بیوگرافی شهیار قنبری به همراه بررسی کارنامه هنری او

0 دیدگاه

شهیار قنبری یکی از خوانندگان ایرانی است، که در تاریخ ۶ مرداد سال ۱۳۲۹ متولد شد و هم اکنون ۷۱ سال سن دارد. فعالیت خود را در حرفه شاعری ترانه سرایی، آهنگسازی، خوانندگی، نمایشنامه ‌نویسی، فیلم سازی، روزنامه ‌نگاری، مجری و برنامه سازی رادیو و تلویزیون از سال ۱۹۶۸ یا به عبارتی سال ۱۳۴۶ آغاز کرده است و تاکنون ادامه دارد. حرفه خوانندگی در سبک موسیقی پاپ فعالیت می کند. برای اطلاع از بیوگرافی شهیار قنبری ادامه مطلب مقاله را دنبال کنید.

شهیار قنبری کیست؟

شهیار قنبری کیست؟

شهیار قنبری فرزند پیشکسوت معروف آقای حمید قنبری صدا پیشه، پرده خوان و خواننده که یکی از نخستین خوانندگان پاپ ایرانی بود می باشد. شهیار قنبری فعالیت خود را در حوزه کار ادبی از نوجوانی آغاز کرد و در نشریه اطلاعات کودکان داستان کوتاه می نوشت. پس از آن برای ادامه تحصیل به شهر لندن مهاجرت کرد و در دهه شصت به ایران بازگشت.

جالب است بدانید پدر شهیار قنبری به دلیل این که هنرمندان در زمان پیش از انقلاب در ایران سرنوشت درخشانی نداشتند با حرف‌ های او مخالفت می کرد و می خواست پسرش معمار شود اما این خواننده پس از بازگشت به ایران بر خلاف خواسته پدرش به سرودن ترانه پرداخت. اولین ترانه شهیار قنبری ترانه های به نام ستاره آی ستاره بود که در برنامه شما و رادیو در صبح جمعه پخش شد. همکاری شهیار و واروژان و نخستین ترانه این دو هنرمند با عنوان بوی خوب گندم با اجرای داریوش باعث شد تا خواننده و شاعر هر دو به زندان می افتند و او بابت این اتفاق ابراز تاسف کرد.

عکس های شهیار قنبری را در کجا ببینیم؟

علاقه مندان به دیدن عکس های این هنرمند از خوانندگان قدیمی ایرانی می‌ توانند نام او را در سایت های مختلف جستجو کرده و عکس های او را مشاهده کنند. جالب است بدانید این خواننده و پیشکسوت معروف در گذشته تصویرش روی جلد ترانه جمعه آمده است.

برترین آهنگ های شهیار قنبری کدامند؟

شهیار قنبری تعداد زیادی آلبوم از زمان فعالیت خود در حرفه خوانندگی منتشر کرده است که از این آلبوم ها می توان به آلبوم یک دهان آواز سرخ در سال ۱۹۷۹، آلبوم اگر همه شاعر بودند یا پیشمرگانه ها در سال ۱۹۸۱، آلبوم صدای درخت بی زمین در سال ۱۹۹۱، آلبوم قدغن در سال ۱۹۹۲، آلبوم سفرنامه در سال ۱۹۹۴، آلبوم برهنگی در سال ۱۹۹۸، آلبوم دوستت دارم ها در سال ۲۰۰۱، آلبوم نو نفس در سال ۲۰۱۰،  آلبوم دل چسبیده ها در سال ۲۰۱۱، آلبوم غزل صدا در سال ۲۰۱۶،  آلبوم سینه مو در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد در ادامه به معرفی برترین آهنگ های این خواننده می پردازیم.

اهنگ از تو تنها شدم

آهنگ از تو تنها شدم به خوانندگی شهیار قنبری و ترانه سرایی تنظیم این خواننده می باشد. این آهنگ شهیار قنبری از آلبوم یک دهان آواز سرخ می باشد و جزو ترانه های کردی کرمانجی قدیمی است.

اهنگ پیش مرگانه

آهنگ پیشمرگانه به خوانندگی شهیار قنبری و ترانه سرایی و تنظیم شهیار قنبری می ‌باشد.  این آهنگ خاطره انگیزه با لهجه کردی کرمانجی از آلبوم اگر همه شاعر بودند می باشد.

اهنگ مرا ببخش

آهنگ مرا ببخش به خوانندگی شهیار قنبری و ترانه سرایی و تنظیم خودش می باشد. این ترانه قدیمی از آلبوم سفر نامه می باشد.

اهنگ حرف

آهنگ حرف به خوانندگی شهیار قنبری و ترانه و تنظیم شهیار قنبری می باشد. این آهنگ قدیمی و زیرخاکی از آلبوم قدغن این پیشکسوت معروف می باشد.

اهنگ دلریخته

آهنگ دلریخته به خوانندگی شهیار قنبری می باشد و تنظیم این کار را آقای عبدی یمینی انجام داده است. این ترانه قدیمی از آلبوم سفرنامه این خواننده معروف می باشد.

چه حاشیه های برای این خواننده به وجود آمد؟

از حاشیه شهیار قنبری این خواننده معروف و قدیمی ایرانی می توان به ماجرای اجرای ترانه کودکانه توسط بنیامین بهادری در تلویزیون اشاره کرد. ماجرای این حاشیه به این شرح هست که ترانه کودکانه که به ترانه سرایی شهیار بود که توسط بنیامین بهادری در تلویزیون اجرا شد که بسیار با آهنگ اسفندیار منفرد زاده با صدای فرهاد مهراد تفاوت داشت. این ماجرا بسیار زود با اعتراض شدید ترانه سرا و آهنگساز کودکانه مواجه شد. علاوه بر اینکه آقای منفرد زاده در فضای مجازی اعتراض کرد.

آقای شهیار هم در اکانت شخصی خود در صفحات مجازی واکنش تندی از خود نشان داد و پس از آن اعتراض همسر فرهاد مهراد که اکنون از دنیا رفته است باعث شد که شهریار قنبری مجدداً اعتراض کند در این بین برای خاتمه دادن به این جنجال بنیامین بهادری در صفحه شخصی خود بابت این ماجرا عذرخواهی کرد.

آیا تا به حال مصاحبه ای با شهیار قنبری انجام شده است؟

در مصاحبه ای که با شهیار قنبری صورت گرفت از او در مورد یک متن که در کتاب دریا در من عنوان شده بود توسط او عنوان شده بود پرسیده شد در این متن گفته شده که شاعر کودکی است که قد می کشد اما پیر نمی شود در مورد این متن آقای شهیار قنبری گفتند که اگر کار هایم را بشناسید متوجه می شوید که انرژی یک آدم بزرگسال یا کهنسال نیست.

من ارقام نوشته شده در شناسنامه زندگی نمی ‌کنم و همچنان انرژی هفده‌ سالگی را دارم و برای اینکه مدام کار می کنم کار مرا تازه و جوان نگه میدارد من مدام مطالعه می کنم و به جهان وصلم و مدام به این فکر می کنم که یک قدم از خودم سبقت بگیرم و کار تازه انجام دهم. همه این ها است که آدم را تازه نگه می دارد در ادامه از ایشان پرسیده شد که در صحبت های شما هم میشه که خیلی‌ ها مفهوم ترانه را جدی نمی‌ گیرند اصولاً چطور می شود که مفهوم ترانه را جدی گرفت و از حالت تفننی در آورد؟ در پاسخ به این سوال آقای شهیار گفتند که مادامی که ما در سال دو دقیقه بیشتر مطالعه نمی کنیم. فکر کنید ۴۵ دقیقه یا ۲۰ دقیقه یک ساعت در سال کافی نیست و مادامی که تیراژ کتاب مان در حد ۱۵۰۰ تا ۲ هزار است هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

منتقد نخواهیم داشت کارشناس ترانه نخواهیم داشت بده بستان فرهنگی و حرفه‌ ای پیش نخواهد آمد. بنابراین آن جنگ بازی ادامه خواهد داشت و کسی را می بریم بالا و آن یکی را می ‌آوریم پایین به کسی بد می گوییم به آن یکی می گوییم استاد و این بازی همچنان ادامه دارد. برای اینکه جدی گرفته نشده است در ترانه چون از دیروز ازش خبر نداریم از امروز هم بی خبریم و فردایی هم برایش نمی شناسیم و کل این داستان را می دانیم.  تک شاعران بزرگ ترانه را تجربه کردم و بدترین متن ‌ها را  نوشتند.

متاسفانه برای این که غیر ممکن است دل ندهید دین گیری و یک شاهکار خلق کنیم. بنده به یاد دارم که تنها شاعر کارنامه داری که از جریان ترانه نوین حمایت کرد نادر نادرپور و شاملو بود در برنامه رادیویی قدغن ها آقای منفرد زاده از شاملو نقل قول کرد و می گفت که کاری که شما در ترانه کردید ما در شعر معاصر نکردیم.

این خواننده در چه شهرهایی کنسرت برگزار کرده است؟

آخرین خبرها و اطلاعات به دست آمده این خواننده تا کنون در شهر لوس آنجلس کنسرت خود را برگزار کرده است. جالب است بدانید شهیار با خوانندگان معروف زیاد و برجسته مانند ابراهیم حامدی با نام هنری ابی همکاری کرده است. او با لیلا فروهر نیز همکاری داشته است.

وی در چه کشوری زندگی می کند؟

شهیار قنبری در شهر تهران متولد شده است اما سال ها پیش از ایران به کشور آمریکا و شهر لس آنجلس مهاجرت کرده است و هم اکنون در آن جا زندگی می کند.

آدرس اینستاگرام شهیار قنبری چیست؟

شما می ‌توانید شهیار قنبری را در شهیار قنبری اینستا و یوتیوب او دنبال کنید. همچنین می توانید آدرس پیج شخصی این ترانه سرای پیشکسوت را با جستجوی نام او در شبکه‌ های اجتماعی پیدا و دنبال کنید شهیار قنبری هم اکنون در اینستاگرام خود ۱۷۸ هزار نفر دنبال کننده ۴۰ نفر دنبال شونده و ۶۱۱ پست دارد.

برای دانلود آهنگ های شهیار قنبری چه کاری باید انجام دهیم؟

شما می توانید برای دانلود آهنگ های شهیار به سایت های معتبر ارائه آهنگ مراجعه کنید و یا با جستجوی عبارات کلیدی مانند همه اشعار شهیار قنبری ویکی پدیا، دانلود شب ترانه های شهیار، ترانه شناسی شهیار، دانلود گلچین بهترین آهنگ های شهیار، شهیار و دلریخته، دانلود لالا لالا دیگه بسه قنبری و ترانه های او را بیابید و دانلود کنید.

همسر شهیار قنبری کیست؟

طبق اخبار و اطلاعات به دست آمده همسر این خواننده خانمی به نام شانتال است و این دو زوج فرزندی به نام لورکا قنبری دارند.

درآمد این خواننده از کجاست؟

با توجه به اینکه شهیار در حوزه‌ های مختلفی مانند فیلمسازی، روزنامه ‌نگاری، مجری گری، برنامه سازی رادیو و تلویزیون، خوانندگی، نمایشنامه‌ نویسی، آهنگسازی، ترانه سرایی، درآمد خود را هم از این طریق بدست می آورد.

سوالات متداول

 1. این خواننده در چه سالی متولد شد؟

  شهیار در تاریخ ۶ مرداد سال ۱۳۲۹ متولد شد.

 2. نام فرزند این خواننده چیست؟

  نام فرزند شهیار لورکا قنبری است.

 3. شهیار در حال حاضر در کدام کشور زندگی می کند؟

  او در حال حاضر در کشور آمریکا در شهر لس آنجلس زندگی می کند.

 4. این خواننده چند سال سن دارد؟

  شهیار در حال حاضر 71 سال سن دارد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0