و بیت ساز های رپ فارسی بتوانند خودی نشان داده و در زمینه رپ و هیپ هاپ شروع به فعالیت حرفه‌ای کنند که در گذشته خیلی سخت می شد تا یک آرتیست بتواند رضایت افرادی مانند مافی را جلب کرده و در کنار او به آهنگ سازی و بیت سازی بپردازد و در کنار چنین شخصیت هایی قرار گرفته و از آموزش هایی که می دهند استفاده کند.

بیوگرافی سینا مافی رپر

برای پرداختن به بیوگرافی سینا مافی در ابتدا می خواهیم تا تاریخ تولد او را بازگو کرده و بگویم که چند سال از از سال تولدش می‌گذرد و سپس به بقیه بیوگرافی او می پردازیم. در ارتباط با سن سینا مافی باید بگوییم که او متولد پانزدهم تیرماه سال ۱۳۶۷ هجری شمسی در شهر تهران می باشد و در حال حاضر چیزی حدود ۳۲ سال سن دارد که به همین علت می‌ توانیم بگوییم که او از رپر های نسل دوم رپ و هیپ هاپ فارسی می باشد که در این سال های عمرش فعالیت های بسیار زیادی را در زمینه رپ و هیپ هاپ انجام داده که خیلی از کار های او برایش به افتخاراتی تبدیل شده که فقط خودش از آن برخوردار است.

این آرتیست فوق العاده حرفه ای رپ و هیپ هاپ فارسی متولد شهر تهران می باشد و اصالتی تهرانی دارد که این اصالت او به یکی از افتخاراتش تبدیل شده و با توجه به فعالیت هایی که تاکنون در موسیقی زیر زمینی ایران داشته می توانیم بگوییم که او یکی از تعداد افراد معدودی است که با توجه به شهرت بسیار زیادش، همچنان در ایران باقی مانده و به خارج از کشور مهاجرت نکرده است.

چرا که با توجه به اوضاع بد هیپ هاپ در کشور ما و غیر مجاز بودن آن، رپر ها و ارتیست هایی که در این عرصه از موسیقی فعالیت می‌ کنند نمی توانند تا در کشور برای خود درآمد داشته باشند و اجازه برگزاری کنسرت را نیز ندارند در نتیجه یا باید برای امرار معاش از کشور خارج شوند و مهاجرت کنند و یا اینکه در کشور مانده و از روش‌های دیگری به کسب درآمد بپردازند که سینا مافی از دسته دوم بوده و در حال حاضر نیز با وجود تمام مشکلاتی که برایش در ایران وجود دارد به همراه سینا ساعی یکی دیگر از اعضای گروه تیک تاک در ایران مانده و فعالیت می کند.

مدرک تحصیلی این رپر

در ارتباط با تحصیلات سینا مافی باید بگوییم که او یکی از رپر های دارای تحصیلات در بین سایر آرتیست های رپ فارسی می باشد که با مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده ولی به دنبال علاقه و هنر اصلیش یعنی موسیقی رفته و در این زمینه فعالیت دارد که همین موضوع سبب شد تا او نیز مانند سایر اعضای گروه تیک تاک از درک و شعور بالایی در ارتباط با فعالیت هایش در هیپ هاپ فارسی برخوردار باشد.

یکی از خصلت های بسیار جالب سینا مافی که بی ارتباط با تحصیل کرده بودن او نیز نیست در ارتباط با اشعاری که می نویسد و آهنگ هایی که می خواند این است که مانند سایر اعضای گروه تیک تاک از فحاشی در رپ و هیپ هاپ متنفر بوده و اگر تمامی آهنگ هایی را که تا کنون کار کرده است گوش دهید حتی یک بد دهنی و فحاشی از او پیدا نمی کنید و در واقع او و همین طور اعضای دیگر گروه تیک تاک به عنوان رپر های مودب و با شخصیت رپ فارسی شناخته می شوند.

بیوگرافی سینا مافی و همسرش

سوالات زیادی در ارتباط با بیوگرافی سینا مافی و همسرش مطرح می شود که برای پرداختن به این موضوع باید بگوییم که سینا مافی در حال حاضر مجرد بوده و ازدواج نکرده است و اصلاً همسری ندارد و در برخی از سایت ها به دروغ مطالبی راجع به ازدواج منتشر شده است که حقیقت نداشته و در حال حاضر سینا به همراه پدر و مادرش در شهر تهران و در منطقه بالا شهر زندگی می کند.

بيوگرافي سینا مافی

با توجه به زندگینامه سینا مافی می‌توانیم بگوییم که او از دوران نوجوانی اش به موسیقی رپ و هیپ هاپ بسیار علاقه‌مند شد و از آنجایی که وی قبل تر از آن شروع به یادگیری نوازندگی برخی آلات‌موسیقی کرده بود تصمیم گرفت تا نحوه کار با آلات موسیقی الکترونیک را نیز به خوبی یاد بگیرد و این موضوع را تا حدی شاخ و برگ داد که آموزش ساخت بیت با لوازم الکترونیکی مانند لپ تاپ را نیز به خوبی فرا گرفت و از این آموزش ها خودش در کلاس هایش به وفور می دهد و به عنوان یکی از اساتید آموزش موسیقی الکترونیک در تهران شناخته می شود.

او تقریباً در سال ۸۹ به گروه رجز که در آن زمان فقط سینا ساعی و خشایار اس آر در آن حضور داشتند اضافه شد که در همان زمان اسم گروه از رجز به تیک تاک تغییر پیدا کرد و در واقع سینا مافی در کنار دو آرتیست دیگر به عنوان اعضای تشکیل‌دهنده گروه تیک تاک شروع به فعالیت کردند که در اولین فعالیت خود تحت عنوان تیک تاک آهنگ دامبولی را خوانده و منتشر کردند که در واقع این آهنگ یک دیس به کل آهنگ های دمبوری و شاد ایرانی می باشد که به شدت مورد توجه طرفداران گروه تیک تاک قرار گرفت و باعث شد تا این گروه خیلی سریع در بین علاقه مندان به رپ و هیپ هاپ فارسی در ایران معروف شود.

دوست دختر سینا مافی

سینا مافی در ارتباط با روابط شخصی و خصوصی اش در فضای مجازی صحبتی نکرده و از دوست دخترش اسمی به میان نیاورده است اما همه طرف داران او می دانند که مافی هم مانند سایر اعضای گروه تیک تاک دوست دختر داشته و او را در یکی از کلیپ‌ های گروه تیک تاک، با نام یکی یکی میریم خونه هامون آورده بود که در این موزیک ویدیو، سینا با او گل یا پوچ بازی می کرد و فقط دست های دوست دختر خود را در ویدیو کلیپ نشان می داد.

شایعات بسیار زیادی در ارتباط با رابطه سینا مافی با آیدا یکی از خواننده های زن موسیقی پاپ کشورمان است و تاکنون چندین همکاری را نیز با او داشته است، وجود دارد که با توجه به همکاری های آن ها می تواند تا واقعیت داشته باشد اما باید بگویم که هیچ گونه خبری از طرف این دو آرتیست در ارتباط با رابطه شان با یکدیگر منتشر نشده و آنها هم به این شایعات پاسخ نداده اند

زندگی نامه سینا مافی

درواقع زندگی سینا مافی با پیوستن او به گروه تیک تاک تغییر پیدا کرد و مسیر زندگی اش به طور کامل عوض شد و به ارزش شناخته شدند و معروفیت و شهرت گذاشت که رفته رفته با گذشت زمان این شهرت و افزایش پیدا کرده و به حدی رسید که در حال حاضر از او به عنوان یکی از معروف ترین آرتیست های زیرزمینی ایران یاد می کنند و موزیک های او در اسپاتیفای از تعداد پلی بسیار بالایی برخوردار می باشد و دنبال کنندگان بسیار زیادی چه در اینستا و چه در سایر پلتفرم های موسیقی دارد.

آهنگ های سینا مافی

سینا مافی تاکنون آهنگ های بسیار زیادی را چه به تنهایی بچه با کمک اعضای گروه تیک تاک و سایر ارتیست های معروف رپ و هیپ هاپ فارسی خوانده و منتشر کرده است که تعداد آن ها به طور دقیق در دسترس نیست اما می توانیم تا در این قسمت تعداد زیادی از آهنگ های معروف او را نام برده و به شما معرفی کنیم که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

همان طور که گفتیم اولین آهنگ رسمی سینا مافی و گروه تیک تاک آهنگ دامبولی بود که یکی از آهنگ های جالب گروه تیک تاک می باشد و هنوز هم به عنوان یکی از آثار جالب رپ و هیپ هاپ فارسی به حساب می آید. مافی بعد از خواندن این آهنگ به همراه گروه تیک تاک چندین اثر جالب دیگر را نیز منتشر کرد که از مهمترین آن ها می توانیم به آهنگ های جوریکه، سانتی‌ مانتال، هرزه، مثبت، باده، دو بینی، سینک همیم، باتری لو، دنجرس، لاک جین و.. اشاره کنیم که جز آهنگ های نوستالژیک گروه تیک تاک می باشند و خیلی از مخاطبان امروزی رپ و هیپ هاپ فارسی شاید سن شان این آهنگ ها قد ندهد.

سینا مافی به همراه گروه تیک تاک تا کنون دو آلبوم را منتشر کرده است که آلبوم اول طبیعی باش نام داشته و آلبوم دوم او نیز آلبوم کلاژ می باشد که در این آلبوم امیرعلی ای تو نیز حضور داشته و در واقع این آلبوم یک مجموعه مشترک از گروه تیک تاک و امیرعلی می باشد که بسیار هم مجموعه جالبی از آب درآمد و توانست تا بعد از مدت ها دوباره باعث خوشحالی هواداران این گروه شده و توانایی اعضای گروه تیک تاک را به رخ بکشد.

خفن ترین ترک رپ فارسی

اما اگر بخواهیم به یکی از خفن ترین آهنگ های رپ فارسی اشاره کنیم که سینا مافی نیز به عنوان بهترین آرتیست آن موزیک انتخاب شد و این آهنگ از نظر تمامی علاقه مندان به رپ فارس در جایگاه بالایی قرار دارد باید به آهنگ مهمونی خودمونه از علیرضا جی جی در آلبوم پیر شدیم ولی بزرگ نه اشاره کنیم که در این ترک تقریباً تمامی اشخاص بزرگ رپ فارسی حضور داشته اند و از گروه های سرشناس نیز یک و یا دو آرتیست به عنوان مهمان در این آهنگ ورس های خود را می خواندند که از گروه تیک تاک سینا مافی برای شرکت در این آهنگ انتخاب شد.

ورس سینا مافی در آهنگ مهمونی خودمونه به قدری جذاب و خفن بود که نظر تعداد بسیار زیادی از مخاطبان و طرفداران رپ فارسی را به خود جلب کرد و باعث شد که نظر سایر آرتیست های رپ فارسی نیز نسبت به سینا تغییر کند چرا که عده ای از آن ها زمانی که شنیدند سینا مافی از گروه تیک تاک برای شرکت در این آهنگ انتخاب شده است او را مسخره کرده و گفتند که انتظار دارند تا حداقل سینا ساعی عضو دیگر این گروه در این آهنگ حضور داشته باشد و به نوعی می خواستند تا بگویند که مافی یک عضو ضعیف و یک رپر معمولی در گروه تیک تاک می باشد.

اما زمانی که آهنگ منتشر شد با توجه به تعداد بسیار زیاد آرتیست هایی که در آن حضور داشتند بسیاری از صفحات و سایت های مختلف رپ فارسی در ارتباط با اینکه کدام آرتیست در این آهنگ از سایر خواننده ها ورس بهترین نوشته و خوانده است، نظرسنجی برگزار کردند که تقریباً در تمامی این نظرسنجی ها ورس مافی به عنوان بهترین ورس این آهنگ انتخاب شد و از همان زمان به بعد نگاه تمامی اهالی رپ به سینما مفید تغییر پیدا کرد.

سینا مافی در ارتباط با آهنگ های لاو و دیس لاو نیز توانسته تا بسیار جالب عمل کند و توانسته تا آهنگ های خوبی را در این سبک از هیپ هاپ ساخته و منتشر کند که بهترین آهنگ های او در این زمینه همان آهنگ هایی است که در آن ها آیدا خواننده زن موسیقی زیرزمینی ایران حضور داشته و از مهمترین آن ها می توانیم به آهنگ های نه دیگه نه و همین طور آهنگ یادت اشاره کنیم که به شدت آهنگ های جالب و پر طرفداری هستند و توصیه می‌کنیم تا حتماً این آهنگ ها را دانلود کرده و گوش کنید.

آهنگ جدید سینا مافی

به عنوان جدیدترین آهنگ سینا مافی که قرار است تا در ماه آینده منتشر بشود باید به آهنگ chi haa اشاره کنیم که به گفته خودش یک آهنگ گنگ بوده و تصمیم گرفته است تا برای اولین بار یکی از کارهای خودش را برای فروش قرار بدهد تو در صورت استقبال از این به بعد نیز از حمایت هوادارانش بهره‌مند شود این آهنگ تاریخ پخش دقیق نداشته و به زودی ازطریق صفحات سینا مافی در اینستاگرام ساند کلود اسپاتیفای و یوتیوب منتشر خواهد شد که توصیه می‌کنیم تا این آهنگ را به هیچ عنوان از دست ندهید.

حاشیه های سینا مافی

برای مدت‌های طولانی حواشی سینا مفید زیاد شده بود چرا که به علت یک سری از اتفاقاتی که در گذشته برایش افتاده بود، همچنان درگیر مسائلی بود که کم کم کار به جایی باریک کشید و شروع دیس و دیس بازی شد. قصه از این قرار است که به گفته سینا مافی در گذشته کوروش که یکی از اعضای گروه وانتونز می باشد، آهنگ ها و در واقع لیریک موزیک گروه تیک تاک را از داخل استودیو آنها کش رفته و دزدیده است و بعد آنها را با اسم خود خوانده و منتشر کرده که این ادعای سینا‌ مافی از طرف کوروش وانتونز بی‌جواب نموند و آنها شروع دیس و دیس بازی با یکدیگر کردند که در این دعوا سینا مافی دو آهنگ مثبت ۱۸ و همینطور، یه ون دزد را منتشر کرد که آهنگ های فوق العاده ای بوده و در آن ها با آرما همکاری داشت.

عکس های سینا مافی

سوالات متداول

آلبوم جدید بتل خشایار اس ار و سینا مافی چه نام دارد؟!

نام این آلبوم ضد گلوله بوده که منتشر شده و در صفحه تلگرام تیک تاک قرار گرفته است.

سینا مافی متولد چه سالی بوده و چند سال سن دارد؟!

او متولد سال 67 می باشد و 32 ساله است.

آیا سینا مافی مهاجرت کرده است؟!

خیر او در ایران و در شهر تهران زندگی می کند.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0