شاون رودن از بدنساز های خارجی متولد 2 آوریل سال ۱۹۷۵ در کینگستون کشور جامائیکا می باشد. او در تاریخ ۶ نوامبر سال ۲۰۲۱ در سن ۴۶ سالگی درگذشت. بدنساز حرفه ای آمریکا در سال ۲۰۱۸ قهرمان مستر المپیا شد و فیل هیث را که قهرمان هفت دوره قبل آن بود را شکست داد. اگر می خواهید بیوگرافی شاون رودن را بدانید ادامه مقاله را دنبال کنید.

شاون رودن کیست؟

شاون رودن کیست؟

شاون از کودکی ورزشکار بوده است، وی از بدنساز های قدیمی می باشد. او از همان دوران فوتبال و کریکت بازی می‌کرده است. اما پاهای او نسبت به سنش کوچک بود و به همین دلیل نسبت به فیزیک بدنی خود احساس خوبی نداشت و خانواده‌ اش در سال ۱۹۹۰ به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند. مهاجرت آن ها باعث شده بود که شاون در کشور جدید هیچ دوستی نداشته باشد و احساس کرد که نیاز است که کاری انجام بدهد تا بتواند شرایط جدید زندگی اش را تحمل کند. او در سن ۱۷ سالگی بدنسازی را آغاز کرد و برای افزایش و حجم خود به باشگاه رفت.

علت مرگ این ورشکار چه بود؟

جالب است بدانید در برخی از اخبار و شایعات علت مرگ او را خودکشی می دانند اما منابع معتبر دیگری هم هستند که علت مرگ این این بدنساز محبوب را ایست قلبی اعلام کرده ‌اند.

عکس های شاون رودن را در کجا ببینیم؟

شما می توانید عکس های شاون را با عناوینی مثل عکس شاون رودن، مستر المپیا عکس و فیلم فیگورگیری شاون رودن در سایت های مختلف و مجلات مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام شاون رودن چیست؟

شما می توانید شاون را در شاون رودن اینستا، یوتیوب شاون رودن و کلاب هاوس شاون رودن دنبال کنید. او هم اکنون در پیج شخصی خود در اینستاگرام نزدیک به دو میلیون دنبال کننده، ۴۵۳۳ دنبال شونده و ۳۰۲۷ پست دارد.

چه حاشیه هایی برای شاون رودن به وجود آمد؟

از حواشی شاون می ‌توان به ماجرای حذف از شرکت کنندگان مسابقه مستر المپیا اشاره کرد. ماجرا از این قرار است که به علت اتهام تجاوز شاون از شرکت در مسابقه مستر المپیا محروم شد و همچنین کمپانی های دیگری در آمریکا اعلام کردند که دیگر او را پشتیبانی نمی‌ کنند و برند هایی مانند ماسل اند فیتنس و فلکس حمایتشان را از او برداشتند.

حکم دادگاه این ورزشکار چه بود؟

دادگاه برای این اتهام و ماجرا مبلغ ۷۵۰ هزار دلار وثیقه برای آن در نظر گرفت. در پایان کار در دادگاه ای یو تا پس از انجام تست‌ های دروغ سنجی و بررسی‌ های انجام شده به این نتیجه رسیدند که این ورزشکار منجرب به این جرم نشده است. بنابراین او در این دادگاه تبرئه شد و پرونده لغو حضورش در مسابقات مستر المپیا باطل شد.

دور بازو شاون رودن چقدر است؟

دور بازو شاون رودن چقدر است؟

در سایت ها و منابع خبری اطلاعات دقیقی در مورد مشخصات بدنی شاون وجود ندارد. اما قد و وزن شان رودن ۱۷۸ سانتیمتر و ۱۱۶ کیلوگرم می باشد.

شاون رودن چه عناوینی کسب کرده است؟

از جوایز و افتخارات شان رودن می‌ توان به مقام اول قهرمانی در مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۸، مقام پنجم مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۷ ، مقام دوم مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۶، مقام سوم مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۵، مقام دوم مسابقات دوبی در سال ۲۰۱۴، مقام سوم مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۴، مقام دوم آرنولد کلاسیک در سال ۲۰۱۴، مقام چهارم مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۳، مقام سوم مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۲، مقام اول مسابقات آرنولد کلاسیک اروپا در سال ۲۰۱۲، مقام هشتم مسابقات آرنولد کلاسیک در سال ۲۰۱۲، مقام یازدهم مسابقات مستر المپیا در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد.

برنامه تمرینی شاون رودن؟

تمرینات شاون و برنامه او به شرح زیر است. اول تمرین یک روز استراحت، درس تمرین و دو روز استراحت را در برنامه خود دارد و قبل از شروع تمرین ۲۰ دقیقه تمرینات هوازی انجام می‌ دهد و حرکات را به مدت ۲ ثانیه می کند. روز اول سینه و پشت بازو که شامل پرس سینه و کراس اوور پرس سینه، دست جمع و پشت بازو طنابی می باشد و روز دوم تمرینات پا که شامل اسکات پرس پا، جلوی ران دستگاه ددلیفت، پای باز پشت ران دستگاه، ساق پا هالتر، و در روز سوم استراحت می کند، در روز چهارم تمرینات سرشانه که شامل پرس سرشانه، هالتر نشر جانب، دمبل نشر خم دمبل، شراگ‌ دمبل می باشد، انجام می دهد. در روز پنجم تمرینات زیر بغل جلو بازو که شامل بارفیکس دست باز ، زیر بغل سیم کش، زیر بغل قایقی، زیر بغل هالتر، خم جلو بازو هالتر و جلو بازو چکشی می ‌باشد را انجام می‌ دهد.

سوالات متداول

 1. شاون رودن در چه تاریخی متولد شد؟

  این ورزشکار در تاریخ ۲ آوریل سال ۱۹۷۵ متولد شد.

 2. شاون رودن در چه سالی قهرمان مسابقات مستر المپیا به عنوان نفر اول شد؟

  شاون در سال ۲۰۱۸ عنوان مقام اول قهرمانی مسابقات مستر المپیا را کسب کرد.

 3. شاون رودن در چه تاریخی درگذشت؟

  شاون در ۶ نوامبر سال ۲۰۲۱ در گذشت.

 4. علت مرگ شاون رودن چه بود؟

  طبق منابع خبری معتبر این ورزشکار به دلیل ایست قلبی فوت کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید